Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Mar 2015 15:38 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Hej :) interesuje mnie jakie macie doświadczenia na dłuższych trasach z tą linią (Europa - Ameryka). Czeka mnie lot KRK-VIE-YYZ i nie ma za dużo opinii, a te co znalazłam są skrajnie różne. Dodam, że stawiam w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo, to czy stewardessa uśmiechnie się do mnie trzy czy dziesięć razy ma znaczenie drugorzędne. Z góry dziękuję za opinie :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 31 Lip 2016 16:17, edytowano w sumie 1 raz
IATA + szymel tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#2 PostWysłany: 19 Mar 2015 15:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Latalem sporo Austrian, nigdy do USA, ale long haul a i owszem i mam z nimi bardzo dobre doswiadczenia. Bezpieczenstwem sie nie musisz przejmowac - Austrian nalezy do Lufthansy wiec i standarty maja te same.

Jezeli chodzi o jedzenie to jak na samolotowe uwazam bardzo dobre, w ogole nie mam do nich zadnych zastrzerzen. Swietna koordynacja na lotnisku w Wiedniu (zdazylo mi sie kilkakrodnie ze od samolotu odbieral mnie vanik i dowozil na przesiadke np bo sie robilo malo czasu).

Co prawda te nowe lotnisko moim zdaniem nie jest juz tak funkcjonalne (subiektywna opinia) jak stare ale ciagle daje rade.

Jeszcze mi sie przypomnialo, ze bardzo sympatyczny lounge maja dla FTL plus (wtedy jeszcze palilem) palarnie na lotnisku nowym kompletnie nie radzily sobie z wyciaganiem dymu i smrod w okolicy panowal taki ze szlo zwymiotowac - mam nadzieje, ze to naprawili (mimo, ze rzucilem, to uwazam, ze palarnie na lotniskach powinny byc ;)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#3 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lecialem raz do Dubaju i z powrotem - bez wodotryskow ale bardzo spoko
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#4 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:37 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 5
Loty: 15
Kilometry: 48 295
Miałem wracać pod koniec tamtego roku z USA do Polski (ORD-VIE_KRK) tymi liniami. Niestety na lotnisku okazało się, że mają overbooking i 23 osoby nie zmieszczą się na pokład w tym ja. Wypłata odszkodowania (800$) na kartę Austrian w ciągu chyba 4 dni + voucher na posiłek + hotel bo przełożyli mi powrót na kolejny dzień załatwione praktycznie od ręki. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#5 PostWysłany: 26 Mar 2015 22:06 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Jak pisali przedmówcy - standardy bezpieczeństwa są takie same jak w Lufthansie czy Locie. Siedzenia - raczej jak w tej pierwszej linii (NEK).

Załogi, na które trafiłam, nie zapisały mi się w pamięci ani na plus, ani na minus. Za to kojarzę, że ich jedzenie raczej mi nie smakowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#6 PostWysłany: 27 Mar 2015 12:23 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :) (przepraszam, że dopiero teraz, ale jestem zawalona pracą i nie mogę się spod niej wygrzebać :) )
Nie ukrywam, że trochę mi się po tym tygodniu odechciało lecieć, ale myślę, że do maja mi przejdzie :?

Lecę z bratem i nie wykupowaliśmy rezerwacji miejsc (wychodziło ponad 113 zł / os / lot) - czy z Waszych doświadczeń wynika, że personel pokładowy mimo to stara się jakoś sensownie usadzać pasażerów, żeby rodziny siedziały ze sobą, czy też jest raczej tak jak w Ryanair - kto pierwszy ten lepszy i wszyscy na hurra na pokład?

Żadnego jedzenia Deluxe też nie braliśmy.

