Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#21 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
JuliaK napisał(a):
Bylam dzisiaj i odebralam mapki i inne ulotki. Polecam! Teraz chyba nawet nie mam potrzeby kupowania przewodnika. Jesli chodzi o email to cto@cypr.pl strona http://www.visitcyprus.com

Czy umawiałaś się wcześniej czy można przejść przy okazji i zaopatrzyć się w mapki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#22 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:58 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
ciacho_majonez napisał(a):
Kontakt mailowy bezproblemowy, materiały mogą zostać wysłane pocztą. Po odbiór osobisty trzeba się wcześniej umówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#23 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:30 

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 1
Czu ktoś, kto imprezował w Ayia Napa może mi powiedzieć, jak tam dokładnie wyglądają imprezy, a mianowicie słyszałem, że wstęp na imprezy po 24 jest płatny i kosztuje ok 80 zł. Trochę dużo jak osobę zarabiającą w Polsce :P no i jak kształtuję się tam cenny alkoholi w pubach lub dyskotekach. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#24 PostWysłany: 22 Mar 2016 20:38 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 6
Loty: 35
Kilometry: 62 486
Czasami za darmo czasami dadzą cie wejściówkę w restauracji.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 22 Mar 2016 20:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#25 PostWysłany: 21 Kwi 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Czy w okolicy Ayia Napa poza sławną Nissi Beach są też bardziej kameralne plaże? Gdzie można na spokojnie spędzić pół dnia bez wrzasków i nagabywania? ;) Jeśli już takowe odkryliście, to z chęcią o nich przeczytam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#26 PostWysłany: 21 Kwi 2016 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja na Nissi byłam w sezonie (sierpień) i spędziłam czas bez wrzasków i nagabywania. Każdy znajdzie tam miejsce dla siebie ;-) Nie musisz leżeć pod samą knajpą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
humptydumpty uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#27 PostWysłany: 21 Kwi 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
humptydumpty napisał(a):
Czy w okolicy Ayia Napa poza sławną Nissi Beach są też bardziej kameralne plaże? Gdzie można na spokojnie spędzić pół dnia bez wrzasków i nagabywania? ;) Jeśli już takowe odkryliście, to z chęcią o nich przeczytam :)


Wszystkie następne plaże są już zdecydowanie bardziej spokojne. Na plaży Vathia Gonia, która jest plażą następną po Nassi Beach na początku kwietnia była garstka ludzi w porównaniu z dużej liczby osób na Nassi. Czym dalej od Nassi Beach, a bliżej portu spotykałem tylko po kilka osób na kolejnych plażach. Zależy kiedy się wybierasz do Ayia Napy, jak jakoś teraz, to na na wszystkich będzie komfortowo, a jak w sezonie to wiadomo, że największe obłożenie będzie miała Nassi...:)
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#28 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:03 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Byłem na Nissi dwa tygodnie temu. Temperatura ok. 25-27 st.C. woda trochę ponad 20 st.C. ludzi było tak mało, że bez problemu można było odpocząć. Podążając od Ayia Napy w kierunku Famagusty bez problemu znajdziemy wiele plaż jeszcze mniej uczęszczanych, jednak co prawda żadna nie jest już tak piękna na Nissi. Osobiście polecam plaże w okolicach Paralimni. Niedaleko Ayia Napy leży Cape Greko, gdzie również można przyjemnie spędzić czas (lazurowa woda powala :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Protaras czy Ayia Napa
#29 PostWysłany: 16 Maj 2016 22:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
na lenistwo w seirpniu lepsze będzia Ayia Napa czy Protaras? jedziemy z 5 latkiem i jak nigdy chyba poprostu odpoczniemy bez wiekszych wojaży.Czy Protaras to taka raczej dziura? Bo widzę z opisów ,że Ayia to z kolei imprezownia a widoku młodych pijanych Angoli przez 2 tygodnie nie zniosę :D
i tu i tu widzę,że jest park wodny więc młody będzie miał co robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#30 PostWysłany: 10 Cze 2016 07:54 

