Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:58 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
W dniach 30.01-03.02.2017 przebywałem w hotelu Arion Athens Hotel*** na Psiri pomiędzy placem Omonia i Monastiraki. Za cztery noclegi dla dwóch osób ze śniadaniem zapłaciłem 148 Euro, czyli przyzwoita cena. Oferta z HRS Deals. Po powrocie twierdzę, że oferta bardzo przyzwoita, hotel godny polecenia, bliski kilka fajnych knajpek. Faktem jest, że dojście z głównych ulic (około 50 metrów) nie powala na kolana, ale jest spokojnie i bezpiecznie. Ważne, aby trafić ten hotel w tej cenie. Z tego co kojarzę to z reguły w okolicy grudnia pojawia się on na HRS. W zeszłym roku byłe w Best Western Amazon, też trzy gwiazdki, ale teraz był on dwukrotnie droższy, a komfort w Arion Hotel jest nieco niższy, ale i tak dobry.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#102 PostWysłany: 10 Mar 2017 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Jak ktoś szuka opcji Airbnb dla 2 osób (pary) to polecam: https://www.airbnb.pl/rooms/13570287. Lokalizacja bardzo dobra, kontakt idealny, w mieszkaniu jest wszystko co trzeba, a nawet więcej - kosmetyki, kawa, herbata, przyprawy, jakieś ciasteczka na śniadanie:) I cena idealna, z opłatą za sprzątanie i prowizją Airbnb wyszło jakieś 116 zł za noc przy 4 nocach (a to jednak całe, dobrze wyposażone mieszkanie, a nie pokój).
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 23 Mar 2017 19:33 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Witajcie,
mam problem. Zabookowałem kilka miesięcy temu apartament dla 6 osób przy Acadimias 77 w Atenach. Po bardzo dobrej cenie. Dzisiaj dzwoni mi facet z Grecji i informuje, że w okolicy są straszne protesty, że w ogóle jest be i musi nam odwołać rezerwację. Czy ktoś zorientowany może napisać, czy to jest jakiś scam? 2 miesiące przed faktem ciężko będzie znaleźć coś sensownego w dobrej cenie...
Cytuj:
Dear guest,

My name is Max, I am contacting you from MLT company regarding the reservation in Malliott Academias 77 in Athens, Greece

In this message, I just wanted to explain some moments eabout this apartment.

Now we are reaching out to the guests checking-in in this apartment in order to explain the situation in the area where the building is located. Unfortunately, we are receiving many complaints from our guests about protests that are currently taking place in this area.
People claim that they cannot sleep because of loud music and noise caused by people wandering around and that they feel dagerous. Therefore, we have decided to warn all our guests about this potential inconvenience in order to avoid any bad experience and complaints. As a solution, we can offer free cancellation of this reservation and provide a full refund as soon as the reservation is canceled.

Please do not hesitate to contact us in case you have any additional questions.
Best regards,

Max,
MLT company, Quality Department.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 23 Mar 2017 23:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zaraz, angielski nie jest moim ulubionym językiem, ale nie powiedziałbym, jakoby on twierdził, że musi odwołać. Raczej pisze że dla uniknięcia Twoich protestów proponuję odwołanie jako rozwiązanie. Jeśli jest to tylko opcja, to nawet miło z jego strony. Dopytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 10 Kwi 2017 22:31 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 7
W Atenach spałąm ostatnie 4 noce w Sparta Team Hotel. Dzielnica Omonia. Pokói 1os.z umywalką, w pokoju czysto, ręczniki, materac wygodny, pościel czysta, szafa, biurko,krzesło. balkon z widokiem na ulicę , sanitariaty na korytarzu-czyste, papier toaletowy jest .Obsługa hotelu miła, pomocna. Bar na dole -nie znam cen, kawa w automacie 1euro. problem to wifi- bardzo słabe, zanikało.Położenie hotelu dobre. metro 150m od hotelu, do placu Monastiraki czy Syntygmia 15min. pieszo. Co do dzielnicy, wielokulturowa, brudno, szaro-buro ,(o północy sprzątają -głośno) ale wracałąm sama po 22;00 i nie miałam problemu.Nikt nie zaczepił,patrzą, jakieś halo i tyle. Trzeba być rozsądnym-jak wszędzie. Za 4 noce w pokoju 1os. płaciłąm przez booking .com 320 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Gru 2017 13:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Z noclegów w stylu NIE POLECAM

