Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ateny / Egina
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2013 13:40 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 15
Witajcie,
W październiku lece na tydzień z rodzinka do Aten. Zamierzam spedzic dwa dni w Atenach a pozostaly czas na ktorejs z wysp. ma byc tanio i spokojnie. Ateny w miare znam bo bylem nieraz w delegacji.

Czy poza Egina polecacie jakas wyspe na ktora prom z Pireusu nie plynie dluzej niz 3 godziny ?
Czy z Pireusu nadal jezdzi X96 na lotnisko ?
Jak obecnie wyglada sytuacja w Grecji ? Spodziewac sie mozliwosci odwolania lotow czy tez promow ze wzgledu na strajki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2013 14:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Ma byc z Pireusu, cy może być np Lavrion albo Rafina?
Wchodzą statki szybkie cy normlane?

X96 dalej jedzie
Tego cy nikt nie powie. Sytuacja, tak samo jak zawsze, nienajlepsza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2013 14:22 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 15
obie moglyby byc. ale pytanie - jak wyglada komunikacja miedzy lotniskiem, atenami, a tymi portami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2013 14:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
z lotniska sa autokary KTEL co jadą prosto do tych portów, tak samo jak z Aten (Pedion Areos)
Aegina jest fajna ale tak na jedeń dzień. Ja bym poleczył Andros (z Rafiny 2 godziny promu, i 30 euro bilet tam i spowrotem), Kea (z Lavrio godzine i 20 euro), Syros (z Pireusu, 3 godziny 15 minut 50 euro), Tinos tez z pireusu ale 4 godziny

Jak cos to moge cy pomów z kupnem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#5 PostWysłany: 16 Mar 2015 14:02 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Czy ktoś orientuje się ws. wypożyczenia transportu? Chciałbym popłynąć na Eginę na jedeń dzień (około 8 godz), ze względu na to, że wychodzi najtaniej (inne wyspy już chyba drożej?), tylko nie wiem jaki środek transportu wybrać. Czy skutery są drogie i jakie uprawnienia sa na nie potrzebne? Jesli nigdy nie jeździłem na skuterze, dam radę, jakie tam są drogi?
Proszę o wszelkie informacje, może zdjęcia, wszystko mi się przyda :)

Jak kupuje się bilety na prom z Pireusu do Eginy? Internet, czy lepiej na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegko3 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#6 PostWysłany: 16 Mar 2015 15:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Co do cen, to nie wiem. Ostatni raz na Egine byłem w 2004 roku.

Co do skuterów, to raczej poproszą ci o prawo jazdy, i nie wiem jak z quadami.

Bilety na prom, kupisz beż problemu na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#7 PostWysłany: 14 Maj 2015 12:01 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Aktualne ceny: przedział pomiędzy 8,50 a 13 euro/osoba w jedną stronę. Polecam Ionis Ferries - 8,5 euro za kurs i wracają z Aeginy jako ostatni, o 19:45 (choć to warto sobie sprawdzać na bieżąco), co może mieć znaczenie przy jednodniowym wypadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#8 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Orientuje się ktoś jak obecnie kształtują się ceny promu z Aten na Eginę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#9 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:59 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Google > aegina ferry price
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#10 PostWysłany: 18 Lip 2015 11:22 

Krzyżak napisał(a):
Orientuje się ktoś jak obecnie kształtują się ceny promu z Aten na Eginę?


