Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Świetna relacja!
Teraz planuję swoją Australię i na pewno skorzystam z niektórych rad:)
Mogłabyś jeszcze podać link z namiarem z airbnb na mieszkanie w Sydney?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 13 Lip 2015 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Jasne, że mogę - https://www.airbnb.pl/rooms/969742
Jeżeli mogłabym w czymś pomóc - pytaj :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juliaka uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 16 Lip 2015 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Dzięki!
Zapewne będę mieć pytania:) Niedługo opracuję potencjalną trasę, wczytując się jeszcze raz w Twoją relację i pewnie się odezwę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Lip 2015 09:31 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Rzeczywiście Australia wciąga, ja byłem w 2010 roku miesiąc, właśnie w Australii Zachodniej, niedaleko Esperance. Wspaniałe krajobrazy, puste plaże i masa kangurów. Od tej pory ciągle myślę o powrocie i dalszej eksploracji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Lip 2015 20:19 

Rejestracja: 16 Lip 2015
Posty: 7
Loty: 52
Kilometry: 89 542
Rewelacja- gratuluję wyprawy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Paź 2015 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
My byliśmy na północy na przełomie listopada i grudnia. Chyba coś w nocy tylko trochę popadało ale z przyjemnych, słonecznych 35C w dzień zrobiło się pochmurne 26C dnia następnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@kangurrr podczas naszego pobytu nawet najmniejszej kropli deszczu. Okres grudzień/styczeń jest najgorętszym okresem w tym rejonie. Kiedy my byliśmy temperatura zawsze przekraczała 30 stopni z tendencja zwyżkową. Problem z ta pogodą w WA jest taki, że nie bardzo chce podlegać jakimś regułom :) Fakt jest taki, że bardzo gwałtowne opady na pewno są bo infrastruktura okołodrogowa na to wskazuje. Okres australijskiego lata jest też rzeczywiście okresem, w którym występowanie cyklonów tropikalnych jest najbardziej prawdopodobne. Ale mogą występować nawet kilkuletnie okresy bez deszczu W okolicach Exmouth ostatni cyklon, który spowodował duże zniszczenia był w 1999. A w kwietniu (??) ubiegłego roku przez ten obszar przeszła fala powodziowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kangurrr lubi ten post.
kangurrr uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 22 Paź 2015 17:13 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
W końcu mamy już wstępny plan. Napisz co myślisz o tym tripie Gosia bo już jutro będziemy kupować bilety do Perth :) Będziemy w Perth o 8 rano. Pakujemy się w furę na lotnisku i jedziemy:

29.12 - przylot, wydmy w lancelin, pinnacles - nocleg w Geralton - 418km
30.12 - różowe jezioro, park kalbarri - nocleg w Carnarvon - 476 km
31.12 - blow holes, coral bay - nocleg w Exmouth - 366 km
01.01 - exmouth
02.01 - exmouth
03.01 - exmouth
04.01 - exmouth
05.01 - coral bay - nocleg w Carnavorn - 366 km
06.01 - shark bay, shell beach - nocleg w Geralton - 476 km
07.01 - Perth - 418 km


Co o tym myślisz? :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Paź 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ale później nie będzie na mnie? Jakby co.... ;)
29.12 - przylot, wydmy w lancelin, pinnacles - nocleg w Geralton - 418km
Spokojnie to zrobienia. Obok wydm przejeżdżaliśmy widząc z daleka piękny obrazek białego piasku na tle roślinności i błękitu nieba. Oj dostało mi się (taki los planistów) za niedoczytanie o tym zjawisku i nieuwzględnienie jako celu :)

30.12 - różowe jezioro, park kalbarri - nocleg w Carnarvon - 476 km
Z Geraldton do Carnarvon z uwzględnieniem Hutt Lagoon i Kalbarri to będzie 600 km. Mało czasu. Musisz brać pod uwagę całkowite wykluczenie jazdy po zmroku.

31.12 - blow holes, coral bay - nocleg w Exmouth - 366 km
Nie wiem czy zalezy Wam na spędzeniu Sylwestra w fajnej atmosferze. Jeżeli tak - zostałabym na noc w Coral Bay. Jeśli nie - Coral Bay odpuściłabym zupełnie. Tam oprócz rafy nie ma nic. A rafa lepsza w Cape Range.

