Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Gru 2014 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Czy ktoś może się orientuje gdzie na tym lotnisku są terminale S oraz I? Przeglądam mapki na stronie, ale nie mogę znaleźć :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Gru 2014 02:42 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
juliaka napisał(a):
Czy ktoś może się orientuje gdzie na tym lotnisku są terminale S oraz I? Przeglądam mapki na stronie, ale nie mogę znaleźć :?


Doświadczenie podpowiada mi, że może chodzić i najprawdopodobniej chodzi o nazwy zwyczajowe:
S- South Terminal (Terminal Południowy)
I- International Terminal (Terminal Międzynarodowy)

Na marginesie: 1 minutka z Google i podstawową znajomością angielskiego zapewne doprowadziłaby do podobnych wniosków :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2014 02:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
http://www.atlanta-airport.com/Passenger/Terminal/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2014 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
z literkami się domyślałam ;)
te mapki też widziałam (DMW, nie wiem czy to dokładnie te, nie otwierają mi się z telefonu, ale pewnie tak), ale najbardziej mnie interesuje jak daleko się od siebie te terminale, jak się można przemieścić między tymi terminalami (trzeba przejechać?) i ile czasu na to potrzeba...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2014 19:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Z międzynarodowego szedłem na krajowy (ale nie pamiętam jakie miał oznaczenie). Wszystko było w pod jednym dachem ale dosyć długa droga, częściowo jedzie się takim lotniskowym metrem (train), zmiana pięter (winda lub schodami) no i sporo piechotą (częściowo taśmowe chodniki). Oznaczenia dobre a poza tym po drodze stoją pracownicy lotniska, którzy sprawdzają czy dobrze idziesz i w razie czego mogą pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2014 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Ile czasu Ci to zajęło (mniej więcej)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2014 19:55 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
juliaka napisał(a):
Ile czasu Ci to zajęło (mniej więcej)?

+- pół godz. po drodze jeszcze kontrola paszportowa (+15 min)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2014 14:39 

Rejestracja: 07 Gru 2014
Posty: 3
mam 1 godz i 13 minut według rozpisek na przesiadkę. Ląduje na S i odlatuje z I. Podpowiedzcie proszę czy jak lecę lotem łącznym (z Newark do Manchester) to muszę odbierać bagaże i jeszcze raz nadawać? Czy zdążę przez te 70 min. się przemieścić i przejść kontrole? Zakładam, że jak sprzedają taki lot to uda mi się-pewnie w biegu-odlecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
c933190 napisał(a):
mam 1 godz i 13 minut według rozpisek na przesiadkę. Ląduje na S i odlatuje z I. Podpowiedzcie proszę czy jak lecę lotem łącznym (z Newark do Manchester) to muszę odbierać bagaże i jeszcze raz nadawać? Czy zdążę przez te 70 min. się przemieścić i przejść kontrole? Zakładam, że jak sprzedają taki lot to uda mi się-pewnie w biegu-odlecieć.


Kiedy lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2014 17:48 

Rejestracja: 07 Gru 2014
Posty: 3
juliaka napisał(a):
c933190 napisał(a):
mam 1 godz i 13 minut według rozpisek na przesiadkę. Ląduje na S i odlatuje z I. Podpowiedzcie proszę czy jak lecę lotem łącznym (z Newark do Manchester) to muszę odbierać bagaże i jeszcze raz nadawać? Czy zdążę przez te 70 min. się przemieścić i przejść kontrole? Zakładam, że jak sprzedają taki lot to uda mi się-pewnie w biegu-odlecieć.


Kiedy lecisz?



w styczniu--to jest powrót;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Gru 2014 04:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Ja lecę przez Atlantę we wtorek, będę miała dokładnie 66 min na przesiadkę;) Dam znać jak poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Gru 2014 02:11 

Rejestracja: 07 Gru 2014
Posty: 3
będę czekał na informacje; z góry dziękuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Gru 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Relacja zatem:)
We wtorek w NYC była fatalna pogoda - deszcz, mgła, duży wiatr. Sporo samolotów startowało z opóźnieniem. Niestety nasz też. W dodatku dostaliśmy miejsca na samym końcu samolotu, ostatni rząd, więc wychodziliśmy jako jedni z ostatnich.
Wg etixów i rezerwacji z flipo lot z JFK do Atlanty powinien trwać 2:45 i powinniśmy mieć na przesiadkę 66 minut.

