Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1023 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 12 Sty 2018 17:16 

Punkty statusowe: 19
niebieski
czy jakikolwiek ruch na koncie przedłuża ważność wszystkich punktów?
Tak sobie myślę, że mam 3 konta rodzinne, na każdym dzień ostatniego ruchu milowego jest zbliżony. Rezerwując jeden nocleg w hotelu, gdziekolwiek, zrobi ruch na wszystkich 3 kontach, więc przedłuży ważność wszystkich pozostałych mil dla 3 kont.
Czy robię jakiś błąd w rozumowaniu?
 Profil Relacje PM off  

#1022 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:06 

Punkty statusowe: 174
platynowy
Masz 3 rożne konta, czy 3 osoby, które są na jednym koncie rodzinnym?

Ruch aviosów musi być na koncie każdej osoby będącej na rodzinnym.

Image
 Profil Relacje PM off  

#1023 PostWysłany: 13 Sty 2018 02:38 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 10
niebieski
Ale rezerwacja hotelu (czy lotu) na rodzinnym spowoduje ruch na kontach wszystkich członków i tym samym przedłuży ważność konta o kolejne 3 lata.

@opo jeśli nie masz zamiaru faktycznie wykorzystać noclegu, to polecam rezerwacje w jakiejś dziurze, najlepiej w Indiach: za +/- 1,200 Avios za noc - rozbije się po około 400 Avios na każde z kont.

Alternatywą (ale musisz mieć conajmniej 6-8 tygodni zakładki na otrzymanie punktów) jest wejście w shopping portal BA i wykupienie jakiegoś vouchera za $1-$2 na Grouponie. Jedyna różnica, to, że musisz to zrobić dla KAŻDEGO członka konta rodzinnego osobno. Ja osobiście wolałabym wydać około $5 niż wyrzucić 1,000 Avios, ale to już Twoja decyzja.

opo napisał(a):
ostatni lot BA odbyłem 12.01.2015, więc chyba dziś wyekspirują mi aviosy, w jaki sposób najprościej i najtaniej mogę je sobie dzisiaj przedłużyć?

Teraz doczytałam - dzisiaj nic Ci nie wygaśnie: masz minimum miesiąc karencji - patrz plik poniżej.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Załączony jpg z dyskusji na temat wygasania pkt na kanadyjskim forum.
ft.jpg
ft.jpg [ 64.85 KiB | Obejrzany 114 razy ]
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1023 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości