Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:27 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
jako, że nie umiem odpowiedzieć na prywatne wiadomości ( a starałam się naprawdę) odpowiem tu, że mieszkałam w Sappho hause.
Mieliśmy pecha przy wylocie- mgła nad Modlinem, wylot z Okęcia około 0:30 zamiast 19:30 z Modlina więc pierwszego dnia się nie forsowaliśmy: uroczysta zmiana warty, stadion olimpijski, wejście na jedno ze wzgórz ( to z cerkiewką) a popołudniem wjazd kolejką górską na górę Parnita. Kolejka darmowa (własność kasyna, które jest na szczycie), bardzo często kursująca.
Drugi dzień od godziny 8 do 21 wycieczka po Peloponezie i tam min ( Kanał Koryncki, stary Korynt, zamek w Koryncie, Mykeny, świątynia Hery, miasteczko (śliczne, czyste, zadbane) Nauplion (180 euro za tę wycieczkę).
Trzeci dzień program obowiązkowy ( Akropol, muzea, Plaka, troszkę Omonia. Ze wszystkich lodów jakie jadły moje dzieci najbardziej im smakowały te na placu Monastyriaki, pierwsze od strony nieczynnego meczetu- wracaliśmy na te lody)
Czwarty dzień Muzeum wojny i Muzeum Bizantyjskie (podzieliliśmy się bo jedna osoba dwóch by nie zwiedziła- za mało czasu) a później autostradą słońca, przez jeziorko termalne do świątyni Posejdona a na koniec jaskinia koutouki i na lotnisko ( 50 euro)
Zimą zwiedzanie jest naprawdę tanie. Dzieci wszędzie za free (9 i 15 lat). Akropol 10 euro, Muzeum Akropolu 5, wszelkie inne Muzea 2 -4 euro ( a nawet za darmo np. Muzeum Muzyki i instrumentów). Jaskinia 1 euro.

pozdrawiam
Ewa
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#382 PostWysłany: 05 Lut 2018 20:30 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Jak rozumiem, wykupywaliście jakieś wycieczki ? Peloponez i ostatniego dnia ?
Dużo tego wszystkiego jak na 4 dni, podziwiam kondycję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 05 Lut 2018 21:35 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
Poruszaliśmy się prywatnym samochodem naszego gospodarza.
On prowadził, opowiadał, woził Nas do ciekawych miejsc. Odebrał nas z lotniska, na lotnisko zawiózł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 05 Lut 2018 22:03 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
Super, fajna opcja i duża oszczędność czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 23 Lut 2018 12:29 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@Zeus mam pytanie o wstęp na Akropol.
Wg http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384 jest wstęp wolny dla przewodników (Tourist guides upon presentation of their professional ID card). Czy dotyczy to tylko przewodników oprowadzających po Akropolu, czy wszystkich greckich, czy też np tych z UE. Jestem przewodnikiem beskidzkim i moja legitymacja bez problemu była honorowana w Rzymie czy np. w Portugalii. Jak to jest w Grecji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 23 Lut 2018 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@kow - Chodzi o przewodników, którzy wchodzą na Akropol z grupą. Taką przynajmniej informację dostałem na miejscu. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kow uważa post za pomocny.
 
      
#387 PostWysłany: 23 Lip 2018 23:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Góra Lykabetus, Filopapu i Akropol niedostępne do odwołania, z powodu wysokich temperatur i zagrożenia pożarowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 15 Sie 2018 19:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Zeus napisał(a):
Góra Lykabetus, Filopapu i Akropol niedostępne do odwołania, z powodu wysokich temperatur i zagrożenia pożarowego


Czy zakaz wstępu nadal obowiązuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@tomeeek07
Na obrazie z kamerki widać ludzi na Akropolu, więc wygląda na to, że jest on już czynny normalnie. Co do wzgórz to nie wiem, czy można na nie już wchodzić.
http://www.grandebretagne.gr/webcam#hot ... 0001317cd0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 20 Sie 2018 00:34 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 2
-- 20 Sie 2018 00:28 --

tomeeek07 napisał(a):
Czy zakaz wstępu nadal obowiązuje?

