Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#21 PostWysłany: 24 Lip 2016 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Część informacji masz post wyżej. Łącznie z lokalizacją przystanku.
Ostatni przystanek jest przy ruinach. Nie zgubisz się. W autobusie można(było) płacić w euro.Autobus jedzie ok 45min. Na miejscu myślę, że ok 2h jest ok.

Więcej info:
http://www.sarandaweb.com/sightseeing/1 ... t-saranda/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#22 PostWysłany: 24 Lip 2016 23:02 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@horacy19 jeszcze jedno pytanie :) Chciałbym się dowiedzieć, czy według Ciebie jest możliwość, by kierowca (auto)busu na trasie Saranda - Vlora/Tirana (kurs wybrzeżem) wysadził mnie np. w Himare albo w Dhermi (w przeciwnym przypadku analogicznie)? Pytam, bo według tego rozkładu (http://www.sarandaweb.com/transportatio ... a-albania/) jest autobus z Sarandy do Tirany, kurs wybrzeżem, więc Himare/Dhermi jest po drodze ;) A z drugiej strony z Sarandy do Himare jest rzekomo tylko jeden autobus, i to o 14:00, co jest słabe w kontekście ew. powrotu tego samego dnia do Sarandy.

Ewentualnie wiesz, ile może kosztować taksówka z takiej Sarandy do Himare?

I jeszcze przy okazji: na plażę Gjipe można się dostać pewnie tylko taksą z Dhermi? A do twierdzy Porto Palermo taksą z Himare, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#23 PostWysłany: 25 Lip 2016 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Te internetowe rozkłady jazdy z Albanii mają to do siebie, że są mało precyzyjne. Najlepiej będąc w Sarande podejdź na dworzec i zapytaj kierowców o której, gdzie i co jeździ. Udzielą Ci najlepszego info. Albania jest krajem w którym nie powinno się planować zwiedzania idealnie co do godziny, bo się tak nie da, i trzeba improwizować, wiele rzeczy Cię zaskoczy :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#24 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Ok, dzięki, już zdążyłem się przekonać, że ordnung muss sein to nie w Albanii :D A powiedziałbyś mi jeszcze, jak wygląda kwestia taksówek, o które pytałem? Ewentualnie jakieś przykładowe koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#25 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Taxi w Sarande jechaliśmy chyba raz, więc nie pomogę.
Opiszę tylko sytuację: potrzebowaliśmy się dostać ok 4:30-5 rano z hotelu na dworzec autobusowy w Sarande na autobus do Korce. I był problem, nie chodziło o kasę, nikt nie chciał po nas przyjechać ze względu na wczesną godzinę. Rozmawialiśmy z kilkunastoma taksówkarzami, i nawet nie doszliśmy do pytania o cenę, o takiej godzinie tam się nie pracuje :) Chcieliśmy zapłacić extra, nie i koniec, za wcześnie.
Poprosiliśmy kobietę w Informacji Turystycznej żeby nam to załatwiła, kilka telefonów i też nikt się nie zgodził jechać. Poprosiła, żeby zostawić nr. tel do hotelu w którym nocujemy -odezwie się.
Przez 3 dni kobieta z IT i z recepcji hotelu szukały nam transportu, w końcu się udało znaleźć taksówkarza. Baliśmy się o cenę, byliśmy gotowi zapłacić ok 50-60zł, a zapłaciliśmy 10zł :o
Proponuję jak zawsze najpierw popytać w hotelu, IT o to ile powinna kosztować taksówka, odjąć 20-30% i ruszyć na negocjacje ;)

Wg. mnie do Dhermi może jeździć więcej busów niż to ujęte w "oficjalnym" rozkładzie- musisz pytać kierowców na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#26 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:10 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
greg2014 napisał(a):
I czy za sam wstep do starego miasta w Butrint tez mozna zaplacic usd/eur?Ile czasu nalezy tam zarezerwowac?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.


Nie pamiętam czy można płacić usd/eur ale koszt to 700 leków tj. 5 euro - sierpień 2015.
Więc wydaje się powinni przyjmować euro.
W sklepach możesz zapłacić euro a resztę otrzymać w lokalnej walucie - przynajmniej tak było w Ksamil w dużym supermarkecie. Przelicznik jak w kantorze.