Kursów w ciągu dnia do wyboru

http://travel.viva.gr/ferries/booking/i ... e&hv=false
Góra
 PM off
Krzyżak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#11 PostWysłany: 16 Sie 2015 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
poszukuję rejsów z Pireusu na Aeginę na wrzesień (12-14), z wyników na poniższej stronie wynika, że w tym czasie tylko jedna firma obsługuje trasę:
http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false

czy ktoś się orientuje czy ta strona obejmuje wszystkich przewoźników? na terminy sierpniowe rejsów do wyboru do koloru, we wrześniu już ich jednak brak. chyba zatem warto będzie zrobić wcześniejszą rezerwację?

poszukiwałem też kursów pomiędzy Aeginą a Hydrą - nie znalazłem żadnych, pytanie jak powyżej - czy strona uwzględnia wszystkie opcje czy na miejscu coś (za rozsądne pieniądze) będę mógł znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#12 PostWysłany: 17 Sie 2015 00:25 

Tak ,zawsze na viva.gr zaznaczone są rejsy wszystkich przewożników. W sierpniu jest tego sporo. Jednak póżniej jest już mniej. Na tej stronie rejsy pojawiają się czasami tydzień przed. We wrześniu na pewno będzie ich mniej, ale na pewno więcej jak teraz na tej stronie.
Na Hydrę nie dostaniesz się z Aegnii żadnym promem ,chyba ze popłyniesz na Poros i autobusem dojedziesz do Ermoni. Gra i wycieczka nie warta czasu i pieniędzy.
Góra
 PM off
acquiesce21 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#13 PostWysłany: 17 Sie 2015 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
dziękuję, poczekam z zakupem w takim wypadku

generalnie mamy cztery dni do dyspozycji, plan był taki, żeby spędzić piątek w Atenach, w sobotę płynąć na Aeginę, tam zatrzymać się w hotelu do poniedziałku, sobotę spędzić na tej wyspie, a niedzielę na Hydrze. W poniedziałek rano wrócić do Aten, lot powrotny mamy po południu.

Zastanawiam się teraz co zrobić, czy Hydrę wymienić na wyspę dostępną z Aeginy (Angistri? Poros?) czy zatrzymać się w Atenach na wszystkie noce i zrobić jednodniówki - jedną na Aeginę, a drugą w inne miejsce, być może wschodnie wybrzeże Peloponezu, o którym Zeus wspominał w innym temacie. Może lepszym rozwiązaniem będzie skierowanie się na Cyklady? Zależy nam na spędzeniu dwóch dni na którejś z wysp, na Ateny chcemy przeznaczyć 1,5 dnia.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#14 PostWysłany: 02 Wrz 2015 17:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Czy bilety na prom na wyspę kupię bez większego problemu w porcie? Przespalem ostatni dni a obecnie przy rezerwacji wyskakują mi błędy. Jutro muszę już być na wyspie. Pomóżcie dobrzy ludzie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2015 18:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Beż problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzyżak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny / Egina
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2015 13:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Dojazd na wyspę rewelacyjny i aż dziw, że tak blisko Aten można znależć naprawdę fajne i urokliwe miejsce do wypoczynku. Ze swojej strony polecam rejsówki Flying Dolphins, koszt przejazdu w jedną stronę 14 EURO. Statek płynie w jedną stronę ok. 45 minut. Sama wyspa wiele do zaoferowania nie ma. Spałem na wybrzeżu Agia Marina, mało turystów, głównie grecy, więc szło odpocząć. Polecam nocleg w hotelu ISIDORA. Bardzo miła właścicielka, dobre śniadania w formie szwedzkiego bufetu. 3 min. od plaży i paręnaście metrów od knajp i sklepu.

-- 09 Wrz 2015 13:08 --

Dojazd na wyspę rewelacyjny i aż dziw, że tak blisko Aten można znależć naprawdę fajne i urokliwe miejsce do wypoczynku. Ze swojej strony polecam rejsówki Flying Dolphins, koszt przejazdu w jedną stronę 14 EURO. Statek płynie w jedną stronę ok. 45 minut. Sama wyspa wiele do zaoferowania nie ma. Spałem na wybrzeżu Agia Marina, mało turystów, głównie grecy, więc szło odpocząć. Polecam nocleg w hotelu ISIDORA. Bardzo miła właścicielka, dobre śniadania w formie szwedzkiego bufetu. 3 min. od plaży i paręnaście metrów od knajp i sklepu. Koszt noclegu za 4 noce to 150 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group