Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Witam, w zwiazku z nieplanowanymi problemami z otrzymaniem urlopu (na listopad), musze rozwazyc wszystkie opcje zwiazane z lotami z promocji expedii.com.br

I tak:

- zmiana nazwiska na bilecie jest nie mozliwa
- anulacja wiaze sie z oplata 250$ (mam watpliwosci czy chodzi o dolary czy euro)
- zmiana kierunkow jest niemozliwa
- zmiana dat jest mozliwa, kosztuje 150$ od osoby + oczywiscie roznica w cenie biletu z nowego okresu podrozy

I teraz, wiem, ze bede mial urlop w marcu, wiec PYTANIE DO PANSTWA:

Czy podczas wyszukiwania polaczen na urlop marcowy - zwiazany ze zmiana dat podrozy (polaczenia wedlug Infolini Qantas musza sie zaczynac w Dublinie, a konczyc w Melbourne, Sydney, Brisbaine lub Auckland) moge skorzystac z Qantas Partner Airlines (28 lini lotniczych naliczylem)?

Czy sa jeszcze jakies mozliwosci rozwiazania kwestii biletow (w cuda nie wierze :-)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#122 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ekstremalna opcja to znalezienie osoby o tym samym imieniu i nazwisku i odsprzedanie mu biletu po cenie zakupu, czyli za te ~ 1500 zł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Joker lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
bartas8891 napisał(a):
jakwilk napisał(a):
Witam, w zwiazku z nieplanowanymi problemami z otrzymaniem urlopu (na listopad), musze rozwazyc wszystkie opcje zwiazane z lotami z promocji expedii.com.br

I tak:

- zmiana nazwiska na bilecie jest nie mozliwa
- anulacja wiaze sie z oplata 250$ (mam watpliwosci czy chodzi o dolary czy euro)
- zmiana kierunkow jest niemozliwa
- zmiana dat jest mozliwa, kosztuje 150$ od osoby + oczywiscie roznica w cenie biletu z nowego okresu podrozy

I teraz, wiem, ze bede mial urlop w marcu, wiec PYTANIE DO PANSTWA:

Czy podczas wyszukiwania polaczen na urlop marcowy - zwiazany ze zmiana dat podrozy (polaczenia wedlug Infolini Qantas musza sie zaczynac w Dublinie, a konczyc w Melbourne, Sydney, Brisbaine lub Auckland) moge skorzystac z Qantas Partner Airlines (28 lini lotniczych naliczylem)?

Czy sa jeszcze jakies mozliwosci rozwiazania kwestii biletow (w cuda nie wierze :-)

Pozdrawiam


Czytajac angielska expedie wychodzi na to ze zmiana rezerwacji musi byc na ta sam linie lotnicza i nie ma tutaj nic napisane o partnerach lini lotniczych.
"Rebooked flights must be on the same airline as the original flights"
https://support.expedia.com/app/ise#p/4/c/34/aid/1397

Sprawdz na swojej rezerwacji ile zaplaciles za podatki (Tax and fuel surcharges) bo to jest wlasnie to co mozesz odzyskac kiedy anulujesz swoj bilet. Czasami to tworzy 75% ceny biletu , wiec czasami anulowanie moze byc najlepsza z najgorszych opcji.

Druga opcja to kombinowanie z ubezpieczeniem od spoznienia sie na samolot
(Travel Insurance Missed Departure Cover) aczkolwiek nie wiem jak to dziala w Polsce bo w kraju nie mieszkam.


Podatki wynosza 340 zl, wiec przy dodatkowych kosztach anulacji, nie bede sie nad tym glowil... ;-)
Poczytam o tym ubezpieczeniu - dzieki za rade. Tez nie mieszkam w PL, wiec moze uda sie cos wykombinowac.

W sumie jezeli chodzi o linie partnerskie to chyba tylko 3 sa brane pod uwage na wyloty z Dublina: BA, Aer Lingus i wlasnie Emirates
Sprawdzilem ceny - 1250 euro... Coz, moze trzeba sie pogodzic juz zdruga rezygnacja z lotu do Australii w ciagu ostatnich 2 lat... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 25 Wrz 2014 13:51 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
czy polecacie szczególnie którąś wypożyczalnie w AU i NZ, (poza wicked campers)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 05 Paź 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Czy ktoś już skorzystał z Dublińso-Australijskiej promocji i już doleciał/wrócił?
Z tego co pamiętam, chyba pierwsze terminy były jakoś na wrzesień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 05 Paź 2014 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Nie wiem, jak z powrotem, ale są już osoby, który poleciały i są na miejscu w Australii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 05 Paź 2014 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Tak tylko dla pewności -obyło się bez dopłat na lotnisku tudzież innych nieprzyjemności które wróżyli tutaj niektórzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 05 Paź 2014 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Zero problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Piotrek,
a możesz dać znać, jak te osoby wrócą?
Bo wylot to jedno, ale powrót też jest ważny :)
A czy ktoś z nich miał zmieniany lot? Albo dodatkowo wykupił miejsca w Qantas?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 06 Paź 2014 14:47 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 41
Czy miałby ktoś numer telefonu do brazylijskiej expedii z którego dzwoniono do was zeby poinformowac o zmianach w lotach? Nie udaje mi sie od dwóch dni dodzwonic na te podane na ich stronie a muszę niestety anulować bilety do Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 108
Numer podałem na priv, bo raczej nie jest on ogólnodostępny. Może akurat załatwisz temat.
_________________
W podróży korzystam z komunikatora Skype.
markandtravel.com - powoli uzupełniam bloga treściami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 18 Paź 2014 10:36 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Dla wszystkich, ktorzy potrzebuja internetu w AU.
W UK mozna kupic karte sim w sieci three i uzywac jej na miejscu.
1GB kosztuje £5-8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 04 Lis 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Ponawiam pytanie :)
czy są osoby, które skorzystały z owej promocji - wyjechały i wróciły z Australii? Jakieś problemy były może z rezerwacjami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Przed 3 godzinami wylądowałem w Melbourne ;)