Nam leniwe zwiedzanie Butrintu zajęło 1.5 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#27 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Stacjonowaliśmy nad morzem w Shengjin.
Bus lub autobus do Lezhe - 40 Leków.
Lezhe - Szkodra 200 leków.
Lezhe - Tirana 250 Leków.
Odjeżdżały praktycznie co godzinę.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#28 PostWysłany: 13 Wrz 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Aktualny na sierpień 2016 rozkład autobusów na trasie Saranda Butrint z wienionymu wszystkimi "stałymi" przystankami (autobus zatrzymuje się wszędzie gdzie ktoś potrzebuje)

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#29 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:21 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Planuje w lutym objazdówkę Kosowo-Macedonia-Albania. Mam dylematy/problemy z zaplanowaniem etapu z przekroczeniem granicy Macedonia - Albania.

Wstępnie wyjazd o 6:30 z Bitoli do Ochrydy, w niej kilka godzin i dalej w kierunku Elbasan (następnego dnia chcę jechać do Berat i Gjirokastra).
Mam nastepujące opcje:
- jednak zostać na noc w Ochrydzie i następnego dnia jechać bezpośrednio do Elbasan linią AD Galeb Ohrid. Według rozkładu powinienem być o 9 w Elbasan, więc miałbym jeszcze spokojnie czas na dostanie się do Berat.
- ruszyć jeszcze tego samego dnia w kierunku Elbasan i tutaj zaczyna się dylemat:
A) Dostać się do Pogradec, z którego do Elbasan powinien kursować przewoźnik matinic.us (niestety strona tego przewoźnika nie chce mi się otworzyć)
B) Dostać się do Strugi skąd w okolicach godziny 14:30 powinien być bus do Elbasan. Strona balkanviator pokazuje dwóch przewoźników: Bashkim Tours (na stronie przewoźnika nie mogę znaleźć takiego połączenia) oraz euro sky (brak strony internetowej).

Jakieś sugestie? Może ktoś pokonywał podobną trasę?
Rome2rio jeszcze sugeruje połączenia przez Tiranę, ale tego chciałbym uniknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#30 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Chcesz zobaczyć Elbasan czy tylko przesiadka ?

Ja ostatnio pokonując trasę z Ochrydy do Gjirokastra wyruszyłem rano autobusem miejskim do Saint Naum, krótki spacer przy Monastyrze i na piechotę przez granicę. Z granicy do Pogradec to trochę ponad godzina drogi na piechotę. Mnie ktoś podrzucił, ale widziałem, że jeździły busy, które zgarniały ludzi. Z Pogradec pojechałem busem to Korczy. Z Korczy rano jeździ bus do Sarandy i przejeżdża przez Gjirokastre. Ja byłem we wrześniu i był to jedyny bus na dzień (ja osobiście jechałem z Erseki, ale to ta sama trasa). Trasa całkiem przyjemna, no ale przyznam, że busem się jechało wieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#31 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:15 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
@dawidchyl

Nie mam większego ciśnienia na zwiedzanie, głównie jako przesiadka, chociaż jeżeli miałbym czas to chciałbym zobaczyć zamek.
Przy wariancie z Korczą musiałbym w niej nocować.
Jak wygląda transport w Pogradec? Tylko lokalne trasy, czy widziałeś połączenia w kierunku Tirany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#32 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
@Norday
Dużo lokalnych ale z tego co pamiętam to było dużo busów do Tirany. Busy z Korczy do Tirany przejeżdżają często przez Pogradec, więc nie ma problemów.

Polecam stronkę:
https://gjirafa.com/Autobus?nisja=Pogra ... iran%C3%AB
Góra
 Profil Relacje PM off
Norday uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#33 PostWysłany: 22 Sty 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Norday napisał(a):
Planuje w lutym objazdówkę Kosowo-Macedonia-Albania. Mam dylematy/problemy z zaplanowaniem etapu z przekroczeniem granicy Macedonia - Albania.

Wstępnie wyjazd o 6:30 z Bitoli do Ochrydy, w niej kilka godzin i dalej w kierunku Elbasan (następnego dnia chcę jechać do Berat i Gjirokastra).
Mam nastepujące opcje:
- jednak zostać na noc w Ochrydzie i następnego dnia jechać bezpośrednio do Elbasan linią AD Galeb Ohrid. Według rozkładu powinienem być o 9 w Elbasan, więc miałbym jeszcze spokojnie czas na dostanie się do Berat.
- ruszyć jeszcze tego samego dnia w kierunku Elbasan i tutaj zaczyna się dylemat:
A) Dostać się do Pogradec, z którego do Elbasan powinien kursować przewoźnik matinic.us (niestety strona tego przewoźnika nie chce mi się otworzyć)
B) Dostać się do Strugi skąd w okolicach godziny 14:30 powinien być bus do Elbasan. Strona balkanviator pokazuje dwóch przewoźników: Bashkim Tours (na stronie przewoźnika nie mogę znaleźć takiego połączenia) oraz euro sky (brak strony internetowej).

