Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:49 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Mam pewnien problem - będę w AUS i NZ wkrótce, ale niestety prawdopodobnie nie będę miał fizycznej kopii MPJ, tylko skan (jestem obecnie za granicą i dokumenty raczej już nie dotrą na czas). Myślicie, że przejdzie to w wypożyczalni/u policji? Macie jakieś doświadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 18 Lut 2020 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
wypożyczałem w Australii na polskie prawo jazdy 2 razy bez problemu, a w pierwszej dopisałem też drugiego kierowcę na polskie pj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Lut 2020 11:07 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
@kostek966 ciekawe! Pamietasz moze jakie wypozyczalnie i w ktorym miescie? Bylo to niedawno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
to było niecałe 2 lata temu, pierwsze auto brałem w Brisbane na tydzień, a drugi raz w Sydney w sumie na 1,5 doby, żeby pojechać w góry błękitne, nazw nie pamiętam, brałem przez internetowych pośredników, w jednym i drugim przypadku dzwoniłem z lotniska po transport, bo wypożyczalnie były po za nimi, nie było sprawdzania aut tak jak np w Hiszpanii czy innych problemów przy zwrocie, nawet jak przypadkowo zatrzasnąłem kluczyk w bagażniku, przyjechał mechanik od otwarcia drzwi, a za rachunek dostałem zwrot od swojego ubezpieczyciela, kaucje niezbyt wysokie i szybko zwracane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lut 2020 21:45 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
Brałam w listopadzie 2018r. campervana w Jucy na ponad 2 tygodnie . Odbiór w Melbourne a zwrot w Brisbane - nie było potrzebne międzynarodowe prawo jazdy. Wypożyczenie przez stronę Jucy - wraz z ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Lut 2020 05:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
panrobo napisał(a):
Myślicie, że przejdzie to w wypożyczalni/u policji? Macie jakieś doświadczenia?


Ja również nie sądzę by był problem wypożyczyć na prawo jazdy polskie nie mniej jednak, nieco z boku tematu ale warto pamiętać, że jeżeli wyrabia się międzynarodowe prawo jazdy z myślą o prowadzeniu pojazdu w Australii, wówczas powinno się to zrobić w oparciu o Konwencję Genewską (a nie Wiedeńską).

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Lut 2020 14:59 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Dzięki wielkie. MPJ wyrobiłem w obydwu konwecjach, więc w formie elektronicznej wszystko mam, tylko pytanie czy dokumenty dojdą. Jako, że wielu z was wypożyczyło nawet bez MPJ, to wydaje mi się, że powinienem być w miare bezpieczny. Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2020 15:08 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 10
Wypożyczałem w AVIS na polskie prawo jazdy i było bez problemu aczkolwiek w Northern Territory powiedzieli, że w tym stanie policja może się przyczepić do braku MPJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2020 15:20 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@panrobo
Coś mi świta, że jest możliwość "tłumaczenia" pj przez konsula. Jak byś chciał być bardzo bezpieczny i miał czas odwiedzić nasz konsulat np. w Sydney. Chociaż o samą procedurę musiałbyś dopytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Lut 2020 04:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Tyle że nie sądzę by to odbywało się od ręki i za darmo i trochę szkoda czasu na wakacjach. Tłumaczyłem swoje krajowe prawo jazdy w zeszłym roku w placówce zagranicznej i czekałem 6 dni na odbiór i kosztowało mnie to prawie 140 zł. Nie wiem jaki standardowy czas oczekiwania w każdym razie.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lut 2020 04:37 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 6
panrobo napisał(a):
Mam pewnien problem - będę w AUS i NZ wkrótce, ale niestety prawdopodobnie nie będę miał fizycznej kopii MPJ, tylko skan (jestem obecnie za granicą i dokumenty raczej już nie dotrą na czas). Myślicie, że przejdzie to w wypożyczalni/u policji? Macie jakieś doświadczenia?