Byliśmy teraz 11-18.08 (z czego pierwsze 4 dni w Atenach) z narzeczoną na wakacjach na Attyce i nie było żadnych problemów z wejściami.
Zarówno akropol, jak i góra Lycabettus bez problemu wejścia, żadnych informacji o jakichś zamknięciach czy pożarach.
W dużej mierze skorzystaliśmy z poleconych przez @Zeus'a miejsc i podpowiedzi. Obiad w restauracji z widokiem na Akropol, coś fantastycznego (jedliśmy ich specjał, czyli ten mix mięs + tzatzyki - porcja dla 2 osób 20E i ilość jedzenia nie do przejedzenia), podobnie jak zachód słońca z górki świętego Pawła (tu uwaga, czekaliśmy na zachód chyba z 1,5h, a jak już się zaczął, to słońce zniknęło za horyzontem w ok 3min, tak że ledwo kilka zdjęć zdążyliśmy zrobić). Jedliśmy obiad również w restauracji w muzeum Akropolu ale tu już są bardziej wykwintne dania. Jedliśmy jakieś sałatki greckie ;), niby jedzenie śmieszne, ale na zdobycie Akropolu, góry św Pawła, dotarcie do więzienia Socratessa i powrót na kebaba do O Thanassis wystarczyło ;)

-- 20 Sie 2018 00:34 --

I kilka zdjęć (nie mogę edytować powyższej odpowiedzi, a nie mogłem dodać zdjęć pisząc ją) zrobionych telefonem

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok z góry lycabettus
IMG_20180814_113345.jpg
IMG_20180814_113345.jpg [ 123.09 KiB | Obejrzany 5159 razy ]
Komentarz do pliku: Zachód słońca
IMG_20180813_200656.jpg
IMG_20180813_200656.jpg [ 42.62 KiB | Obejrzany 5159 razy ]
Komentarz do pliku: Obiad w muzeum akropolu
IMG_20180813_124711.jpg
IMG_20180813_124711.jpg [ 86.89 KiB | Obejrzany 5159 razy ]
Komentarz do pliku: Widok przy obiedzie (kiepska perspektywa, bo nie chciałem robić zdjęć ludziom)
IMG_20180812_145810.jpg
IMG_20180812_145810.jpg [ 80.27 KiB | Obejrzany 5159 razy ]
Komentarz do pliku: Obiad z widokiem (już troszkę objedzony)
IMG_20180812_150719.jpg
IMG_20180812_150719.jpg [ 89.18 KiB | Obejrzany 5159 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#391 PostWysłany: 28 Sie 2018 23:06 

Rejestracja: 27 Lip 2018
Posty: 3
Właśnie wróciłem z kilkudniowego pobytu w Atenach i okolicach wszystko jest jak dawniej życie wróciło do normy. Odradzam tylko rezerwacje hoteli za zachodnim wybrzeżu od Aten tam były pożary i widoki, zapachy są okropne. NIektóre hotele w dalszym ciągu są dostępne na bookingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:38 

