Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2023 14:01 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Kłaniam się.
To moje drugie podejście do kierunku. Pierwsze nie doszło do skutku dwa lata temu przez pozytywny PCR jednego z nas tuż przed wylotem :(
Wyjazd rodzinny, dzieci podrośnięte i wprawione. Tydzień (sobota-sobota) na miejscu. Ponieważ tydzień to trochę za mało na dalsze kierunki a poza tym jednak w Dubaju chcielibyśmy pobyć trochę (choć cały tydzień to za dużo, poza tym ceny w hotelach "trochę" oszalały ostatnio), wymyśliłem wstępnie coś takiego, korzystając z tanich biletów do Maskat:
20.01, 21:40 - przylot do Abu Zabi. Nocleg.
21.01, 10:10 - wylot do Maskat. Wypożyczenie samochodu, przejazd w kierunku północno-zachodnim kraju.
22.01 - zwiedzanie północno-wschodniego Omanu - c.d.,
23.01 - powrót do Maskat, zwrot samochodu, zwiedzanie miasta, nocleg,
24.01, 12:00 - przelot do Abu Zabi. Przejazd do Dubaju (Deira). Po południu i wieczorem zwiedzanie miasta.
25.01 - Dubaj c.d.
26.01 - Dubaj c.d., zmiana miejsca noclegu - Marina.
27.01 - przejazd rano do Abu Zabi. Zwiedzanie Abu Zabi. Wylot wieczorem (22:15).
Proszę o opinię czy byłyby to - według Was - dobrze wyważone proporcje czasowe. Wyjazd nie ma być szczególnie intensywny - ot trochę zwiedzania i obijania się. Budżet ma znaczenie. O poszczególne miejsca i atrakcje nie pytam, bo już poczytałem :)
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Lis 2023 14:33 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
A co planujesz zwiedzać w pólnocno-zachodniej części Omanu? Mój plan na Oman, który zacząłem szczegółowo tworzyć na początek przyszłego roku, a który z pewnych przyczyn musiałem odłożyć zakładał wypożyczenie samochodu w Muskacie i przejazd na płd-zachód (Nizwa, Jabal shams), a następnie w kier. wschodnim (Bidiyah / Wahiba Sands) i w Okolice Sur ze zwiedzeniem Wadi Khalid i Wadi Tiwi. Objazd szacowałem na od 4 dni (plan napięty) do 6 dni (na spokojnie, z noclegiem na pustyni Wahiba Sands).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2023 14:50 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Chcę jechać w kierunku Sur / Al Hadd. Obejrzeć parę rzeczy wzdłuż wybrzeża i Wadi Bani Khalid / Wadi Tiwi. A może wrócić i zrobić innego dnia pętlę Nizwa, Jabal Shams. Nie wiem jeszcze, może na miejscu zdecyduję. Pewnie gdybym chciał spędzić tam więcej czasu to i sześć dni byłoby mało. Wstępnie zakładam trzy dni na pierwszy raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2023 17:05 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Tak jak wspomniałem, dopiero planowałem tego typu objazd, ale z Twego opisu wynika, że w praktyce masz 2 dni na objazd Omanu: popołudnie 21.01 (zachód słońca po godz. 17 zdaje się), cały 22.01 i część 23.01, z czego tego dnia trzeba dojechać do Muskatu (zwiedzając po drodze jak rozumiem) i zwiedzić miasto. Mało czasu, ale o ile lot się nie opóźni i na lotnisku procedury przylotowe i wypożyczenie samochodu pójdzie sprawnie, to chyba realne byłoby po przylocie jechać od razu w kierunku Nizwy i Jebel Shams, podjechać na punkt widokowy i.... zaraz będzie koniec dnia.
Moim zdaniem i wg moich prywatnych kryteriów kłóci się to z założeniem "wyjazd nie ma być szczególnie intensywny - ot trochę zwiedzania i obijania się". A co planujesz zobaczyć w Muskacie? Wielki meczet jak rozumiem odpada, czy godziny zwiedzania zmieniły się ostatnio? Bo było 8:30-11.

Skoro planujesz 2 pełnie dni w Dubaju, nie licząc dnia przylotu i odlotu, to osobiście rozważałbym:
a) skrócić pobyt w Dubaju o 1 dzień i ten dzień spędzić w Omanie. Tym bardziej, że Dubaj czy ZEA to częsty punkt przesiadkowy w lotach na Daleki Wschód w przeciwieństwie do Omanu a zatem łatwiej będzie w przyszłości zaplanować stopover w ZEA i zobaczyć coś więcej.
b) z Muskatu leciałbym bezpośrednio do Dubaju (tak tez planowałem), bilety nie są tak tanie jak Wizz do Abu Zabi ale i tak niedrogie a zaoszczędzimy (czas i pieniądze) na jeździe Abu Zabi-Dubaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2023 18:11 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
@Przemm
Serdeczne dzięki. Na pewno rozważę Twoje wskazówki. Trochę uciekło mi, że dzień w styczniu dość szybko się kończy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group