Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
bartas8891 napisał(a):
Widac malo wiesz o zbieraniu mil Amexem...i innymi metodami. :lol: Nie zebym sie chwalil ale ja w pol roku uzbieralem 100k Avios a nie pracuje... 8-) , wiec my chyba na innych falach nadajemy (bez obrazy). Zeby nie bylo zaden z tych aviosow nie jest uzbierany przez loty.

To jestes niezly w te klocki :-) Ja jestem przecietnym zbieraczem no i pewnie przez fakt, ze nie kupuje w Tesco, troche mil przechodzi mi kolo nosa.

Na Flyertalk 850 postow w 36h od ogloszenia zmian. Ale tam pisza ludzie, ktorzy maja miliony Avios i wydaja je na dlugodystansowe loty w Business i First, wiec znacznie odczuja zmiany.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
bartas8891 napisał(a):
Krytyka czasami jest wskazana


Wskazana tak ale jak juz to konstruktywna krytyka

bartas8891 napisał(a):
zeby ewentualnie pomoc jak i nakierowac w danym temacie , ale wszystkiego na stol wykladac nie bede. 8-). Widzisz cos w tym zlego ?


Twoja poprzednia wypowiedz niestety przeczy temu co piszesz, chociaż mam nadzieje ze to sie zmieni.

Nawiązując do tematu to Amex i zbieranie Aviosow bez latania w Polsce a w UK to dwie inne bajki.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
bartas8891 napisał(a):
Widac malo wiesz o zbieraniu mil Amexem...i innymi metodami. :lol: Nie zebym sie chwalil ale ja w pol roku uzbieralem 100k Avios a nie pracuje... 8-) , wiec my chyba na innych falach nadajemy (bez obrazy). Zeby nie bylo zaden z tych aviosow nie jest uzbierany przez loty.


Może mało wiem, ale przynajmniej czytać umiem - pisałem, że żeby zebrać dużą ilość aviosów z kart kredytowych to trzeba dużo wydawać, a nie, że trzeba dużo wydawać żeby uzbierać dużo aviosów.

bartas8891 napisał(a):
Krytyka czasami jest wskazana zwlaszcza dla tych @L4FF co mysla ze wszystko wiedza na dany temat a prawda jest niestety taka ze wiedza tyle co przeczytali na f4f. Chodzilo mi tylko o stwierdzenie ze kolega jest w bledzie twierdzac ze trzeba duzo kasy wydawac zeby zberac Aviosy. Dlaczego jestem na forum ? zeby ewentualnie pomoc jak i nakierowac w danym temacie , ale wszystkiego na stol wykladac nie bede. 8-). Widzisz cos w tym zlego ?


Ja pokazuję cyfry, Ty pokazujesz emotki. Kto tu myśli, że wszystko wie na dany temat?

bartas8891 napisał(a):
@Aga_podrozniczka juz gdzies to slyszalem , ale dzieki. Fakt faktem dzial ten powinien byc podzielony dla tych mieszkajacych w PL i dla tych mieszkajacych w UK. Bo zbieranie w PL a zbieranie w UK to dwie zupelnie inne rzeczy.


A zbieranie w US to jeszcze inna bajka, bywa i 140k aviosków za samo wydanie karty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
bartas8891 napisał(a):
I niech tak bedzie pozostan przy swoim , a ja pozostane przy swoim. Nie ma sensu kontynuowac tej rozmowy.


Czemu? Ja się chętnie nowych rzeczy dowiem, więc jeśli masz coś merytorycznego do dodania to chętnie posłucham, inne osoby pewnie też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 30 Sty 2015 04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
L4FF napisał(a):
Ja pokazuję cyfry (...) A zbieranie w US to jeszcze inna bajka, bywa i 140k aviosków za samo wydanie karty...

