Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#41 PostWysłany: 03 Sie 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Przy samej Nissi jest spory darmowy parking ale jeśli nie będzie tam miejsca to wjedź w jakąś boczną uliczkę i spokojnie znajdziesz miejsce. Na Cyprze jest pełna swoboda parkowania jeśli nikomu nie zastawia się drogi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#42 PostWysłany: 16 Maj 2018 00:59 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 4
Mam pytanko, jakim autobusem z Nissi Ave dojechać do Lidla w Leoforos Protara - Kavo Gkreko 393
Lecę jutro i mimo szukania nie wiem :(
POMOCY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#43 PostWysłany: 16 Maj 2018 07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@madzia12 101 i 102 relacja Water Park - Paralimni, jeżdżą co 15-20 min główną drogą wzdłuż Ayia Napy więc nie sposób ich nie spotkać, bilety były po 1,50 EUR kupowane u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiem_gdzie_jade lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#44 PostWysłany: 30 Cze 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Dodam - bo nie widziałem wcześniej informacji, że dzieci płacą w komunikacji miejskiej i międzymiastowej 50%. Sześć lat w dół jeżdżą gratis.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#45 PostWysłany: 28 Sie 2018 09:53 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Polecacie szczególnie jakąś plażę, gdzie będzie można posnurkować (maska+rurka) i coś ciekawego pod wodą pooglądać? Nie wspomnę, że spotkanie z żółwiami byłoby bardzo miłe... Będziemy mieć samochód, więc dojazd nie stanowi problemu (wylot na sam koniec października).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#46 PostWysłany: 28 Gru 2018 11:30 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 4
Loty: 20
Kilometry: 41 634
Czy ktoś z Was się orientuje jak jest z wypożyczeniem roweru w Ayia Napa pod koniec lutego? Czy wypożyczalnie w tym mieście są w ogóle otwarte w takie zimowe miesiące?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#47 PostWysłany: 28 Gru 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Google pokazuje, że coś powinno działać, np taki punkt
http://www.rainbowrentalscy.com/bicycles/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#48 PostWysłany: 28 Gru 2018 18:28 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
panprofesor82 napisał(a):
Przy samej Nissi jest spory darmowy parking ale jeśli nie będzie tam miejsca to wjedź w jakąś boczną uliczkę i spokojnie znajdziesz miejsce. Na Cyprze jest pełna swoboda parkowania jeśli nikomu nie zastawia się drogi :)
My w październiku płaciliśmy 3 eur za parkowanie za cały dzień. Dokładnie na tym parkingu: https://www.google.com/maps/@34.9872208 ... 912!8i3456


Rok temu jak byłam początkiem lutego to AN straszyła szarością ulic i pustkami...nawet mieliśmy problem gdzie zjeść...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#49 PostWysłany: 28 Gru 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
To bardzo dziwne bo we wrześniu ten parking był darmowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#50 PostWysłany: 02 Paź 2019 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 527
niebieski
Część
Jesteśmy wlasnie w Ayia Napa i miałbym kilka pytamln
1. Widzę że w mieście jest kilka statków oferujących rejsy, który waszym zdaniem jest najbardziej warty uwagi ?
2. Chciałem wypożyczyć skuter, w jednej wypożyczalni mi odmówili ponieważ mam prawo jazdy B, a niby potrzebne AM, a ja nawet nie mam takiej kategorii na swoim prawku. Czy to prawda że z polskim prawem jazdy nie wypożyczę skutera?
3. Co warto zwiedzić w okolicy?
4 . Są jakiejś bezpośrednie busy do Nikozji?

Dzięki za info ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#51 PostWysłany: 02 Paź 2019 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
1. Stateczków jest sporo ale jedyną sensowną jest podróż na trasie: klify, Capo Greco, niebieska laguna, okolice Famagusty i powrót tak samo (wybór z kilku przewoźników).
2. Odwiedź inną wypożyczalnię bo nie powinno być problemów.
3. Moim zdaniem w najbliższej okolicy warto zobaczyć klify i zrobić spacer w okolicach Capo Greco, świetne widoki na błękitną lagunę. Plaże, w szczególności Nissi to obowiązkowo. A wieczorem imprezowe zagłębie w centrum Ayia Napy.
4. Są, Autobusy Intercity
http://www.intercity-buses.com/?wp=rout ... C81F55CF03

Miłego wypoczynku
Góra
 Profil Relacje PM off
madej lubi ten post.
madej uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#52 PostWysłany: 02 Paź 2019 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@madej Jeżeli nie uda się wypożyczyć skutera, to do Cape Greco można pojechać na rowerze. Patrz na foto po prawej jaka ścieżka rowerowa leci tym w kierunku.

