Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#161 PostWysłany: 29 Gru 2021 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cccc napisał(a):
kuchcik77 napisał(a):
Jeśli ktoś zaszczepił się jednodawkowych JJ, przyjął boostera Pfizer to w covidpassie ma 2/2. Pytanie: nie da się udowodnić władzom austriackim, że jesteśmy po boosterze?


@kuchcik77 normalnie druga dawka po JJ liczy sie jako booster w Austrii.

@cccc pytanie było zupełnie inne.
Osoby mające jednodawkowego JJ mają "stary" certyfikat z wpisem "szczepienie JJ, dawka 1/1". A po przyjeciu boostera np Pfizerem mają wpis: "szczepienie Pfizer, dawka 2/2". Co wygląda jakby przyjęli normalnie dwie dawki Pfizera, a nie JJ i booster. Bardzo ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie, bo mam identyczne. Albo i gorzej, bo norweskie certyfikaty mają wpisana datę ważności 3mies (od momentu wydrukowania, kolejne drukowanie przesuwa datę, ale JJ już sobie nie wydrukuję zaktualizowanego).
Ja wożę oba certyfikaty, ale na razie nigdzie jeszcze nie musiałem się kopać z kontrolą na temat boostera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#162 PostWysłany: 29 Gru 2021 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BrunoJ jest balagan i w takiej sytuacji to najlepiej sprobowac skorygowac certyfikat, a jak to niemozliwe to wozic ze soba 2 certyfikaty: stary i nowy. Miejmy nadzieje, ze niedlugo wejdzie na rynek zmutowana, czyli dopasowana do Omicronu kolejna szczepionka Pfizera jako kolejny booster i bedzie po sprawie. :)

Btw nawet gdy urzednicy na granicy az tak dokladnie nie wnikaja to zawsze lepiej trzymac sie obowiazujacych przepisow. Anyway znajomy powinien niedlugo jechac do Austrii, poprosze, aby zapytal urzednikow na granicy.
Pozdrawiam i milego dnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 29 Gru 2021 19:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#163 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale jak chcesz niby skorygować? Certyfikat podaje ilość przyjętych dawek i jaka była ostatnia. W przypadku JJ + Pf mamy PF 2/2. W przypadku 2x Pf też mamy Pf 2/2.
Możemy sobie teoretyzować, ale najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś, kto musiał się już jakoś legitymować.
W Norwegii oficjalnie przyznali że certyfikaty mają w tej kwestii "wadę". W PL też było zamieszanie i z datami ważności i z formą zapisu. Najlepiej gdyby certyfikat pokazywał oryginalne szczepienie i miał dodatkowa rubrykę na boostera (lub ich krotność). Ale to już mądrzejsi muszą wymyśleć ode mnie. Pora na certyfikat 2.0, który lepiej pasuje do wprowadzanych przez państwa obostrzeń. W Norwegii wrócił do łask również krajowy, a przez jakiś czas nie był już potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#164 PostWysłany: 29 Gru 2021 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cccc napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Ale jak chcesz niby skorygować?


@BrunoJ tak, jak wczesniej informowalem. ;)

Powodzenia.

Nie wiem jak wytłumaczyć Tobie w sposób grzeczny, że piszesz rzeczy, których nie rozumiesz, a które mogą wręcz wprowadzić w błąd. Fajnie, że zdecydowałeś się udzielać tak intensywnie we wszystkich możliwych wątkach covidowych, ale często opierasz się na zwykłych przedrukach prasy powszechnej, nierzadko w sensacyjnym jak również negatywnym tonie. A tutaj większość umie czytać i śledzi newsy z interesujących ich regionów. I od czasu do czasu, jak w omawianym przypadku, potrzebna jest nie informacja, tylko wiedza.
Wspominany artykuł - pomijając już jego jakże wymowny, co bezsensowny tytuł - mówi o skorygowaniu daty ważności paszportu, żeby uniknąć sytuacji, że krótko po doszczepieniu, paszport nie jest ważny przez 14 dni, traktując boostera jako drugą dawkę. Problem przestaje istnieć jeśli te 14 dni się odczeka. I po raz kolejny napiszę - nie o to było pytanie.
Po takiej korekcie nie zmieni się w paszporcie wpis 2/2 Pfizer, więc z paszportu dalej nie będzie wynikać, czy był to booster po JJ czy 'zwykłe' dwie dawki Pf. I możemy tylko gdybać, że posiadanie "starego" paszportu z JJ będzie przez respektowane przez sprawdzających.
Nie ma jakiejś austriackiej infolinii/chatu, gdzie można by to po prostu odpytać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#165 PostWysłany: 29 Gru 2021 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BrunoJ
Spróbuj napisać (po polsku ;) ) do ambasady Austrii w Polsce - bezpośrednio do Pani Martyny B. ;)

