Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co w Argentynie?
#1 PostWysłany: 05 Sty 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Przepraszam jeśli dubluję temat, ale nie znalazłem niczego podobnego.

Mam do zagospodarowania ok. 4-5 dni w Argentynie. Docelowo lecę do Buenos Aires, gdzie zatrzymuję się na parę dni; mam już zaplanowaną przeprawę round-trip do Montevideo i nie wiem co dalej. Początkowo chciałem udać się do Chile, ale uznałem, że to przerost formy nad treścią w tak krótkim czasie, dlatego odkładam Chile i okolice na kolejną wizytę.

Czy byłby ktoś w stanie polecić mi coś, co można by zobaczyć/zrobić przez te 4-5 dni, nie biegając jednocześnie z duszą na ramieniu? Skupiam się raczej na Argentynie, aczkolwiek jestem otwarty na propozycje (rzecz jasna) :) Myślałem nad zrobieniem Buenos moją bazą wypadową, skąd mógłbym robić jednodniowe wycieczki np. do La Platy, Rosario itd., ale z drugiej strony te miasta nie wyglądają jakoś specjalnie porywająco na zdjęciach. Może ktoś był i mógłby zmienić moje zdanie na ten temat? ;)

Druga opcja to Patagonia, ale znowu spory dystans, żeby tłuc się lądem, a próby zakupu biletu na stronach argentyńskich przewoźników tylko psują mi nerwy plus nie pozwalają mi wykorzystać siły nabywczej niebieskiego dolara :) Może ktoś wie, jak to jest z zakupem biletów lotniczych na miejscu?

Na koniec dodam, że na ogół lubię duże miasta z masą ludzi, aczkolwiek nie pogardzę porządnym parkiem narodowym czy innymi cudami natury (to w nawiązaniu m.in. do wspomnianej Patagonii).

Przepraszam, że wyszło dwadzieścia pytań w jednym. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Jednocześnie byłbym bardzo wdzięczny za nieodradzanie mi Urugwaju na rzecz kupienia sobie dodatkowych kilku dni w Argentynie czy gdzieś indziej, ponieważ mam nieodpartą ochotę odwiedzić Montevideo i będę uparcie trzymał się tej wizji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#2 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Montevideo - montewideem, ale polecam w Urugwaju zdecydowanie Colonia del Sacramento - moze sie da zrobic ito ito?

- a co do okolic Buenos - ja bym sie wybral na konna wypawe z gauchos
- albo polecial do Iguazu i spedzil tam dwa dni nad wodospadami. 0.5 dnia w Brazylii, 1 dzien w Argentynie
- na samo buenos bym poswiecil 2-3 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#3 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:51 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Leć na 2 dni do Iguazu albo jeszcze lepiej na 3 dni do El Calafate. Zobaczysz lodowce w Patagonii.
Bilety kupujesz w Aerolineas.
Samo Buenos - wystarczy Ci 1 dzien.

Jak będziesz chciał (na priv) to dam Ci namiar na biuro podróży, które Ci to zorganizuje. Ja z nich korzystam zaliczając trasę: Buenos-Iguazu-Buenos-ElCalafate-Ushuaia-Buenos. Załatwili mi hotele, transport, wycieczki na miejscu do parków narodowych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#4 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Dzięki za pomoc.

@lataczuk - dziękuję, oficjalnie uwzględniam ten punkt w mojej podróży, zwłaszcza że kursują tam promy bezpośrednio z Buenos Aires, a miasteczko robi wrażenie na zdjęciach :)

@pasta - zupełnie zapomniałem o istnieniu tych wodospadów - poważnie rozważam tę opcję, chociaż teraz dylemat: wodospady czy lodowce. A w Buenos zatrzymuję się na prawie cały tydzień, jako że nie lubię odhaczać punktów na mapie i mam ochotę podelektować się miastem na spokojnie. Poza tym, wątpię, żeby jeden dzień starczył na jakiekolwiek miasto, nie mówiąc o stolicy tak dużego państwa jak Argentyna :)

