Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Paź 2022 22:56 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Super, będzie dużo relacji ;).. ja planuję być El Calafate w lutym, jako krótki wypad z Chile do Argentyny. Poczytam jako inspiracja pod kolejne podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 19 Paź 2022 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
billabong napisał(a):
Co do 20/11, który wypada w niedzielę, to zależnie od tego o której lądujesz w BsAs to dla mnie numerem jeden (pomijając oczywiście te znane rzeczy) jest niedzielna Feria de Mataderos - zdecydowanie coś zupełnie innego (wyszukaj też na YouTube, jest mnóstwo filmików takich jak np:

8-) Co (dla mnie) ważne, to nie jest coś robione pod turystów (którzy oczywiście też tam są) ale lokalna impreza i to całkowicie zmienia atmosferę miejsca. Mnie zachwyciło.


@billabong: czy masz może porównanie Feria de Matadores z niedzielnym targiem w San Telmo? Nocując w hotelu Anselmo będę miał ten drugi pod nosem, więc zastanawiam się, czy jechać również na ten pierwszy. Tak na szybko, widzę, że na Feria de Matadores może być więcej folkloru związanego z Gaucho, a w San Telmo więcej szeroko rozumianych "antyków", ale być może różnic jest więcej?

A może @Buyaka może podzielić się przemyśleniami "lokalesa" na ten temat :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 20 Paź 2022 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey Tak jak piszesz, FdM ma dużo większy walor folklorystyczny w porównaniu z San Telmo (przewaga 'antyków'). Ja uwielbiam takie miejsca więc próbowałabym wcisnąć oba, a jeżeli nie dałoby rady to FdM. Oczywiście rozumiem, że w Twoim wypadku logistycznie może to nie mieć sensu.

Chciałabym tylko jeszcze zaznaczyć (po raz kolejny 8-) bo napisałam to już pod tym video z YT), że ten walor folklorystyczny nie jest w stylu pod turystów (vide pociąg do Machu Picchu) tylko o wiele bardziej lokalny. Gdziekolwiek jednak byś nie poszedł: na FdM czy targ w San Telmo, będziesz zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:33 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Podrzuce na szybko 3 grosze ode mnie:

San telmo:
plusy
- jest w scislym centrum miasta
- jest tam baardzo duzo sprzedawcow i wszystkiego po trochu do wyboru: antyki, wyroby gaucho, ubrania, mate, akcesoria, bizuteria, pocztowki, pamiatki, etc.
- po przejsciu samego marketu ulicznego mozna pojsc do mercado central (choc teraz to juz bardziej hipsteriada niz tradycyjny market), museo moderno (muzeum sztuki nowoczesnej) albo (gorrraco polecam) pojsc cos zjesc do Pulpería Quilapán(!!!1oneone) (https://g.page/pulperiaquilapan?share) y, ewentualnie obczaic wnetrza Nápoles (https://goo.gl/maps/3Zf7fLfp2ALyV5s78). Hint: ten miejsca mozna zwiedzic nie tylko w niedziele.
- nawet jak pada sporo straganiarzy sie wystawia

🚫 minusy
- trzeba non stop uwazac na kieszonkowcow
- pierdyliard ludzie wszedzie i zawsze
- ceny sa raczej w strone wysokich
- w wiekszosci mozna placic tylko gotowka (ewentualnie digital walletem: Mercado Pago, nie wiem jednak, czy da sie go zalozyc na polski dowod)
- nie uswiadczy sie tu wystepow folklorystycznych
- nie ma raczej standow z typowym argentynskim jedzeniem (wszak jest duzo restauracji i barow wokol)


Feria de mataderos:
plusy
- duzo fantastycznego, tradycyjnego jedzenia (empanady z różnych regionów kraju, choripan, slodkie frykasy)
- sporo standow z jedzeniem, antykami, nozami, wyrobami ze skory, drewna czy metalu (noze, mate, etc.), roznego rekodziela
- ceny powinny byc raczej nizsze niz te na San Telmo
- nie ma tylu turystow (co nie zmienia faktu, ze i tak jest duzo ludzi). Polecam tam byc jak tylko otwieraja stragany (11-11:30)
- w zaleznosci od dnia sa: koncerty folklorystyczne, tance, a nawet konkursy jezdzieckie gaucho
Bonus: mozna sprawdzic na ich profilu IG (http://www.instagram.com/feriademataderos) co sie szykuje na dana niedziele (i czy w ogole sie odbedzie)

🚫 minusy
- w wiekszosci mozna placic tylko gotowka (ewentualnie digital walletem: Mercado Pago, nie wiem jednak, czy da sie go zalozyc na polski dowod)
- jest duzo dalej polozone. Liczac od Obelisco, to okolo 1h drogi autobusem w jedna strone. Trzeba uwazac zarowno podczas dojazu autobusem jak i na miejscu.

⚠️ BARDZO WAZNE INFO: jesli pada, to feria organizowana nie jest.
To bardzo dobrze odzwierciedla argentynskie podejscie do zycia: jesli pada, plany zwiazane z wyjsciem z domu automatycznie ulegaja anulacji 😂
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 26 Paź 2022 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@j_a: co do Twojego wpisu w wątku o SP de Atacama:

"Droga przez Paso de Jama jest faktycznie niesamowita, ale po stronie argentyńskiej (do Purmamarca) to dopiero są widoki. Ale to już inny temat",

czy jest jakiś odcinek drogi nr 52, który szczególnie byś polecał? Nie za bardzo by mi pasowało jechać aż do granicy z Chile i potem wracać, ale skoro i tak będę się udawać do Salina Grande, mógłbym jeszcze jakiś kawałek dalej podskoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Paź 2022 07:43 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Po stronie chilijskiej są rozległe krajobrazy Altiplano z widokiem na wulkan i laguny. Strona argentyńska jest chyba najbardziej malownicza w pobliżu Purmarca, kiedy z Altiplano zjeżdża się niżej krętą górską drogą (plus same Salinas Grandes). Trudno mi powiedzieć, czy warto jechać w stronę Paso de Jama, to jest jednak spora odległość a podobnych krajobrazów wokół Salinas trochę jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 03 Lis 2022 04:55 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
wpadam z pytaniem, bo mi sie przypomnialo, ze sporo Was do Buenos wpada w podobnym czasie.
To jak, kto sie pisze na spotkanie w stolicy, 9.11? 😁
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Lis 2022 06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Proszę mnie zapisać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Lis 2022 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Mialo być Mexico, później Buenos, ostatecznie będzie Labuan... niestety nie dołączę, ale życzę udanego spotkania. Wasze zdrowie!
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 04 Lis 2022 02:36 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
No będę w Buenos 9list. Od 22.00 do 6.45 dnia nastepnego. Łączę sie myślami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group