Kompetentna i odpowiada dość szybko - gdy miałem kilka pytań w styczniu odnośnie mojej podróży na Zanzibar z Wiednia to udzielała niezwłocznie konkretnych odpowiedzi :)

Powodzenia.


Ostatnio edytowany przez monroe, 29 Gru 2021 19:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#166 PostWysłany: 29 Gru 2021 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dzięki, chociaż nie wiem czy pani ucieszy się, że jej mail poszedł publicznie ;-).
No i w kwestii formalnej, to nie ja pytałem tylko @kuchcik77
Ja po prostu jestem w podobnej sytuacji, i pewnie prędzej niż później ta informacja będzie dla mnie cenna. Ale na narty (czy raczej deskę w moim przypadku) się nie wybieram do Austrii, mam godzinę jazdy do lokalnego kurortu - jak to się z rodziną śmiejemy - karpaczdalen ;-) Chociaż przyznaję bez bicia, nie wiem czy w Karpaczu są oświetlone trasy biegowe, bo stoki to zakładam, że jakieś są. Bywałem tylko latem, zloty Harley'a czy inne takie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#167 PostWysłany: 29 Gru 2021 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BrunoJ
Już nie ma ;)
W sumie to nie wiem czy można czy nie można podawać oficjalnych mejli pracowników ambasady odpowiadających oficjalnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#168 PostWysłany: 29 Gru 2021 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
haha, no pewnie można i pewnie gdzieś na stronie ambasady można znaleźć. Ale jakoś od razu kojarzy mi się z automatem, który wyszukuje i zaczyna wysyłać tony spamu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#169 PostWysłany: 30 Gru 2021 19:37 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Cytuj:
Spróbuj napisać (po polsku ;) ) do ambasady Austrii w Polsce - bezpośrednio do Pani Martyny B. ;)


Proponuję utworzyć fanclub Pani Martyny B. Z chęcią zostanę przewodniczącym. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#170 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:26 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
kuchcik77 napisał(a):
taki sam rebus widzę z dziećmi 5-12 orazz 12-18 z tym, że Ci drudzy już teoretycznie mogą łapać sie na trzecią dawkę/boostera. te młodsze nie ma bata..nawet jak zaszczepie młodego druga dawka za kilka dni to będa wymagać PCR..?

do 11 lat dzieci nie muszą być nawet zaszczepione jeżeli wjeżdżają z zaszczepionymi rodzicami.
Lipa jest dla grupy 12-18, bo póki co boostera dla nich nie ma. Czyli nastolatek zaszczepiony 2 dawkami będzie musiał mieć PCR a 11 latek może wjechać bez niczego.
Góra
 Profil Relacje PM off
KubaJulianna1982 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#171 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
BrunoJ napisał(a):
haha, no pewnie można i pewnie gdzieś na stronie ambasady można znaleźć. Ale jakoś od razu kojarzy mi się z automatem, który wyszukuje i zaczyna wysyłać tony spamu ;-)

No i udało się Wam coś ustalić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#172 PostWysłany: 04 Sty 2022 11:38 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 11
Może komuś się przyda, wczoraj wysyłałem pytanie do Austrii na adres podany na ich rządowych stronach. Moje pytanie i odpowiedź poniżej.
Odpowiedź niestety dla nas niekorzystna. P.s. Sorka za mój angielski jak coś :-)

Dear Mr. ......,

unfortunately, this does not count as transit. Your daughter therefore needs a valid PCR test.

