Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2020 18:40 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Trochę z innej beczki - problemy.
W grudniu korzystałem wraz z żoną z saloniku w Amsterdamie. Ja wchodziłem na PP (z PKO Visa Infinite), żona na Diners Club Vintage (wymóg obrotu spełniony, 5 wejście w roku na 10 darmowych). Do tej pory jest OK.
Dziś dostrzegłem na historii transakcji kk PKO Visa Infinite, że naliczono mi opłatę za wejście z PP z z osobą towarzyszącą - kwota około 122 PLN. Złożyłem reklamacje w PKO. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 22 Sty 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@potek7 żona miała podobną sytuację w saloniku w Kijowie - wchodziła na PP wydany do karty BZWBK i nabito jej dodatkowe wejście wchodzącej z nią koleżanki (co najlepsze tą drugą kartę też zeskanowano - takie nieuczciwe praktyki). Złożyła reklamację do obecnego banku Santander'a - bez problemu została rozpatrzona pozytywnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Sty 2020 12:45 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
sanchopan napisał(a):
Pewnie też byłeś kasowany jako pierwszy... ;)
Co do DC, to mi dopiero niedawno przyszło obciążenie z początku października, więc z grudnia to pewnie przyjdzie w marcu ;)
Na pewno reklamuj.

Tak byłem kasowany jako pierwszy. U mnie w grudniu pojawiły się na wyciągu z DC saloniki z lipca. Tak, że będę się z tą reklamacja trochę bujał, chyba że bank zachowa się jak kolega opisał wyżej. Dzięki
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Miałem podobną sytuację chyba ma Ibizie.. Mnie skasowano za 2 osoby a moją siostrę również .
Jak powiedziałem Pani żeby to wycofała to nie wiedziała jak . Przyszedł szef powiedział że nie mogą wycofać bo już inne osoby kolejne korzystały z terminala. Przejął się , pisał emaila z wyjaśnieniem do PP że błąd był, załączył mnie w kopii i powiedział ze ok 2 tyg będzie trwał proces odkręcania po stronie PP. Po jakiś 3 mcach przyszło obciążenie mojej KK na 100pln (mbank) .
Zadzwoniłem na infolinię mbanku ' powiedziałem w czym rzecz że mam papiery potwierdzające błąd. Pani wysłuchała powiedziała że mogę złożyć reklamacje owszem ale proponuje w ramach dobrej relacji skasowanie opłaty od ręki bez reklamacji co też uczyniła..
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Lut 2020 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2020 10:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
IMHO to jest stała praktyka czytaj: przekręt. :( Za często się to zdarza, żeby była zwykła pomyłka. Po prostu chodzi najwyraźniej o kasę i o to, że część pasażerów na nielimitowany PP, więc albo nie zwróci na to uwagi albo zwróci, ale machnie ręką.
A kasa pójdzie dodatkowa - i pewnie w skali masy bardzo duża - na konto saloniku.
Smutne, że tutaj też tak kombinują.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:42 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Do tego "przez przypadek" do kart PP wydanych do kart kredytowych nie da się sprawdzić ile tych wejść się w rzeczywistości "nabiło". Dowiadujemy się o tym z obciążenia KK kilka miesięcy później.
Przypadek? Nie sądzę ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 414
Kilometry: 781 107
srebrny
sanchopan napisał(a):
T Ja od dłuższego czasu "krzyczę" od razu, że "każdy za siebie płaci", bo w niektórych salonikach chyba z premedytacją jak widzą np. 3 osoby, to wbijają od razu wszystkich na tego pierwszego klienta. Pewnie też byłeś kasowany jako pierwszy... ;)


A myślałam, że tylko mnie tak próbują oszukać. Podchodzę z mężem. Wykładam równocześnie na ladę dwie karty PP. W 90 procent przypadków pytają mnie czy aby na pewno chcę, aby każdego skasować osobno.
No nie... Tak sobie te karty wykładam z portfela, w brydża będę z innymi gośćmi grała;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2706
HON fly4free
Co się im dziwisz: przez Twoje widzimisię muszą dwa razy wykonać tą samą operację .
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 414
Kilometry: 781 107
srebrny
Wielokrotne przeciąganie kart w rozklekotanych terminalach, które mają problem ze sczytywaniem, a potem ręczne wklepywanie cyferek. Prawie współczuję obsłudze;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jak podchodzę z córką lub małżonką - i każdy jeszcze stojąc w kolejce (nie będąc jeszcze obsługiwanym) dzierży w ręce swoją kartę w ten sposób, aby "nawet ślepy zauważył", ale jak się nie odezwę (będąc pierwszym), to bez pytania zwykle "ciągną 2 osoby". :evil:
Dlatego od pewnego czasu dzierżąc swoją kartę, to jeszcze zanim ją dam do ręki obsłudze, to "krzyczę", że "only one person", że córki nie znam, a żona nie moja i takie tam. :mrgreen: :mrgreen:
A swoją drogą jeśli rozliczenie PP przychodzi na koniec m-ca, to i tak szybko w porównaniu z DC: niedawno przyszło mi dopiero rozliczenie z KTW z listopada. :|
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:52 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Wczoraj w Neapolu też tak mówiłem głośno, zobaczymy za jakiś czas, jak rozliczą.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Niestety też spotkałem się z taką praktyką - w Lizbonie.
Pisałem o tym zresztą ku przestrodze tutaj: saloniki-lotniskowe-watek-zbiorczy,15,42165&p=1204593&hilit=przypadek#p1204593

Jak widać zjawisko jest dużo bardziej powszechne. Niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Miałem tak w Koszycach we wrześniu 2019, reklamacja w Citi rozpatrzona pozytywnie, kasa zwrócona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2020 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja doświadczyłam nieuczciwych praktyk w tym roku w saloniku w San Francisco. Tyle tylko, że osoba obsługująca PP, mimo iż podaliśmy jej 2 karty (oddzielnie dla każdego z nas) wzięła od nas tylko jedną (pomimo naszych protestów i tłumaczeń) i powiedziała, że to wystarczy i policzona zostanie tylko jedna osoba na kartę :). Oczywiście nie wystarczyło, kasę pobrali, ale ING ekspresowo rozpatrzył reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2020 17:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Na to w zasadzie jest tylko taki sposób, że gdy:
- pracownik prosi o podpisanie się na ekranie rysikiem to trzeba dokładnie czytać czy jest 1 osoba i samemu doprowadzić proces do końca
- pracownik sam podpisuje za nas "bazgrołem" (to się często zdarza, zwłaszcza jak jest kolejka, bo szybciej) koniecznie prosić o wydruk ("paragon") z potwierdzeniem i sprawdzić czy jest 1 osoba
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Lut 2020 20:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Przecież sami się podpisujecie i tam nad miejscem do podpisu jest liczba osób. Jak widnieje wiecej niz 1 to zamiast confirm trzeba zrobic cancel :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2020 20:37 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja to kontroluję od dłuższego czasu, ale żona czy córka czasem zapomni - nie dam rady wszystkich kontrolować 24h/24h.
Co nie zmienia faktu, że problem-przekręt robią saloniki i to w pełni świadomie! :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2020 23:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
To niech zawsze biorą kwity i sam weryfikuj :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lut 2020 23:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No tak, kiedyś miałem taki pomysł, ale okazało się, że nie każdy salonik daje papierowy kwit.
Czy się mylę i trzeba się dopominać...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Ja bym wręcz powiedział, że większość nie daje kwitków - ale zawsze można o nie poprosić. Nigdy nie miałem problemu, żeby je dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sko1czek oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group