Rejestracja: 08 Mar 2013
Posty: 17
Protaras jest zdecydowanie przyjemną miejscowością do odpoczynku. Ma dwie świetne plaże z czego jedna posiada oznaczenie błekitnej flagi. Dno nie ma jakichś specjalnych uskoków więc dzieci będą mogły spokojnie korzystać z morza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#31 PostWysłany: 10 Cze 2016 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@klimas
Ja na Twoim miejscu zostałbym na tydzień w Protaras oraz tydzień w Ayia Napie bo i tu i tu jest fajnie. Co do pijanych Brytoli w Ayia Napie to w dzień ich za bardzo nie uświadczysz gdyż do 18 odsypiają zarwaną noc, a wieczorem buszują głównie w okolicy Napa Square. Aha przygotuj się na to, że Cyprze w ciągu dnia dominującą nacją będą Ruscy i większość ludzi będzie Ciebie brała za obywatela tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#32 PostWysłany: 10 Cze 2016 08:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Na lenistwo w sierpniu zdecydowanie Protaras. Na Ayia Napa w szczycie sezonu są tłumy i dzieciaka znacznie trudniej mieć "na oku" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#33 PostWysłany: 10 Cze 2016 11:31 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
w sumie już dopiąłem plan :
w końcu dopiąłem plan wyjazdu pod koniec sierpnia ( oczywiście różnie jak zawsze wyjdzie ale szablon jest) Może ktoś skorzysta, może ktoś wrzuci poprawki :D
dzień 1.
Przylot Larnaca - wynajęcie auta i przejazd do Paphos - odpoczynek w hotelu w okolicy Coral Bay
2. Petra tou Romiou
3. Akamas
4. Aquapark ( mamy 5 latka więc coś musi mieć z wyjazdu)
5. Aquaark
6. Góry Troodos
7. Nikozja i jakieś żony zakupy oryginalnych torebek :D wieczorem przejazd do Ayia Napa
8 Odpoczynek hotel
9. Plaża
10. Plaża
11. Plaża i nocny lot do domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#34 PostWysłany: 01 Paź 2016 22:24 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
Wrzesień Ayia Napa i okolice.

Przykładowe wycieczki statkiem z Ayia Napa:

Aphrodite II: (można wynegocjować za 20euro z lunchem(było udko kurczaka, pieczone ziemniaki i surówka))
http://www.mediafire.com/view/bid0jbre0 ... 232317.jpg
Famagusta Napa Boat:
http://www.mediafire.com/view/lf0piqpix ... 154825.jpg
Santa Napa:
http://www.mediafire.com/view/ag82o4xai ... 155942.jpg
http://www.mediafire.com/view/3lg7fx436 ... 160008.jpg
Black Pearl:
http://www.mediafire.com/view/4bmkhn4pc ... 155955.jpg

Przykładowe ceny atrakcji wodnych przy plażach:

Chyba Protaras na Fig Tree Beach:
http://www.mediafire.com/view/umml9be77 ... 134508.jpg
Ayia Napa na Vathia Gonia:
http://www.mediafire.com/view/jcn2ypolu ... 155951.jpg

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Roben lubi ten post.
Roben uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Ayia Napa '101'
#35 PostWysłany: 04 Paź 2016 21:42 

Rejestracja: 29 Wrz 2016
Posty: 3
Witam wszystkich!

Niedługo lecę ze znajomymi na Cypr dokładnie Ayia Napa. Nie jesteśmy typem turystów, którzy jarają się zwiedzaniem ruin, świątyń itp. sytuacji. Raczej ekipa wypoczynkowo, imprezowa z naciskiem na wypoczynkowa, która chce naładować baterie po wyczerpującym roku :) Stąd moje pytanie, gdzie tak naprawdę warto się wybrać w naszym przypadku, żeby coś zobaczyć. Stacjonujemy w Ayia Napa i tutaj pytanie przede wszystkim o ten rejon czy jest coś co po prostu trzeba zobaczyć?

Napaliłem się na Cape Greko view point, bo lubie tego typu widoki kwestia tylko jak wyglada dotarcie tam, bo nigdzie nie mogę się doszukać informacji. Czy jest jakoś ciężko tam wejść? Jak daleko można wjechać autem i ile trzeba iść pieszo oraz czy to zwykła trasa spacerkiem czy trzeba się zmagać z jakimiś przeszkodami, żeby dojśc do tych ławeczek?

