Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cayo Guillermo
#1 PostWysłany: 27 Lut 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Mam pytanie odnośnie dojazdu do miejsca jak w temacie. Czy kursują tam jakieś busy? Jak można tam dojechać z Trinidad albo z Havany?

Zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu, ale jakby był jakiś w miarę dojazd to bym się zdecydował na lokalny transport..
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#2 PostWysłany: 27 Lut 2015 13:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Przejazdz lokalnymi jest b.trudny.
Natomiast na Cayo Gillermo niemozliwy, gdyz lokalsi nie maja tam wstepu,wiec busy lokalne nie jezdza wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#3 PostWysłany: 27 Lut 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
czyli zostaje tylko wynająć samochód
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#4 PostWysłany: 27 Lut 2015 14:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Auto, autostop, kombinacje przez Moron z Viazulem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#5 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:19 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
maciej.moch napisał(a):
Mam pytanie odnośnie dojazdu do miejsca jak w temacie. Czy kursują tam jakieś busy? Jak można tam dojechać z Trinidad albo z Havany?

Zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu, ale jakby był jakiś w miarę dojazd to bym się zdecydował na lokalny transport..

Kiedy chcesz jechać i ile osób. My będziemy wypożyczać auto, jedziemy z Trinidadu do Cayo Guillermo 4.05.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#6 PostWysłany: 27 Lut 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
do moron autobusem/stopem. z moron próbowałam stopem, bez skutku. pozostało taxi. kierowca jedzie na wyspę, czeka i zabiera spowrotem. po targach wyszło chyba 30$ (w obie strony plus czekanie cały dzień), inni chcieli 50, znajomym się udało za 16! innym znajomym udało się też dojechać stopem choć chyba mieli szczęście. wystawałam tam za 2-3h i jeżdzą tam właściwie tylko autobusy wycieczkowe z turystami. jeśli chcesz tam zostać na noc, zapłacisz pewnie podobnie, spowrotem dogadałabym się z jakimiś pracownikami w hotelu etc.

jadąc na wyspę przekracza się szlaban gdzie uiszcza się opłatę - nie pamiętam w jakiej wysokości, powinna być wliczona w cenę taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#7 PostWysłany: 27 Lut 2015 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
megan80 napisał(a):
maciej.moch napisał(a):
Mam pytanie odnośnie dojazdu do miejsca jak w temacie. Czy kursują tam jakieś busy? Jak można tam dojechać z Trinidad albo z Havany?

Zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu, ale jakby był jakiś w miarę dojazd to bym się zdecydował na lokalny transport..

Kiedy chcesz jechać i ile osób. My będziemy wypożyczać auto, jedziemy z Trinidadu do Cayo Guillermo 4.05.


no to ja 16.04 wyruszam:) Trasa Havana - Trinidad - Cayo Guillermo - Varadero - Havana jedziemy w 3 osoby i się zastanawiamy czy samochód czy uderzać na co ma być to będzie ;)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#8 PostWysłany: 05 Mar 2015 16:56 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
Maciej my planujemy podobnie, tylko w Hawanie lądujemy 17.04 ;) Też się zastanawiamy czy we wszystkie te miejsca da rade lokalnym transportem, ew taksówką. Chociaż chodzi nam tez po glowie trasa Hawana-Varadero-Trinidad-Santa Klara- Cayo Santa Maria- Hawana… troche ponad miesiac został, a nadal malo szczegółów ustalilismy;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#9 PostWysłany: 05 Mar 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
A w ile osób jedziecie i na ile? Ja to Cayo Guillerme musowo muszę już mam zaklepany all dobry na 3 doby ;P
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#10 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:08 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
my jestesmy we 2 ;) Jedna osoba chciala sie do nas dołączyć póki co, bedziemy na Kubie dokladnie 16 dni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#11 PostWysłany: 12 Mar 2015 12:25 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Bedziecie 16 dni od 17.04?

