Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Paź 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Zeus a powiedz mi jak wygląda sprawa Aten w Sylwestra, pod względem bezpieczeństwa też, ale również atrakcji. Czy jest co do roboty w Sylwestra, miejska imprezka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 03 Paź 2015 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Mało kto idzie wtedy na te "imprezy" większość to obcokrajowcy. Grecy zazwyczaj spędzają sylwestra z rodziną grając pokera albo jadą na kluby wtedy.

Bezpiecznie jest, nie ma się co przejmować.

Jak coś, to walnij mi PM 15 dni przed sylwestrem, to sprawdzę czy coś wartego wtedy będzie.

PS Jak coś to ja będę w Atenach od 21-28/12 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 04 Paź 2015 11:32 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Zeus

To akurat fakt, że media wyolbrzymiają sprawę, no ale jednak człowiek zawsze się zastanowi czy bezpiecznie jest, tym bardziej że w Atenach będzie ok 23 ;) ostatnio znów pojawił się jakiś artykuł że w Atenach pełno bezdomnych imigrantów. Zawsze można wziąć taksówkę wtedy bezpośrednio dojechałbym do hostelu/hotelu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Paź 2015 11:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
tam ich raczej nie zobaczysz , wszystkich imigrantów biorą do różnych centrów uchodźców w Galatsi i Wotanikos.

W Budapeszcie od wielu lat znajdują się bezdomni (i tam jest to dopiero plaga) i jakoś media o tym nie trąbią ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Paź 2015 13:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
Zeus napisał(a):
...W Budapeszcie od wielu lat znajdują się bezdomni (i tam jest to dopiero plaga) i jakoś media o tym nie trąbią ;)

Potwierdzam gościłem w BP kilka razy i są wszędzie! koczują niekiedy w dużych grupach przy głównych ulicach. Danwo nie byłem pewnie teraz jest ich jeszcze więcej. Jak to mówią młodzi ludzie masakracja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Paź 2015 23:40 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 2
Mam taki problem, zastanawiam się mocno co zrobić ze sobą podczas 12h przesiadki w Atenach. Nie było by tematu jakby czas oczekiwania na kolejny samolot byl w dzien...jestem ok 20:00 w Atenach a rano o 8:25 mam kolejny lot. Zastanawiam się , czy jechac poszwedac sie po Atenach? Czy jest w ogóle sens i czy jest obecnie w miarę bezpiecznie? Niechcialbym sie nudzic na lotnisku. Lubię się włóczyć na nogach i zwiedzać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Paź 2015 23:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Do 2-3 w nocy beż problemu znajdziesz otwarte lokale, bary. Potem jak coś zawsze możesz wrócić nocnym autobusem do lotniska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Paź 2015 07:46 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 2
A który kierunek najlepiej wybrac? Kursuje kilka autobusow na różne przystanki. I nie chce robić losowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Mar 2016 00:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Pierwszy raz lecę do Aten i jestem zupełnie zielony, w związku z tym ze bede z dzieckiem chciałbym uniknąć ekstremalnych przygód ;) w związku z tym pytanie jak z bezpieczeństwem w okolicach stacji Amoelokipi? Czy to bezpieczny rejon Aten ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Mar 2016 00:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Spokojnie miejsce. Dawna dzielnica greckich uchodźców z Smyrni (obecnie Izmir)

Jak nie będziecie jakiegoś ważnego meczu Panathinaikosu albo demonstracji (niedaleko jest główna siedziba Policji) to nie ma się co martwić. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 24 Maj 2016 23:43 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 3
Cześć. Czy ktoś obeznany co do Aten mógłby mi powiedzieć, czy okolica Dimosthenous, Kallithea jest bezpieczna dla turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Maj 2016 23:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Tak, jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Maj 2016 23:35 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 3
Zeus, dziękuję za odpowiedź. :)
A co myślisz o takiej lokalizacji: Menandrou 25, Ateny (w porównaniu z tą poprzednią)?
Podobno wszędzie blisko lub jest dobry dojazd, ale ponoć dzielnica taka sobie pod względem bezpieczeństwa. Nie wiem, czy nie będzie strach (dwie kobiety) wracać wieczorem do hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Maj 2016 01:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
To wolę Menandrou od Kalithei, pod kątem lokalizacji
Co do bezpieczeństwa, to region hotelowy i "dobrze ochroniony" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Maj 2016 12:19 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 3
Co masz dokładnie na myśli, pisząc "dobrze ochroniony"? Policję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Cze 2016 18:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Naczytałem się, nasłuchałem się historii o imigrantach, o niebezpiecznych Atenach i dementuje - czułem się bezpiecznie i komfortowo, nie widziałem emigrantów a w ciągu 3 dni zaczepił nas jeden "czarnoskóry brat" który chciał zawiązać mojemu synowi pleciony sznurek na nadgarstku ale wystarczyło spojrzenie i się oddalił... Dla porównania w zeszłym roku w Rzymie różnego rodzaju zaczepek na ulicach było kilkanaście dziennie, oprócz tego mieszanka ras i narodowości dużo większa a i żołnierze z karabinami w wielu miejscach, polecam, jechać nie bać się, nikt nie gryzie :) A jak ktoś szuka przygód to i u siebie pod monopolowym może wyłapać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:24 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 3
Loty: 35
Kilometry: 53 140
A ja mam z kolei pytanie czy w miarę bezpiecznie dotrzemy z dziewczyną do Hotelu Aristoteles niedaleko pl. Omonia? W dzień nie miał bym raczej z tym problemu, ale lądujemy w Atenach o 22:50, więc będziemy musieli dojść do hotelu w środku nocy, a po przeczytaniu kilku opinii na temat tamtych rejonów zaczynam się zastanawiać nad bezpieczeństwem...

Będę wdzięczny za każdą informację :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Jest bezpiecznie. Wystarczy ominąć ul. Evripidou i Sofokleous po 24:00
Góra
 Profil Relacje PM off
lewinski89 lubi ten post.
lewinski89 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:44 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 10
Przylecieliśmy do Aten też z Modlina o 22.50 tydzień temu. Po dotarciu X95 do Syntagma szliśmy pieszo na ul. Sofokleus do hostelu Zeus. To jest bardzo blisko Omonia. Na ulicy Athinas śpi kilku bezdomnych. Jest zupełnie bezpiecznie, są też patrole policji na placu Monastiraki i ulicy Ermou. Chyba będziecie tamtędy szli. My szliśmy z dziećmi i naprawdę bądźcie spokojni. Chodziliśmy po Atenach późno wieczorem raczej po głównych ulicach i jest bezpiecznie. Leszek.
Góra
 Profil Relacje PM off
lewinski89 lubi ten post.
lewinski89 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:58 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 3
Loty: 35
Kilometry: 53 140
Dziękuję Wam za odpowiedzi :) Przyznam że trochę odetchnąłem z ulgą, bo mieliśmy też w planach jakiś wieczorny spacer już w trakcie pobytu. A co do ul. Evripidou i Sofokleous to raczej na pewno nie będziemy nimi szli ponieważ nasz hotel jest na Acharnon więc według mapy w ogóle po drugiej stronie pl. Omonia.

Jeszcze raz dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group