I jeszcze takie dwa pytanka - jak to nie na ten temat, to proszę mi zwrócić uwagę to zapytam gdzie indziej :D Mam na razie potwierdzenie rezerwacji i rachunek (wszystkie cztery loty na jednym papierze) - czy jeszcze jakiś dokument powinnam mieć? Bo rozumiem, że po odprawie on-line jeszcze coś dodatkowo drukuję, ale czy to już wszystko? I pytanie drugie - czy mam założyć, że bagaż poleci bezpośrednio do Toronto, czy też raczej mam go odebrać/nadać w Wiedniu samodzielnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#7 PostWysłany: 27 Mar 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Korzystałem z Austrian na trasie Kraków/Wiedeń/Bangkok-wysoki standard,bardzo dobry catering :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#8 PostWysłany: 27 Mar 2015 13:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
crissy napisał(a):
I jeszcze takie dwa pytanka - jak to nie na ten temat, to proszę mi zwrócić uwagę to zapytam gdzie indziej :D Mam na razie potwierdzenie rezerwacji i rachunek (wszystkie cztery loty na jednym papierze) - czy jeszcze jakiś dokument powinnam mieć? Bo rozumiem, że po odprawie on-line jeszcze coś dodatkowo drukuję, ale czy to już wszystko? I pytanie drugie - czy mam założyć, że bagaż poleci bezpośrednio do Toronto, czy też raczej mam go odebrać/nadać w Wiedniu samodzielnie?


1. Jezeli jestescie na jednej rezerwacji to automat przydzieli wam miejsca obok siebie, zreszta w czasie czeck-inu on -line bedziecie mogli wybrac inne jak wam nie beda pasowac. Jezeli nie jestescie na jednym bilecie to na 100% jezeli poprosisz milej Pani lub Pana na lotnisku to usadza was razem. Jezeli juz nic z tego nie wyjedzie, to zawsze pozostaje poproszenie wspolpasazera o przesiadniecie sie ;).

2. Jezeli masz PNR - taki smieszny kod skladajacy sie z LITER i CYFR badz tylko z liter to bedziesz w stanie sie odprawic on-line i wydrukowac karte pokladowa. Alternatywnie - sciagnij aplikacje na tel i tam tez mozna miec karte pokladowa. Bagaz poleci Ci do Toronto skoro cala podroz masz na jednym bilecie. Milego pobytu, a Toronto to niesamowite miasto i troche zazrdroszcze ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#9 PostWysłany: 20 Kwi 2015 09:16 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
lataczuk napisał(a):
Milego pobytu, a Toronto to niesamowite miasto i troche zazrdroszcze ;).


Dziękuję bardzo :) ja już w Toronto byłam raz 13 lat temu i potwierdzam tą opinię :) dla brata to będzie pierwszy raz :)

To jeszcze dopytam: mam problem z odnalezieniem informacji, jaki limit bagażu nam przysługuje. Na stronie AA jest napisane, że to wszystko zależy od trasy, daty, etc i wszystko będzie w rezerwacji. W rezerwacji mam tylko link odsyłający do tej strony http://www.austrian.com/Info/Flying/Bag ... sc_lang=pl na której nic nie mogę znaleźć :( czy ktoś mógłby pomóc??? :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#10 PostWysłany: 20 Kwi 2015 09:24 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zajrzyj może tu: https://m.austrian.com/#home/baggage/travel_bag.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2015 10:56 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Kara napisał(a):


No właśnie wszędzie są odniesienia do tej strony, ale nie jest ona dla mnie jasna :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2015 11:01 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Jeśli masz bilet w klasie Economy i nie masz żadnych przywilejów typu FTL, to zgaduję, że 1 sztuka do 23 kg.

Co dokładnie widnieje na Twoim bilecie odnośnie do bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2015 11:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Kara napisał(a):
Co dokładnie widnieje na Twoim bilecie odnośnie do bagażu?


Na razie mam tylko potwierdzenie rezerwacji z takim info:

Informacja o taryfie redticket/KK


Minimum pobytu: Minimum pobytu 6 Noc lub 1 Noc z soboty na niedzielę
Maksimum pobytu: Maksimum pobytu to 12 Miesiąc.
Termin podróży: 28. Mar. 2015 - 26. Cze. 2015
16. Sie. 2015 - 31. Paź. 2015
17. Gru. 2015 - 24. Gru. 2015
Zmiana rezerwacji: Zmiana rezerwacji lotu możliwa w dowolnej chwili przed planowanym wylotem, podlega opłacie EUR 130.00 . Możliwa konieczność dopłaty do następnej wyższej taryfy. Zmiana rezerwacji możliwa tylko przed planowanym wylotem na danym odcinku podróży. Zmiana nazwiska niemożliwa.
Zwrot: No - Cancellation is not permitted. Unused fees and charges can be refunded. International/Domestic Surcharge (YQ) and XF tax will not be refunded.
Zmiana trasy: nie
Zmiana nazwiska: nie


W tych krajach obowiązuje opłata transakcyjna za zmiany rezerwacji oraz dokonywane zwroty.

The baggage allowance can be found here

Ważne informacje dotyczące zwrotów: Jeżeli w bilecie zastosowano taryfę zwrotną w połączeniu z taryfą bezzwrotną, wówczas bilet nie podlega zwrotowi.


Would you like to take your sports equipment (e.g. bicycles, skis, golf and diving equipment), special baggage or excess baggage along with you on your journey?

Please keep in mind, that due to capacity reasons we can only accept sports equipment, special luggage and excess baggage at the check in, which has been notified by you before your trip and has been confirmed by Austrian Airlines for the entire journey. You can register this sort of baggage under: sports equipment and excess baggage or call our Special Cases Desk on +43 (0)5 1766 1000 daily from 8am-8pm. Please note: additional charges may apply for certain sports-, special - and excess baggage.


Pod tym "here" kryje się właśnie link który podałam dwa posty wyżej.

No i też wszędzie czytam, że chyba 23 kg, ale nigdzie na stronie AA tego nie widzę. Być może ślepam już :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2015 11:19 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Jak klikniesz na link, który podałam, a potem - na zakładkę "Free baggage allowance", to zobaczysz. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2015 11:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wchodzisz tutaj: http://www.austrian.com/Info/Flying/Baggage.aspx

Rozwijasz zakladke "Free Baggage Allowance" i masz wszystko opisane :).

W skrocie - 1x 23 kg. Chyba, ze masz wyzszy status ze Star Alliance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2015 12:03 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Hahaha ale numer! Na polskojęzycznej wersji nie ma w ogóle tych informacji! Dobrze że sugerując się Waszymi sugestiami zerknęłam na wersję anglojęzyczną strony i tam jest wszystko :D Wielkie dzięki :!:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2015 21:38 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
To jeszcze takie jedno pytanko. W dziale o bagażu rejestrowanym nie ma nic o jego wielkości - jest podana jedynie ilość sztuk (1 szt.) i waga (max. 23 kg). Natomiast w dziale o nadbagażu jest napisane, że jest nim wszystko co ma ponad 32 kg i 158 cm w sumie trzech wymiarów. Czy te 158 cm dotyczą tego bagażu, co go może być max 23 kg? Czyli pilnować oprócz wagi tego, żeby walizka nie była zbyt duża?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2015 21:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Widzę dwa pytania.;-) Odpowiedzi to: tak i tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#19 PostWysłany: 21 Kwi 2015 22:20 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Austrian na tej trasie jest bardzo ok. Samolot to bedzie wysłużony ale sprawdzony 767 z odnowiona kabina. Siedzenia economy takie jak w lufthansie - recaro. Jedni chwala a inni narzekają. Akurat miałem okazje lecieć na tej samej trasie niedawno. Lot jak lot, ok. Aha, czystość, bardzo czysto na pokładzie. Stewardesy sprawdzały toalety i dbały o to żeby było czysto. Ma to znaczenie bo 3/4 samolotu bedzie zawalona hindusami i Pakistańczykami, a ci potrafią wywalić papier tam gdzie stoją, o toaletach nie wspomnę. Z jedzenia na bank bedzie wegetariańskie i coś z curry ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austrian Airlines
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 52 669
Kara napisał(a):
Widzę dwa pytania.;-) Odpowiedzi to: tak i tak.


Haha :) dziękuję ślicznie za pomoc :) lecę kupować mniejszą walizkę!

A tak z ciekawości - to skąd aż tylu Hindusów i Pakistańczyków na tej trasie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Limapur, Proximic [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group