Ja tez bede w dwie osoby tyle tylko ze od 24 do 1 maja ale chetnie moge sie np. zrzucic na auto na jakas wyprawe
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#12 PostWysłany: 15 Mar 2015 20:51 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Na Cayo Guillermo, Cayo Coco (transport najłatwiej z Ciego de Avila) oraz Cayo Santa Maria (najłatwiej z Remedios) można dotrzeć taxi, wynajęctym autem, Viazulem (tylko Cayo Santa Maria), stopem (ciężej) oraz autobusami pracowniczymi, które wyjeżdżają bardzo wcześnie rano (najczęściej o 6 rano). Autobusy pracownicze to koszt kilka CUP, max (to już cena mocno zawyżona) 1 CUC. Odnośnie podróży taksówką, to w cenie taxi wliczona jest już opłata wjazdowa/wyjazdowa za cały pojazd (nie za osobę) 2CUC. Wszelkie inne opłaty są już na koszt podróżujących i są one liczone za osobę. Wybudowanie dróg i mostów łączących wyspy z lądem znacznie ułatwiło dostęp do tych typowo turystycznych miejsc. Dlaczego wjazd i wyjazd ludzi na te wyspy jest kontrolowany, a samych Kubańczyków zabroniony? Otóż stąd najbliżej do Miami.
Z Remedios na Cayo Santa Maria taxi kosztuje 35-45 CUC za taxi. Kierowca jedzie z Wami o ustalonej godzinie i czeka cały dzień (max. do około 17.00) i wraca z Wami. Jak za wiele rzeczy na Kubie, płaci się na koniec podróży za przejazd. Warto spytać w Infotur dzień wcześniej, gdyż może inni turyści będą chcieli jechać w tym samym kierunku i koszty transportu podzielicie pomiędzy większą liczbę osób. Można również spytać w casie, by zadzwonili do innej casy się spytać, czy ktoś nie jedzie. W taxi prócz kierowcy mieszczą się 2 osoby z przodu oraz 3 osoby z tyłu. Na tylnej kanapie dodatkowo na kolanach mogą siedzeć dzieci. Jak wszędzie na Kubie, za dzieci nie płacimy nic (transport publiczny, taxi, casa particular itp.). Udając się na Cayo Santa Maria pamiętajmy o przygotowaniu 40 CUC za osobę opłaty wjazdowej. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą paszportów. Bez nich nie zostaniecie wpuszczeni.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj_toma lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#13 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
co masz na myśli pisząc 40 CUC opłata wjazdowa? ja nic takiego nie płaciłam - jakieś kosmiczne stawki podajesz.
Wjazd na Cayo Santa Maria to 4 CUC
Piękna plaża Las Gaviotas to 4-5 CUC (nie pamiętam) - dzieci free
wstęp do delfinarium 5 CUC chyba
pływanie z delfinami - ok 70 CUC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#14 PostWysłany: 16 Mar 2015 20:44 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
My również planujemy we dwie osoby wyskoczyć na 3 dni -24-27 kwietnia do Cayo Coco/Guillermo- nie zdecydowaliśmy jeszcze konkretnie. Jak na razie przeczytałam tutaj na forum, że najlepszym rozwiązaniem jest taksówka z Ciego de Avila, aczkolwiek wszyscy pisali o jednodniowych wypadach, czy ktoś próbował się umówić z taksówkarzem na powrót po kilku dniach, czy lepiej próbować zorganizować coś przez hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#15 PostWysłany: 17 Mar 2015 08:20 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Jak wygląda porównanie Cayo Santa Maria - Cayo Coco i Cayo Guillerme?
Na pierwszą z Havany jest jakby zdecydowanie bliżej, pytanie czy warto jechać na te dwie ostatnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#16 PostWysłany: 17 Mar 2015 10:39 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 3
Loty: 88
Kilometry: 214 247
greg0 napisał(a):
Jak wygląda porównanie Cayo Santa Maria - Cayo Coco i Cayo Guillerme?
Na pierwszą z Havany jest jakby zdecydowanie bliżej, pytanie czy warto jechać na te dwie ostatnie?

Cayo Santa Maria jest bardziej dziewicza, ja się wybieram na Cayo Largo.

Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 20:18 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Pisałam z jedną z korporacji taksówek na Kubie, chcą 240 CuC za trasę z Cayo Guillermo do PLaya Larga (płw. Zapata) to ok 450 km. Podobno cena taka, bo muszą płacić jakiś podatek na Cayo Guillermo 30 CUC za to, ze odbierają turystę. Myślicie, ze to prawda? Jak najtaniej sie wydostać z Cayo Guillermo do PLaya Larga?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#18 PostWysłany: 18 Mar 2015 20:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
nie lepiej jechać gdzieś bliżej? albo wynająć auto?
Mi taksówkach za wycieczkę Hawana-Vinales (czyli ok 400km w obie strony) zaproponował 100 CUC. Ale wracał do domu, więc z Playa Larga też musi musi wrócić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#19 PostWysłany: 18 Mar 2015 22:17 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Już kupiłam noclegi na Cayo Guillermo. Pierwotnie chcieliśmy wynająć auto, bo nas 4 osoby, ale jakoś mamy obawy co do tego, stąd teraz trzeba taxi brać. Oni się tłumaczyli mi, że Cayo Guillermo to muszą jakieś podatki specjalne płacić + 30 CUC na bramce na wyspę. Nie wiem ile w tym prawdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cayo Guillermo
#20 PostWysłany: 19 Mar 2015 21:00 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
megan80 napisał(a):
Już kupiłam noclegi na Cayo Guillermo. Pierwotnie chcieliśmy wynająć auto, bo nas 4 osoby, ale jakoś mamy obawy co do tego, stąd teraz trzeba taxi brać. Oni się tłumaczyli mi, że Cayo Guillermo to muszą jakieś podatki specjalne płacić + 30 CUC na bramce na wyspę. Nie wiem ile w tym prawdy.


Właśnie podobną sytuację z taxi miałem jadąc na Cayo Santa Maria. Początkowo było ustalone z taksówkarzem w Remedios, że jedziemy na Cayo Santa Maria za 35 CUC, plus czekanie na nas cały dzień na miejscu i powrót z nami około godziny 17:00. Na miejscu miały być 3 plaże, z czego 2 bezpłatne (informacja z Infotur w Remedios). Wstęp na Cayo Santa Maria miał być dodatkowo płatny 4 CUC za osobę. Po dojechaniu do pierwszej plaży na Cayo las Brujas Playa la Salina, dowiadujemy się, że kolejna plaża (Cayo Borracho lub Ensenachos) jest płatna 4 CUC za osobę, a taksówkarz nie może jechać na Cayo Santa Maria. Zaczęło nam to śmierdzieć podstępem, gdyż to była oficjalna taksówka. Po chwili rozmowy powiedział nam, że wstęp na Cayo Santa Maria to dodatkowe 40 CUC za osobę, więc nieprzygotowani finansowo tego dnia rezygnujemy z Cayo Santa Maria. Jedyną opłatą jaką mieliśmy to było 2 CUC za całe taxi przy kontroli paszportu i było płacone przez taksówkarza (wliczone w cenę taxi), o czym pisałem powyżej. Po powrocie do Remedios, właściciele casy potwierdzili, że wjazd na Cayo Santa Maria to 40 CUC za osobę, ale czy to na 100% prawda, nie wiem do tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group