Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Wygląda na to, że idzie ku dobremu:

https://www.reuters.com/article/us-avia ... SKCN1PV1SP

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 06 Lut 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
lecą za kilkanaście dni, GIG-GRU, sprawdziłem na szczęście liniami Latam Brasil, mam nadzieję, że będzie bez problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jak na razie, wszyscy forumowicze polecieli chyba zgodnie z planami. Ciekawe, co dalej, bo jak donosi prasa, linie Azul dogadały się z O6 w sprawie zakupu m. in. praw do korzystania ze slotów np. na lotnisku Congonhas (Sao Paulo), za co mają zapłacić 105 mln USD. Umowa nie została jeszcze zatwierdzona, ale pewnie kasa ma pójść na spłatę wierzycieli.
https://www.reuters.com/article/us-avia ... SKBN1QS1CL

Dla mnie to już raczej bez znaczenia, bo i tak wziąłem za jakieś drobne aviosy i groszowe dopłaty alternatywny lot LATAM'em, ale z przyzwyczajenia obserwuję od czasu do czasu, co i jak...
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
leciałem O6 parę tygodni temu , wszystko o czasie i bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
ja miałem 6 lotów Latam, i 2 Smartjet w Chile, o które się obawiałem, ale wszystkie o czasie i bez problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Najgorętszy czas dla nich dopiero się zbliża (termin wyznaczony przez sąd na ewentualne dogadanie się z wierzycielami), więc ciesząc się z Waszych udanych lotów, jednocześnie nieśmiało zauważam, że ostra jazda może się dopiero zacząć :D
A może wcale nie?

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
właściwie jeden problem jaki miałem to to, że nie chcieli mi w Paryżu wpisać karty *A, twierdząc że to inny sojusz, dałem im Qatara to mile wpadły ale co z nimi zrobić ?, w powrotnej drodze pani przepisała nam karty na *A, ale i tak żonie nie weszły i muszę ręcznie wklepywać, a u mnie znowu do Qataru wpadły :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Kwi 2019 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z kronikarskiego obowiązku daję informację, że sytuacja się zagęszcza. Wcześniej ofertę złożył Azul, teraz zgłosiły się jeszcze LATAM i Gol, a brazylijskiemu UOKIKowi to nie pasuje i zapowiada, że będzie badał sprawę przez ok. 8 (!) miesięcy...

https://uk.reuters.com/article/avianca- ... KL1N21N1LN

A ja myślałem, że do września to już dawno wszystko będzie zakończone...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2019 09:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Od kwietnia O6 zawiesiła wszystkie loty międzynarodowe w związku ze zwrotem A332. Krajowe latają normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 09 Kwi 2019 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zanosi się na to, że i te krajowe będą cięte. Sąd II instancji przyznał leasingodawcom prawo do odebrania O6 swoich 15 samolotow:

https://www.reuters.com/article/avianca ... SL1N21Q1M9

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Kwi 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tartak w połączeniach O6 zaczął rżnąć:

https://www.reuters.com/article/us-braz ... SKCN1RW0MM

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:21 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 5
Loty: 49
Kilometry: 119 611
Cześć.
Mam zaplanowany lot na 29 maja Avianca IGU-GRU. Dzisiaj otrzymałem informację, żeby sprawdzać status loty na bieżąco, ponieważ 2/3 lotów krajowych mogą być odwołanie. Niestety tylko do 14 dni można sprawdzić czy lot (prawdopodobnie) się odbędzie.
Posiadacie informację czy w przypadku odwołania lotu przysługuje jakieś odszkodowanie?
Teraz mam mały problem bo nie wiem czy kupować lot innej linii czy czekać aż coś więcej będę wiedział na temat swojego lotu.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zrób jak większość w temacie, kup zwrotny bilet w innej linii, np Latam, teoretycznie możesz go chyba zwrócić do godziny wylotu (chociaż ja bym zostawił sobie z dzień wcześniej na wszelki wypadek)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@michzak dobrze prawi - to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie.
Póki co, kotłuje się tam strasznie. Dziś miała się odbyć licytacja różnych aktywów O6 (głównie slotów), ale została dość tajemniczo odlożona, co dla samego O6 nie jest prawdopodobnie korzystne.

