Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 12 Paź 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Transfer aviosów jest płatny.
Natomiast jeśli dodasz córkę i żonę do konta rodzinnego możesz kupować bilety dla każdego z grupy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#922 PostWysłany: 12 Paź 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Żonę i córkę na koncie rodzinnym już mam. W jaki sposób będziemy korzystać z aviosów jeszcze nie wiadomo. Póki co, niech sobie przyrastają. Nie jest jednak wykluczone, że gdy już będę miał zamiar skorzystać z aviosów, okaże się, że tych na moim własnym koncie jest zbyt mało na bilet dla mnie. Wtedy nie ma siły - będę musiał zaczerpnąć łyżeczką lub chochlą z konta żony lub córki i przetransferować brakujące aviosy na moje konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Podzielę się moimi doświadczeniami z tego tygodnia, może kiedyś komuś się przyda .

Według mnie jednym z lepszych sposobów na wydanie zebranych Aviosów są bilety na Galapagos.
Przykładowo w tym tygodniu zarezerwowałem
UIO-GPS za 3800 avios + 307,50 zl.( rezerwowałem dla 4 os.)
GPS-GYE za 7500 avios + 252 zł.

Najniższa możliwa liczba aviosów do wykorzystania to 2500 OW .Na każdy rejs jest 7 dostępnych miejsc.
Możliwe są różne kombinacje również z lotniskiem SCY na wyspach.

Przypomnę ,że w M&M OW jest po 12500 + ok 60 zł dopłaty za RT trzeba dać 25000 + 190 zł .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#924 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
tropikey napisał(a):
Żonę i córkę na koncie rodzinnym już mam. W jaki sposób będziemy korzystać z aviosów jeszcze nie wiadomo. Póki co, niech sobie przyrastają. Nie jest jednak wykluczone, że gdy już będę miał zamiar skorzystać z aviosów, okaże się, że tych na moim własnym koncie jest zbyt mało na bilet dla mnie. Wtedy nie ma siły - będę musiał zaczerpnąć łyżeczką lub chochlą z konta żony lub córki i przetransferować brakujące aviosy na moje konto.

Ale jeśli masz już konto rodzinne, to nie musisz niczego transferować, tylko korzystasz z całej puli do woli. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#925 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:49 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Jakby ktoś szukał tych kierunków i miał resztki mil AA to wg. mnie jest jeszcze lepsza opcja, wewnątrz Ekwadoru za 5k AA OW, Peru, Kolumbia, Argentyna, Chile po 6k AA OW i Brazylia po 7k AA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Djorkaeff napisał(a):
Ale jeśli masz już konto rodzinne, to nie musisz niczego transferować, tylko korzystasz z całej puli do woli. :)



czyli jeśli, np. potrzebuję 60.000 aviosów na 1 bilet dla siebie, na swoim własnym koncie mam 55.000, a żona ma u siebie 25.000, to w trakcie rezerwacji biletu-nagrody system sam pobierze 55.000 z mojego konta i brakujące 5.000 z konta żony, bez konieczności wcześniejszego przeniesienia tych 5.000 na moje własne konto?
Jeśli tak, to świetnie, ale wydawało mi się, że najpierw trzeba zrobić transfer w ramach kota rodzinnego, tak by na koncie, z którego ma być opłacony bilet-nagroda była wystarczająca liczba aviosów. Jeszcze tego nie sprawdzałem, więc mogę być w błędzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 12 Paź 2017 17:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
BTW podwojne Aviosy za loty zarezerwowane i wylatane do 31 gru. Trzeba sie zarejestrowac: https://www.britishairways.com/en-gb/ex ... vios-offer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 12 Paź 2017 18:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
tropikey napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
Ale jeśli masz już konto rodzinne, to nie musisz niczego transferować, tylko korzystasz z całej puli do woli. :)



czyli jeśli, np. potrzebuję 60.000 aviosów na 1 bilet dla siebie, na swoim własnym koncie mam 55.000, a żona ma u siebie 25.000, to w trakcie rezerwacji biletu-nagrody system sam pobierze 55.000 z mojego konta i brakujące 5.000 z konta żony, bez konieczności wcześniejszego przeniesienia tych 5.000 na moje własne konto?
Jeśli tak, to świetnie, ale wydawało mi się, że najpierw trzeba zrobić transfer w ramach kota rodzinnego, tak by na koncie, z którego ma być opłacony bilet-nagroda była wystarczająca liczba aviosów. Jeszcze tego nie sprawdzałem, więc mogę być w błędzie...


Może nie do końca tak, bo jest zasada pobierania "pro rata" - cokolwiek to znaczy. Ja ostatnio rezerwowałem bilety dla 2 osób za 16 k aviosów w sumie, mając na koncie rodzinnym (4 osoby) niecałe 20 tys., z tego jakaś połowa na moim. Pobrało równomiernie od każdej z 4 osób po trochę.
Na pewno nie trzeba robić transferów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#929 PostWysłany: 14 Paź 2017 22:07 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
500 aviosów za założenie konta w IHG
szczegóły:

https://www.ihg.com/content/gb/en/deals ... &glat=AFFI
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#930 PostWysłany: 15 Paź 2017 02:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
sluchajcie glupie pytanie, nie znam sie za bardzo na aviosach, wybieramy sie level-em na Dominikane z Barcelony,
taryfa smieciowa, 200 E RT , jak uwazacie gdzie lepiej wbic swoje aviosy czy w programie Iberii czy BA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#931 PostWysłany: 15 Paź 2017 06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
@michcioj wheretocredit.com - poza tym zawsze możesz sobie przetransferować i jeszcze poza tym, zależy gdzie głównie zbierasz. w BA konto (i ważność Aviosów) przedłuża się w momencie odbycia jakiegoś lotu (ruchu na koncie), więc to też może mieć znaczenie, czy chcesz sobie te ich tiery kolekcjonować.