W samolocie naprawdę dużo Polaków i oczywiście wszyscy z którymi rozmawiałem z biletami za 1700 zł. Podczas lotu z Dubaju do Melbourne siedziała obok mnie para z Finlandii. Też czytają f4f i też skorzystali z tego deala ;)

W Dublinie spotkałem dziewczynę, Polkę która robiła odprawę i boarding, pożegnała mnie po polsku. Podobno napływ Polaków do Australii ruszył od kilku dni. W samym samolocie miałem okazję z kolei trafić na stewardessę z Polski, która pracuję dla Emirates. Miła dziewczyna. Polacy na każdym kroku. Jeśli chodzi o problemy, nie doświadczyłem żadnych. Lot z Dubaju do Melbourne tylko trochę długi i nużący. No cóż, to prawie 14h.


Ostatnio edytowany przez piotrek_, 06 Lis 2014 00:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 06 Lis 2014 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@piotrek_, czekamy na relację z fotkami :)))

Ja ruszam za tydzień!
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 06 Lis 2014 01:20 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Bedzie ciekawie na 24h locie to sie bedzie nudziloooo dopiero
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 06 Lis 2014 06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Jeśli chodzi o wjazd, gość ze służby granicznej który wbijał mi pieczątkę w paszport nawet nie zajrzał do mojej wizy, która przyszła mi na maila. Równie dobrze mogłem jej nie mieć, popatrzył tylko w paszport, na fotkę, na mnie, wyszło mu że człowiek ten sam i wbił ;) Po odebraniu bagażu z taśmy, wyszedłem z nim normalnie, nikt mi go nie skanował, ani nie sprawdzał. Bałem się, brać ze sobą jakieś rzeczy do jedzenia z Polski, czy nie, bo niby trzepią, ale gdybym coś wziął to by mi się dziś udało. Przede mną i za mną też nikomu bagaży do kontroli nie wzięli. Chyba działają na zasadzie, jak i w Polsce, że jedną osobę na ileś tam zaproszą. Wcześniej czytałem, że każdemu skanują. Także, akurat to jest nie prawda. W Dubaju sprawdzali bagaż podręczny, to znaczy gość porozsuwał mi plecak, ale tylko pozaglądał do przegródek, niczego nie wyjmował. Kontrola taka była przy boardingu. Teraz jestem już w Hobart, w Tasmanii. Trochę odpocznę i jutro pierwsza wycieczka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 06 Lis 2014 06:32 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Ja jestem w Australi juz prawie 2 tyg Zadnych problemow z odprawa, podczas lotu itp Do tego mialem Dubai Connect Mnie sprawdzali na lotnisku w Melbourne (moze podejrzanie wygladam:)) Pani przeskanowala moj bagaz, zapytala o plan mojego pobytu i to wszystko Do Australi bezproblemowo wjechaly chinskie zupki, ciastka, czekolady, orzeszki itp itd Nawet moje gorskie buty cale w ziemi z poprzedniej wycieczki I tez nie bylo zadnych problemow Chociaz to podobno zakazane ;)
Co do wizy australijskiej to oni nie sprawdzaja tego papierka bo wiza jest w systemie Wystarczy ze pogranicznik przeskanuje paszport i mu wyskakuje na ekranie czy dana osoba moze wjechac do Australii/ma wazna wize
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 06 Lis 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Dodam info w temacie o Hobart. Jeśli ktoś leci na Tasmanię, na lotnisko HBA komunikacja publiczna (Metro Tasmania) nie podjeżdża. Skorzystałem z transportu o którym mowa na stronie lotniska, shuttle bus - Redline Airporter:

http://hobartairport.com.au/to-from/taxis-buses/

Autobus tak na około 25 osób, plus z tyłu przyczepka na walizki. Firma jednak podrzuca pasażerów tylko do hoteli i moteli na mieście. Ja wynająłem pokój z Airbnb, kierowca popatrzył na kartkę i mnie zabrał, ale powiedział że dokładnie pod ten adres mnie nie podwiezie. Wysadził mnie na wskazanej ulicy, pod jakimś hotelem z inną grupką. Z tą różnicą, że tam ulica miała numer w okolicach 50, a mój adres ponad 350. I jakieś 2/3 km musiałem iść już pieszo.

Także jeśli lecicie do Hobart, a wynajmiecie jakiś pokój pod prywatnym adresem, sprawdźcie nazwę najbliższego hotelu, bo może to być pomocne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Cytuj:
Także jeśli lecicie do Hobart, a wynajmiecie jakiś pokój pod prywatnym adresem, sprawdźcie nazwę najbliższego hotelu, bo może to być pomocne ;)

Tak zorganizowałam shuttle w Sydney :) Te busy jeżdżą faktycznie tylko do konkretnych miejsc, które można wybrać z listy. Najbliższy mojemu miejscu zamieszkania jest 80 m. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group