https://www.reuters.com/article/us-avia ... SKCN1SC1ZI

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Maj 2019 19:14 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 5
Loty: 49
Kilometry: 119 611
Ok, tak też zrobię jak mi poradziliście. Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Maj 2019 18:00 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
@WojtekGreen też mieliśmy IGU-GRU kupiony na 4 maja. Odwołany kilka dni przed odlotem, jak wszystkie loty O6 poza czterema krajowymi lotniskami. Na dwie rezerwacje tylko na jedną przyszedł mail, więc warto sprawdzać na ich stronie internetowej. Próbowaliśmy się dodzwonić: najpierw długie oczekiwanie na infolinii, a następnie odbiera np. agent który nie mówi po angielsku... w każdym razie przebukować raczej nie przebukują na nic innego i trzeba się nastawić na oczekiwanie na zwrot. Po odwołaniu wypełniliśmy formularz online (info: https://www.avianca.com.br/reembolso) i czekamy na zwrot.

Nie radzę czekać na odwołanie, tylko kupić sobie alternatywny bilet (np. zwracalny za mile). My czekaliśmy do ostatniej chwili, przez co lecieliśmy ostatecznie AR przez BUE za 17,5k mil FB ze sporymi dopłatami (a wcześniej można było kupić za mniej mil i bez dopłat np. G3, albo coś za gotówkę).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Avianca Brasil została zawieszona w Star Alliance. Co powoduje brak możliwości wstępu do sałoników z ich kartami
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
O, ciekawe... Najwyraźniej w oczach Star Alliance utonęli już na amen.
Mam u nich lot za mile na trasie GRU-IGU (jako element większej całości), którego i tak nie wykonam, bo z uwagi na ich sytuację tą samą trasę zorganizowałem sobie za aviosy. Teraz oczekuję z ciekawością, co się z tym odcinkiem stanie i jak będzie reagować Miles&More...

A na marginesie, w tym artykule https://airlinegeeks.com/2019/05/08/avi ... suspended/ jest dość klarownie opisana przyczyna odwołania wtorkowej aukcji. Generalnie, chodziło o to by nie dać największemu wierzycielowi O6 wydymać tych mniejszych.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Patrzę sobie dziś w CMT do mojej rezerwacji obejmującej odcinek GRU-IGU na pokładzie O6 i widzę e status zmienił się z "confirmed" na "unknown". Co więcej, na stronie samego przewoźnika jest informacja, że lot został anulowany. W sumie, trochę to dziwne, bo do września jest jeszcze dużo czasu, ale najwyraźniej - mimo, że nikt nie powiedział tego głośno - jest już pozamiatane i wiedzą, że to koniec.
Tak jak wspomniałem wcześniej, nie specjalnie się tym przejmuję (choć oczywiście pracowników żal) ze względu na alternatywny (i to o korzystniejszej dla mnie porze) lot LATAM-em za aviosy. Teraz pytanie, czy MM zwróci mi cokolwiek za ten odcinek O6. Będę gadać z nimi, gdy już będzie oficjalna i jednoznaczna informacja w mojej rezerwacji, że lot jest faktycznie anulowany.

EDIT: na stronie Lufthansy też już jest informacja, że lot O6 jest anulowany. Pozostaje zatem skontaktować się z call centre MM. Spróbuję dziś w DE...
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Kojarzyłem,że był raki temat na forum i cieszę się, że wciąż żyje.
@tropikey w sobotę niczego nieświadomy przyjechałem na lotnisku IGU, a na tablicy brak mojego lotu do GRU. Pytam w informacji i kierują mnie do okienka Avianca gdzie siedzi jeden człowiek. Mówi, że 06 is dead i przebookuje mnie na LATAM bez kosztów oczywiście. Po chwili każe się ustawić w kolejce do nadania bagażu. A ja dostaje rząd 2 w samolocie na najbliższy lot.

Bilet za m&m IGU-GRU-ZRH-TXL rezerwowany w połowie marca i od tamtej pory żadnego info o zmianie statusy czy cokolwiek, dziwne.
Natomiast na tablicy w GRU taki oto widok
Załącznik:
IMG_2699.jpg
IMG_2699.jpg [ 283.23 KiB | Obejrzany 3776 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group