Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 28 Mar 2015 12:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
U mnie wszystko w porządku. Udało się zalogować i Aviosy na koncie są.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#162 PostWysłany: 30 Mar 2015 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Iberia w podgladzie rezerwacji sugeruje mi, ze za loty w "lowest fare" moge dostac tyle aviosow:


Journey Avios
MAD - EZE ( MADRID - BUENOS AIRES ) 1,565
EZE - MAD ( BUENOS AIRES - MADRID ) 1,565
MAD - TXL ( MADRID - BERLIN ) 288

Dobrze kombinuje, ze te 1565 Aviosow dla MAD-EZE jest kalkulowane dla rezerwacji dokonanych po 28 kwietnia, a obecnie przelicznik mil jest korzystniejszy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 30 Mar 2015 16:36 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Rezerwujac na stronie BA powinieneś dostać 6251 Aviosow za odcinek MAD-EZE wiec cos chyba jest nie tak na IB bo roznica spora .
Sprawdz na stronie BA w kalkulatorze mil .
Chyba , że rzeczywiście liczone po 28 kwietnia bo w najniższej klasie naliczają 25% obecnej stawki i wtedy by pasowało te 1560 Aviosow .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 14 Kwi 2015 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Orientuje sie ktoś czy mając status Bronze w BA jest jakikolwiek bonus TPsów lecąc w C ? Aviosy bedą z bonusem to wiem ale TP? pytam bo może braknąć mi 20 TP do Silvera po dzisiejszych lotach.
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Kwi 2015 07:10 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Bonus dotyczy tylko Aviosow, punkty TP dostaje się zgodnie z odlegloscią i klasą biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 14 Kwi 2015 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
Orientuje sie ktoś czy mając status Bronze w BA jest jakikolwiek bonus TPsów lecąc w C ? Aviosy bedą z bonusem to wiem ale TP? pytam bo może braknąć mi 20 TP do Silvera po dzisiejszych lotach.
Dzięki

Kalkulator: http://www.britishairways.com/travel/fl ... blic/en_gb
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 14 Kwi 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
darekd, dzięki, zastanawiałem sie nad tym bo po każdym locie podsumowanie wyglada tak: cabin bonus: tier 0, avios 1...

Aga, ten kalkulator nie uwzględnia klas które nie dają mil wiec jeszcze na chart trzeba spojrzeć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 14 Kwi 2015 13:12 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Mam pytanie dotyczące BA.
Lecieliśmy AB, mieliśmy na bilecie numer BA= punkty nie naliczone
Wysłałem prośbę o naliczenie mil=twierdzą ze sa naliczone, pomimo tego ze przeciez widze, ze ich nie ma...

Wysłałem im Printscreena, ale chyba to olali bo nie ma od nich odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Kwi 2015 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@bbartekk2 Zadzwoń na infolinię executive club pod numerem 22/306-0851 (pn-pt 9:00-17:00) i się dowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off
bbartekk2 lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 17 Kwi 2015 20:42 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1287
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Chce przelać punkty z Avios.com na konto BA i wyskakuje mi taka informacja Sorry, the details of your accounts do not match, please contact us. Czy różnica w adresie domowym może być powodem? nazwisko tez się nie zgadza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 17 Kwi 2015 20:55 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Z mojego doświadczenia muszą zgadzać się nazwiska oraz adresy e-mail, nie wiem jak wyglada sprawa adresow zamieszkania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 17 Kwi 2015 21:01 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 14
Zbanowany
adres domowy musi sie zgadzac inaczej nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 18 Kwi 2015 05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Tak jak wyżej w odpowiedziach...

Przelać Aviosy w BAEC komuś innemu można jedynie odpłatnie.

+

Nie wiem czy jest taka opcja bezpośrednio z Avios.com - jeżeli nie to osoba która ma na tym koncie punkty może otworzyć konto na BA, tam przelać później swoje Aviosy bezpłatnie, a następnie dokonać płatnego transferu pomiędzy kontami różnych osób w BA.

Opłaty do najniższych nie należą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 18 Kwi 2015 08:59 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 14
Zbanowany
Na innym forum widzialem jak ktos opisywal darmowy sposob ale czy dziala ten sposob nie wiem bo nie sprawdzalem.

-- 24 Kwi 2015 10:10 --

bartas8891 napisał(a):
To co napisales jest prawda.

Tlumaczac zalacznik wychodzi tak:
Posiadacz konta w BA HHA moze przenosic Aviosy do i z Iberia albo avios.com (Tylko wtedy gdy avios.com nie jest household account).

Posiadacz konta HHA w avios.com nie moze przenosic Aviosow do BA i IB i tak samo nie moze z BA i IB

Z iberii do BA HHA tez nie mozna bezposrednio , ale idzie to obejsc w tej kolejnosci. IB-->avios.com-->BA

Czy wszystkie dany na tych kontach musza sie zgadzac ze soba ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Aktualnie lot na trasie Nowy Jork - Waszyngton można uzyskać za 4500 aviosów + podatki. W kalkulatorze na stronie BA piszą, że ta stawka obowiązuje do 28 kwietnia. Ktoś wie ile aviosów będzie potrzebnych po 28 kwietnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:38 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
scomin napisał(a):
Aktualnie lot na trasie Nowy Jork - Waszyngton można uzyskać za 4500 aviosów + podatki. W kalkulatorze na stronie BA piszą, że ta stawka obowiązuje do 28 kwietnia. Ktoś wie ile aviosów będzie potrzebnych po 28 kwietnia?