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś ciekawe propozycje, będę bardzo wdzięczny za podzielenie się. Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#5 PostWysłany: 05 Sty 2015 22:01 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jeżeli chodzi o "delektacje" - BA to jest tego sporo, oprocz oczywistych oczywistości jak np Milonga, czy wypad na San Telmo - co bylo fajnym doswiadczeniem byl obiad w jednej z "sekretnych" restauracji - wiecej o tym koncepcie tutaj:

http://www.bloomberg.com/news/2013-08-0 ... crets.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#6 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Wielkie dzięki za tip, świetna sprawa z tymi lokalami! Na pewno zajrzę; szkoda tylko, że te ceny nie są w ARS ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#7 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Nie pamietam ile placilismy ale na pewno bylo to mniej niz w tych restauracjach z artykulu. Doswiadczenie w kazdym badz razie niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#8 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:27 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Dobry wieczór,
DJI - absolutnie się z Tobą zgadzam, Buenos Aires wymaga delektowania i na pewno ten tydzień spędzony w mieście będzie w sam raz. Jestem bardzo na bieżąco bo z Buenos wróciliśmy w zeszłym tygodniu. Spędziliśmy tam cztery pełne dni i gdyby czas na to pozwolił pozostalibyśmy znacznie dłużej, więc i Ty nie żałuj tych dni, które spędzisz w tym "boskim" mieście. W razie jakichkolwiek pytań o BA - służę pomocą i tak na marginesie, z całego serca Tobie zazdroszczę :)
Kasia
PS - a na wołowinę to polecam Parilla Pena, super klimatyczne miejsce w BA. Sami miejscowi a właściciel wita w drzwiach. No i przeeepyszne steki - za kolację dla dwóch osób ( Bife de Chorizo i Biefe de Lomo plus butelka wina ) zapłaciliśmy niecałe 40 usd
http://www.parrillapenia.url.ph/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#9 PostWysłany: 06 Sty 2015 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Dziękuję za polecenie. Dodam, że foodie ze mnie żaden i progi knajp przekraczam najczęściej dla samej atmosfery miejsca (jak np. w/w puertas cerradas), aniżeli oferty menu, niemniej knajpka z linku wygląda bardzo klimatycznie, więc może się skuszę :)

Nie chciałbym za bardzo zaśmiecać tematu błahostkami, które mogły przewinąć się już gdzieś wcześniej na forum, ale w duchu przysłowia "sharing is caring", może mogłabyś powiedzieć, czy udalo ci się dotrzeć w jakieś inne miejsca w Argentynie, które mogłabyś z czystym sumieniem polecić/odradzić? Może w samym BA było też coś, co cię oczarowało/zniesmaczyło? Z góry bardzo dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#10 PostWysłany: 06 Sty 2015 12:48 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
My byliśmy tylko w samym Buenos, ten pobyt był ukoronowaniem naszej trzytygodniowej podróży po Ameryce Pd, także w kwestii okolicy nie będę mogła Tobie pomóc. Jeżeli wolno mi tutaj coś polecić to proponuje Tobie poczytać trochę z ostatnich wpisów na blogu podrozniccy.com. Prowadzi go para Polaków, która od kilku miesięcy podróżuje po Argentynie, a wcześniej przez miesiąc mieszkała w samym BA. Pewnie znajdziesz odpowiedzi na kilka z Twoich pytań. Ja z kolei już będąc na miejscu korzystałam z doskonałego wg mnie przewodnika po Buenos z serii Miasta Marzeń. Krok po kroku opisana jest każda z dzielnic, miejsce po miejscu plus nieco historii. Przydatna rzecz tylko nieco waży ( twarda oprawa). Buenos mnie zachwyciło, bo to miasto pełne kontrastów. Nowe ze starym, zabytek z ruderą, czyste i zaniedbane. Podobało mi się dosłownie wszystko, miasto warte zwiedzenia kawałek po kawałku, bo praktycznie każda z dzielnic jest zupełnie inna. Co mnie nie zachwyciło? Chyba tylko La Boca, kolorowa - i owszem, ale dla mnie to był taki sklep z pamiątkami na wolnym powietrzu. Jakaś taka wydmuszka dla turystów. Chociaż oczywiście żeby się o tym przekonac trzeba to zobaczyć, wiec nie żałuję. Nie będę Tobie opisywać atrakcji za atrakcją, bo skoro chcesz spędzić w BA cały tydzień to będziesz miał czas obejrzeć je wszystkie bez wyjątku. A jak mawiał klasyk - naprawdę warto !
K
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#11 PostWysłany: 06 Sty 2015 19:47 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Kasia, napisz proszę czy polecisz miejsce, w którym spałaś, jaka dzielnica, jaka cena, czy wcześniej da się zarezerwować, czy tylko płatność na miejscu, z obawy na lawirujący kurs peso?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#12 PostWysłany: 06 Sty 2015 21:23 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Dodam do tych propozycji Mar del Plata, piękne plaże super Ocean fajne miasto.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#13 PostWysłany: 06 Sty 2015 21:34 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Należę do osób, które lubią mieć z góry wszystko (o ile się oczywiście da ) zaplanowane włączając w to przede wszystkim noclegi. Po prostu szkoda mi czasu na szukanie noclegów na miejscu - wolę od razu skupić się na zwiedzaniu. Ponadto jestem trochę wybredna i staram się ( mimo często wyższej ceny ) zachować pewien poziom komfortu . Zazwyczaj koszt takiego noclegu kształtuje się na poziomie 50-70 usd za pokój dwuosobowy. Przypadek Buenos Aires był o tyle specyficzny, że po raz pierwszy w życiu zmuszeni byliśmy po pierwszym noclegu zmienić hotel. Nie ma się co rozpisywać ,hotel/pensjonat w którym nocowaliśmy bardzo mocno odbiegał od tego co było w opisie. Koniec końców zakwaterowaliśmy się w hotelu Hotel de las Américas i byliśmy bardzo zadowoleni:
http://www.booking.com/hotel/ar/de-las- ... ight_room=
Przede wszystkim - centralne położenie , praktycznie wszędzie dało się dojść na pieszo. Wygodne, czyste i komfortowe pokoje z wifi i obfite śniadanie.
Nic dodać.
K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#14 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:08 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Co prawda w tym miejscu nie byłem, ale na pewno rozważyłbym wyjazd do "Wandy" - jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie możemy mówić o kolonizowaniu przez Polaków. Nie wiem czy dojazd jest trudny. Polecam obejrzeć ten dokument:

