Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ateny- bezpieczeństwo
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:37 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
hej, czy rejony pl. Omonia nadal są uznawane za niebezpieczne? Znalazłam fajną miejscówkę, ale właśnie 5min piechotą od Omonii, a w przewodniku czytałam, że to niebezpieczne dla turystów miejsce- ale przewodnik ma kilka lat, więc może coś się w tej kwestii zmieniło? :-)

Generalnie- jakich rejonów unikać? Jakie są uznawane za bezpieczne?- Kolonaki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Omonoia mocno się polepszyła. Nie jest ta sama co 10 lat temu (wtedy wszystko było możliwe tam kupić, od broni i kokainę aż po wątrobę albo kobietę)

Co do dzielnic, to Kolonaki nie polecam. To miejsce snobów i nowo bogatych. Na Eksarhi uważać, jak są zamieszki, plac Wiktorii unikać wieczorem tak samo jak ul. Sofokleus (od Athinas aż do Pireos).
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagoda666 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
niespełna dwa tygodnie temu spędziłem prawie 4 dni i noce w Ateneach, spałem w hoteliku właśnie koło placu Omonia... nie jest to miejsce, które napawa jakimś przesadnym poczuciem bezpieczeństwa... nie jest też zbyt czyste i urokliwe... tak mi się trochę z londyńskim Whitechapel skojarzyło, w którym dawno temu pomieszkiwałem... za to "wszystko" zwiedziliśmy pieszo... żadnej niebezpiecznej sytuacji albo nawet dziwnej nie miałem... fakt, że byłem z dużą grupą więc zawsze tak bezpieczniej... ale jak sobie teraz o tym myślę i miałbym tam wrócić np. tylko z żoną to nie miałbym jakichś większych oporów... trudno to jednak ocenić i doradzić konkretnie, bo dużo zależy od indywidualnego poczucia bezpieczeństwa...
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagoda666 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zeus czemu unikać Plac Wiktorii (rozumiem, że to tam gdzie stacja metra Wiktoria ?) i Sofokleous ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Plac Wiktorii (i ulica Fylis) to "centrum" prostytucji. Pełno tam prostytutek, alfonsów, narkotyków no i prania brudnych pieniędzy.

Sofokleous, to takie małe Gheto czarnych w Atenach i China Town. Pod koniec ulicy, znajduje się największe skupisko narkomanów.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:01 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
Kolonaki to faktycznie bardziej ekskluzywna okolica- sami prawnicy wynajmują apartamenty ;-)

co do Omonii- to nie chcielibyśmy siedzieć wieczorem w apartamencie bo strach wyjść.... chciałabym połazić wieczorami po Atenach- okolice Akropolu, Plaka....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
łaziłem i za dnia i wieczorem... przeżyłem bez najmniejszego uszczerbku... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:13 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
W 2011 mieszkałem w hotelu Achillion obok placu Omonia. Okolica zamieszkana w większości przez imigrantów z Pakistanu i Albanii, ale było spokojnie nawet w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:14 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Byłem w styczniu! Wszędzie bezpiecznie nikt Wam nic nie zrobi! Gorzej właśnie jeżeli chodzi o estetykę, jak wejdziesz na niektóre dzielnice to może przerażać to co cię otacza ale nikt nie zaczepia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:15 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Mieszkalem kolo Omonii z zona i synem. Nikt nas nie zaczepil a chodzilismy rowniez po zmroku chociaz samotnej kobiecie nie polecalbym.Najbardziej rozsmieszylo mnie gdy idac z dworca autobusowego (jest poza planem centrum miasta i nie mialem go na mapie)spytalem policjantow czy dobrze ide to mi powiedzieli zebym uwazal bo to niebezpieczne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagoda666 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2015 10:34 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
no to mnie pocieszacie.
Estetyka ważna, choć podejrzewam, że najbardziej i tak zapamiętamy ruiny ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2015 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Zeus napisał(a):
Sofokleous, to takie małe Gheto czarnych w Atenach i China Town. Pod koniec ulicy, znajduje się największe skupisko narkomanów.