Mamy w planach także wypożyczyć auto i tu pytanie dla stałych bywalców Cypru, z której wypozyczalni najlepiej skorzystać? jakie są mniej więcej ceny?

Myślimy o wypadzie do Larnaki i Nikozji jeżeli chodzi o 'dalsze wycieczki'. Jest sens zebysmy zapuszczali się gdzieś jeszcze jeżeli tak jak pisałem nie jesteśmy zainteresowani zwiedzaniem ruin, swiatyn itp?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jeżeli ktoś zna Ayia Nape, gdzie warto chodzic, w których knajpach jeść i ogólnie wszelkie przydatne informacje. Oraz jeżeli chodzi o większe zakupy gdzie najlepiej się wybrać, czytałem coś o jakimś oddalonym spory kawałek Lidlu, że to najbardziej opłacalna opcja, kwestia czy można tam dojechać komunikacją miejską czy raczej misja samobójcza?

Przepraszam, za tak obszerny post, jeżeli ktoś doczytał do końca i jeszcze chce mu się coś ciekawego odpisać to będę bardzo wdzięczny. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa '101'
#36 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:05 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Dopiero co wróciliśmy z Cypru więc na świeżo:
z Ayia Napa do Kavo Greko możesz dojechać rowerkiem (polecam - wypożyczenie na całą dobę to koszt 5e a można dotrzeć do fajnych miejsc, do których z buta jednak kawałek jest), możesz dojechać autobusem za 1,5e albo możesz łapać stopa - my raz jechaliśmy tam stopem (akurat na Kavo Greko bo generalnie na Cyprze głównie stopem jeździliśmy) a raz wypożyczyliśmy rowery i pięknie sobie objechaliśmy teren :) Miejsce absolutnie warte zobaczenia! Oprócz tego w bliskim sąsiedztwie - Konnos Beach, Protaras, Paralimni - też warto się udać.
Wątek o wypożyczalniach na Cyprze jest więc odsyłam do odpowiedniego tematu.
Co do knajpek to my staraliśmy się ogarniać w miarę tanio, więc za wiele polecić nie mogę, lody najtaniej w Macu wychodziły ;) Lidl masz np. w Larnace przy Dhekelia Road oraz w Protaras. My tam docieraliśmy stopem/z buta, jak planujesz wynajęcie samochodu to w ogóle nie ma tematu. Oprócz tego w Ayia Napa masz sporo spożywczaków/marketów. Ceny może nie są tak dobre jak w Lidlu ale od biedy do przeżycia. Ziemniaki raz dostaliśmy za darmo od gościa, który je rozwoził do knajp ;)

ps. jeszcze odnośnie autobusów, to jak w temacie - na interesującej Cię trasie kursuje właśnie 101 ;) oprócz tego 102, 711 i pewnie coś jeszcze.
edit: zdecydowanie najbardziej podobało mi się na Kavo Greko - mało ludzi, w niektórych zatoczkach byliśmy sami, woda mega czysta no i bez tłumów jak na Nissi, którą oczywiście także warto odwiedzić ;)
edit2: do jednego i drugiego Lidla da się też dojechać komunikacją miejską za 1,5e
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#37 PostWysłany: 05 Paź 2016 09:01 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
My wypożyczaliśmy w listopadzie auta ze strony economycarrentals.com i wyszło nam śmiesznie tanio - 44 euro za tydzień :-)
W jakim hotelu mieszkacie w Agia Napa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#38 PostWysłany: 11 Paź 2016 18:56 

Rejestracja: 29 Wrz 2016
Posty: 3
W green bungalows :) moze ktos polecic jakies knajpy dobre i z fajna cena? Bo lekko nas zaskoczyly ceny i tniemy koszty ;) rok temu bylismy na lanzarote i bylo zdecydowanie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#39 PostWysłany: 11 Paź 2016 19:41 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... trict.html

fajny klimat, dobre jedzenie, ceny nie najgorsze - no i specyficzny właściciel :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ayia Napa
#40 PostWysłany: 03 Sie 2017 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Czy w bliższej lub dalszej okolicy Nissi Beach w sezonie jest gdzie zaparkować auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group