.


edit; Z tego co widzę jednak Wanda jest daleko od Buenos Aires;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#15 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:28 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
raku napisał(a):
Co prawda w tym miejscu nie byłem, ale na pewno rozważyłbym wyjazd do "Wandy" - jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie możemy mówić o kolonizowaniu przez Polaków. Nie wiem czy dojazd jest trudny. Polecam obejrzeć ten dokument:

.


edit; Z tego co widzę jednak Wanda jest daleko od Buenos Aires;p

Za to bardzo blisko Iguassu (-;
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#16 PostWysłany: 08 Sty 2015 02:10 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
Mógłby ktoś napisać o przeprawie promem do Urugwaju? Ja co prawda będę podróżować w przeciwnym kierunku ale wydaje mi się ze to akurat jest wiedza każdemu przydatna. Co jak gdzie kiedy kupić bilety. Thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#17 PostWysłany: 08 Sty 2015 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
superneon napisał(a):
Mógłby ktoś napisać o przeprawie promem do Urugwaju? Ja co prawda będę podróżować w przeciwnym kierunku ale wydaje mi się ze to akurat jest wiedza każdemu przydatna. Co jak gdzie kiedy kupić bilety. Thx

Informacje znajdziesz na tej stronie

http://coloniaexpress.com/uy
http://coloniaexpress.com/ar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#18 PostWysłany: 08 Sty 2015 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Buquebus, chyba najtańsza opcja jeśli chodzi o prom. Jeśli jesteś na budżecie i nie szkoda ci zarywać nocki, kursuje też Bus de La Carrera, który jest śmiesznie tani - wyjeżdża bodajże o 22:00 z Montevideo i dociera koło szóstej rano kolejnego dnia do BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#19 PostWysłany: 08 Sty 2015 13:47 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
dji napisał(a):
Buquebus, chyba najtańsza opcja jeśli chodzi o prom


Nie jest najtańsza. Taniej wychodzi Seacat albo Colonia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#20 PostWysłany: 14 Sty 2015 15:00 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Hej. Widzę że temat trochę ostygł, więc się podłącze.
08 lutego lecę z żoną na 15 dni do Argentyny, co prawda lądujemy w Montevideo(Urugwaj),
ale już następnego dnia chcemy być w Buenos, z kolei wylot mamy z Mendozy.
Chodzi o to, żeby to sensownie połączyć trasę tak aby przed 23 lutego być w stolicy wina.
Na początku planowaliśmy trasę
Buenos-El Calafate-Bariloche-Puerto Montt-Valparaíso-Mendoza.
Ale nie wyobrażając sobie tych odległości w Argentynie i Chile, nie wiem czy jest to wykonalne?
Jaki transport najlepiej wybrać? I jak go zarezerwować?
Jesteśmy trochę nastawieni na Patagonię, ale wchodzi w grę też trasa po północy kraju(wodospady Iguazu).
Proszę o wskazówki jak najlepiej zagospodarować te 15 dni?
Musi być : Natura i dobre jedzenie i wino
Obejdzie się: Wielkie miasta i zabytki
Pozdrawiam Kamil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group