Jakieś sugestie? Może ktoś pokonywał podobną trasę?
Rome2rio jeszcze sugeruje połączenia przez Tiranę, ale tego chciałbym uniknąć.


Jechałam tę trasę, jedna z fajniejszych przygód w życiu :) Masakra, ile było nerwów :D

1. Ochryda to, przynajmniej moim zdaniem, cudne miejsce. Ja zostałam na noc, za drugim razem też zostanę, za trzecim też.
2. Do Albanii jechałam przez St Naum i Pogradec. Obok St Naum jest restauracja. Facet, który ją prowadzi, za 10 eurasów (nie wiem, czy to dobra, czy zła cena, nie próbowałam jej negocjować, miałam słabe argumenty w postaci kompana ze skręconą kostką) podrzuci do Pogradec, zawiezie do kantoru, pomoże wymienić kasę i wsadzi do autobusu.
3. Przed wyjazdem przeczytałam, że z Pogradec dostanę się do Korczy, a z Korczy "dołem" do Beratu i gdzie tam jeszcze sobie chciałam. Na miejscu okazało się, że jednak nie (kłaniam się jednemu z przedmówców, który twierdził, że Albania potrafi zaskoczyć ;) ). Jeśli dobrze pamiętam, dostałam propozycję taksy za 60 euro Korcza - Berat. Nie skorzystałam i ostatecznie moja podróż tego dnia wyglądała tak: St Naum - Pogradec - Korcz - Pogradec - Elbasan .... W Elbasanie złapałam furgon do Beratu ale nie dojechał, zatrzymał się na jakimś skrzyżowaniu i stwierdził, że za ciemno, żeby dalej jechać. Dzięki lokalsom złapaliśmy kolejny furgon do miejscowości Lusznia i znaleźliśmy nocleg (dalej już serio nic nie jechało --> godzina 17.00, listopad 2014). Lusznia to był strzał w dziesiątkę. Nie tam nie ma, ale pizzę mają przepyszną :D I poranne autobusy do Beratu. Dalej już wycieczka przebiegała bez żadnych problemów :)

Ogólnie to jeśli lubisz wyzwania, to Albania jest super :)
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#34 PostWysłany: 15 Lut 2018 21:01 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Jestem na świeżo po tej trasie, więc wyglądało to u mnie tak:
6:15 autobus z Ohrid do Sv Naum. Tutaj uwaga - w internecie znalazłem info o 6:30, w punkcie informacji babka mi powiedziała o 7:30, natomiast właścicielka hostelu zadzwoniła na jakąś infolinię i tam jej powiedzieli, że pierwszy jest o 6:15 (i tak był), a kolejny o 8:30. Warto na miejscu się upewnić (nie ma rozkładu na przystanku), mogą modyfikować rozkład jazdy w zależności od sezonu.
Ok 7:40 byłem już po albańskiej stronie.
W Pogradec byłem 8:55 (całą drogę pokonałem na piechotę). Godziny odjazdów z gjirafa średnio się pokrywają. Planowy odjazd miał być 9:30, jednak czekaliśmy jeszcze na jakichś pasażerów, w końcu jak wyjechaliśmy to zaraz za miastem kierowca dostał telefon, że są jeszcze jacyś pasażerowie i zawrócił, żeby ich zabrać. Koniec końców Pogradec opuściliśmy koło 10:30.
Bilet do Elbasan to koszt 400 LEK. Warto spróbować wytłumaczyć kierowcy lub jego pomocnikowi, że jedzie się dalej do Berat. Busy jadące do Berat zatrzymują się gdzie indziej niż busy jadące do Tirany. Mnie wysadzili kilkaset metrów od przystanku. Złapałem dosłownie wyjeżdzającego busa o 12:00.
Trasa Elbasan - Berat to blisko 2 godziny i też koszt 400 LEK.
Jeżeli ktoś chce jechać z Berat do Gjirokaster to są tylko 2 połączenia: o &:00 i 14:00. Podróż trwa prawie 4 godziny, koszt 800 LEK.
Z Gjirokaster do Tirany jest więcej połączeń: 11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:00 (chyba, jakiś kierowca mi to dopisał na wizytówce, ale nie wiem, czy o to mu chodziło), 17:00 i 18:30. Koszt 1000 LEK, płaci się wyjątkowo w kasie na dworcu i dostaje przydzielone miejsce. Przejazd to jakieś 3,5 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#35 PostWysłany: 04 Sie 2021 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Mały update dotyczący autobusów z Tirany, doszło do częściowej centralizacji i w tej chwili większość autobusów na południe jeździ z dużego dworca naprzeciwko centrum handlowego Casa Italia.
Jest nawet rozkład, choć miejscowi mówią, że nie do końca aktualny, za to od wejścia prowadzą do właściwego busika.
20 minut czekania, aż uzbiera się więcej pasażerów i jazda. Przykładowy bilet do Vlory 1000 leków za dwie osoby, 3 godziny.ImageImageImage
_________________
Ніночка