Załączniki:
Screenshot_20191002_075652.jpg
Screenshot_20191002_075652.jpg [ 268.61 KiB | Obejrzany 4706 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
madej lubi ten post.
madej uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#53 PostWysłany: 10 Gru 2019 12:44 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Ayia Napa to teraz jakby wymarłe miasto. Ale dla nas to nie miało żadnego znaczenia ponieważ w planie był ponowny trekking z Konnos beach do Ayia Napy. Po drodze minęliśmy raptem kilka osób. Pogoda super(trochę wietrznie). Powrót do Larnaki ostatnim 711.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 06 Mar 2023 23:33 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 53
1 dzień z Larnaki do Ayia napy autobusem i zobaczenie m in Nissi beach, Capo Greco i innych widokowych punktów w okolicy, czas na kawę, czy da się to radę zrealizować ? Czy będzie taka bieganina i ciągle czekanie na przystanku na autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 06 Mar 2023 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Da radę, nawet obiad zdążysz zjeść i pójść na plaże. W Ayia Napa poza sezon to wiele miejsc jest zamkniętych, więc nie oczekuj zbyt wiele.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Mar 2023 10:48 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 10
gasolina84 napisał(a):
1 dzień z Larnaki do Ayia napy autobusem i zobaczenie m in Nissi beach, Capo Greco i innych widokowych punktów w okolicy, czas na kawę, czy da się to radę zrealizować ? Czy będzie taka bieganina i ciągle czekanie na przystanku na autobus?


Dokładnie taki dzień zrealizowaliśmy:) I czas na kawę też był - nawet w kafejce przy ...Cape Greco. Z tego wszystkiego co wyżej piszesz, to najlepsze jest to, czego ...nie piszesz:) Jaskinie, zwane na mapach google jako Sea Caves to must see. To słynne cypryjskie okno. Z Cape Greco można przejść, albo podjechać autem/autobusem. Warto wziąć kąpielówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Mar 2023 15:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Pod warunkiem, że się potrafi tam trafić. Mi się za pierwszym razem nie udało (tak. wiem że to dziwne), choć to był główny cel wycieczki. Wspominałem o tym ostatnio, ale chyba nie w tym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:31 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 10
obibok napisał(a):
Pod warunkiem, że się potrafi tam trafić. Mi się za pierwszym razem nie udało (tak. wiem że to dziwne), choć to był główny cel wycieczki. Wspominałem o tym ostatnio, ale chyba nie w tym wątku.


A czemuż to?:) U wujaszka Googla całkiem nieźle to oznaczone. Maps.me też pomocne i do tego offline.

PS. Ja się nawet zastanawiałem, czy nie przejść tam z Cape górą, ale uznałem, że familia będzie za bardzo marudzić. Kojarzysz, czy ten szlak jakoś w miarę dostępny i łatwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Mar 2023 14:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Wiesz, po prostu wiedziałem, że chcę na Kavo Gkreko, gdzieś tam zobaczyć ten most skalny i po żadnych Googlach nie szukałem. No to pojechałem (mieszkając w Kapparis) autobusem 101/102 na najpopularniejszy przystanek w okolicy, tam gdzie się idzie na ten cypel. Szukaliśmy, szukaliśmy, w końcu zapytaliśmy jakiegoś typa, co sprzedawał freskos himmos portokaliou i on mówi, że trafiliśmy na właściwą osobę. Wysłał nas tam, gdzie jest ta taka kapliczka. Tam też jest taka formacja skalna na kształt mostu, ale to nie to. Opłaciło się, bo tam jest fajne zejście do morza (ludzie tam skaczą do wody) i mam fajne zdjęcia, jak unoszę się na wodzie na tle wielkich głazów. Ale do właściwego miejsca trafiliśmy dopiero następnym razem, bo to trzeba celować w następny przystanek i teraz już wiem, że trzeba się kierować na thalassies spilies, czyli jaskinie morskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 09 Mar 2023 19:36 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
rzdrozny napisał(a):
Z tego wszystkiego co wyżej piszesz, to najlepsze jest to, czego ...nie piszesz:) Jaskinie, zwane na mapach google jako Sea Caves to must see. To słynne cypryjskie okno. Z Cape Greco można przejść, albo podjechać autem/autobusem. Warto wziąć kąpielówki.

Dla mnie must see na Cape Greko to punkt widokowy na klifie z ławeczkami i właśnie wideł za zachód ku jaskiniom...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group