Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#2121 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
-- 14 Sty 2022 19:02 --

Wygląda na to, że chyba faktycznie działa :)
Co prawda nie dokonałem jeszcze transferu (bo nie jestem jeszcze pewien, w którą wolę stronę), ale dało się na koncie BA dojść do momentu, w którym loguję się na konto IB Plus i podaję liczbę aviosów do transferu. Przy moim koncie rodzinnym nie było to wcześniej możliwe.

-- 16 Sty 2022 11:26 --

Potwierdzam: transfer z IB Plus na BA (konto rodzinne) zakończony sukcesem :)

-- 28 Sty 2022 09:58 --

i jeszcze jeden update: po transferze z IB do BA, po kilkunastu dniach zmieniłem zdanie i zrobiłem transfer części aviosów z BA do IB. Poszło, choć dopiero wczoraj, czyli po kilkunastu dniach od transferu z IB do BA. Próbowałem 2 razy wcześniej (po kilku dniach od 1. transferu) i na obu kontach pojawił się komunikat o braku możliwości przelewu (bez podania przyczyny, tylko nr błędu do ewentualnego podania na infolinii). Pomyślałem wtedy, że pewnie nie da się tak przelewać w tę i z powrotem, ale wczoraj spróbowałem jeszcze raz i już żadnego błędu nie było (przynajmniej na stronie BA, bo tam to przeprowadziłem). Wytłumaczenia są dwa: a) za 1. razem był po prostu jakiś błąd, który naprawili, albo b) musi upłynąć ok. 10 dni od pierwszego przelewu, by był możliwy ruch w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2122 PostWysłany: 01 Lut 2022 20:00 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2751
złoty
Promo Iberii na bilety nagrody, zniżka 25% (trasy długodystansowe ponad 3k mil, start/koniec Hiszpania) lub 50% (krajówki i Europa z Hiszpanią jako punktem docelowym / początkowym). Zakup do 07.02, loty do 30.06 z wyłączeniem okresu od 08.04-18.04. Biznes wyłączony z promocji ...
https://www.iberia.com/es/noticias-nove ... rero-2022/
Warunki:
Consulta Terminos y Condiciones legales de la oferta
- Oferta del 50% de descuento de Avios en la compra de billetes en redención en las rutas domésticas/nacionales y de Europa con origen y/o destino España.
- Oferta del 25% de descuento de Avios en la compra de billetes en redención en las rutas de largo recorrido con más de 3.000 millas de distancia con origen y/o destino España.
Las tasas e impuestos están excluidas de la promoción.
Oferta válida para la compra de vuelos (ida o ida y vuelta) en las rutas referentes a la oferta anteriormente citada del grupo Iberia (Iberia, Iberia Express e Iberia Regional Air Nostrum), en clase Turista Premium o Turista (clase azul o clase turista completa) del 1 al 7 de febrero de 2022 (ambos inclusive) y para volar desde el 1 de febrero hasta el 30 de junio de 2022 (ambos inclusive).
El periodo del 8 al 18 de abril quedará excluido del periodo de vuelo.
La oferta no aplicará a vuelos IB5XXX, IB6XXX, vuelos de VUELING ni vuelos de LEVEL. La oferta no aplicara al Puente Aéreo del grupo IBERIA.
Esta promoción será válida para compras realizadas a través de www.iberia.com o del Call Center de Iberia.
Esta promoción es personal e intransferible para la persona que ha recibido este email, válida salvo error tipográfico u omisión y no acumulable a otras promociones de utilización de Avios vigentes en el mismo periodo.
Para más información, por favor visite nuestra página web www.iberia.com o llame a su centro de servicios Iberia Plus.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2123 PostWysłany: 12 Lut 2022 21:00 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 325
niebieski
Słuchajcie - mam trochę punktów Avios (na swoim koncie i na rodzinnym również), planuję je wykorzystać, ale nie wiem do kiedy są one ważne. Na profilu jest data ważności punktów statusowych, których nie mam. Gdzie mogę znaleźć takową informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2124 PostWysłany: 13 Lut 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
-- 12 Lut 2022 20:15 --

Spójrz na historię aktywności na poszczególnych kontach i od ostatnich dat policz 36 miesięcy, bo tyle ważne są aviosy.

-- 13 Lut 2022 10:17 --

Drobna prośba do członków Iberia Plus (z aviosami na koncie) - czy mógłby mi ktoś sprawdzić, ile "kosztuje" przelot z Sao Paolo (GRU/CGH) do Mendozy np. 10.11.2022, w ekonomicznej i biznesie? Nie mam obecnie na koncie żadnych aviosów i pokazują się połączenia (z przesiadką w SCL), ale bez wyceny milowej i podatkowej, a wolałbym uniknąć przerzucania na IB+ aviosów z BA tylko po to, by sprawdzić koszt tego lotu, zwłaszcza, gdyby miało się okazać, że mi nie odpowiada.
Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#2125 PostWysłany: 13 Lut 2022 11:44 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Witaj Tropikey