Bedzie kosztowal dokladnie tyle samo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Mam do Was pytanie dotyczące OneWorld'owskich mil. W programie Qatar mam ich prawie 20 tys. W listopadzie lecę słynną promocją WAW-LHR-HKG RT by BA. Żadnego programu Aviosowego jeszcze nie mam. Standardowo wrzuciłem numer QR, co by gromadzić mile w ramach jednego programu.

Pytanie A: Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy w przypadku mil w QR jestem w stanie wykorzystać je np. na lot Iberią albo BA?
Pytanie B: Czy ewentualnie za te prawie 20 000 mil w QR mogę zrobić sobie jakiś upgrade na ten lot BA? Mam economy... może da się jakiś premium czy coś... w końcu to tyle godzin w A380...
Pytanie C: Czy mile z AB (5350) można tu do czegoś wykorzystać nie lecąc AB i nie kupując kredek w ofercie ich sklepu? Np. przetransferować lub coś upgradeować?

Wiem, że temat jest tylko o Aviosach, ale wydaje mi się, że Aviosowcy BA będą wiedzieli najwięcej aniżeli gdybym zapytał oddzielnie w bliżej nieokreślonym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 24 Kwi 2015 13:01 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
KyokoMai napisał(a):
Mam do Was pytanie dotyczące OneWorld'owskich mil. W programie Qatar mam ich prawie 20 tys. W listopadzie lecę słynną promocją WAW-LHR-HKG RT by BA. Żadnego programu Aviosowego jeszcze nie mam. Standardowo wrzuciłem numer QR, co by gromadzić mile w ramach jednego programu.

Pytanie A: Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy w przypadku mil w QR jestem w stanie wykorzystać je np. na lot Iberią albo BA?
Pytanie B: Czy ewentualnie za te prawie 20 000 mil w QR mogę zrobić sobie jakiś upgrade na ten lot BA? Mam economy... może da się jakiś premium czy coś... w końcu to tyle godzin w A380...
Pytanie C: Czy mile z AB (5350) można tu do czegoś wykorzystać nie lecąc AB i nie kupując kredek w ofercie ich sklepu? Np. przetransferować lub coś upgradeować?

Wiem, że temat jest tylko o Aviosach, ale wydaje mi się, że Aviosowcy BA będą wiedzieli najwięcej aniżeli gdybym zapytał oddzielnie w bliżej nieokreślonym temacie.

Postaram sie odp.
Najlepiej mile bedzie Ci kredytowac do BA
Za ten lot powinines dostac ok 14000 aviosow.

A. Mile QR wykorzystasz na loty w ramach OW wg tabeli http://cl.ly/0R0V1C422F1I
I tak np LHR-WAW 916mil, potrzebujesz 15k QR mil + podataki

B. Nie zrobisz niestety upgredu bez aviosow
C. Ktos ostatnio wrzucil mozliwosc zakupu vouchera 50EUR(lot+hotel) za 2k mil AB
Ze wzgledu na b wysokie doplaty nie oplaca sie ich wydawac na loty AB po Europie.

Pozostaje jeszcze opcja dozbierac do 10k by wydac na lot u partnerow w ramach OW.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 24 Kwi 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
W takim razie wrzucam do BA (pewnie trzeba będzie założyć konto i podpiąć rezerwację albo poprosić o zmianę przy check-in'ie). Dzięki!

To jeszcze takie skromne pytanko @guest - zapewne jak w większości przypadków, mil nie przetransferuję pomiędzy programami w ramach danego sojuszu? Czyli np. tych QR do BA (jeśli już gromadzić to gromadzić) albo tych AB też do BA (lub do QR)... albo może ewentualnie (widziałem, że współpracują także z hotelami), np. do BestWestern (z AB) albo HH jako punkty i... cokolwiek dalej (albo nawet jeśli miałoby się to ziścić jako jakaś tam opcja noclegu za punkty to też bym nie pogardził - czasami lot sporo tańszy ale nocka na lotnisku, więc można byłoby skorzystać w ramach posiadanych punktów). Może gdyby te punkty (mile) wylądowały w tym całym BA, to jakiś upgrade by się dało... poszukam jeszcze kalkulatora. Skoro powyżej jest info o locie za 4500 aviosów pomiędzy NYC a Waszyngtonem, to w sumie warto ich trochę pozbierać w razie pobytu w USA na jakieś loty na miejscu.

Chociaż... chyba bardziej wolałbym już teraz dostać bilet-nagrodę na trasie HKG-TPE czymkolwiek (chociaż pewnie Dragonair albo Cathay Pacific z racji OneWorld). Tyle tylko, że to 501 mil... huh...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 24 Kwi 2015 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
zostało mi jeszcze nieco ponad 200K avios ma ktoś pomysł jak dobrze i tanio wykorzystać ? dzięki za pomysły.
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group