Przyznam, ze mniej martwilbym sie wypozyczeniem a bardziej uznaniem takiego prawa jazdy w przypadku kontroli czy wypadku. Skoro na stronach wydzialu komunikacji pisza, ze PJ ma byc przetlumaczone zeby mozna je uznac to raczej bym sie tego trzymal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Lut 2020 10:43 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@puhacz
Zgadza się, że za darmo nie jest. Nie pamiętam taryfy, pewnie wyjdzie z 30 AUD. W konsulacie pracują normalni ludzie, nie ma się co bać i można podpytać o procedurę i czas wydania.
Do opłat konsularnych też można zastosować upust w szczególnych wypadkach.

Jeździłem w AUS z takim tłumaczeniem, ale kontroli drogowej nie miałem. Także nie podpowiem jak bardzo wyluzowane są ich służby mundurowe w kwestiach dokumentacyjnych. W kwestiach przekroczeń przepisów drogowych nie ma elastyczności.

Wiadomo, że na urlopie szkoda czasu. Niemniej opcja istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Lut 2020 12:37 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 6
Plichcior napisał(a):
w kwestiach dokumentacyjnych. W kwestiach przekroczeń przepisów drogowych nie ma elastyczności.

To prawda, mozna dostac mandat za 61km/h przy ograniczeniu 60km/h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Lut 2020 13:31 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Wypożyczalnia camperów Apollo, wymagali bezwzględnie międzynarodowego prawa jazdy, inny Klient, jeśli dobrze pamiętam z Ekwadoru nie miał takowego i nie został mu wydany kamper.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W wypożyczalni na Tasmanii też chcieli międzynarodowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:35 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Korzystał ktoś ostatnio z wypożyczalni w Australii?
Planuję wziąć auto w Melbourne w jakiejś sieciówce na lotnisku i się zastanawiam nad wyrobieniem tego międzynarodowego prawa jazdy...
Z jednej strony miałem już takowe 3 lata temu na potrzeby wizyty w RPA i nikt nawet tego nie chciał oglądać, a z drugiej strony 35zł to nie majątek i szkoda żeby wyjazd się posypał przez taką bzdurę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Sie 2022 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Co prawda już kilka lat temu, ale miałem mpj i też nikt nie chciał, a wypożyczałem auta w 2 różnych wypożyczalniach w Brisbane i Sydney
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Runo-88 napisał(a):
Korzystał ktoś ostatnio z wypożyczalni w Australii?
Planuję wziąć auto w Melbourne w jakiejś sieciówce na lotnisku i się zastanawiam nad wyrobieniem tego międzynarodowego prawa jazdy...
Z jednej strony miałem już takowe 3 lata temu na potrzeby wizyty w RPA i nikt nawet tego nie chciał oglądać, a z drugiej strony 35zł to nie majątek i szkoda żeby wyjazd się posypał przez taką bzdurę...
W RPA na lotnisku MPJ ode mnie też nie chcieli, ale jak mnie policja 2 razy zatrzymała to za każdym razem chcieli MPJ zobaczyć, podobnie na Hawajach, więc może warto wyrobić aby mieć spokój
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 06 Sie 2022 17:07 

Rejestracja: 10 Paź 2016
Posty: 83
Hej, ja pracuję w wypożyczalni samochodów, co prawda na Islandii, nie w Australii, ale generalnie zasada jest taka, że Międzynarodowego Prawa Jazdy potrzebujemy tylko wtedy, gdy prawo jazdy naszego klienta jest w innym alfabecie niż naszy, czyli jest np. w języku arabskim, chińskim, rosyjskim itp. Z językami europejskimi nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 12 Wrz 2022 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Nie chce tworzyc nowego tematu.
Na stronie https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-mied ... rawo-jazdy
znajduje sie informacja:
Jak długo ważne jest międzynarodowe prawo jazdy
Do 3 lat.

Czy mozliwe, ze obecnie sa wydawane wazne 1 rok ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group