Ostatnio edytowany przez Ninoczka, 04 Sie 2021 12:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#36 PostWysłany: 04 Sie 2021 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Mogę potwierdzić tylko, że autobusy odjeżdzają z tego dworca. Jeśli jedziecie z lotniska, to poproście żeby Was wysadzili przy dworcu (naklepiej podać kierunek w jakim zmierzacie). Bus zatrzymał sie na środku ronda przy wiadukcie skąd w minute dotarlismy na dworzec.

Autobus mial odjechac o 10:30, ale koniec koncow czekalismy az sie bus zapelni i wyjechalismy o 11:10. Za bilet do Vlore zaplacilismy 500 LEK (nie wiem skąd 1000 LEK, bo taką informację też znalazłem w internecie przed wyjazdem, ale w obie strony płaciliśmy po 500 LEK).
Góra
 Profil Relacje PM off
no_pain uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#37 PostWysłany: 04 Sie 2021 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Zrobiłam edit, za dwie osoby. Zresztą jechałyśmy z małymi przygodami, autobus rozkraczył się pod Fier, kierowca pojechał z przypadkowym człowiekiem po części, nie udało się naprawić, więc wciągnęli nas do kolejnego busa, który nadjechał z odsieczą
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#38 PostWysłany: 21 Cze 2022 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Kilka świeżych informacji:

1. Autobusy z Vlory do Himare (przez Dhermi) odjeżdżają z zatoczek przy rondzie obok KFC, my akurat złapaliśmy jakiś bus o 8:20, którego nie było w żadnym rozkładzie, ale miejscowi o nim wiedzieli;) Czas przekazu to 2 h, 500 LEK

2. Himare - Vlora: autobusy odjeżdżają spod supermarketu (bodajże big market). Odjazd na pewno jest o 12:30, dla nas to było za wcześnie i próbowaliśmy się dowiedzieć o ostatni autobus. Zdania były podzielone, niemniej zdecydowaliśmy się dla bezpieczeństwa jechać autobusem o 15:00 (jedzie docelowo do Tirany); przejazd ok. 2.5 h, z postojem po drodze. Cena tym razem 600 LEK...

3. Vlora - Berat; odjazd z tego miejsca: 40.47429588769234, 19.49019536439593 (trochę dalej niż meczet..). Autobus do Beratu miał jechać o 9:00, na miejscu kierowca oznajmił, że zamierza jechać o 10, ew. jak się zapełni. Koniec końców odjechaliśmy o 10, niecałe 2 h. Z tego samego miejsca odjeżdżają busy do Tirany (co ok. 30-40 min wg obserwacji:)). Przyjazd do Beratu na terminal, z którego na stare miasto można dostać się autobusem miejskim, kursuje co ok. 15-20 min sprzed terminala. Bilet 30 LEK, płatność u biletowego.

4. Berat - Tirana, również odjazd z terminala. Powiedziano nam, że ostatni bus odjeżdża 15:45, byliśmy trochę wcześniej i wyjechaliśmy o 15:15, ok. 2 h do Tirnany, koszt 500 LEK. Z terminala w Tiranie zapakowaliśmy się w miejski do centrum, koszt 40 LEK.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#39 PostWysłany: 23 Lip 2022 20:06 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@Kasica88

Ten autobus z Wlory do Himare jedzie wzdłuż wybrzeża drogą SH8? Widzę też na Mapsach, że o ile czas przejazdu do Orikum to około 35min, to z powrotem o każdej porze dnia są jakieś kosmiczne korki i czas przejazdu wydłuża się do godziny. Ktoś wie co tam się dzieje? Jakieś remonty czy ta trasa po prostu "tak ma"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autobusy w Albanii
#40 PostWysłany: 26 Lip 2022 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@LaMancha
Tak, autobus jedzie SH8 przez przełęcz Llogara.
Jak jechaliśmy (połowa czerwca) to był jakiś remont drogi na tym odcinku, o którym mówisz - może stąd te korki (+sezon wakacyjny).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group