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 1
Witam wszystkich,

wybieram się z żoną na przedłużony weekend do Aten (30.11-3.12). Obecnie mam zarezerwowany nocleg w Marina Hotel (13, Voulgari str., Ateny, 10437, Grecja). Rozważam jednak zmianę hotelu na inny, w miarę ciekawej lokalizacji i dobrej cenie. macie może jakieś propozycje? Z góry dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
ateny-sprawdzone-noclegi,1391,3289
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:52 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Polecam bardzo fajny hotel z dobrym jedzeniem w Marathonie hotel Golden Cost Hotel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 12 Paź 2018 20:16 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Może miałby kotoś namiary na polskiego przewodnika po Atenach dla grupy ośmioosobowej? Termin za około dwa tygodnie. Będziemy w Atenach przez pięć dni i chcielibyśmy na jeden dzień skorzystać z takiej usługi. Przy okazji spytam jeszcze o transport z lotniska. Może ktoś z mieszkających tam forumowiczów mógłby coś polecić lub zaoferować. Przy ośmiu osobach może jakiś bus wyjdzie taniej niż metro. Apartament mamy zlokalizowany w centrum (Veikou/Matrozou).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 25 Lis 2018 23:42 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 72
Witajcie, witaj @Zeus
Dzięki @Zeus, dzięki wszystkim forumowiczom, bo choć jeszcze nigdy nie byłam w Atenach (w ogóle nigdy nie byłam w Grecji), to już się zakochałam w tym mieście i w tym klimacie (dotąd to były Włochy a przede wszystkim Rzym). Uwielbiam sztukę, te klimaty… i świadomość, że ja jestem tu i teraz w tym miejscu, a ono już tu było tysiące lat wcześniej… Rozkochałam już męża w Rzymie, w ogóle w podróżowaniu, poznawaniu fajnych ludzi i miejsc, kultury, sztuki, tamtejszego klimatu, jedzenia… Teraz przyszła pora na Ateny. Ja już czuję, że to będzie „moje miasto” do którego będę chciała wracać i preludium do poznania całej Grecji i że przez Ateny Grecją tym razem zarażę męża (presja ogromna, prawda?) Z okazji jego urodzin bilety już kupione, nocleg zarezerwowany i wstępny plan podróży jest, ale proszę pomóżcie, co by było wspaniale i nie było rozwodu Zweryfikujcie mój plan, zaktualizujcie –proszę.

1 dzień (dzień urodzin męża) lądujemy 29.11 (czwartek) w Atenach ok. 15.
Planuję dostać się do centrum X95, jednak opcja za 1,40/os spacer + autobus 304, 305, 316 + metro linia 3 też jest kusząca (wolałabym tą kaskę wydać wieczorkiem na miejscowe winko, czy piwko). Nocleg mamy koło stacji metra Viktoria. I tu pytanie: czy damy radę dostać się w 1,5 godz. na tym samym bilecie do apartamentu, przesiadając się potem na stacji Sintagma i Omonia na Vikoria? Czy cena biletu aktualna 1,40 na 90 minut?
Powinniśmy być w apartamencie ok.17 -17-30. Są to urodziny męża, więc ten wieczór powinien być szczególny…
Plan jest taki: najpierw (pieszo) góra Lycabbetus i wydaje mi się, że już ten widok rzuci go na kolana (wcześniej jakieś winko, piwko, żeby zabrać ze sobą na drogę – tylko gdzie najlepiej kupić?) Strzał na dzień dobry, czy najpierw spacer i kolacja w restauracji z widokiem (która byłaby najfajniejsza?), a widok z góry na dowidzenia?

2 dzień: stadion Kalimarmaro i na Akropol (po śniadanku coś słodkiego po drodze -co polecacie i czy damy radę wytrzymać i zjeść dopiero w Muzeum Akropolu. Czy dobrze rozumiem, że bilety łączone poza sezonem na Akropol kosztują 10 euro za os. dla dorosłych? I że taki bilet uprawnia mnie do zwiedzania zabytków na Akropolu + Agora Grecka i Agora Rzymska, a w cenie nie mam biletu do muzeum Akropolu i do muzeum muszę bilet kupić oddzielnie?
Potem Ateny nasze! Targ, pamiątki, góra św. Pawła na zachód słońca (czy ok. 18 robi się ciemno pod koniec listopada?) fajna knajpka na Monastriki, czy na Place -polecicie coś?