Na przekór @Zeusowi ;) przeszedłem się tą ulicą pierwszego dnia po przyjeździe do Aten około północy i klimat faktycznie nieciekawy
Ludzi było mało, ale wyjątkowo ponure miejsce. Spotkałem Kilku "nieszkodliwych wariatów"
Plac Wiktorii faktycznie "kosmopolityczny"

Lubię pokręcić się po "meliniarskich", "niebezpiecznych" miejscach i uważam, że centrum Aten jest w nocy ponure. Czy niebezpieczne, nie wiem, nikt mnie nie zaczepiał, nie okradł, nie pobił.
Sam Plac Omonii jest ok.
Za to bardzo nieprzyjemnie mi się szło w nocy ścieżką Polignotou koło Areopagus Hill, łączącą się z Apostolou Pavlou. NIby tylko 400 m, ale ciemności, ogrodzone płotem
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2015 20:13 

Prawie rok temu byłam sama kilka dni w Atenach, hotel miałam właśnie w okolicach Omonii. Najpiękniejsza i najprzyjemniejsza dzielnica to nie jest ale nie czułam się niebezpiecznie nawet przez chwilę.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2015 11:05 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Ja byłem w grudniu, nocowałem w pobliżu pl. Omonia i niebezpieczeństwa jakiegoś wielkiego nie czułem ale okolica do najprzyjemniejszych nie należy. Tuż obok naszego hotelu toaletę zrobili sobie chyba jacyś bezdomni bo co dzień rano napotykaliśmy się w tym samym miejscu na nowe fekalia. W okolicy masa imigrantów więc wieczorem jak stali na ulicach to sympatycznie nie było. Dodatkowo człowiek nie czuje się spokojniej jak co chwila widzi policjantów z kałachami na plecach… Ale ten stan już chyba zaczyna dotyczyć całych Aten – pierwsze co zobaczyłem po dotarciu do miasta to koczowisko uciekinierów z bliskiego wschodu na Syntagmie. Sam plac był zamykany na noc i pilnowany przez policję. Co zrobić – takie czasy…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2015 12:41 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
Wintermute napisał(a):
Dodatkowo człowiek nie czuje się spokojniej jak co chwila widzi policjantów z kałachami na plecach… Ale ten stan już chyba zaczyna dotyczyć całych Aten – pierwsze co zobaczyłem po dotarciu do miasta to koczowisko uciekinierów z bliskiego wschodu na Syntagmie. Sam plac był zamykany na noc i pilnowany przez policję. Co zrobić – takie czasy…


jeszcze tak jest? ktoś może był niedawno? albo jest na miejscu? Zeus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:14 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
byłem tydzień temu w ATH i nie widziałem nigdzie w centrum, Pireusie, pasie nadmorskim wzdłuż trasy tramwaju ani jednego imigranta.
Powiedziałbym, że okiem turysty życie biegnie normalnie, kryzysu (poza śmiesznymi "obniżkami" o kilka centów cen w niektórych restauracjach) też nie widać. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:23 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
A jak jest wieczorem? Planuję wybrać się do Aten w listopadzie, na lotnisku będę ok 22, pewnie ok 23 będę w centrum, zanim znajdę nocleg będzie pewnie późno. Jak wygląda sytuacja z bezpieczeństwem i imigrantami o tej porze? Czy miasto tętni życiem, jest oświetlone itp? Bo nie uśmiecha mi się gubić w mieście w nocy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Zawsze możesz zarezerwować przez booking.com i mieć święty spokój z szukaniem. Co do imigrantów, no cóż trochę ich tam jest (Polacy, Rosjanie, Gruzini itd.) ale co zrobić.

Miasto jest oświetlone i nie ma się co martwić.

Polecam na przyszłość mniej oglądania mediów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:37 

Zastanawiam się ,jak można zamknąć na noc plac Syntagma? Może chodziło o to aby w czasie zamieszek których tam najczęściej dochodziło nie dopuścić postronnych ludzi i turystów. Żadnego koczowiska na placu nie widziałem,tetnił on życiem i wszystko dookoła było pootwierane i masa ludzi. Owszem ,zbierają się na ławkach różne nacje,ale jest spokojnie bo patrole policji są tam obecne na każdym kroku.Tak samo na Omonii. Spore koczowiska imigrantów/uchodźców są w samym Pireusie,na klombach,trawnikach placach pełno namiotów i obozowisk. Obok Syntagmy jest park,tam też widziałem kilkanaście namiotów w krzakach i pozajmowane ławki przez grupy. Podobno wcześniej w tym parku był jeden wielki camping z którego już tylko pozostałości. Byłem w tych miejscach w Atenach dokładnie 9 i 10 września.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Plac Pedion Areos, został tymczasowym miejscem dla uchodźców, do czasu kiedy powstanie miejsce dla nich w dzielnicy Votanikos. Nie ma się z nimi się przejmować/bać się. Kraków nocą z pijanymi angolami jest bardziej niebezpieczny niż Ateny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group