Acropolis Hostel
https://www.booking.com/hotel/gr/acropo ... el.pl.html

Eshilou 25

Miała być tam nasza "melina-noclegownia" czyli na 46 osób ostatnim zlotem. Nie jest to mała suma ludzi. Rezerwacje były zrobione w lipcu na 4 pokoje, prawie ponad 54 osób łóżek.
Okazało się, ze właścicielem (nie mówił po grecku, jedynie znał parę słów i przekleństwa), przeznaczył nasze pokoje, innemu grekowi (pomylił Anastastios z Athanasios "sic!") która liczyła 20 osób ale także miała 4 pokoje.

Oczywiście na początku oberwałem ja, ze jak kto możliwe ze Grecka rezerwacja dla Polaków (tyle lat podróżuję/organizuję noclegi i pierwszy raz dostałem taką durną odpowiedz) i po godzinie kłótni, powiedział ze nam załatwi 4 inne noclegownie, po starówce (czyli dla mnie więcej roboty, jak ktoś nie będzie wiedział jak wrócić) no i "sporą obniżkę"

Drugi dzień, zapomniał o tą sporą obniżkę, ale udało się 50 euro zejść. Więc dla mnie, spowodowało to więcej nerwów (zmarnowane 2h spacerowania/oprowadzania), żadnych przeprosin nic.
Więc, jak ktoś lubi ryzyko ze noclegu może nie będzie mieć, to można brać ten lokal (nie patrząc lokalizacja jest super) albo normalny hotel z normalną recepcją.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 07 Gru 2017 19:18 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
potek7 napisał(a):
W dniach 30.01-03.02.2017 przebywałem w hotelu Arion Athens Hotel*** na Psiri pomiędzy placem Omonia i Monastiraki. Za cztery noclegi dla dwóch osób ze śniadaniem zapłaciłem 148 Euro, czyli przyzwoita cena. Oferta z HRS Deals. Po powrocie twierdzę, że oferta bardzo przyzwoita, hotel godny polecenia, bliski kilka fajnych knajpek. Faktem jest, że dojście z głównych ulic (około 50 metrów) nie powala na kolana, ale jest spokojnie i bezpiecznie. Ważne, aby trafić ten hotel w tej cenie. Z tego co kojarzę to z reguły w okolicy grudnia pojawia się on na HRS. W zeszłym roku byłe w Best Western Amazon, też trzy gwiazdki, ale teraz był on dwukrotnie droższy, a komfort w Arion Hotel jest nieco niższy, ale i tak dobry.

I znów fajna oferta cenowa na HRS Deals - 160 zł za 2-osobowy pokój ze śniadaniem: https://www.hrs.com/deals/pl/greece/athens/arion-athens.html#
Terminy prawie do końca lutego 2018 (bez niektórych weekendów). Na przełomie stycznia i lutego br. temperatura oscylowało od 8 do 12 stopniu, ale w dniu wyjazdu (około 3 lutego) skoczyła do 16-18 stopni C. Według mnie bardzo przyjemna na zwiedzanie.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 07 Gru 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Ja polecam Elikon Hotel, nocowałem tam 2 tygodnie temu.
lokalizacja w samym centrum, ulica: Dorou 3 przy stacji metra Omonia oraz przy placu o tej samej nazwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Gru 2017 20:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Też polecam Elikon. Byłem na początku roku tam. Blisko do centrum, do piekarni (Patision i Panepistimiou) która jest otwarta także w niedzielę no i tanio/czysto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 08 Gru 2017 00:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zeus napisał(a):
Z noclegów w stylu NIE POLECAM

Acropolis Hostel
https://www.booking.com/hotel/gr/acropo ... el.pl.html

Eshilou 25

Miała być tam nasza "melina-noclegownia" czyli na 46 osób ostatnim zlotem.