3 dzień: Jeziorko Vouliagmeni. Czy najlepiej kupić bilet 24 godzinny (czy cena 4,5 euro jest aktualna?), jeżeli chcielibyśmy później zatrzymać się w jakiejś nadmorskiej miejscowości (którą polecacie, a może lepiej jechać do Pireusu?). Czy najlepiej tam się dostać metrem linia czerwona do stacji Eliniko, 4 stacje dalej od starej końcowej Agios Dimitros i potem 25 min autobus 171. Proszę o dokładne wskazówki, bo się trochę pogubiłam. I czy wstęp na teren jeziorka teraz to 11 euro?, I czy da się wykąpać w tym terminie w jeziorku, bo w morzu chyba już nie... A w ogóle to coś są złe prognozy pogodowe od czwartku do niedzieli -przejmować się tym?

4 dzień: wylatujemy ok. 13, więc czy damy radę zwiedzić Muzeum Narodowe tak od 8 do 10 za free, bo to pierwsza niedziela miesiąca, cy może być ciężko ze względu na kolejki?

Będę wdzięczna za wszystkie rady, pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 22 Gru 2018 19:33 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 5
3 DNI ZWIEDZANIA!!! (Ateny, Pireus, Vouliagmeni)
Może komuś się przyda mój plan podróży;)

1 Dzień: Vouliagmeni i Ateny nocą.
- Przyjazd na lotnisko około 13.00 miejscowego czasu.
- Zakup biletu 90min w automacie biletowym na lotnisku 1,40e
- Zakup biletu w budce po wyjściu z lotniska na autobus nr X96 kierunek Pireus 6e (warto kupić też drugi bilet na podróż powrotną) (przystanek odjazdu jest zaraz obok budki). Wysiadamy na przystanku Pēgadakia (w miejscowości Vouliagmeni)
Ja po wejściu do autobusu poprosiłem o zatrzymanie się na tym przystanku ale kierowca powiedział żeby krzyknąć stop albo podejść do niego później gdy już zbliżymy się do tego przystanku)

Trasa zwiedzania googl maps Vouliagmeni
https://www.google.pl/maps/dir/P%C4%93g ... 5a!1m0!3e2

Jest tutaj kilka punktów obowiązkowych typu plaże, klify, jezioro, widok ze wzgórza ( polecam wejść jeszcze wyżej niż punkt na mapie: Argonafton 7-5 SUPER PANORAMA!!! a tylko jakieś 10min ,,wspinaczki,, pod górę no i na szczycie ławeczka na której można odpocząć )

Do wieczora spokojnie dacie rade to zwiedzić!

Aby dostać się do Aten trzeba skorzystać z autobusu i metra
- wsiąść w autobus nr 122 (przystanek przy jeziorze Vouliagmeni lub na samym końcu trasy na mapce) Kasujemy bilet 90min który zakupiliśmy na lotnisku. Z tego co wiem nie można zakupić biletu u kierowcy. Jedziemy aż do miejscowości Elniko i wysiadamy na przystanku ΣΤ.ΕΛΛΗΝΙΚΟ.
- następnie kierujemy się do stacji metra około 100-200m gdzie wsiadamy do czerwonej lini metra M2 ( tutaj kasujemy ten sam bilet 90minutowy)

Tutaj macie mapke z trasą i całą linią metra M2:
https://www.google.com/maps/dir/%CE%91' ... 171319!3e3

Ja w Atenach wysiadłem na przystanku Acropoli najbliżej mojego noclegu aby się zameldować i odświeżyć przed wieczornym/ nocnym zwiedzaniem. Ale jest to także najlepszy przystanek żeby zwiedzić centrum Aten.

Nocne zwiedzanie obejmowało Akropol (z zewnątrz bo w nocy jest zamknięte). Widok na Akropol i panoramę miasta ze wzgórza (na mapce Dim. Eginitou 8), świątynie Zeusa (też z zewnątrz bo zamknięte), budynek Zappeion i stadion.

