Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Mar 2015 02:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 56
Loty: 223
Kilometry: 582 918
W Australii nie sposob sie nie zakochac. Pokazalas fajowe miejsca. Ja bylem na wschodnim wybrzezu teraz planuje wycieczke na zachodnie plus obowizakowo Tasmania :) Jeszcze raz dzikei za super relacje !
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 04 Mar 2015 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
To miłe co napisałeś :) Zawsze najbardziej jestem usatysfakcjonowana, jeżeli po jakimś wpisie dowiaduję się, że zachęciłam kogoś do odwiedzenia miejsca czy nawet kraju.
Jeżeli chodzi o Tasmanię, to zupełnie inaczej jednak pokierowałabym teraz planem. Podróżowanie w większej grupie jest z jednej strony niepozbawione korzyści (zdecydowane oszczędności) a z drugiej zmusza do uwzględnienia oczekiwań współtowarzyszy.
Nie mogę odżałować Franklin Gordon River NP czy Cradle Mountain. Rekomendowałabym kampera lub po prostu przemieszczanie się po wyspie samochodem z uwzględnieniem noclegów w różnych miejscach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Mar 2015 14:05 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 56
Loty: 223
Kilometry: 582 918
To fakt, jezeli jedziesz z wieksza liczba osob musisz brac pod uwage plany wszystkich. Ja tez podrozowalem po Queensland z wieksza grupka i moze pewne rzeczy zrobilbym inaczej ale nie zaluje, bo bylo wesolo i dzieki temu moglismy wynajac kampera, a wiadomo ze w Oz, taki srodek transportu to najwieksza frajda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
KOSZTY
No niestety – trzeba się z nimi liczyć. Nie ma złotych sposobów na ich ominięcie. Australia jest po prostu droga.
Ale.
Znacznie można je obniżyć podróżując w większej (np. tak jak my 5-cio osobowej) grupie. Wiem, że to niby znane i wszyscy to wiedzą ale w Australii ma inną moc.
Wtedy opłaca się wynajmowanie całych mieszkań.
Mieszkania mieliśmy ładne i w dobrej lokalizacji – to też ma swoją cenę. Najdroższy był w Sydney 56 $ za noc/os. Ale – znowu ale. Po pierwsze w Sydney jest najdrożej. Po drugie - samo centrum co pozwala na wchłoniecie atmosfery miasta. Tuż przy 555 co wyeliminowało właściwie konieczność korzystania z komunikacji miejskiej (która też do tanich nie należy).
Najtańszy nocleg (a chyba najbardziej pozostał w mojej pamięci :D ) to autobus w Waminda - 22$ za noc/os. – ze śniadaniem (tostowany chleb, dżem i kawa z mlekiem)
Pozostałe noclegi noc/os:
Tasmania:36 $, Hamelin Pool : 20, Coral Bay 47$, Exmouth 46 $, Monkey Mia 42$ (dorm+wjazd resortu)

Przy większej ilości osób obniża się też wtedy koszt wynajęcia samochodu, paliwa, wstępów do parków (bo opłata jest na ogół za samochód a nie osobę) a nawet jedzenia – oczywiście tego przygotowywanego samodzielnie. W myśl zasady „zbiorowego żywienia” :lol: . Bo w Australii większe = tańsze.
Transport na przykładzie pobytu w Melbourne:
koszt wynajęcia dużego samochodu na dwa dni: 518 zł,
koszt parkingu w mieście 50 zł,
paliwo ok. 200 zł.
To daje kwotę na osobę 155 zł.

Porównanie tego samego planu - bez samochodu.
SKY BUS – 30$ w dwie strony. (90 zł)
MYKI – 6$ za kartę (bezzwrotne) plus doładowanie na 1 dobę 7$ (40 zł)
Wycieczka zorganizowana jednodniowa GOR min. 100 $ (300 zł)
To daje kwotę na osobę 430 zł.

Transport samolotowy wewnątrz kraju. Tu zdecydowanie warto ułożyć sztywny plan podróży. Spontaniczność w Australii przekłada się na wyższy koszt. Na stronach linii lotniczych bardzo często pojawiają się promocje na zakup biletów. Ja miałam ustawiony alert na stronie Jetstar w interesującym mnie terminie i na interesującą mnie trasę. Jak tylko cena się „poruszyła” dostawałam powiadomienie na maila. Nie zawsze reagowałam. Czasem czekałam zachłannie na jeszcze niższą. :mrgreen: Opłaciło się.