01.01 - exmouth
02.01 - exmouth
03.01 - exmouth
04.01 - exmouth
Fajnie - optymalny czas na nurki i chillout :)

05.01 - coral bay - nocleg w Carnavorn - 366 km
06.01 - shark bay, shell beach - nocleg w Geralton - 476 km
Tego nie za bardzo rozumiem: Z Carnarvon chcecie jechać do Zatoki Rekina i na Shell Beach i potem na nocleg do Geraldton? To to nie 476 km tylko prawie 700. I jazdy na około 8,9 godzin.
07.01 - Perth - 418 km
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kangurrr lubi ten post.
kangurrr uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 23 Paź 2015 15:45 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Właśnie wpadłem na nowy pomysł :) Zaoszczędzi to nam sporo czasu. Zamiast wracać z powrotem do Perth można kupić bilety bezpośrednio z Exmouth. Plan jest taki: Melbourne - Perth - Exmouth - Melbourne. Będziemy mieli 11 dni na całość. Myślę własnie teraz nad planem i noclegami ale nic nie mogę znaleźć do spania w Coral Bay :/

29.12 - Wydmy, Pinnacles - nocleg w Geralton w autobusie :)

30.12 - Kalbarri park, Hutt - nocleg w Monkey Mia

31.12 - Shark bay i okolice - nocleg w Carnavorn

01.01 - Blow Holes, Coral Bay - nocleg w Coral Bay (póki co nie ma)

02.01 - Coral Bay - nocleg w Coral Bay (póki co nie ma)

03.01 - Exmouth

04.01 - Exmouth

05.01 - Exmouth

06.01 - Exmouth

07.01 - Exmouth

08.01 - Exmouth - wylot


Czy nie za długo w Exmouth? Jeśli chodzi o park karinji to odpada bo mogą być tam powodzie i lecimy wczesniej do urulu :)


Pozdro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie wiem czy za długo - zależy jak bardzo lubisz nurki. My lubimy i spędzilismy tam 4 pełne dni (5 nocy). Plus dwa dni w Coral Bay. Pisałam już, że gdybym planowała dla siebie jeszce raz to Coral Bay bym odpuściła. Zresztą możesz mieć tam problem z noclegiem. Sprawdzałam w Aspen Park gdzie my mieliśmy nocleg i na wymieniony przez Ciebie okres wszystko jest zajęte.
Jeszcze odnośnie długości pobytu w Exmouth: wydłużyłeś czas przez to, że nie będziesz miał podróży powrotnej - super pomysł tylko pamiętam, że nam znacznie podnosił koszty (samochód OW i lot z Exmouth) Ale ja naprawdę radzę: wydłuż podróż do Exmouth. Zróbcie to spokojniej (jeszcze raz usilnie namawiam na wydłuzenie pobytu w okolicy Kallbari - nawet z noclegiem tam ja bym spała tam 2 noce :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kangurrr lubi ten post.
kangurrr uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:59 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 40
Tak bardzo polecasz Kallbari? Jakoś mnie nie przekonuje na fotkach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Paź 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Na fotkach moich czy w sieci? Jeżeli moich to nie moja wina tylko Maćka :mrgreen:
Tak - bardzo polecam. W samym Kalbarri jest fajna,przyjemna plaża. Okno Natury i wędrówki wewnątrz nie każdemu muszą przypaść do gustu ale nadmorska część parku jest naprawdę piękna. Z "prywatnymi" plażami. Przepięknymi widokami. W agencji turystycznej są bezpłatne mapki parku.
Zauważ, że nie odradzam Monkey Mia pomimo, że sama zachwycona nie byłam. Ale tam jest chociaż co robić i na coś się pogapić. Coral Bay jest natomiast fajne tylko w przypadku, gdy nie będziesz w Cape Range.
Jeszcze dodam, że z Exmouth można wybrać się na nurki z mantami i rekinami wielorybimi. To nie była tania wycieczka niestety:( ale z perspektywy czasu żałuję, że nie popłyneliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Sty 2016 18:45 

Czytając tę relację jakiś czas temu, chyba nie do końca rozumiałam i zgadzałam się z...tytułem, teraz po powrocie STAMTĄD zmieniam zdanie i doskonale rozumiem i wcale nie dziwi mnie, że niektórzy zakochują się w tym kraju i emigrują do niego na stałe :) .
W każdym razie obiecałam sobie, że ja tam jeszcze wrócę, nie za rok i nie za dwa ale może uda się w najbliższej pięciolatce ;) .
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 19 Sty 2016 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@singielka_1976
Czekam z niecierpliwością na Twoją relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Sty 2016 20:37 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Ja też, ja też :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 19 Sty 2016 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ot @singielka_1976 i Ciebie miłość dopadła :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 18 Lut 2016 10:35 

Przeczytałam tę relację po raz kolejny i coraz bardziej podoba mi się Wasza trasa, kto wie czy ten drugi raz to właśnie nie będzie taki plan choć chciałabym tu dołączyć jeszcze Brisbane ;) .
Góra
 PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 18 Lut 2016 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A ja Darwin. Ale bilety do Brisbane biorę w ciemno. I stamtąd do Darwin :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Lut 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Świetna relacja,Australia,to Australia...Podróż do Australii była moją pierwszą podróżą samolotem...
Ta roślina,o której nazwę pytasz to nie Black Boy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group