Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Cze 2021 10:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Jak zapłacisz kartą to i tak - w razie czego - masz chargeback więc tu bym się tym nie przejmował, zwłaszcza przy tych kwotach. Nie spodziewam się także upadku AV ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 04 Cze 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Leciałem teraz na dniach AV. W obie strony MAD - BOG, obłożenie mieli po 95% na tej trasie.

Krajowe kupowałem tydzień przed lotami, wziąłem jednak u LATAM i obłożenie po 95-100%
Jednak co ważne, ceny były takie same jak z dużym wyprzedzeniem kiedy je śledziłem, z racji sporego wyboru u konkurencji.
Są jeszcze przecież Viva Air, easyfly (o tym szczerze mówiąc wcześniej nie słyszałem, a latają np. do EOH w Medellin). - no chyba, że chodzi Ci konkretnie o mile u AV ;).
Avianca wrzuca czasem promocje od 45tys COP.

Ja bym zatem poczekał z zakupem krajówek, jednak ja Ci się spieszy, to bierz kartą jak mówi kolega wyżej :).

A jak już piszę, to wrzucę przy okazji opis co do samego lotu - jedzenie podają w konfiguracji - korytarz, okno, a środek czeka. Na 2 posiłek nie zmieniali konfiguracji.
Jak w jedną stronę lecieliśmy we 2 w rzędzie, to na posiłek kazali nam się rozsiąść, mimo podróży razem hah.
W 1 stronę nie dali słuchawek, kupiliśmy sobie na powrót, a na powrocie rozdawali już wszystkim - radzę zabrać na wszelki wypadek zatem.
Jedzenie małe, ale bardzo dobre jeżeli chodzi o desery.
Na powrocie lecieliśmy bez testów, po wyjaśnieniach o tranzycie w MAD wpuścili nas na pokład, ale potem jeszcze biegli za nami z gate'u się upewnić czy na 100% możemy lecieć i na jakiej podstawie i robili fotki moich screenów z rządowej strony ESP.
Forclaz 60 + plecak na luzie jako podręczny.
Nie mam dużych wymagań - polecam :P
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 04 Cze 2021 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
OK, zastanowię się jeszcze chwilę, tym bardziej, że plan podróży po Kolumbii jeszcze się rodzi :)
Póki LA był w Oneworld, też mi pasowali (tym bardziej, że są - moim zdaniem - lepsi, niż AV), ale teraz, z racji członkostwa w *A, skupiam się już tylko na AV.

Jeszcze zapytam o te krajówki - czy orientujesz się, jak wygląda sprawa z kupowaniem bagażu podręcznego? Na razie chciałbym kupić bilety z samym podręcznym (być może zrobimy tak, że bagaż zasadniczy zostanie w Bogocie), ale możliwe, że jednak ostatecznie wezmę również rejestrowy na lot. Pytanie, czy dokupując później bagaż rejestrowy u nich na stronie jest jakaś różnica cenowa w stosunku do zakupu w czasie rezerwowania biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 04 Cze 2021 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Niestety nie mam już otwartych rezerwacji do sprawdzenia, a wcześniej nie weryfikowałem, więc nie pomogę...
Jednak śledząc ich stronkę można wywnioskować, że jednak coś doliczają, ale mniej niż na lotnisku. Różnice to i tak kwestia kilku złotych. Żaden pieniądz jak potem zmienią Ci się plany.

"Take everything you need with you! Buy here and take advantage of a special discount. Also, you can book at sales offices, call centers or travel agencies, the charges may be less than the airport rates. Get involved and save more!"

mają też chyba stałą tabelę cenową:
Załącznik:
av.PNG
av.PNG [ 25.14 KiB | Obejrzany 5046 razy ]

https://www.avianca.com/otr/en/before-y ... dditional/
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 04 Cze 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Obecnie mają jakąś promocje chyba i dokupienie bagażu do istniejącej rezerwacji kosztuje 45k COP. Standardowo 60k.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 28 Lip 2021 09:10 

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 2
Avianca otrzymała właśnie obietnicę wsparcia w wysokości 1.6 miliarda dolarów by pomóc jej w problemach finansowych spowodowanych pandemią.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 08 Sie 2021 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Załącznik:
IMG_20210806_225637_copy_912x420.jpg
IMG_20210806_225637_copy_912x420.jpg [ 39.01 KiB | Obejrzany 4500 razy ]
Opiszę lot AV26 z bog do mad klasa C, mogliśmy się odprawić online i tak zrobiliśmy, po przejściu kontroli wejście do saloniku Av po zeskanowaniu kodu z bp, w saloniku luz ale mimo pory obiadu wybór b. słaby, kanapki z pomidorem i tortille z tuńczykiem i dobra zupa, do tego suche ciasteczka i piwo i wino.
Po wejściu na pokład żadnego napoju, w czasie lotu obiad z piwem lub winem, po 2 do wyboru, białe i czerwone, ledwo chwyciłem stewkę o dolewkę wina, potem jeszcze kawa, był też baileys i cointreau, ale serwis był tak pospieszny, że nawet gdybym chciał zamówić to bym nie zdążył, potem zaciemnienie i do rana cisza. Śniadanie pieróg nadziewany duży, czyli empanada, owoce i kawa, układ foteli 1-2-1, ale fotele usytuowane od przejścia, a nie przy oknie, to żadnych napojów nie było w kuchni w ramach selfserwis nie mówiąc o alkoholach.
Jak dla mnie produkt nie wart ceny, chyba że wszędzie są teraz ograniczenia, ale nie mam porównania pocovidowego, syn wracał lufą i serwis był przyjaźniejszy w y, choć też narzekał