Wystartowaliśmy z JFK z godzinnym opóźnieniem... ale samolot leciał 1:50. Nie wiem skąd te czasy na etixach, bo to raczej niemożliwe, żeby samolot przy tak krótkim locie nadrobił godzinę. W każdym razie, mimo takiego opóźnienia, nadal mieliśmy ok. godziny na przesiadkę.
Po wylądowaniu zapytałam stewardessę o te terminale - S i I. Nie wiedziała o co pytam, tzn. nie kojarzyła terminalu S... Powiedziała, że I to pewnie international i na nim właśnie będziemy lądować (dokładnie w części B), a kolejny lot będziemy mieć też z international, ale części E.
Jak czekaliśmy do wyjścia z samolotu sprawdziła przez aplikację na swoim smartfonie, że dokładnie będziemy mieć bramkę E17. Jakby co po też po wejściu do terminala wyświetlają się bramki dla przesiadających się, więc się tylko upewniliśmy i ruszyliśmy biegiem przez część B, wpadliśmy do pociągu lotniskowego, który do części E jechał kilka minut. Na E znowu biegiem i przy naszej bramce byliśmy... 20 sekund przed tym jak rozpoczął się boarding naszej strefy (mieliśmy zone 3) :D Oprócz nas zostało jeszcze może kilkanaście osób.
Jeśli nie pobieglibyśmy to pewnie też zdążylibyśmy (może najwyżej na last call), ale nie wiedzieliśmy ile dokładnie zajmie nam przemieszczenie się, szczególnie przejazd pociągiem.

W sumie po wylądowaniu zeszło się ok. 15-20 minut na wyjście z samolotu i ok. 15 minut na zmianę terminala.
Po drodze nie było żadnych kontroli, poza standardowym sprawdzeniem kart przy samym gate. Nie trzeba ponownie przechodzić kontroli bezpieczeństwa ani dodatkowej kontroli paszportowej. Na samym lotnisku bardzo czytelne oznaczenia.

Bagaż oczywiście nadasz w NYC do Manchesteru. Standardowo tak robią przy lotach łączących. Jeśli oba loty masz obsługiwane przez tę samą linię lotniczą to też możesz poprosić na lotnisku wylotu o obie karty pokładowe. Nam na początku nie dali, więc poprosiłam, pani trochę pomarudziła, że możemy też to załatwić w Atlancie, ale ostatecznie wystawiła. I bardzo dobrze, bo nie wiem ile czasu by to zajęło w Atlancie. Tak że jak będziecie mieć taką opcję to sugeruję upomnieć się, żeby później nie tracić czasu.

A i jeszcze - sugeruję też sprawdzać dzień przed odlotem czy nie zmienił się terminal z etixa albo godziny. U nas były zmiany godziny - niewielkie, bo o 5-10 minut, więc akurat u nas to nie miało znaczenia, ale jakby było większa zmiana to jednak dobrze wiedzieć.

Powodzenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lip 2016 19:17 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 4
Witam,

odkurzę trochę temat. Mam nadzieję, że nie łamię przez to regulaminu. Z racji tego, że ostatnia odpowiedź była przeszło półtora roku temu to może coś się zmieniło na tym lotnisku.
We wrześniu lecimy z żoną i córeczką na dwa tygodnie do Miami. Szukaliśmy połączeń z maksymalnie jedną przesiadką, ale niestety przez niedopatrzenie zarezerwowaliśmy połączenie powrotne na trasie MIA > ATL > CDG. Bilety kupowaliśmy z flipo.pl i dopiero po opłaceniu zobaczyłem, że czeka nas dodatkowa, nieplanowana przesiadka w Atlancie. Problem w tym, że czas na przesiadkę wynosi jedynie... 46 minut. Czytając opinie o tym lotnisku to raczej nie realne. Wiem, że wylot mamy z terminala I co jest raczej oczywiste, natomiast nie mam informacji o tym na jaki terminal przylecimy.
Chciałbym jak najbardziej przygotować się do transferu bo każda minuta będzie miała znaczenie, także za wszelkie informacje będę wdzięczny. Może ktoś już leciał na tym połączeniu?
Na którym lotnisku odbędzie się kontrola paszportowa? Miami czy Atlanta? Czy po przylocie do Atlanty lecimy prosto do terminala I czy może trzeba odbyć jakieś procedury po drodze (bagaż, procedura wizowa, cokolwiek co warto wiedzieć)? Czy powinniśmy lecieć na nogach, czy może lepiej w jakiś inny sposób się tam dostać?
Operatorem jest Air France (Delta Air Lines).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lip 2016 20:21 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
w Stanach przy wylocie nie ma zadnej kontroli wiec jesli odleglosciowo nie masz do przebycia wiele to wydaje sie to realne
(pamietam moj sprint w PHL wracajac tez MIA I zdazylem)
wazne, by dziecka nie zapomniec ;)

nadajesz bagaz w Miami i odbierasz w Paryzu
sprawdzenie dokumentow przy czek in na Florydzie i to wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lip 2016 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 15
@mariusz84