PS - mam inne pytanie. Loty realizowane przez LATAM Peru oraz LATAM Airlines Group... to do *BA wrzucę? Bo w rezerwacji nie ma opcji dodania, ale przecież BA ogólnie współpracuje z LATAM (można nawet mile u nich wykorzystywać), jednak claima robić na ich stronie raczej się nie da (jak wybiorę LATAM, wyskakuje od razu JJ, czyli brazylijska wersja). Ktoś wrzucał od nich aviosy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 15 Paź 2017 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
michcioj napisał(a):
sluchajcie glupie pytanie, nie znam sie za bardzo na aviosach, wybieramy sie level-em na Dominikane z Barcelony,
taryfa smieciowa, 200 E RT , jak uwazacie gdzie lepiej wbic swoje aviosy czy w programie Iberii czy BA ?


Dostaniesz 10% avios w przeliczeniu odległości. Nie ma różnicy gdzie wrzucisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#933 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Na LL piszą, że znowu można kupić aviosy na vente-privee.com, w tym te najtańsze pakiety po 2000 aviosów za 21€.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 16 Paź 2017 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Aviosy dostępne też są co jakiś czas na hiszpańskim grouponie, 2k za 19eur: https://www.groupon.es/deals/avios
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#935 PostWysłany: 21 Paź 2017 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
mam pewną wątpliwość...

Dziś na moje konto w IB wpłynęły aviosy zakupione na grouponie i przelałem je bezproblemowo na konto na avios.com. Potem chciałem przelać je na konto BEAC, ale przy kilku próbach pojawiał się komunikat, że dane kont się nie zgadzają. Dziwne, po wcześniej robiłem już taki transfer i wszystko było OK.
Porównałem oba konta, no i oczywiście różnica była, bo na koncie BAEC miałem wpisany adres w Polsce, a na avios.com adres w UK (bo takowy musi być, by się tam zarejestrować). Co ciekawe, na koncie Iberia Plus mam adres polski, a w tym wypadku avios.com nie widzi żadnej niezgodności :roll: .
Zmieniłem zatem w BAEC adres na identyczny z tym wskazanym w avios.com i wtedy transfer poszedł bezproblemowo. Po zakończonej transakcji chciałem zmienić adres w BAEC ponownie na polski (choćby dlatego, że czasem coś wysyłają pocztą), a tu pojawia się jakiś komunikat, że niestety nie mogą tego zakończyć, bo próbuję wprowadzić adres w innym kraju, niż ten, w którym było pierwotnie zarejestrowane konto (co nie jest prawdą, bo to właśnie adres w Polsce był pierwszy) i że w celu załatwienia sprawy mam skontaktować się z biurem regionalnym (podany jest tel. w Polsce).
Tak na wszelki wypadek, zanim do nich zadzwonię, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was miał podobną sytuację - tą opisaną na końcu związaną ze zmianą adresu na koncie BAEC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#936 PostWysłany: 21 Paź 2017 14:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@tropikey przed chwilą robiłem transfer Avios (adres UK) => Iberia (adres PL) ==> BA EC (adres PL) i wszystko bezproblemowo.

Pozostaje Ci jedynie napisać albo zadzwonić do BA i powinni zmienić adres w profilu z powrotem na Polskę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#937 PostWysłany: 21 Paź 2017 14:58 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 55
Na Iberii jest promocja lotów, w tym Avios. Niby można znalezc loty do Panamy od 21500 avios czy do Tokio za 29500 i kilku innych miejsc. Niestety ja nie potrafie znalezc takich cen w punktach. Paname pokazuje mi za najtaniej cos 45 000 punktów podobnie Tokio. Jak szukać w Iberii żeby zapłacić tylko tyle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#938 PostWysłany: 21 Paź 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
@tropikey możliwe że nie możesz zrobić transferu z powodu konta rodzinnego.
Musisz skasować konto rodzinne, zrobić transfer i założyć ponownie konto rodzinne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 21 Paź 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Mike(L) napisał(a):
@tropikey możliwe że nie możesz zrobić transferu z powodu konta rodzinnego.
Musisz skasować konto rodzinne, zrobić transfer i założyć ponownie konto rodzinne.
Mam konto rodzinne, ale problem tkwił w różnych adresach, które musiałem "zgrać". Teraz zaś problem polega na tym, że chciałbym przywrócić na koncie BAEC poprzedni (polski) adres, a system nie pozwala...

Swoją drogą, z tego co napisał @mucha i z mojego własnego doświadczenia wynika, że brak identycznych adresów ma znaczenie tylko w ruchu między avios.com i BAEC, ale już nie pomiędzy Iberia Plus i avios.com.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#940 PostWysłany: 21 Paź 2017 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Zmieniałeś będąc zalogowanym jako admin grupy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group