Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:15 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Brakowało mi takiego narzędzie, które pozwalałoby na wyszukiwanie możliwych tras (a nie najkrótszych połączeń) na podstawie całej siatki połączeń (cała siatka Star Alliance dla Miles&More) i zgodnie z zasadami stref dla programu. Więc taką aplikację napisałem. Wyszukiwanie opiera się o trasę w jedną stronę. Można w dowolnym momencie włączyć filtr stref, wyszukiwać względem kraju lub konkretnego miasta. Nie ma opcji wpisywania kodów lub nazw z klawiatury, bo i tak przydawałoby się to raczej tylko w 1 kroku, później wybór mocno się ogranicza. Aplikacja działa offline, jest prosta i szybka.

Nic na tym nie zarabiam, nie ma reklam, więc proszę o nie traktowanie tego jako reklamy (dla mnie to część CV w kierunku zmiany branży).
Może Wam się przyda ;)
Dla chętnych link:
https://play.google.com/store/apps/deta ... wardroutes

Chętnie odpowiem na pytania i uwagi.

Wiele by można jeszcze dodać, w planie mam obsługę AAdvantage.
Na razie aplikacja nie uwzględnia niuansów geometrii, czyli nie wyskakuje ostrzeżenie, gdy trasa wyraźnie zawraca.
Dorobię to przy okazji implementacji AAdvantage, bo tam to jedna z głównych zasad programu.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Pierwsze pytanie - czy dobrze widzę, że kalkulowana jest tylko stawka w Y? Możnaby dodać też stawkę w C ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:35 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Tak - na razie podawana jest tylko stawka w Y. Zakładałem, że główną funkcjonalnością ma być szukanie tras, bo każdy bardziej zainteresowany stawki, szczególnie te w C, dobrze zna ;)
Ale masz rację, przy okazji robienia drugiej wersji dodam też ilość potrzebnych mil dla C ;)

Generalnie jest tam jeszcze jeden większy bug, którego na razie nie poprawiam, bo nie paraliżuje aplikacji.
Normalnie gdy aplikacja zna już 2 strefy to nie da się wybrać portu niemożliwego do "dolecenia".
Ale gdy znana jest tylko 1 strefa, to niestety da się wybrać port do którego po jego wyborze nie da się dolecieć (w kroku-segmencie pomiędzy wybrany portami nie da się nic wybrać). Ale generalnie nie psuje to zabawy w szukanie tras.

Dla AAdvantage trochę boję się rozgryzania implementacji dla ich licznych wyjątków. Bo tam dla podróży pomiędzy niektórymi 2 strefami jest możliwa przesadka w 3 strefie, ale np. tylko w jednym porcie (np.DOH).

Generalnie mam w ogóle nadzieje, że taka aplikacja jest legalna, ale skoro z powodzeniem działały serwisy do wyszukiwania dostępności, czyli aktywnie obciążały jakieś API to taka moja prosta apka pewnie nikomu krzywdy nie zrobi.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Paź 2017 17:06, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2017 16:03 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
tropikey napisał(a):
Pierwsze pytanie - czy dobrze widzę, że kalkulowana jest tylko stawka w Y? Możnaby dodać też stawkę w C ;)


Puściłem właśnie nową wersję aplikacji.
Teraz:
- pokazuje ilość potrzebnych mil dla Y i C
- obsługuje program AAdvantage (ale tylko dla siatki OneWorld)
- pokazuje porty na mapie

Główne braki to brak obsługi wyjątków dla zasad tras w AAdvantage (da się przez 3 region za tę samą ilość mil przy określonych przesiadkach i liniach).
Brak linii partnerskich. Jest niby Hawaiian, ale ma małą siatkę (dodałem ręcznie).
Dobrze by dodać jeszcze Etihada, GulfAir, Air Tahiti Nui, Alaska Airlines i Fiji.
Nie chce mi się przepisywać ręcznie tras. O ile uda mi się zautomatyzować zgrywanie siatki to dodam także linie partnerskie.
Dla Etihada jestem blisko ;)

Dorabiam też dodatkowy link przy informacji o operującej na połączeniu linii. Po kliknięciu pokażą się konkretne loty w rozkładzie dla bieżącego tygodnia i da się zmienić tydzień.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2017 09:08 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Wersja 2 aplikacji nie działa na niektórych telefonach. Poprawiłem usterkę i w wersji 3 powinno wszystko śmigać.
Usunąłem też w menu dla AA opcję 5 segmentów bez regionów, bo tam tak się nie da.
Siatki połączeń są zaktualizowane dla Star Alliance i One World.

Bardzo chcę dorobić opcję pokazywania rozkładów dla konkretnych połączeń (z numerami lotów i godzinami).

Jeśli macie jakież życzenia to piszcie, może uda się je łatwo dodać.
Z góry piszę, że nie jestem w stanie dodać weryfikacji dostępności. To już nie jest takie proste.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Paź 2017 09:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Planujesz jakąś wersję webową, nie aplikację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Paź 2017 10:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Na Huawei P8 nie działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Paź 2017 11:57 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
A masz wersję 3.0 ? Nie dostałem informacji o błędach na tej wersji. Wersja 3.0 jest od wczoraj od 14:40.
Wersja 2.0 wyrzucała błąd na niektórych telefonach z powodu złego interpretowania poleceń do oszczędzania pamięci. Wyrzuciłem je i błędów nie powinno być.

Za wersję webową kiedyś się zabierałem, ale nie skończyłem jej. Jeśli będę musiał wrócić do front-endu to wrócę też do wersji webowej (co pewnie nastąpi, bo od listopada zaczynam pracę w nowej branży i od front-endu tam nie ucieknę).
Nie byłem w stanie uczyć się wszystkiego równolegle.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2017 16:03 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Zrobiłem wersję 4.0. Główny dodatek to rozkłady lotów online (po wybraniu pary portów). Na mapie wreszcie pokazuje się trasa po kołach wielkich.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group