Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2016 00:12 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Jadąc z Cassino do Rzymu wyjechałem przez bramkę z telepasem którego nie posiadałem, bramka się otworzyła ale bilet nie został opłacony, wszedłem na http://www.autostrade.it/en/rmpp ale niestety na bilecie nie ma 10-cyfrowego kodu, jest 21-cyfrowy kod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 30 Sie 2016 00:22 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
i co dalej ?? mamy sie domyslic pytania ??

a moze od razu zapytasz ich: +390554210452
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Próbowałeś wpisać ostatnie 10 cyfr kodu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:39 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Próbowałem, nie działa - Attention ! The number entered is not correct. Retry by modifying the data indicated below.

Obawiam się że zapłacę za najdłuższą trasę licząc od Cassino bo nie mam wydruku z informacją gdzie zakończyłem podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2016 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2865
niebieski
Mają Twoje foto na bramce, więc teoretycznie do obronienia gdzie wyjechałeś. Najdłuższa trasa w tym kierunku ewentualnie zamknie się w okolicach 50EUR, więc nie jakoś bardzo strasznie, kwestia czy jakichś kar nie doliczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jesteś jeszcze w ITA?
Jeżeli tak - podjedź do punktu obsługi Autostradale i opisz sytuację. W naszym przypadku bez kłopotu zakończyliśmy sprawę po naszej myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2016 15:11 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Jestem już w Polsce, z tego co zdążyłem się zorientować mam tylko STAZIONE DI ENTRATA (bilet ze stacji wejściowej) a powinienem mieć bilet z bramki wyjściowej. Chyba powinienem na tej stronie http://www.autostrade.it/en/rmpp w zakładce punto blu pobrać self-certification form, wypełnić go i wysłać faxem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:03 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Napisz mail, wyszłoby szybciej niz pisanie na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:10 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Trzeba załatwiać telefonicznie bo na odpowiedź mailową to można czekać do emerytury
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Dla bywalców pewnie oczywiste, ale dla pierwszy raz jadących do/przez Włochy generalna uwaga dot. płatności na włoskich autostradach - lepiej mieć gotówkę. Lepiej bilon (po zapłaceniu 9€ rachunku banknotem 50€ musiałem wysiadać i zbierać monety spod samochodu...).
Na kilka przejazdów mniej niż w 10% przypadków przeszła mi płatność kartą. Zazwyczaj nie działał ani mastercard Alior walutowa debetowa, mastercard kredytowa PLN, o ile pamiętam kredytowa visa PLN też nie.

Niektóre bramki są tylko do płatności kartą. Jeśli się nie uda zapłacić - lepiej nie cofać żeby wjechać na inne bramki (cholera wie jaki mandat za to przyślą ;) ) tylko wcisnąć "help" czy inny "alarm" - maszyna wypluje druk z informacjami do późniejszej płatności i otworzy szlaban (kamery wykrywają tablice rejestracyjne, więc nie ma co kombinować. Zwłaszcza w przypadku auta z wypożyczalni, która za np. kwit z autostrady na 10€ doliczy sobie 50-80€ za udostępnienie danych...).
Później wystarczy wejść na stronę www.autostrada.it, "unpaid toll" ( http://www.autostrade.it/en/rmpp ), wybrać metodę płatności, podać numer z kwitu itd. i po prostu zapłacić.
Zgodnie z informacją z kwitku z autostrady jest na to 15 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Ponieważ znowu udało mi się nie móc zapłacić za fragment autostrady (wszystkie karty odrzucone, za mało gotówki i niechęć rozmiany 100€) jest nowa lekcja ;).
Tym razem nie musieliśmy nawet wciskać "help" - żeby nie blokować bramki po około minucie wypluło bilet z powrotem i otworzył się szlaban.

I tu lekcja #2 - nie wszystkie odcinki autostrady da się opłacić po fakcie w taki sposób jak opisany w moim poprzednim poście - niektóre mają jakichś oddzielnych operatorów i wyskakuje na tej stronie komunikat o braku opcji płatności online.

Wówczas zostaje zwykły przelew w € (np. z Alior Kantor) na podane na odwrocie kwitu konto.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Kwi 2019 11:54 

Rejestracja: 16 Sie 2016
Posty: 42
Tak dla potomności odkopię, udało mi się załatwić wszystko mailowo, dostałem odpowiedź po tygodniu, zapłaciłem bodajże 8 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2019 13:35 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1161
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Jak by ktoś nie opłacił przejazdu za autostradę na Sycylii, to jest tam inny koncesjonariusz niż na części kontynentalnej Włoch.

Kontakt mailowy

CAS
Consorzio Autostrade Siciliane
Contrada Scoppo
98122 Messina
www: http://www.autostradesiciliane.it
cas@autostradesiciliane.it

Dane do przelewu

TRANSIT MADE ON AN AUTHORIZED TELEPASS TRACK

How to pay the toll:For Foreign payments

IBAN: IT 46 N 02008 16511 000300183771

BIC Swift: UNCRITM1K66

REASON: license plate of the vehicle, date of transit and exit gate

If the vehicle registration number is not specified, the transit date and exit toll station will not be possible to proceed with the correct toll assignment.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#14 PostWysłany: 22 Cze 2022 23:55 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Ostatnio jeździłem po Włoszech autostradami i placiłem za nie Revolutem. Po pewnym czasie zorientowałem się, że jedna płatność nie przeszła przez "Zabezpieczenie lokalizacyjne" (nie wiedziałem, że miałem to włączone). Odrzucona kwota nieduża, bo 2,5 euro, ale nie bardzo wiem czy powinenem się tym przejąć czy olać? Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Revolut
#15 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:45 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 402
niebieski
@D4miss
Czy bramka nie wydała takiego dłuższego kwitka do opłaty np. przelewem?
Zdarzało się również że system po jakimś dłuższym czasie ponownie obciążał kartę.
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#16 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:51 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
@Grzenio1970
No właśnie niestety nie wiem, bo po otworzeniu bramek po prostu przejechałem myśląc, że wszystko jest ok. Support revolutu niestety nie jest w stanie pomóc, bo już sie z nimi kontaktowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#17 PostWysłany: 23 Cze 2022 15:05 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 402
niebieski
@D4miss
Zgadza się, bramka otwiera się ale przy okazji drukuje się kwitek z numerem rejestracyjnym plus instrukcją jak opłacić i oczywiście karami.
Pozostaje Ci wyłącznie kontakt z operatorem.

https://www.autostrade.it/en/rmpp/cose- ... -pagamento
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
D4miss uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group