Załączniki:
IMG_20210806_160359_copy_1152x532.jpg
IMG_20210806_160359_copy_1152x532.jpg [ 136.98 KiB | Obejrzany 4500 razy ]
IMG_20210806_151856_copy_1152x532.jpg
IMG_20210806_151856_copy_1152x532.jpg [ 98.99 KiB | Obejrzany 4500 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 07 Wrz 2021 00:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Jak wyglądają przywileje *G w Aviance na kolumbijskich krajówkach ?
Z tego co widzę na stronie to 20kg bagaż powinien przysługiwać nawet w najtańszych taryfach.
Dostęp do saloników tam gdzie są chyba też powinien przysługiwać - ale do tych gorszych , oznaczonych jako gold.
Nie wiem jak wygląda możliwość wyboru miejsc w taryfach w których wybór miejsc nie jest wliczony.
Czy jest dostęp do priority seating ?
Na FT znalazłem informację, że Avianca oferuje w miarę dostępności upgrade do biznesu - ale to była dość stara informacja i dotyczyła lotu międzynarodowego, nie wiem czy na krajówkach jest to praktykowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Lis 2021 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Podobno nie ma głupich pytań, więc spytam: czy ktoś kiedyś słyszał/czytał o jakiś biletach pakietowych(?) w AV. Wiem, że kiedyś jakaś linia to sprzedawała i można było sobie latać krajówkami w rozsądnej cenie. Pytanie nie bez znaczenia, gdyż wychodzi nam ok 7-8 lotów krajówkami w ciągu jednego miesiąca (x5 PAX) więc jak widać może mieć to znaczenie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Lis 2021 10:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
Jak wyglądają przywileje *G w Aviance na kolumbijskich krajówkach ?
Z tego co widzę na stronie to 20kg bagaż powinien przysługiwać nawet w najtańszych taryfach.
Dostęp do saloników tam gdzie są chyba też powinien przysługiwać - ale do tych gorszych , oznaczonych jako gold.
Nie wiem jak wygląda możliwość wyboru miejsc w taryfach w których wybór miejsc nie jest wliczony.
Czy jest dostęp do priority seating ?
Na FT znalazłem informację, że Avianca oferuje w miarę dostępności upgrade do biznesu - ale to była dość stara informacja i dotyczyła lotu międzynarodowego, nie wiem czy na krajówkach jest to praktykowane.


AV daje wszystkie standardowo gwarantowane przywileje dla *G. Jeżeli na lotnisku jest ich poczekalnia, to jest wejście, przy czym te krajowe np. w Kolumbii są raczej skromne pod kątem zaopatrzenia. Co do miejsc nie pamiętam szczegółów - ale nie było problemu z przydzieleniem jakiegoś sensownego przy odprawie / na lotnisku. Upów z automatu na krajówkach nie ma - przynajmniej w Kolumbii - być może są oferowane własnym Goldom w ich programie na podobieństwo AM, które na krajowych i regionalnych trasach upuje swoich statusowych oraz DL, ale już nie z innych FFP w ST.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 18 Sty 2022 21:39 

Rejestracja: 26 Sty 2012
Posty: 90
Cześć, czy ktoś ma wskazówkę, jak kupić tańsze loty z Avianca w Kolumbii? Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@fevlad: porównaj kilka multiwyszukiwarek typu skyscanner kayak itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@fevlad i ich różne wersje wg. krajów np. szwedzką, norweską, amerykańską czy kolumbijską
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Sty 2022 07:01 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 24
Loty: 4
Kilometry: 18 136
Witam
Kupowałem dwa dni temu bezpośrednio na kolumbijskiej wersji strony i płatność revolutem bez problemu mi przeszła. Dopiszę, że żadna inna polska karta nie chciała zadziałać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Mar 2022 23:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
czy na stronie AV da się kupić multi city? szukam i nic nie mogę znaleźć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Mar 2022 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@maxima Kiedyś ta opcja była na kolumbijskiej czy peruwiańskiej wersji, ale teraz jak patrzyłam to nie widzę już tego.

Rozumiem, że z jakiegoś powodu nie chcesz tego rezerwować przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Mar 2022 11:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zastanawiam się jak z bagażem, bo u pośrednika są tylko najtańsze taryfy, nawet te XS, a za bagaż licza ok 700zł przy 2 odcinkach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 13 Kwi 2022 16:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Czy ktoś miał problem z wyborem miejsc przy/po zakupie biletów za mile. Dwie osoby dwa *A gold dodane a brak możliwości wyboru jakiegokolwiek miejsca. Wszystko zablokowane
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 17 Lip 2022 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Mam bilet na AV zawierający bagaż rejestrowany. Przed chwilą się odprawiłem online. Podczas odprawy padło pytanie czy chcę bagaż rejestrowany. Kiedy zmieniłem z "0" na "1" pokazało się, że dobieram jeden extra bagaż rejestrowany i stosowna opłata. Przywróciłem "0" i dokończyłem odprawę. Kiedy teraz wchodzę na "manage check-in" pokazuje mi się informacja, że mam tylko "carry-on" i 0 "checked bags". Wie ktoś może o co chodzi? Podejrzewam, że to tylko niejasnośc/błąd na stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Lip 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A skąd wiesz, że masz bagaż rejestrowany? Wydaje mi się, że kiedy kupowałem bilet przez lastminute sprzedawało mi go jako bilet z rejestrowanym, choć był tylko z podręcznym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group