Tylko pytanie skąd te cyfry bierzesz, bo jestem w tym temacie i WIEM, że żadna karta nie miała NIGDY w Stanach bonusu 140k aviosów za wydanie, ale oczywiście z chęcią przeczytam informacje na ten temat jeżeli możesz podesłać jakiegoś linka (nawet jeśli to już nieważna oferta).
(Rzadkie) bonusy rzędu 100k to okres 4-5 lat temu, a nie teraz, gdzie już 50k jest bardzo dobrą ofertą.
Paw_Lew napisał(a):
Krytykujesz innych ze niewiele o tym wiedza a sam sie nie podzielisz ? Miło bardzo ...

To nie do mnie skierowane, ale się odniosę do tego. Przy wielu kartach genezą części bonusu jest wydanie jakiejś tam kwoty, a ja nigdy bym nie napisała na otwartym forum o MS. Można nakierować kogoś pośrednio, ale to po prostu nie jest temat do dyskusji tu.

Jasne, że nie można porównywać zbierania w PL do UK czy USA, ale na to forum zaglądają nie tylko osoby mieszkające w Polsce czy Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 30 Sty 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
billabong napisał(a):
L4FF napisał(a):
Ja pokazuję cyfry (...) A zbieranie w US to jeszcze inna bajka, bywa i 140k aviosków za samo wydanie karty...

Tylko pytanie skąd te cyfry bierzesz, bo jestem w tym temacie i WIEM, że żadna karta nie miała NIGDY w Stanach bonusu 140k aviosów za wydanie, ale oczywiście z chęcią przeczytam informacje na ten temat jeżeli możesz podesłać jakiegoś linka (nawet jeśli to już nieważna oferta).


Zeszły miesiąc:
http://www.doctorofcredit.com/how-to-ge ... ness-card/
+ 40% bonus:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... ays-avios/
I jest 140 (a w zasadzie 154 z minimum spend, ale to poza konkursem).

Jeśli chodzi o rzadki bonusy rzędu 100k, to w zeszłym roku chociażby:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... onus-back/

billabong napisał(a):
Przy wielu kartach genezą części bonusu jest wydanie jakiejś tam kwoty, a ja nigdy bym nie napisała na otwartym forum o MS.


Bez przesady, informacjami dzielą się ludzi na rynkach gdzie to jest bardziej użyteczne niż dla większości użytkowników tego forum (PL chyba jednak) i nikt się tak nie spina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 30 Sty 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
bartas8891 napisał(a):
Tak jak @billabong napisal/napisala o MS sie nie pisze i to sie odnosi nie tylko do polskiego forum ale do innych tez a jak jest juz watek na ten temat to i tak nie ma nic w nim uzytycznego. 8-)


Tajest, pierwsza zasada MS, to nie rozmawiamy o MS poza MS. Mnie może grać Brad Pitt w ekranizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 30 Sty 2015 22:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
bartas8891 napisał(a):
@Aga_podrozniczka juz gdzies to slyszalem , ale dzieki. Fakt faktem dzial ten powinien byc podzielony dla tych mieszkajacych w PL i dla tych mieszkajacych w UK. Bo zbieranie w PL a zbieranie w UK to dwie zupelnie inne rzeczy.


Jestem za bo chyba jest nas tu cala gromadka z UK!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 31 Sty 2015 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
L4FF napisał(a):
Zeszły miesiąc:
http://www.doctorofcredit.com/how-to-ge ... ness-card/
+ 40% bonus:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... ays-avios/
I jest 140 (a w zasadzie 154 z minimum spend, ale to poza konkursem).

Po pierwsze zauważ, że to jest karta służbowa, a nie osobista. Premie za firmówki zawsze są wyższe.
Pomijając to jednak, ja i tak zostaję przy tym, że za wydanie tej karty (a o takiej premii wcześniej pisałeś) otrzymujesz 100k, a nie 140k. To trochę tak jakby powiedzieć, że jeżeli dwa lata temu wyrobiłam AmEx'a za którego dostałam bonus 60k, a teraz mam 40% bonus za transfer MR do Avios to, że premia za wydanie karty wynosi 84k Avios.
L4FF napisał(a):
Jeśli chodzi o rzadki bonusy rzędu 100k, to w zeszłym roku chociażby:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... onus-back/