Mimo, że pewnie kiedy jeszcze będziecie w powietrzu, a boarding na ATL-CDG się rozpocznie, powinniście zdążyć. Połączenie między concoursami na ATL wbrew pozorom jest mega łatwe. Przylecisz na A, B, C, D lub T. Wychodzisz z samolotu->Connecting flights->Wsiadasz w plane train->Wysiadasz na F->Gate na F

Znaleziona "podróż" z domestic do international, dla odwzorowania :



To też Ci się przyda przestudiować :):
http://www.atlanta-airport.com/Passenger/Terminal/

Btw. Chyba widziałem te loty powrotne z MIA na wrzesień, udało mi się jednak wyhaczyć MIA-FRA na A380 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lip 2016 08:29 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 4
Dzięki wielkie za informacje. Na pewno się przydadzą.
@patbin jeżeli kupiłeś je w poniedziałek wieczorem to ja właśnie też je widziałem i nawet wybrałem do kupienia, jednak nim zdążyłem uaktywnić kartę by płacić online to zniknęło mi "sprzed nosa" i już nie mogłem dokonać płatności za nie ;) Dlatego wziąłem od razu następne i nie dopatrzyłem, że tam jest przesiadka w Atlancie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lip 2016 08:35 

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 31
46 minut w ATL? Trzymam kciuki, ale wyzwanie masz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Wrz 2016 21:49 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 4
My już z powrotem :) Połączenie między lotami w ATL jest faktycznie mega łatwe. Pomimo tego, iż samolot przyleciał jakieś 20 minut wcześniej, co łącznie dało nam ponad godzinę, to dotarcie z jednego terminala na drugi zajęło nam... 15 minut. Wylądowaliśmy na C, sprawdziliśmy na tablicy, czy terminal z którego ruszamy to faktycznie ten sam, który powiedzieli nam na lotnisku w Miami, stąd szybkim krokiem do wind i do kolejki. Sama kolejka po dotarciu uciekła nam sprzed nosa, na następną czekaliśmy dosłownie 40 sekund (jest informacja za ile przyjedzie następna). Kolejka z C do F jechała 6 minut. Później znowu do wind i do bramki docelowej (my mieliśmy ją na samym końcu terminala F - F1). Najdłużej czekaliśmy by wysiąść z samolotu. Zajęło nam to (po zatrzymaniu się samolotu w terminalu) jakieś kolejne 15 minut. Całość, licząc od postawienia kół samolotu na ziemi, zajęła więc jakieś 35 - 40 minut (ile kołował niestety nie sprawdziłem ale coś koło 5 - 10 minut). Jeżeli więc, teoretycznie ktoś wylądował by na terminalu A i doliczylibyśmy kolejne 6 minut jakie zajęło by kolejce przejechanie z A do C, to łącznie czas przesiadki 46 minut jest wystarczający :)
Mam nadzieję, ze powyższe komuś w przyszłości pomoże spokojniej podejść do tematu przesiadki w ATL. Bagaże również dotarły do następnego samolotu i bez problemu odebraliśmy je na lotnisku docelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 01 Sty 2020 18:11 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Podłącze się pod temat,
KLM zmienił mi rezerwacje i obecnie wg rozkładu mam przesiadkę w ATL 1h25m.
Do ATL lecę bezpośrednio z Europy, więc na miejscu jeśli dobrze rozumiem muszę odebrać bagaż, przejść Immigraton&Customs i nadać bagaż na kolejny odcinek oraz zmienić terminal.

Pamiętając kolejki do Immigration na innych lotniskach w USA (a przylatuje na wizie turystycznej) wydaje mi się ze 1.5h to za mało żeby to ogarnąć. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Czy w ATL jest dedykowana strefa kontroli Imigracyjnej dla pasażerów transferowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group