Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:01 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Zakładam, że na moje pytanie może nie paść odpowiedź :) Ale ciekawi mnie w jaki sposób działają osoby, które proponują rezerwację biletów W6 w cenach niższych od regularnych (tak jakby korzystały ze zniżki WDC w wersji niewymagającej zakupu biletu dla rezerwującego)? Ktoś wie (i może się informacją podzielić)?

W sumie zakładam, że być może na tej samej zasadzie działa samolotemtaniej.pl :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
pewnie w ten sam sposób co dla biletów ryanaira :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:12 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Podejrzewam ze rezerwuja te bilety za pomoca srodkow zgromadzonych dzieki platnosciami karta kredytowa wizz i wykorzystuja allegro do uplynnienia tych srodkow.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:13 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 46
całkowicie zgadzam się z xyrxis.
Tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Samolotemtaniej podaje ceny normalne (bez WDC), np:
KTW - NYO - KTW, 30.03 - 02.04 za 79 + 59 (takie masz ceny po otwarciu kalendarza).
Dokładnie takie same masz na stronie W6. Ze zniżką natomiast wychodzi to: 34 + 34, czyli o 70 PLN taniej RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:17 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Jak masz nadmiar punktów lub złotówek których termin ważności ma minąć to warto komuś to sprzedać. Tak samo można upłynnić nadmiar środków na karcie pre-paidowej oferując połączenie z numerem premium za 50-60% wartości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2014 23:46 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Czy dobrze rozumiem. Ludzie z Allegro działają tak:
- płaca karta Wizz do uzbierania punktów potrzebnych do wymiany za bilet
- rezerwują bilety ludziom jednocześnie nabijając sobie stan konta Wiz po lepszym współczynniku i tak w koło?

Tak wiec za wydane 2000 zł na bilety punktów będzie na kwotę 80 zł tak? ( dwa razy wyższy przelicznik jak za zwykłe transakcje)

Jeśli to o to chodzi to uważam ze strasznie duzo kombinowania żeby "dorobić". Choć ja się nie znam, może mnie ktoś wyprowadzić z błędu jeśli mój tok rozumowania jest zły. Ja również zastanawiam się jak im się to "opłaca"

Wydaje mi się ze wiele razy muszą robić takie operacje praktycznie za darmo, żeby uzbierać te punkty do kolejnych transakcji.
A jak robią z rayanerem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Paź 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
W dwóch słowach: osoby handlujące na allegro korzystają z różnego rodzaju tricków obniżając znacząco cenę. Tym samym są konkurencyjni wobec cen na stronie przewoźnika i ewentualnemu chętnemu sprzedając, np. 20% taniej, kiedy sami płacą tylko 60% ceny oferowanej przez przewoźnika. Różnica zostaje w ich kieszeniach.

(procenty wzięte oczywiście z głowy, chodzi o przykład)

Punkty Wizz w tym przypadku to zupełny bonus, a nie sam zarobek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2014 10:59 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
koncentrator napisał(a):
osoby handlujące na allegro korzystają z różnego rodzaju tricków


Bardzo ciekawi mnie ten wątek. Płaca Voucherami? Jeśli punkty maja być przy okazji, to ja nie wiem jak na tym ktoś wychodzi na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2014 11:12 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
grabarz_tg napisał(a):
Bardzo ciekawi mnie ten wątek. Płaca Voucherami? Jeśli punkty maja być przy okazji, to ja nie wiem jak na tym ktoś wychodzi na plus.


Ja nie korzystalem z tego nigdy ale jestem prawie pewien ze chodzi tu bardziej o uplynnienie srodkow posiadanych w postaci punktow Wizz albo voucherow. Ktos kto natrzaskal transakcji na kilkaset tysiecy zlotych karta kredytowa zdazyl nazbierac sporo punktow na koncie wizz i woli je zamienic na gotowke tracac na tym 20-30% niz trzymac bezuzyteczne dla niego punkty.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:47 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
xyrxis napisał(a):
grabarz_tg napisał(a):
Bardzo ciekawi mnie ten wątek. Płaca Voucherami? Jeśli punkty maja być przy okazji, to ja nie wiem jak na tym ktoś wychodzi na plus.


Ja nie korzystalem z tego nigdy ale jestem prawie pewien ze chodzi tu bardziej o uplynnienie srodkow posiadanych w postaci punktow Wizz albo voucherow. Ktos kto natrzaskal transakcji na kilkaset tysiecy zlotych karta kredytowa zdazyl nazbierac sporo punktow na koncie wizz i woli je zamienic na gotowke tracac na tym 20-30% niz trzymac bezuzyteczne dla niego punkty.


Niewiele wiesz, prawie robi wielką różnicę. Jest dokładnie, jak pisze koncentrator.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Potwierdzam, ten proceder nie ma nic wspólnego z płatnością punktami. Są możliwości obniżania cen i na tym te osoby się opierają. Inna sprawa czy jest to warte zachodu (może przy zleceniu kupna większej ilości biletów...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Paź 2014 17:06 

Tutaj nikt Ci nie odpowie bo nikt nie wie, a jezeli juz wie to na bank nie powie. Sposobow na to jest pewnie miliony - najlepiej zapytaj sie samego sprzedajacego to ci powie z ktorego on korzysta ;)

Ale na mysl przychodza mi takie:
a) karta kredytowa Wizz i srodki na niej
b) kiedys Wizz dawal vouchery za np. biegi w maratonach itp.. a nuz ktorys sprzedajacy jest maratonczykiem
c) osoba ta moze po prostu wyszukac tanszy lot z przesiadka np. w Oslo?
d) moze miec karte kredytowa z cashbackiem na 3% i w taki to oto sposob czerpac zysk
e) moga byc hackerami i hackowac strone ;) - ale to juz jest nielegalne i moze Ci sie areszt trafic
f) moga po prostu kupowac po normalnej cenie a nabijac sobie pozytywne komentarze

wg mnie tyle, temat do zamkniecia ;)

//edit
dla namteH i muguete


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Paź 2014 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Jest jeszcze nuż, zawsze to lepiej niż nurz :)

Wracając do meritum - wątpię, żeby te osoby kupowały te bilety dla komentarzy lub takich niewielkich zysków. Chyba trochę szkoda czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2014 19:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Osoby wystawiające tego typu aukcje na swoim procederze nie tracą, możecie być pewni.
Jak konkretnie to robią? To już inna sprawa, to jednak nie jest miejsce na tego typu dyskusje (być może część osób znajdzie odpowiedzi w TS).

Temat wytłumaczony, zamykam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group