I tutaj się zgodzę, BA Signature rzeczywiście co roku wrzuca taką ofertę (zobaczymy co będzie w tym), co nie zmienia faktu, że 4-5 lat temu ofert różnych kart z takim bonusem było 3-4 (dla mnie to rzadko), a teraz 50k to jest dużo (ale zdaję sobie sprawę, że to i tak astronomiczna kwota punktów w porównaniu do kart dostępnych w PL dla M&M czy tych śmiesznych punktów Citi z których podobnie jak z AmEx'a można transferować do wielu programów)
L4FF napisał(a):
Bez przesady, informacjami dzielą się ludzi na rynkach gdzie to jest bardziej użyteczne niż dla większości użytkowników tego forum (PL chyba jednak) i nikt się tak nie spina.

Jasne, że tak - tylko wyłowienie przydatnych informacji jest tylko trochę łatwiejsze niż szukanie igły w stogu siana. I tak jak pisałam wcześniej: ja mogę przez PW napisać JAKICH informacji należy szukać czy w którym generalnie kierunku iść, ale nie na otwartym i tyle. Takich rzeczy na tacy się nie podaje.
Żeby była jasność: te informacje i tak nikomu kto na stale mieszka w Polsce przydatne nie są, a oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość forumowiczów jest z PL.

Jeżeli masz inne zdanie, to musimy się zgodzić, że się w tym temacie nie zgadzamy i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 31 Sty 2015 12:13 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Zamawiac karte naliczajace Avios 2pkt=1EUR, roczna oplata 90EUR bonus na powitanie 30k Avios ?
Nie widze nie ciekawszego w EU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 31 Sty 2015 12:22 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
O którym kraju mówisz ? Chyba nie o Irlandii tutaj gorzej niż w PL ;)
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 31 Sty 2015 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
billabong napisał(a):
Po pierwsze zauważ, że to jest karta służbowa, a nie osobista. Premie za firmówki zawsze są wyższe.


Przecież to nie ma żadnego znaczenia.

billabong napisał(a):
Pomijając to jednak, ja i tak zostaję przy tym, że za wydanie tej karty (a o takiej premii wcześniej pisałeś) otrzymujesz 100k, a nie 140k. To trochę tak jakby powiedzieć, że jeżeli dwa lata temu wyrobiłam AmEx'a za którego dostałam bonus 60k, a teraz mam 40% bonus za transfer MR do Avios to, że premia za wydanie karty wynosi 84k Avios.


Były też i 150k:
http://travelsort.com/blog/150k-amex-bu ... r-targeted

Bonus wliczam dlatego, że tyle faktycznie dostaje się aviosów - i nie jest to przecież jednorazowa akcja.

billabong napisał(a):
Jasne, że tak - tylko wyłowienie przydatnych informacji jest tylko trochę łatwiejsze niż szukanie igły w stogu siana. I tak jak pisałam wcześniej: ja mogę przez PW napisać JAKICH informacji należy szukać czy w którym generalnie kierunku iść, ale nie na otwartym i tyle. Takich rzeczy na tacy się nie podaje.


Mi to rybka czy ktoś jest społeczniak i się będzie dzielił wiedzą czy nie, po prostu śmieszą mnie takie tłumaczenia, że ja wiem lepiej, ale nie powiem bo nie znasz sekretnego uścisku dłoni. "Wiem ale nie powiem" to może uprawiać sobie Bombowy Antek, ale chyba my mierzymy w trochę wyższe standardy dyskusji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 31 Sty 2015 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Pomijajac, ze ta karta jest amerykanska i dla mnie nie ma zadnego pozytku, to o ile kart mozna wystapic i ile bonusow zlapac? Powiedzmy, ze co roku wezmiemy inna karte i zlapiemy bonus. Zwykle jest jakis okres karencji zanim mozna wystapic ponownie o te same karte i zlapac kolejny bonus. W UK zdaje sie 6 miesiecy.

Na rynku UK sa:
-Amex Gold Rewards, ktora daje bonus 20K. Te juz raz mialam i polecilam meza, wiec zlapalismy podwojny bonus. Wtedy wystarczylo wydac tylko £500 w 3 miesiace.
-BA darmowa ktora daje 9K,
-BA Premium 20K i 150 funtow oplaty rocznej
-Amex Platinum kosztujaca 450 funtow rocznie i dajaca 30K bonusu na starcie.