17 tys Avios + 17.23 euro w ekonomicznej - lot przez Santiago LATAM

nie chce mi pokazac klasy biznes
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#2126 PostWysłany: 13 Lut 2022 12:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Nie chce, bo LA na tych trasach nie ma już C, tylko premium eko - która produktowo odpowiada "europejskiemu biznesowi" (brak osobnej kabiny / foteli, lepszy serwis). Wyjątkiem są połączenia/rotacje obsługiwane wide body - wtedy na te konkretne rejsy jest w sprzedaży C (np. niektóre rotacje SCL-GRU/EZE, GRU-LIM itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2127 PostWysłany: 13 Lut 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@tropikey Z miejscami za punkty na lotach bezpośrednich z SP do Mendozy czy Cordoby jest bardzo ciężko.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#2128 PostWysłany: 16 Lut 2022 10:49 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Mam takie pytanko. Nazbierało mi się przez lata dość dużo aviosów. Rzadko je wydawałem, a jakoś zawsze udawało się odbyć lot Oneworld w ciągu 36 miesięcy i się konto ładnie przedłużało. Ostatnimi czasy jednak o wiele mniej latam i za kilka miesięcy skończy mi się ważność konta. Wziąłem ostatnio nawet lot Binter Canarias zamiast Canary Fly, który był tańszy licząc, że dobije mi kilka mil i przedłuży ważność. Do tej pory jednak walczę z nimi i nie chcą mi tego uznać. Ale do rzeczy ;)

Czy jeśli zarezerwuje jakiś tani bilet lub hotel za posiadane aviosy ( widziałem np. ten w Katmandu kiedyś byś za 1000) to czy to się też liczy jako ruch na koncie i z automatu przedłuża ważność pozostałych mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2129 PostWysłany: 16 Lut 2022 10:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Przejrzyj ten watek, pojawilo sie troche pomyslow na przedluzanie Aviosow.
Góra
 Profil Relacje PM off
turysta bezendu lubi ten post.
 
      
#2130 PostWysłany: 16 Lut 2022 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
turysta bezendu napisał(a):
Czy jeśli zarezerwuje jakiś tani bilet lub hotel za posiadane aviosy ( widziałem np. ten w Katmandu kiedyś byś za 1000) to czy to się też liczy jako ruch na koncie i z automatu przedłuża ważność pozostałych mil?

Tak, przedłuża i takie stawki są nadal dostępne zarówno w Kathmandu oraz w hostelach w Indiach. Są nawet poniżej 1000 za noc, ale minimalna wartość transakcji to 1,000 Avios.

Natomiast, jeśli zostało Ci parę miesięcy to podbijam to co napisał @lataczuk - Groupony za €1 i inne pomysły są w treści tego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
turysta bezendu uważa post za pomocny.
 
      
#2131 PostWysłany: 16 Lut 2022 18:03 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Ok dzięki, poczytam wątek. A jeszcze takie małe pytanko - próbował ktoś odbijać kartę Iberii w tych restauracjach albo sklepach stacjonarnych, które są u nich na stronie jako partnerzy programu Iberia Plus? Jeśli tak to czy naliczyło Wam mile? Pytam, bo będę za chwilę w Hiszpanii i może to by była najprostsza droga żeby przedłużyć ważność konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2132 PostWysłany: 16 Lut 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Mi nigdy nie naliczyło w stacjonarnych, nawet w duty free. Przestałam próbować.

Ale próbuj i jak gdzieś da radę to napisz tu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2133 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:41 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2751
złoty
-- 22 Lut 2022 10:46 --

BIG NEWS: Qatar Airways to adopt Avios, drop Qmiles!
https://www.headforpoints.com/2022/02/2 ... op-qmiles/
https://www.qatarairways.com/en/Privile ... Avios.html

-- 23 Lut 2022 11:41 --

Pomocny trik na zmniejszenie opłaty za anulację biletu-nagrody w BA:
https://insideflyer.co.uk/2022/02/a-lit ... ead-of-35/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#2134 PostWysłany: 04 Mar 2022 09:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Jak złożyć wniosek o wsteczne naliczanie mil do BA (Alaska Airlines), co prawda gówno mile ale maja być i koniec :)
nie ma ich w formularzu w rozwijanej liście,

Załącznik:
BA.png
BA.png [ 13.63 KiB | Obejrzany 1134 razy ]


można wybrać inne, wypełnić formularz i dołączyć BP i wysłać faxem :roll: .
Ale mnie to nie przechodzi, korzystam z jakiegoś darmowego faxu i cofa mi tę wiadomość.

Czy jest jakiś kontakt mailowy do nich?? ja widzę tylko numery telefonów
https://www.britishairways.com/travel/c ... /_gf/en_gb
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2135 PostWysłany: 04 Mar 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Spróbuj formularza tutaj, przejdź do e-mail, z menu wybierz BAEC.

Adresy e-mail na które pisałam kiedyś i z których dostawałam odpowiedź to:

callba.loyalty@ba.com oraz us.loyalty-support@ba.com ale ostatnio ich używałam w 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#2136 PostWysłany: 22 Mar 2022 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Można już przelewać avios z British Airways do Qatar Airways
Ponadto obniżono stawki milowe za loty Qatar Airways

https://travelingformiles.com/fantastic ... ine-avios/
https://thepointsguy.com/news/qatar-launches-avios/
https://onemileatatime.com/news/british ... ard-rates/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2137 PostWysłany: 23 Mar 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dokladnie, darmowe 2500 Aviosów jak sie zarejestruje na Qatarze:
https://www.headforpoints.com/2022/02/2 ... op-qmiles/

Przelew natychmaistowy.. nawet na koncie rodzinnym ;-) (przychodza tez od razu)

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 17.17 KiB | Obejrzany 921 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2138 PostWysłany: 23 Mar 2022 13:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Czy przesunięcie z Qatar na BA przedłuża ważność starych mil na danym koncie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2139 PostWysłany: 23 Mar 2022 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A da sie to jakos latwo sprawdzic?
Transfer z/do Iberii nie przedluza, mi nowe Aviosy widnieja jako "Collection" gdzie z innych wymian Avios/Iberia/Nectar wygladaja jak "Avios Exchange".
Ja je spale w supermarkecie na zakupy £16 :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2140 PostWysłany: 23 Mar 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@opo Niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group