Melina-hotel to na Santorini:
https://www.google.pl/maps/@36.4162741, ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 08 Gru 2017 00:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
moge polecic Parnon Hotel przy Omoniii, w miare nowy. uber w nocy do syntagmy za 11 zl, skad jedzie bus na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Gru 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Ostatnio przetestowałem Athens Delta Hotel - niedaleko stacji metra Metaxourgeio.
Nam pasował idealnie, bo był rzut beretem od klubu, w którym był festiwal, na który polecieliśmy, a tak obiektywnie to:
Na plus - tanio (33 eur/noc za dwójkę z prywatną łazienką), czysto, śniadanie w formie bufetu w cenie, blisko metra i centrum.
Na minus - pokoje mocno leciwe (dwie gwiazdki to ten hotel może miał ale ze 20 lat temu), średnio przyjemna i bezpieczna okolica tzn w rejonie hotelu w porządku ale po drodze do centrum już gorzej (imigranci, narkomani itp jak to w tej części Aten).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Gru 2017 14:12 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 1
Lecimy do Aten za 4 tygodnie, nocleg jeszcze nie zaklepany
Przeglądając oferty natknęłam się na Diros Hotel - czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?

Albo polecić miejsce w centrum dla 2 osób, prywatna łazienka, śniadanie, suszarka do włosów, czysto (4 noce)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Gru 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
Bardzo fajnym miejscem jest Eurypides Hotel - cena pokoju dwuosobowego z prywatną łazienką, na niższych piętrach (bez widoku na Akropol) to ok. 40 euro. Śniadanie można dokupić osobno za 7 euro (pełne) lub 5 euro (bezmięsne) od osoby. Jest to hotel ** i w łazience jest suszarka do włosów, są ręczniki i jednorazowe kosmetyki. Jest klimatyzacja. Pokoje mają wąskie balkony, ale jest na nich stolik i krzesła. Recepcja całodobowa. Okolica może na pierwszy rzut oka nieco wystraszyć, ale jest spokojnie i bezpiecznie. Do hotelu dotarłyśmy spacerem ok. 1 w nocy. Blisko do placu Monastiraki.
https://www.google.pl/maps/place/Evripi ... d23.723497
Góra
 Profil Relacje PM off
m123 lubi ten post.
m123 uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 02 Lut 2018 15:49 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
Serdecznie polecam Saapho Haus.
Dość tani, czysty, kompletnie wyposażony apartament.
Gospodarze przemili i pomocni.
Warto, za niewielką opłatą skusić się na przewodnika. Dzięki tej opcji zwiedziliśmy nie tylko Ateny ale i kawałek Peloponezu plus 3 atrakcje na kontynencie
Ewa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 02 Lut 2018 16:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
e.lempicka napisał(a):
Warto, za niewielką opłatą skusić się na przewodnika. Dzięki tej opcji zwiedziliśmy nie tylko Ateny ale i kawałek Peloponezu plus 3 atrakcje na kontynencie
Ewa

Niewiele tzn. ile konkretnie wyniósł koszt tego przewodnika i czy masz na niego jakieś namiary.Co konkretnie wchodziło w zakres usługi.Mamy już co prawda inną rezerwację(zwrotną),ale z usług takiego przewodnika chętnie byśmy skorzystali jeśli byłoby to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:57 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Proszę o informację czy okolica z poniższego zdjęcia jest bezpieczna i czy jest dobra bazą wypadową.

Załączniki:
air.jpg
air.jpg [ 123.01 KiB | Obejrzany 5530 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Lut 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Z tym bezpieczeństwem w Atenach to ostatnio jakaś obsesja. Miasto jest bezpieczne i nie wyróżnia się niczym pod względem bezpieczeństwa na tle innych europejskich stolic.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:02 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 6
Przyjazd po nas na lotnisko 30 euro. (metro 10 euro za osobę, autobus chyba 6)
Peloponez (m in. Kanał Koryncki, Stary Korynt, Zamek w Koryncie, Mykeny, Nauplion, Świątynia Hery) wycieczka od 8 do 21- 180 euro
Za 50 euro było odwiezienie na lotnisko okrężną drogą "autostradą słońca" do świątyni Posejdona i jeszcze odwiedziliśmy jaskinię kresową w "Koutouki"

Przewodnik - Polak od kilkunastu lat, z przerwami w Grecji.
Gdy wykupiliśmy nocleg nam zaproponowano opcje przewodnika ale oddzielnie też się tym zajmuje.
Telefon czy adres@ może w prywatnej wiadomości?


pozdrawiam
Ewa
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
@e.lempicka Dzięki.Myślę,że namiary możesz tu podać,gdyby ktoś jeszcze potrzebował.Tym bardziej,że prywatnej wiadomości jeszcze nie możesz wysłać(minimum 5 postów trzeba) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group