Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1996 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następna
Autor Wiadomość
#1941 PostWysłany: 27 Mar 2020 09:55 

srebrny
Podzielę się swoimi doświadczeniami. Jako, że nie mam żadnych priorytetów próbowałem najpierw dodzwonić się na hiszpańską infolinię IB. Mija się to z celem, bo połączenie nawet nie może zostać nawiązane. Jako, że lot miałem z Berlina to zadzwoniłem na niemiecki numer, połączenie natychmiastowe, rozmowa po angielsku.
Bilet RT na trasie TXL-MAD-MEX-CUN z czego wszystkie odcinki europejskie odwołane, meksykańskie nie. Konsultant upierał się, że skoro chociaż jeden lot na bilecie nie jest odwołany to nie należy się full refund tylko voucher. Niestety jakakolwiek próba dyskusji, tłumaczenia, wspominania o dyrektywie EU itd. kończyła się tym samym. Poprosiłem o połączenie z przełożonym, chwila konsternacji, po 2min oczekiwania zgłasza się supervisor, bez dyskusji full refund.
Wygląda na to, że na pierwszej linii mają do przekazania tylko jedno stanowisko, mocno próbują nie wyrwać sobie gotówki, dopiero jak ktoś zna swoje prawa to może je sobie wywalczyć przez połączenie z drugą linią.
Zobaczymy teraz po jakim czasie kasa wróci na Revoluta, rezerwacja nie jest już możliwa do podglądu ani na CMT, ani na stronie IB (bilet kupowany bezpośrednio w IB).
 Relacje PM off
billabong lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1942 PostWysłany: 28 Mar 2020 09:01 
Awatar użytkownika

srebrny
Jestem ciekawa jak będzie u Ciebie. U mnie kasa z Iberii pojawiła się w końcu po 11 dniach.

Swoją drogą możesz sprawdzić bilet Iberii na stronie http://www.saudia.com (po numerze biletu zaczynającym się w przypadku IB od 075, a nie po nr rezererwacji). Dopiero gdy będziesz miał status refund to zapoczątkowali procedurę zwrotu - tak przynajmniej było u mnie.

Swoją drogą, dziwi mnie ta rozbieżność w przezkazywanej informacji, ale może istotny jest fakt, że bilet u mnie był za aviosy.

Daj znać!
 Relacje PM off  

#1943 PostWysłany: 31 Mar 2020 09:17 

srebrny
-- 30 Mar 2020 08:52 --

@billabong
Faktycznie nie pomyślałem, aby sprawdzić status biletów na saudia.
Obecnie mam:
Status: Paid
Coupon status: Refund
Czy u Ciebie pole "Status" zmieniło się również na refund po zwrocie $?

Oczywiście jeszcze kasa nie wróciła ale nie spodziewam się jej wcześniej niż po świętach. Dla potomności dam oczywiście znać, gdy wróci. ;)

-- 31 Mar 2020 09:17 --

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że dziś pieniądze wróciły na Revoluta, Iberii zajęło to tylko 3 dni robocze, jestem pod wrażeniem.
Na Saudia.com status biletu nie zmienił się od tego co pisałem poprzednio.
Niechcący zostałem spekulantem walutowym, bo przy dzisiejszym kursie euro jestem kilka stówek do przodu, niestety zamiast tego wolałbym dopłacić jeszcze kilka stówek i zrealizować swój lot w normalnych warunkach przyrody.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#1944 PostWysłany: 05 Kwi 2020 23:33 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
-- 31 Mar 2020 10:32 --

Fajnie, że tak szybko załatwiłeś.
Ja od czwartku czekam na Avios za dwa anulowane przez linie loty.
Na infolinii poinformowano mnie, ze Aviosy powinny pojawić się natychmiast. Podatki powinny znaleść się na karcie kredytowej w ciągu najbliższych 20 dni.