Karta ktora mam teraz daje mi 2 avios za wydanego funta, wiec powyzsze karty moge wziac tylko dla bonusow startowych, wydac 2tys funtow i zrezygnowac. No moze Golda zatrzymac przez pierwszy rok, jesli maja ciagle blad w systemie i daja potrojne punkty za travel.

Mozna jeszcze polecic partnera i zebrac dodatkowe mile, ale trzeba miec odpowiednio wysokie wydatki, zeby to wszystko dalo sie zrobic w jednym gospodarstwie domowym. Jak ktos podruzuje sluzbowo i rozlicza wydatki firmowe na prywatnej karcie, to jest o wiele wieksze pole do popisu.

Ja mam jeszcze konsolidacje mil z: Marriott, Shell, Tesco (w ktorym kupuje tylko paliwo od czasu do czasu), parking na lotnisku, jakies rozne okazyjne bonusy z hoteli i wypozyczalni samochodowych. Nie za bardzo widze metode na wycisniecie wiecej niz wyciskam, poza okazyjnymi promocjami, poskarzeniem sie na uslugi do BA, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Sty 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
AmEx w Stanach w zeszłym roku zlikwidował dla kont osobistych możliwość ponownego bonusu - teraz jest to określane jako "once per lifetime bonus". Wcześniej okres karencji wynosił 12 miesięcy. Wiem, że w Australii i Japonii jest podobnie więc to może (ale nie musi) być światowy trend.

Turndown napisał(a):
Zamawiac karte naliczajace Avios 2pkt=1EUR, roczna oplata 90EUR bonus na powitanie 30k Avios ?
Nie widze nie ciekawszego w EU.

Czy to jest 2 Avios za €1 wydane na BA/podróże (i 1/1 za inne rzeczy) czy 2/1 za jakiekolwiek wydatki? Jeśli 2/1 za wszystko to na EU wydaje się to bardzo dobrą ofertą. Jakieś minimalne wydatki potrzebne do bonusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 07 Lut 2015 01:47 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Tak, 2 Avios za 1 EUR. Wymogi dluzszy staz w banku (meldunek niemiecki). Spersonalizowana oferta wiec nie mam wymogow, co do wydatkow bo wiedza ile wydaje i stad taka oferta.
Na ktoryms zagranicznym blogu bylo chyba info o kolekcji 50 kart aby poszalec za punkty, wiec stad mogly sie wziasc ograniczenia co do przyznawania tych kart.
Poza granicami polski karty kredytowe nie sa tak chetnie rozdawane przez banki jak w polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 08 Lut 2015 11:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Potrzebuje kupic bilet wewnatrz Argentyny.
Kosztuje ok.k PLN, albo 28k Aviosow.
Ktos wie ile podatkow trzeba zaplacic,bo nigdzie nie moge doczytac.
Pewnie trzeba dojsc do platnosci, by sie dowiedziec? Nie mam w Lanie konta i nie wiem,czy sie w ogole oplaca placic aviosami, ktore i tak musialbym kupic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 08 Lut 2015 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
LAN ma Kilometry, nie Aviosy
W BA możesz kupić sobie 28k Avios za "jedyne" 532 EUR
Podatki w Ameryce Południowej są bardzo niskie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ZFR, 08 Lut 2015 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Lut 2015 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
A w BA masz konto? Opłaty od razu praktycznie pokazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Lut 2015 11:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Wow, wlasnie cos tanio mi wychodzilo, skoro za 0,02$ mozna kupic km.
To juz sie wyjasnilo,ze km.,nie Aviosy pokazuje ;)

IB mam, ale tam w ogole nie moge wyszukac krajowek po Argentynie.
Chodzi mi o trase AEP-FTE (RT)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Lut 2015 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Na trasie AEP - FTE lata LAN, więc powinna być możliwość zrealizowania biletu nagrody z IB. Jeżeli nie ma tej trasy na stronie IB to może przedzwoń do IB
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group