Best regards
Team of Sichere Gastfreundschaft


-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Kuba
Gesendet: Montag, 3. Jänner 2022 12:49
An: Testungen sichere-gastfreundschaft.at <testungen@sichere-gastfreundschaft.at>
Betreff: Question about my 13 years old teenage

Hallo,

I’ve got a question about my daughter because I have read all FAQ and it is still not clear for me.
We will be flying from Vienna to Malaga in Spain on 22.01.2022 and then we will be back from Malaga to Vienna on 29.01.2022 by WizzAir.
We will be traveling in 3 persons: me, my wife and out daughter (she was born in March 2009).
We will be driving by car direct from Poland to Vienna Airport and the same way back from Vienna on 29.01.2022.
Me and my wife are vaccinated by third dose (booster) my daughter not because it is impossible in Poland right now. Only people over 18 can receive third dose. She is vaccineted by 2 doses of Pfizer.
My question is: is it enought for her if she has got COVID pass after two doses or she needs to make a PCR test?
Do you treat a way to and from the airport as a transit?

Best regards and I’ve got a hope for answer from you
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#173 PostWysłany: 04 Sty 2022 11:46 

Rejestracja: 30 Maj 2020
Posty: 16
odpowiedz fanclubu MB
a propos certyfikatu i szczepienia JJ+booster i zapisu 2/2 w certyfikacie covidowym

Szanowny Panie,

to faktycznie chyba błąd systemie, bo w przypadku preparatu Johnson & Johnson to nie jest 2/2 tylko 1 plus dawka przypominająca więc musi się Pan zwrócić do swojego punktu szczepień o wydanie zaświadczenia lekarskiego – w Austrii są akceptowane zaświadczenia w j. niemieckim lub angielskim (wg wzorów dostępnych na stronie Ambasady RP w Wiedniu, na dole strony: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd ... ez-Austrie)
Jeżeli lekarz nie chce wystawić zaświadczenia w j. obcym, to powinien wystawić w j. polskim i należy je wtedy przetłumaczyć przysięgle na jeden z powyższych języków.
Z poważaniem
Mit freundlichen Grüßen
Österreichische Botschaft Warschau
Martyna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#174 PostWysłany: 07 Sty 2022 17:31 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Mam pytanie - przeczytałem wytyczne na austria.info i dalej nie jestem w 100% przekonany. Lecę 29. stycznia ze znajomymi z Wiednia na Gran Canarię, 9/10 osób jest zaszczepionych pełnym zestawem ( z boosterem), 1 osoba jest ozdrowieńcem (wynik pozytywny z 5. listopada 2021 roku). Jest to typowy tranzyt, jedziemy samochodami, nie zatrzymujemy się na żaden nocleg ani zwiedzanie. Ten ozdrowieniec był testowany PCRem, ale nie ma zaświadczenia po angielsku. Czy w takim wypadku tłumaczenie tego zaświadczenia/wyniku testu pozytywnego i test PCR przed wylotem na GC i kolejny przed powrotem z GC będzie wystarczający? Wg mnie tak, ale wolę potwierdzić, może ktoś miał taką sytuację, a kolega mi tutaj panikuje, że nie poleci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#175 PostWysłany: 07 Sty 2022 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Rockriderr niech lekarz domowy poswiadczy ozdrowiencowi, ze przechodzil Covid, przetlumaczyc na niemiecki czy angielski i bedzie OK.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#176 PostWysłany: 07 Sty 2022 21:02 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
-- 07 Sty 2022 19:49 --