Edit: Aviosy powróciły po ponownym kontakcie z Call Center

-- 05 Kwi 2020 13:32 --

"Spora" dostępność na loty z Santiago na Wyspę Wielkanocną w okresie styczeń - luty 2021 (tylko w C jedno miejsce na lot).
Rezerwacja przez BA: 77 500 Avios plus podatek 10,40 GBP.
Rezerwacja przez Iberię: 64 000 Avios plus podatek 11,82 EUR.
Przypuszczalnie (opuszczenie Oneworld przez LATAM) bilety na tej trasie za Avios rezerwować można tylko do końca kwietnia.

#1945 PostWysłany: 10 Kwi 2020 12:12 

Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Jakie sa doplaty za lot HGK-LHR w aviosach, dzis ba.com pokazuje £330, czy to jakis blad na stronie? Kilka dni temu bylo ca. £30 przy 30k avios.
---------
edit: pomoglo wylogowanie+sprawdzenie innego lotu - po tej operacji pokazuje juz normalne stawki

Ostatnio edytowany przez travelIsFUN 10 Kwi 2020 13:11, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#1946 PostWysłany: 10 Kwi 2020 12:20 
Awatar użytkownika

Loty: 317
Kilometry: 794 541
srebrny
Czasami coś im się źle wyświetla my lecieliśmy z dopłata ok. 30 funtów Zawsze możesz potwierdzić na infolini zaznaczając aby nie pobierali opłaty za wystawienie przez telefon bo strona źle wyświetla dopłaty
 Relacje PM off
travelIsFUN uważa post za pomocny.

#1947 PostWysłany: 10 Kwi 2020 12:40 

srebrny
@travelIsFUN u mnie niskie dopłaty. Spróbuj się przelogować, strona często szaleje przy kilkukrotnym wyszukiwaniu.

Załącznik:
ba.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
travelIsFUN lubi ten post.

#1948 PostWysłany: 10 Kwi 2020 13:07 

Loty: 131
Kilometry: 409 523
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@travelIsFUN po przejściu stronę dalej, dopłata powinna być prawidłowa, czyli niewiele ponad 30 funtów;
 Relacje PM off
travelIsFUN lubi ten post.

#1949 PostWysłany: 11 Kwi 2020 09:32 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
British Airways postanowilo ogolic klientow, ktorzy anuluja loty za mile: https://www.headforpoints.com/2020/04/1 ... ellations/

"You can no longer cancel Avios bookings online (...)
Cancelling a short-haul Avios redemption now requires a call to British Airways.(...)
…. and British Airways is charging £35 on the telephone

In recent days, according to reader feedback, the British Airways IT system has been changed. It is now impossible, even if the agent wants to do you a favour, to cancel a short-haul Avios redemption without paying a £35 per person fee.

You need to pay the £35 in cash to the agent. Your existing booking is then cancelled and the entire fees and taxes you paid are refunded. Even if you only paid £1 tax in the first place, you need to pay £35 to get the refund.
(...)
It gets worse. For anyone who booked their redemption as 2 x one-way flights, you will be charged £35 each way."

W przeszlosci bylo tak, ze gotowkowa czesc przepadala, jesli byla ponizej £35. Na przyklad przy tanich rezerwacjach w amerykanskich czy japonskich liniach z doplata paru dolarow/funtow przepadalo te pare dolarow/funtow.

Ja mam 3 bilety za avios i przeczekam ich, az anuluja albo polece na nich. Na pewno nie bede doplacac do anulacji.
lukasz666 uważa post za pomocny.

#1950 PostWysłany: 19 Kwi 2020 13:06 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ciekawy artykuł o tym, co począć obecnie z (głównie) aviosami, w kontekście ewentualnego ryzyka upadła BA:

https://www.headforpoints.com/2020/03/1 ... -bankrupt/

Myślę, że przemyślenia te można zastosować przez analogię również do innych dużych lotniczych programów lojalnościowych (np. M&M).
 Relacje PM off  

#1951 PostWysłany: 19 Kwi 2020 13:23 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Nie wydaje mi sie, żeby BA upadło, wiec nie martwię sie o Aviosy. Mam tez troche mil Miles and More i również nie obawiam sie upadku.
Avios nie zbieram z kart kredytowych, z kart mam glownie punkty hotelowe. Przerzucilam sie chwilowo na karty, które maja cashback zamiast mil i punktow, bo nie zapowiada sie, ze bede miala okazje wykorzystać te punkty w najbliższym czasie.

#1952 PostWysłany: 19 Kwi 2020 17:55 

złoty
Ryzyko upadku BA, LH, TK, UA/AA/DL, LA itp. jest IMO znikome. Kompletnie bym się tego nie obawiał także w kontekście mil w FFP. Jeśli czegoś, to raczej jakiś mniejszych/niszowych linii i ich programów lojalnościowych, tam w niektórych przypadkach jest to bardziej prawdopodobne.
 Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.

#1953 PostWysłany: 19 Kwi 2020 18:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Oby tak było :)
Na marginesie, jeśli chodzi o LH, to bardziej miałem na myśli ryzyko upadku samej spółki M&M, która jest osobnym bytem. Choć oczywiście, mam też świadomość, że wizerunkowo LH będzie zależeć na tym, by się tak nie stało.
 Relacje PM off  

#1954 PostWysłany: 06 Maj 2020 21:19 

złoty
50% więcej za zakup aviosow na BA do 18 maja

https://www.britishairways.com/travel/p ... /_gf/en_gb

Są też oferty ponoć oferty z bonusem 75%, ale to dla tych co posiadają amerykańskie czy angielskie KK BA

Załącznik:
Screenshot_20200506-211012__01.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1955 PostWysłany: 24 Maj 2020 15:41 

złoty
Ważna informacja dla członków EC - od 1 maja loty LATAM jednak nie dają już TP w programie, nadal natomiast można je naliczać po dotychczasowych stawkach aviosowych. Ogłosili to z opóźnieniem, dopiero teraz.
 Relacje PM off  

#1956 PostWysłany: 07 Cze 2020 11:27 

Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Od pewnego czasu nie dostawałem żadnych ankiet z Rewards for Thoughts , uzupełniłem profil w 100 %
a teraz po zalogowaniu wyświetla mi się komunikat żeby uaktualnił numer BAEC .
Sprawdzałem wszystkie dane mam poprawne ale na BAEC mam adres polski a na Rewards adres brytyjski .
Jak myślicie czy to może być problemem że nie dostaje żadnych ankiet ?
 Relacje PM off  

#1957 PostWysłany: 07 Cze 2020 17:06 

Loty: 829
Kilometry: 785 039
platynowy
Raczej nie, bo mi się niedawno udało po paru miesiącach bezowocnych prób (dostawałem maile, że są ankiety, ale po kliknięciu w link ich nie było) udało mi się w końcu jakąś wypełnić.
A też dostałem takiego maila, więc myślę, że po prostu BA coś mieszało na kontach.

#1958 PostWysłany: 18 Lip 2020 09:59 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Czy rezerwowaliście kiedyś loty z USA do Kanady za aviosy? Szukam czegoś takiego i jakiej trasy bym nie wybrał ciągle jest komunikat, że BA i ich partnerzy nie obsługują takowej. Jest tak nawet, gdy wezmę trasę, na której AA lata bezpośrednio, np. DFW - YVR.
A może da się telefonicznie?
 Relacje PM off  

#1959 PostWysłany: 18 Lip 2020 10:12 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
Wziąłem pierwszy lepszy termin przez aplikację
Image
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#1960 PostWysłany: 18 Lip 2020 11:26 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Hmm, dziwne. Też szukam przez aplikację i u mnie d..a. Sprawdzę inną datę, bo być może wybiegam zbyt daleko w przyszłość.

Edit: zgadza się - na wcześniejsze daty połączenia są. Muszę zatem po prostu poczekać :)
 Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.

[ 1996 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość