Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2016 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1434
srebrny
Hey jak w temacie czy zna ktoś godną polecenia agencję organizującą wycieczki z El Calafate w szczególności na Perito Moreno ale także np. El Chalten. Oczywiście w necie można tego znaleźć sporo chodzi mi o jakąś sprawdzoną i godną polecenia nie koniecznie najtańszą. Wszelkie wskazówki co jeszcze warto zobaczyć w okolicy bardzo mile widziane. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#2 PostWysłany: 16 Lut 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 967
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
Mogę Ci polecić firmę Comapa http://www.comapa.com/inicio, tylko ,że oni chyba organizują głównie z Punta Arenas i Puerto Natales. Firma sprawdzona przeze mnie i wielu forumowiczów ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2016 21:03 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1678
Bezkonkurencyjna agencja w El Calafate to "Hielo y aventura". Korzystaliśmy, śmiało możemy polecić. Organizują wszystko, co jest wartego zobaczenia w okolicy. Dodatkowym plusem jest możliwość płatności Mastercard'em, z czym w El Calafate jest generalnie problem.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Sty 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Czy Hielo&Aventura to jedyna firma organizująca trekking po lodowcu Perito Moreno? Tak wyczytałem na pewnym blogu, czy może jednak w El Calafate są jakieś inne firmy z taką usługą? Tańsze? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:56 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Jak przejdziesz się główną ulica w El Calafate, to agencji sprzedających wycieczki jest bardzo dużo, w zasadzie na każdym kroku. Ciężko mi powiedzieć, czy wszystkie sprzedają tylko jednego organizatora, czy jest ich więcej. Natomiast moim zdaniem nie warto rezerwować wcześniej, płacisz więcej (na miejscu z reguły jest taniej albo dostaniesz 10-15% rabatu płacąc gotowka), nie wiesz jakie warunki pogodowe będą. Raczej lepiej zorientować się na miejscu i wtedy wybrać i zarezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2022 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Planowałam 1-dniową wycieczkę do P.Moreno z P. Natales, niestety w obecnej sytuacji (granica otwarta 8-16) nie jest to możliwe.
Czy ma ktoś zamysł co jest w tej sytuacji najrozsądniejsze - autobus do El Calafate+wycieczka, czy wypożyczenie samochodu i przejazd --> gdzie właściwie da się dojechć?:)

Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie!
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2022 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Trochę czasu już minęło fakt, ale mnie się wydaje ze przyjechałem na miejsce autobusem zwykłym i na miejscu wziąłem trekking od ręki od lokalnego biura. Pewnie z pominięciem prowizji pośredników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Sie 2022 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 657
srebrny
Jestem aktualnie w trakcie sprawdzania opcji mini trekkingu na Perito Morreno. Polecana tutaj firma Hielo&Aventura zyczy sobie 119k ARS za dwoch doroslych i jedno dziecko. Platnosc przez internet karta, co oznacza oficjalny kurs i zawrotna kwote 4100 pln za nasza trojke. Z drugiej strony, gdyby zaplacic gotowka na miejscu, wymieniona po blue rate wyszloby 1960zl. To ciagle duzo, natomiast jak czytam opinie kilku osob, ze ten lodowiec to byl najpiekniejszy widok jaki widzieli w zyciu, to zaczynam rozwazac czy jednak raz nie zaszalec. Wyslalem wiec zapytanie do Hielo&Aventura, dobry kontakt, bo odpowiedzieli po dwoch godzinach. Niestety nie daja mozliwosci rezerwacji przez internet bez zaplaty z gory i rekomenduja zakup ze 3 tyg wczesniej. Styczen to wysoki sezon, wiec trace nadzieje, ze uda nam sie wybrac na ten trekking, no ale coz, 2k pln to i tak bardzo duzo. Troche z przymrozeniem oka: moze potrzebujemy watek lancuszkowy na forum, typu kazdy kto jedzie do El Calafate moglby dokonac zakupu na miejscu wycieczek dla kolejnych wybierajacych sie osob itd. ;)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2022 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
W El Calafate (jak Maradona da) będę 10-14/11 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:51 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 233
Kilometry: 487 115
Ja się melduję 5-7/11:-) A potem pomykam do El Chalten
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2022 22:21 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
Rezerwujecie wcześniej czy raczej nastawiacie się na kupienie czegoś już będąc na miejscu zarówno pełnej "wycieczki z przewodnikiem" jak i samych przejazdów busami i reszty na własną rękę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lis 2022 10:56 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 55
@Zeus @letadełko i co wam udało się zrobić w El Chalten? I jak cenowo to wyszło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2022 23:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
@jerkar2 w El Chalten zrobiłem trek do Laguna de los Tres (bardzo ok trek, jedynie końcówka wymagająca)

https://www.travelyesplease.com/travel- ... l-chalten/

ale pogoda nam się mega zepsuła pod koniec, więc na jeziorku byliśmy krótko.

W El Calafate, wynajęliśmy auto na 24h za 22k ARS i zrobiliśmy lodowiec oraz okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2022 02:37 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 67
W El Chalten byłem w zeszłym tygodniu, jednego dnia zrobiłem trek do Laguna Torre, drugiego dnia do Lago de los Tres. Koszt 0 ARS.
W El Calafate pojechałem autobusem na lodowiec. Autobus 8000 ARS w dwie strony, wejście do parku 4000 ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2023 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 967
Loty: 271
Kilometry: 597 231
srebrny
Może to trochę szalony pomysł ale czy był ktoś w El Calafate lub El Chalten zimą? Mam okazję być pod koniec września ale nie wiem czy to warte zachodu. No ale Cerro Tore od lat chodzi mi po głowie :D Chodzi głównie o to czy wykonalne są jakiekolwiek trekkingi o tej porze roku.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group