Rockriderr napisał(a):
Mam pytanie - przeczytałem wytyczne na austria.info i dalej nie jestem w 100% przekonany. Lecę 29. stycznia ze znajomymi z Wiednia na Gran Canarię, 9/10 osób jest zaszczepionych pełnym zestawem ( z boosterem), 1 osoba jest ozdrowieńcem (wynik pozytywny z 5. listopada 2021 roku). Jest to typowy tranzyt, jedziemy samochodami, nie zatrzymujemy się na żaden nocleg ani zwiedzanie. Ten ozdrowieniec był testowany PCRem, ale nie ma zaświadczenia po angielsku. Czy w takim wypadku tłumaczenie tego zaświadczenia/wyniku testu pozytywnego i test PCR przed wylotem na GC i kolejny przed powrotem z GC będzie wystarczający? Wg mnie tak, ale wolę potwierdzić, może ktoś miał taką sytuację, a kolega mi tutaj panikuje, że nie poleci.



Z pacjent.gov.pl można pobrać certyfikat ozdrowieńca, jest ważny 180 dni od daty pozytywnego testu.

-- 07 Sty 2022 20:02 --

KubaJulianna1982 napisał(a):
Może komuś się przyda, wczoraj wysyłałem pytanie do Austrii na adres podany na ich rządowych stronach. Moje pytanie i odpowiedź poniżej.
Odpowiedź niestety dla nas niekorzystna. P.s. Sorka za mój angielski jak coś :-)

Dear Mr. ......,

unfortunately, this does not count as transit. Your daughter therefore needs a valid PCR test.

Best regards
Team of Sichere Gastfreundschaft


-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Kuba
Gesendet: Montag, 3. Jänner 2022 12:49
An: Testungen sichere-gastfreundschaft.at <testungen@sichere-gastfreundschaft.at>
Betreff: Question about my 13 years old teenage

Hallo,

I’ve got a question about my daughter because I have read all FAQ and it is still not clear for me.
We will be flying from Vienna to Malaga in Spain on 22.01.2022 and then we will be back from Malaga to Vienna on 29.01.2022 by WizzAir.
We will be traveling in 3 persons: me, my wife and out daughter (she was born in March 2009).
We will be driving by car direct from Poland to Vienna Airport and the same way back from Vienna on 29.01.2022.
Me and my wife are vaccinated by third dose (booster) my daughter not because it is impossible in Poland right now. Only people over 18 can receive third dose. She is vaccineted by 2 doses of Pfizer.
My question is: is it enought for her if she has got COVID pass after two doses or she needs to make a PCR test?
Do you treat a way to and from the airport as a transit?

Best regards and I’ve got a hope for answer from you


A ja mam praktycznie identyczną sytuację i pani Martyna napisała mi tak:

Szanowna Pani,

na tranzyt nie trzeba mieć żadnego formularza ani ani żadnych dodatkowych dokumentów. Pod pojęciem tranzyt rozumiany jest tzw. przejazd bez zbędnego zatrzymywania się (oczywiście można się zatrzymać na tankowanie i toaletę) i należy spełniać warunki umożliwiające wjazd z Austrii do kraju docelowego. W razie ewentualnej kontroli przy wjeździe należy przedstawić bilety na dalszą podróż (jako dowód, że nie zostaje się w Austrii, a w drodze powrotnej z kolei np. kwit parkingowy i niezwłocznie opuścić terytorium Austrii).
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#177 PostWysłany: 07 Sty 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
kuchcik77 napisał(a):
odpowiedz fanclubu MB
a propos certyfikatu i szczepienia JJ+booster i zapisu 2/2 w certyfikacie covidowym

Szanowny Panie,

to faktycznie chyba błąd systemie, bo w przypadku preparatu Johnson & Johnson to nie jest 2/2 tylko 1 plus dawka przypominająca więc musi się Pan zwrócić do swojego punktu szczepień o wydanie zaświadczenia lekarskiego – w Austrii są akceptowane zaświadczenia w j. niemieckim lub angielskim (wg wzorów dostępnych na stronie Ambasady RP w Wiedniu, na dole strony: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd ... ez-Austrie)
Jeżeli lekarz nie chce wystawić zaświadczenia w j. obcym, to powinien wystawić w j. polskim i należy je wtedy przetłumaczyć przysięgle na jeden z powyższych języków.
Z poważaniem
Mit freundlichen Grüßen
Österreichische Botschaft Warschau
Martyna