Mapka zwiedzania Aten nocą:
https://www.google.pl/maps/dir/Acropoli ... 683342!3e2

Pierwszego dnia zwiedzanie zakończyłem po północy! ; )


2 Dzień : Ateny i Pireus nocą
- Pierwsze co to trzeba kupić bilet wstępu na Akropol i wszystkie inne zabytki: koszt 30e w sezone, 15e poza sezonem. STUDENCI ZA OKAZANIEM LEGITYMACJI DOSTAJĄ DARMOWY BILET! Ja kupiłem w budce przy Thrasillou ( jest na mapce zaznaczone i tam jest jedno z wejść na akropol
- mapka trochę źle pokazuje gdyż po zakupieniu biletu i wejściu od razu zwiedzamy Teatr Dionizosa, dalej kierując się na zachód kolejne zabytki/kamienie aż do górnej cześci Odeon Heroda, dalej skręcając w prawo wchodziny na Akropol a tam Partenon itd plus panorama Aten.
- dalej przy akropolu jest wielki kamień ( Aeropogus Hill) na który można wejść schodami, następnie Hefajsteon, Agora Ateńska, stoa attalosa, biblioteka hadriana, forum romanum, wieża wiatrów i Plaka (gdzie można się pokręcić miedzy wąskimi uliczkami pełnymi białych domków)

Mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/37.96965 ... 723443!3e2

Dalsza trasa:
- Plaka, Muzeum Akropolu, Świątynia Zeusa, Stary stadion Olimpijski (niestety tutaj nie wejdziemy do środka na bilecie z Akropolu, trzeba zakupić inny), Zappeion, Budynek parlamentu greckiego wraz z wartą która się zmienia
- dalej kierujemy się na plac Omonia gdzie znajduje się metro

Mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/Plaka+An ... 841827!3e2

Dalsza trasa KOMPLEKS OLIMPIJSKI (stadion, hale itd):
- Jesteśmy na placu Omonia gdzie znajduje się metro. Wchodzimy do metra i kupujemy w biletomacie bilet 24h (4,50e). Następnie wsiadamy do zielonej linii metra M1 kierunek: Kifisia. Wysiadamy na stacji: Irini. Stacja jest dosłownie przy objektach olimpijskich- wychodząc z metra idziemy właśnie tam.

Mapka niestety źle pokazuje trasę pieszą (jakieś okrężne treasy) ze stacji metra Irini do obiektów olimpijskich. Tak na prawdę wysiadając z metra mamy kilka metrów do pokonania i wejścia przez Nations Wall.

Mapka
https://www.google.com/maps/dir/Omonia, ... 420429!3e3

Dalsza trasa wzgórze Lycabettus :
- wracamy do stacji metra Irini wsiadamy do metra M1 kierunek Pireus ( na tym samym 24h bilecie) ale wysiadamy na stacji Omonia
- kierujemy się na wzgórze Lycabettus. Po drodze mamy Grecką bibliotekę, Grecką akademię. Mijając te miejsca zaczyna się droga pod górkę na wzgórze. Nie mam dobrej kondycji ale bez problemu dałem radę więc każdy da radę wejść; ) Połowa drogi jest pomiędzy budynkami a druga połowa juz przez parki itp. Polecam wejście! Z każdym zdobytym metrem coraz lepsze widoki no i satysfakcja że się weszło pieszo;) Na samej górze kościółek, restauracja i no widok na panoramę aten- akropol i wodę która jest w oddali. Warto zostać do zachodu słońca! A później podziwiać miasto nocą.

Mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/Omonia/3 ... 818342!3e2

- Kierunek Pireus. Podróż dwoma liniami metra. Schodzimy z góry do stacji metra Evangelismos (ΣΤ.ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ) tutaj wsiadamy do niebieskiej linii metra M3 kierunek Aghia Marina ale wysiadamy na stacji Monastiraki gdzie mamy przesiadkę! Wsiadamy do zielonej linii metra M1 kierunek Pireus. Wszystko na tym samym bilecie 24h

mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/Mount+Ly ... 481116!3e3

Pireus nocą
- Warto się zameldować w miejscu noclegu chwilę odpocząć i ruszyć w dalsze zwiedzanie.
- zwiedzamy mariny gdzie znajdują się jachty itp. Fajny jest punkt widokowy koło latarni (obok Istioploïkos na mapie) na zatokę i budyki mieszkalne

Mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/Pireaus/ ... 21!1m0!3e2


3 Dzień Pireus
- Tutaj zwiedzamy najpierw grecki kośćiół prawosławny, kawałek dalej obok Veakio Theater będziemy mieli super widok na wode port i góry; )
- Dalej idziemy w kierunku falochronu (Istioploïkos,) - na końcu jest latarnia morska. Polecam wejście na szczyt falochronu i spacer nim aż do końca. wracamy i idziemy w stronę parkingu gdzie jest widok na małą wysepkę... później to już spacer plażą aż do jakiegos budynku klubowego Olimpiakosu i kolejnego falochronu. Na koniec bardzo długi spacer wzdłuż linii brzegowej a ostatnim punktem będzie port z dużymi statkami i stacja metra ;)

mapka:
https://www.google.pl/maps/dir/Kountour ... 481116!3e2

Ostatnią atrakcją będzie stadion Olimpiakosu Pireus!
Wsiadamy do zielonej lini metra M1 kierunek Kifisia i wysiadamy na stacji: Faliro. Tutaj wysiadamy bezpośrednio przy stadionie! Cały czas na bilecie 24h zakupionym dzień wcześniej. Po zwiedzeniu stadionu kierujemy się do Aten i na lotnisko. Tutaj przesiadki! 2x metro i autobus na lotnisko.
Ze stacji Faliro kierujemy się zielonym metrem M1 kierunek Kifisia do stacji Monastiraki gdzie mamy przesiadkę do niebieskiej linii M3 kierunek Airport ale wysiadamy na stacji Syntagma ( to wszystko na bilecie 24h zakupionym dzień wcześniej- ja się idealnie wyrobiłem miałem jeszcze 5min do końca ważności biletu heh) Dalej kierujemy się na autobus X95 który zawiezie nas na lotnisko. Bilet możemy kupić u kierowcy lub na stacji metra ( albo mamy jeden ważny jeżeli kupiliśmy dwa bilety w budce przy lotnisku)

Mapka wraz z miejscem z którego jedzie autobus x95
https://www.google.com/maps/dir/Ph%C3%A ... 748893!3e3


Mam nadzieje że się komuś przyda na krótki wyjazd! Polecam zwiedzać do późna (około północy) i wstawać rano 6-7 żeby było dużo czasu na zwiedzanie!!!
Wrzuciłbym pod każdy punkt zwiedzania jakieś zdjęcia ale nie wiem jak:/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#398 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
W terminie 18-21 marca 2019 r. odbędą się dni nauki polskiej w Grecji. Wydarzenie jest elementem obchodów 100 rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Grecką.

https://polonorama.com/index.php/aktual ... 4.facebook
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 19 Sty 2019 18:04 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
cycinho92 napisał(a):
- Pierwsze co to trzeba kupić bilet wstępu na Akropol i wszystkie inne zabytki: koszt 30e w sezone, 15e poza sezonem. STUDENCI ZA OKAZANIEM LEGITYMACJI DOSTAJĄ DARMOWY BILET!

Dla pakietu nie ma ceny poza sezonem, cena zawsze to 30E.
Zniżka która jest na cenniku dotyczy np. studentów spoza UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 21 Sty 2019 02:36 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Będziemy w lutym w Atenach w I niedzielę miesiąca - w związku z tym chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej muzeów ze względu na darmowy wstęp. W związku z tym pytanie - czy wejście do tych obiektów, które są objęte darmowym wejściem odbywa się normalnie poprzez przyjście i odstanie swego w kolejce, czy trzeba gdzieś rezerwować wcześniej jakąś wejściówkę/termin? Jeśli to pierwsze, to na jak długie kolejki trzeba się przygotować w godzinach okołopołudniowych/popołudniowych - być może ktoś ma doświadczenia z takich zimowych niedziel? I ostatnie: które dokładnie obiekty oprócz Akropolu objęte są tą akcją? Z góry dziękuję za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group