Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2018 23:37 

Rejestracja: 30 Paź 2018
Posty: 3
Witam, czy wynajmowane auta są w dieslu czy benzynie? Czy różnie? Nie udało mi się odnaleźć nigdzie takiej informacji :-) dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 02 Lis 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Różnie. Głównie benzynowe ale większe auta potrafią być również diesle. W niektórych wypożyczalniach jest to wyszczególnione przy grupach aut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:09 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Poza tym nie zawsze dostaniesz samochodzik który zamawiałeś. Zwróć uwagę na zapis. Dostajesz zamawiany lub...podobny. Jak masz szczęście to i up grade załapiesz . A paliwo? Będziesz pewien dopiero jak weźmiesz kluczyki i DR lub zastępczy papierek :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:22 

W zeszłym miesiącu zamawiałem Yarisa dostałem Tipo na gazie. Wszystko w Enterprise na lotnisku we Wrocku.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@kris1234
Wrocław jest w Jordanii?;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Breslau? :P Germania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Eee tam marudzisz - Tipo w gazie fajny sprzęt ;)
Ja mam inne doświadczenia z Enterprise, niedawno zamawiałem na miesiąc oszczędnego Yarisa (ECMR) a dostałem to:
Załącznik:
yaris1.jpg
yaris1.jpg [ 116.01 KiB | Obejrzany 2328 razy ]

Załącznik:
yaris2.jpg
yaris2.jpg [ 70 KiB | Obejrzany 2341 razy ]



Innym razem znów Yarisa (MBMR) a dostasłem Mercedesa C Class, Qashqai, Audi Q3 itd. - ale wydaję u nich kilka tys. EUR rocznie.

Generalnie w większości wypożyczalni nie rezerwujesz konkretnego modelu, tylko kategorię pojazdu Acriss/SIPP:

https://en.wikipedia.org/wiki/ACRISS_Ca ... ation_Code
https://car-hire-centre.co.uk/sipp-codes.html
Część wypożyczalni może zagwarantować diesla za opłatą, nie zaszkodzi zapytać przy okienku. Jeżeli mamy jakiś sensowny status to możemy sobie nawet wybrać model (Alamo, Enterprise, National) lub liczyć upgrade i dostać fabrycznie nowe auto (Avis President's i Chairman's).
Anonymous napisał(a):
W zeszłym miesiącu zamawiałem Yarisa dostałem Tipo na gazie. Wszystko w Enterprise na lotnisku we Wrocku.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2018 19:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Pracownicy Thrifty w Ammanie mówią, że mają tylko benzyniaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:26 

Rejestracja: 30 Paź 2018
Posty: 3
Dziękuję za pomoc ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2018 11:54 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
Czy ktoś może wypowiedzieć się nt aut w wypożyczalni SIXT oraz Thifty na lotnisku w Ammanie? Chodzi mi o wersje budżetową czyli te ekonomiczne auta klasy A/B. Jakie tam mają auta? W jakim stanie są te auta -> mocno zjechane czy w miarę nowe? Czy odbiór auta jest ze spisaniem stanu z pracownikiem wypożyczalni czy jak np. w Izraelu dostaje się w punkcie wypożyczalni protokół wydrukowany z ostatniego przeglądu, skan licznik i stanu baku oraz kluczyki a dopiero zdanie auta jest sprawdzenie z pracownikiem wypozyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lut 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
pawbart napisał(a):
Czy ktoś może wypowiedzieć się nt aut w wypożyczalni SIXT oraz Thifty na lotnisku w Ammanie?


Korzystałem z Sixt. Wziąłem auto kompaktowe C, bo było minimalnie tańsze niż klasa B. Czterodniowy wynajem ok 70 JOD w styczniu. Jedyna rozsądna opcja na podróże po Jordanii, moim zdaniem. Nawet w Ammanie z parkowaniem nie ma większego problemu.

Warto sprawdzić ofertę bezpośrednio na stronie sixt, czasem jest taniej niż przez pośredników. Miałem dostać Hyundai Accent (inni dostawali i30), dostałem upgrade do Chevroleta Cobalta z automatem, benzynowy. Jego zaletą było to, że bez problemu śmigał na PB90 oktanów :)

Nie rzuciło mnie na kolana to auto, ale faktycznie jakby trochę większe od kompakta. Stan techniczny oceniam na dobry, mogłoby być lepiej, ale nie rozpadł się.

Odbiór jest na parkingu lotniskowym tuż obok wypożyczalni. Dokonuje się go z pracownikiem, on zaznacza ryski na protokole. Potem dostaję kopię, którą trzeba pokazać przy zwrocie. Nie czepiali się niczego, ale tez i nic nie zrobiłem w samochodzie. Z protokołem idzie się potem do biura, gdzie natychmiast uwalniają depozyt z karty - za to plus.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2019 20:42 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
U nas podobnie jak pisał @paranoix . Uszkodzenia na protokole zaznaczone dość dokładnie ale również dość dokładnie sprawdzane przy odbiorze. Nic nie uszkodziliśmy więc bez problemu. Blokada - 350 JOD - zwolniona przy zdawaniu auta. W naszym wypadku taniej było przez stronę Ryanaira (około 120 JOD za tydzień). Mieliśmy zamówione kompakt 3drzwowy z manualną skrzynią (przykładowo był Hyundai Accent). Dostaliśmy Chevrolet Cobalt z automatem. Gość w wypożyczalni mówiłł żeby lać Pb95 i w sumie takie laliśmy. (na wlewie było oznaczenie Pb91+)
Sama wypożyczalnia zdecydowanie na plus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:26 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Wypożyczone Nissan Sentra i Mazda 3, oba w benzynie. Tankowaliśmy 90, na wlewach, czy w umowie nic nie pisało o 95.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group