Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2012 13:21 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Helsinki to nie jest jakieś wielkie miasto, więc pewnie szybko obejdziesz centrum i najważniejsze zabytki. Na pewno warto wybrać się na wyspę Suomenlinna. Płynie się tam jakieś 40 min. Jest to wyspa która kiedyś była fortem wojskowym, można przejść dookoła, ładne widoki :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 06 Gru 2012 12:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Dla osób które w przyszłości będą się wybierać do Helsinek
http://mimoa.eu/browse/projects/Finland/Helsinki wszystko znajduje się głównie w centrum ( okolice dworca ) , obecnie buduje się dużo nowych i ciekawych budynków.
Polecam glownie :
Temppeliaukio Church
Kamppi Chapel of Silence
Kallio church widoczny praktycznie w całych Helsinkach

Dla fanów zakupów :
Stockmann department store

Jak ktoś ma dzień wolnego to wypad do Tallinna promem to też świetna opcja ( kosz ok 60 E)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2013 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Dzisiaj bilet zakupiony na przedluzony weekend w listopadzie? Ktoś może coś polecić co zobaczyc w listopadzie, ew. gdzie zjesc coś finskiego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2013 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Odnośnie jedzenia polecam odpowiedni dział: viewforum.php?f=67
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2013 18:00 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 27
Hej, jesli szukacie czegos innego niz kebab i turecka pizza to moge polecic np. lunch w Perho Ravintola (9,70 e), w linku ponizej dla przykladu lunch menu na najblizsze dni (niestety chyba nie ma po ang.):

http://www.ravintolaperho.fi/lounaslista

Poza tym super smaczne jedzenie i spore porcje sa w Bullman-ie, w Kallio (Fleminginkatu 21 B)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2013 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Również polecam wyspę Suomenlinna (płynie się chyba 30 min :) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2013 18:27 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 27
A jesli chodzi o zwiedzanie, to pewnie standardowo Temppeliaukion kirkko (zlokalizowany za Eduskunta- finskim parlamentem). Kiasma (muzeum szt. wspolczesnej; polecam zwlaszcza jesli bedziecie w pierwszy piatek miesiaca- po 17:00 wstep bezplatny) Poza scislym centrum (Mannerheimintie, Stockmann, Tuomio kirkko, Temppeliaukion kirkko) najlepiej pospacerowac przez Esplanadi do portu, Kauppatori i wzdluz wybrzeza ku Kaivopuisto (bardzo ladne okolice, mozna w lecie przysiasc na cidera:p), poprzez Punauori dzielnice i np. wrocic do centrum Bulevardi. Fajne do spacerowania/jezdzenia na rowerze sa tez okolice Hietaniemi:) Poza tym sympatyczna jest wyspa (i czesto mozna tam karmic wieworki, ktore bardzo chetnie jedza z reki) Seurasaari no i wspomniana Suomenlinna. Osobiliwy klimat ma tez Kallio:) Jesli macie wiecej czasu to np. ZOO na Korkeasaari:):)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Lip 2013 18:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Helsinki: http://www.fly4free.pl/helsinki-w-jeden ... raktyczny/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lip 2013 21:24 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Nic tak na prawdę nie warto. A ceny z kosmosu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lip 2013 09:06 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 27
To prawda, że Helsinki nie są najcudowniejszą stolicą europejską, ale mimo wszystko mają swój własny, niepowtarzalny klimat! I nie jest prawdą, że trzeba na ich zwiedzanie wydać dużo pieniędzy. Wszystkie wymienione przeze mnie miejsca powyżej są bezpłatne ( z wyjątkiem ZOO, rzecz jasna). Do Suomenlinna płaci się jedynie za transport na wyspę, ale mając kartę miejską nie ponosimy dodatkowych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lip 2013 09:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
A jest jakas fajna restauracja (troche tania) na weekend? Jako ze bede tam tylko sobote i niedziele, to chcialbym cos dobrego zjesc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2013 09:05 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
W Helsinkach nic ciekawego nie ma, ten kościół w skale to nieporozumienie- szkoda czasu na szukanie tego. Na plus jedynie to, że ludzie normalni i uprzejmi oraz brak "multi kulti" [mod cut].
Jeśli chodzi o żarcie to polecam lekko się oszczędzić w Helsinkach i w drodze powrotnej do Tallina zaliczyć bufet restauracyjny na promie Tallinnk- za 20 EUR do oporu łososia, tuńczyka i innych specjałów, a także beczkowe estońskie piwo A.le Coq oraz wino bez ograniczeń. :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 07 Sie 2014 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2013 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Helsinki nie oczarowują, nie oszukujmy się. Ale myślę, że mają swój urok. Zapraszam do mojej relacji, mam nadzieję, że pokazuje trochę charakter miasta i pobliskiej wyspy Suomenlinny, o której tutaj wspominacie: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... nkach.html.
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2013 22:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Agna napisał(a):
Helsinki nie oczarowują, nie oszukujmy się. Ale myślę, że mają swój urok. Zapraszam do mojej relacji, mam nadzieję, że pokazuje trochę charakter miasta i pobliskiej wyspy Suomenlinny, o której tutaj wspominacie: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... nkach.html.


Nie szkodzi, że bez Muminków ;) Fajna relacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2013 23:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Muminki sa w Turku i Tampere, ale Helsinki mam nadzieje ze pokaze mi jakas fajna strone Finlandii (jeszcze kupa czasu ale git :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sie 2013 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Grzegorz40 napisał(a):
Agna napisał(a):
Helsinki nie oczarowują, nie oszukujmy się. Ale myślę, że mają swój urok. Zapraszam do mojej relacji, mam nadzieję, że pokazuje trochę charakter miasta i pobliskiej wyspy Suomenlinny, o której tutaj wspominacie: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... nkach.html.


Nie szkodzi, że bez Muminków ;) Fajna relacja :)


Dziękuję :)
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2014 19:26 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
Wszystkim wybierającym się do Helsinek polecam mój poradnik http://www.blizejnizmyslisz.blogspot.co ... sinki.html :) może znajdziecie tam coś interesującego.
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A ja polecam wesołe miasteczko. Z diabelskiego młynu fajny widok na miasto z morzem w tle, a niektóre atrakcje z kategorii kolejek górskich są naprawdę dla psycholi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lip 2014 10:18 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
A mnie Helsinki się bardzo podobały - w tej samej podróży miałam przyjemność zwiedzić jeszcze Rygę, Tallin i Petersburg ale to Helsinki sprawiły, że mam ochotę na powrót do Finlandii. Właściwie to nawet nie wiem dlaczego, to jakiś fajny klimacik i brak nadęcia, mimo że pogoda nie zachęcała. Co do Suomenlinny to warto nawet przy niepogodzie. Trafiliśmy akurat na niezbyt łaskawy deszcz i sugerując się informacjami z forum co do 30-40 min podróży na wyspę, liczyliśmy na chwilę oddechu na statku a tu klops - rejs trwał tylko 15 min. (bilet RT 5 euro). Polecam też spacer nabrzeżem na Kaivopuisto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lip 2014 10:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Marianna777 napisał(a):
Trafiliśmy akurat na niezbyt łaskawy deszcz i sugerując się informacjami z forum co do 30-40 min podróży na wyspę, liczyliśmy na chwilę oddechu na statku a tu klops - rejs trwał tylko 15 min. (bilet RT 5 euro).

Za to na jednym z tych promów można znaleźć tabliczkę znamionową. Producent nazywał się Stocznia marynarki wojennej w Gdyni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group