Za bilety na 1 os. z bagażem rejestrowanym zapłaciliśmy (przy czym należy wziąć pod uwagę , że to najwyższy sezon w Australii)

Melbourne – Launcheston 193 zł
Launcheston - Sydney 274 zł
Sydney - Melbourne 179 zł
Melborne- Perth 812 zł
Po raz kolejny przestrzegam przed wysokim sezonem czyli głównie tym rozpoczynającym się w okresie australijskich wakacji szkolnych. Ten czas rozpoczyna się mniej więcej 11 grudnia i kończy w połowie stycznia.
Dla przykładu: nasz dom na Tasmanii jest w obecnej chwili tańszy o 25%. A nadal pięknie i słonecznie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Lip 2015 19:08 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Hej Gosiu, super relacja, przeczytalam jednym tchem. Czy mozesz podac namiary na noclegi w tych miejsach , które zdecydowanie polecasz np ten domek w Bay of Fires? Interesuje mnie Taamania, Melbourne i Sydney .
dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Lip 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Za 3 dni wracam z podróży więc jeśli to nie jest za późno to wtedy podrzucę Ci linki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lip 2015 21:22 

Gosiu, przeczytałam po raz drugi Twoją relację i jestem pod ogromnym wrażeniem. nie dość, że ciekawy opis, piękne zdjęcia to jeszcze sporo informacji praktycznych, z których zapewne skorzystam ;) .
Czy możesz napisać kiedy kupowałaś bilety na loty wewn.?
Góra
 PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@nelciowata, noclegi były z airbnb. Podaję Ci linki:
https://www.airbnb.pl/rooms/969742 - Sydney
https://www.airbnb.pl/rooms/1763726 - Tasmania, Binalong Bay

@singielka_1976 - dzięki :)
Pierwszy bilet kupiłam z Sydney do Melbourne 28 kwietnia.
Ostatni 8 października z Melbourne do Launceston
W sierpniu kupiłam do Perth bo nerwy mi już puściły :) Nie sprawdzałam później czy były tańsze bo chciałam sobie oszczędzić stresu:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spokoluzik lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
fortuna napisał(a):
Najwazniejsza sprawa to wiza

Jak wygląda sprawa jak mam miliony na koncie, dobrą emeryturę czy pracuję zdalnie i chciałbym tam tylko po prostu zamieszkać nie podejmując pracy zarobkowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:31 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
Rzad robi przymiarki do "sprzedawania" pozwolenia na pobyt za 50000 aud. to dyskutowane przymiarki, ale wyznaczaja pewien kierunek. Na razie sugeruje kontakt z dobrym agentem immigracyjnym. Z pewnoscia znajdziecie jakies rozwiazanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A obecnie jest australijski program, który wprowadził przyspieszenie przyznawania wiz pobytowych w Australii: jeżeli zainwestujesz tam co najmniej 15 mln AUD możesz wejść do programu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Lip 2015 00:35 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
Od niedawna jest to juz ""tylko" 5 mln AUD, wiec jesli kolega MaSell jest milionerem, a nie multimilionerem, to ma rowniez szanse na wydanie ich w Au :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Lip 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
...Siedze i chlone te piekne wybrzeza i cudne widoki, podziwiam zwierzaki i ciekawe roslinki, az nagle zdaje sobie sprawe, ze jestem... w domu :shock: a nie w Australii ;)

Bardzo fajna relacja i ciekawe zdjecia, mi od jakiegos czasu chodzi po glowie, by sie tam wybrac, ale maz sie uparl, ze nie chce... Jesli Twoja relacja go nie przekona, to chyba nic juz nie pomoze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Lip 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@chaleanthite - a dlaczego nie chce? Australia jest bezpiecznym krajem i naprawdę uzależniającym. Jedyny jej minus to odległość - ponad 20-godzinna podróż jest naprawdę dosyć męcząca. Ale warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Lip 2015 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Maz twierdzi, ze tam nie ma nic ciekawego-a przynajmniej nie na tyle, zeby chcialo mu sie tluc taki kawal swiata... Nie moge kwestionowac tego, co uznaje za ciekawe, a co nie, kazdy ma prawo do swojej opinii, ale Twoja relacja jest od dzis moim orezem i mysle, ze go powali na lopatki ;) Tyyyle fajnych miejsc do zobaczenia, nie ma bata-cos musi go zainteresowac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 11 Lip 2015 22:32 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
Relacja super a ja dodam jeszcze film, który warto zobaczyć odnośnie WA :)



co prawda autor mówi głównie o samochodzie, ale macie wszystkie widoki od samego południa aż do Monkey Mia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Lip 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@chaleanthite - przez kilka chwil zastanawiałam się co to jest "orez" :lol: zanim zrozumiałam problemy klawiatury:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez gosiagosia, 12 Lip 2015 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 12 Lip 2015 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
No niestety w pracy brak mozliwosci ustawienia polskiej klawiatury (przepraszam!). ...Za to jeszcze raz sobie przeczytam Twoja relacje-naprawde bardzo mi przypadla do gustu :) Beda jakies kolejne..?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Lip 2015 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dziękuję za miłe słowa.
Właśnie wróciłam z Sardynii i Korsyki. Myślę, że zbiorę się i coś napiszę - kolejny raz wróciłam zachwycona/oczarowana/zafascynowana (niepotrzebne skreślić :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 12 Lip 2015 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Mmm...Sardynia...:D Bylam tam w zeszlym roku-piekna wyspa! To ja juz zacieram raczki i bede wyczekiwac tej relacji :) Fajnie bedzie popatrzec na Sardynie okiem drugiej osoby, a na Korsyce jeszcze nie bylam i jestem ciekawa, czy warto sie wybrac, czy bardzo sie rozni od swej wloskiej sasiadki... Tak wiec zachecam do pracy nad nowym materialem ;) Pozdrowki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group