Ale jakie zaświadczenie? Ze 2/2 to już z boosterem? Nie łatwiej jednak pokazać oba certyfikaty?
JJ + booster to jak najbardziej jest 2/2. Tak samo jak pf+booster to 3/3. I pewnie przy kolejnym będzie 4/4.
W zasadzie to można byłoby zrobić logikę, która pokazuje 2/1. Ale wtedy powinna również pokazywac 3/2, a tak nie jest. Po prostu certyfikat nie został pomyślany pod boostera, przy 2-dawkowych przypadkiem 'widać', bo wiadomo że jak 3 to już więcej niż wymagane dwie dawki. Przy JJ równie przypadkowo tego nie widać.
Tak naprawdę to nic by nie stało na przeszkodzie, żeby booster był jako osobny wpis na certyfikacie, czyli 1/1 lub 2/2 jako szczepienie podstawowe z podaniem preparatu, i osobno booster już jednocyfrowo (1, 2,... 20 czy ile tam będą nas nadziewać) i pewnie nawet już bez rodzaju szczepionki (bo ma to chyba mniejsze znaczenie), albo ostatnio podana. W systemie i tak sa pełne dane szczepień po kolei, a certyfikat ma być tylko/aż do weryfikacji statusu, więc przede wszystkim powinien prezentować takie dane jakie wymagają sprawdzający. Od razu widać, że system pisany pod 'rządowy' kontrakt - literalnie zaimplementować wymagania, a potem brać kasę za poprawki i uściślenia tychże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#178 PostWysłany: 07 Sty 2022 23:13 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
29 grudnia leciałem WMI-VIE, nocowałem w stolicy i następnego dnia do Budapesztu. Aby uniknąć PCRki doszczepiłem sie 3 dawką tuż przed świętami, ale i to okazało się psu na budę, bo wymyślili sobie, że osoby ktore były w UK w ciągu ostatnich 10 dni i tak muszą miec test aby uniknąć kwarantanny. Myślałem aby się nie przyznawać, ale mam wklepaną 3 dawke przez NHS z 22 grudnia wiec i tak by sie wydało :lol:
Problem rozwiązałem kupując na stronie MAV bilet do Gyor za 9 euro na za 4h po przylocie. Wystaczyło pokazać w czasie kontroli i błyskawicznie puszczali dalej.

Ogólnie co do Austrii to mam takie wrażenie że oni wyważają otwarte drzwi :? Nie mając żadnej kontroli nad granicami lądowymi (wszyscy sąsiedzi są w Schengen) odbijąją sobie to na lotnisku we Wiedniu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#179 PostWysłany: 08 Sty 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Może ktoś przerabiał i pomoże, mam trasę BOG-AMS-VIE-WAW o ile wiem jak wygląda tranzyt w AMS to nie mogę się doszukać Austrii, Holandia jest teraz jako kraj zagrożony w Austrii, ale u mnie jest jako tranzyt, jak również sama Austria jest u mnie tranzytem. Z Holandi wymagają teraz pełnego szczepienia które mam oraz PCR ale tyczy się to uniknięcia kwarantanny.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#180 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Spędziłem właśnie tydzień w Austrii:
- wjazd samochodem z Czech - oczywiście żadnych kontroli na wjeździe nie ma,
- certyfikaty covidowe sprawdzane w większości restauracji: na 7 dni nie sprawdzili tylko w dwóch miejscach. Ale jeśli sprawdzają, to w większości przypadków patrzą czy mamy dawkę przypominającą (mamy z żoną 3/3 Pfizera),
- certyfikat musieliśmy też pokazać w wypożyczalni, w której kupowaliśmy karnety na narty biegowe,
- zarówno Austriacy, jak i przyjezdni, karnie noszą maseczki w zamkniętych pomieszczeniach (sklepy, wejście do restauracji/baru).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group