Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:04 

Potrzebuje pomocy fotografa,
chce kupic aparat do podrozy - przedewszystkim zalezy mi na dobrej jakosci zdjec ludzi i przyrody, cos dla amatora na czym mogłabym się podszkolić i pójść w stronę fotografii :) Wiadomo, iz czasem bagaż jest ograniczeniem - zatem rozmiar jest bardzo ważny ... :roll: Wydać mogę na niego do 2000 tys złotych ... Zanstanawiałam się nad kompaktem sony nex ... jednak w ogóle nie mam pojęcia ...
proszę o poradę

http://www.facebook.pl/AmyOnRoad
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Kwi 2013 11:52 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 160 637
ama670 napisał(a):
Wydać mogę na niego do 2000 tys złoty ...

Jakbym miał tyle $$ brałbym Nikon D3X :)

A poważnie to musisz się zastanowić czy chcesz aparat kompaktowy (rozmiarowo) czy rozwojowy.
Miałem kiedyś hybrydę canona, możliwości manualne (rozwój poniekąd rozumiem poprzez umiejętność jak najlepszego ich wykorzystania) były tragiczne. lustrzankę kupisz już za 800-1000zł a dobry jasny obiektyw np. 17-50 2.8 za 1300zł. Będzie uniwersalnie, jasno, szeroko i portretowo.

#3 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:14 
Awatar użytkownika

niebieski
ama670 napisał(a):
Potrzebuje pomocy fotografa,
chce kupic aparat do podrozy - przedewszystkim zalezy mi na dobrej jakosci zdjec ludzi i przyrody, cos dla amatora na czym mogłabym się podszkolić i pójść w stronę fotografii :) Wiadomo, iz czasem bagaż jest ograniczeniem - zatem rozmiar jest bardzo ważny ... :roll: Wydać mogę na niego do 2000 tys złoty ... Zanstanawiałam się nad kompaktem sony nex ... jednak w ogóle nie mam pojęcia ...
proszę o poradę
http://www.facebook.pl/AmyOnRoad

miałem dokładnie ten sam problem, chciałem tanią lustrzanke ale znajomy fotograł przekonał mnie do nexa. Ponoć jakość zdjęć podobna/lepsza niż amatorskie lustrzanki, a rozmiar zdecydowanie mniejszy (ja nawet do chin latam z podręcznym...). Na dodatek dużo lepszy do filmów (zobacz sobie nocne wideo, świetny obraz:

) No i "realne" ISO miażdży (przy 3200-6400 ciągle daje rade).
Choć nie jestem profesjonalistą więc mówie tylko to, co przeczytałem/usłyszałem.

PS. Ponoć nie ma sensu brać nexa 5, lepiej dołożyć do 5n.
PS2. Dziś poszła paczka z moim 5n, licze że w czw dojdzie to chętnie zdam relację :)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
HON fly4free
Tu możesz poczytać też: zakup-aparatu-fotograficznego-do-1500-zlotych,18,18067
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 30 Kwi 2013 20:57 
Awatar użytkownika

lustrzanka analogowa:)

#6 PostWysłany: 30 Kwi 2013 21:47 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Analogowa może nie bo z tym wywoływaniem to różnie bywa. Raz że trzeba latać po fotojokerach, 2 że to jednak kosztuje. Mimo wszystko polecam lustrzankę cyfrową + jakakolwiek stałka, 50/1.8 na pewno warta każdych pieniędzy a po powrocie miło pooglądać zdjęcia z tą głębią i ostrością.

#7 PostWysłany: 30 Kwi 2013 22:37 

Sam mam lustrzankę cyfrową no i nie polecam. Mam dwa obiektywy i muszę nosić przez to go w sporej torbie, która musi się zmieścić w bagażu podręcznym - wiadomo Ryanair, dlatego rzadko go gdziekolwiek zabieram.
Poza tym mam wrażenie, że automatyka lustrzanek jest idiotyczna, w pełnym świetle strzela z lampą, dlatego zawsze muszę się męczyć z manualnymi ustawieniami, a często nie ma na to czasu.
Po trzecie lustrzanka to studnia bez dna, obiektywy, filtry, akcesoria, na 100% przekroczysz swój budżet.
Uważam, że do amatorskiej fotografi, zwłaszcza podróżniczej, gdzie liczy się wielkość, waga, i szybkość z jaką można wyciągnąć aparat i zrobić zdjęcie, lepsze są konstrukcje kompatkowe, zwłaszcze te nowoczesne ze zmiennymi obiektywami.

Ostatnio edytowany przez jasek, 01 Maj 2013 00:06, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 30 Kwi 2013 23:07 

Loty: 272
Kilometry: 607 350
witam na podroze z podrecznym najlepszy jest compakt. Ja zawsze zabieram panasonic lumix DMC-TZ30 miesci sie w tylnej kieszeni spodni :D zdjecia wychodza bardzo dobre nagrywanie filmow HD i mnostwo innych funkcji polecam.Cena ok 1100 zl

#9 PostWysłany: 30 Kwi 2013 23:09 

Loty: 85
Kilometry: 236 428
Polecam jakiś lepszy kompakt, z jasnym szkłem np nikon coolpix p7700
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 30 Kwi 2013 23:12 
Awatar użytkownika

Koleżanka pytała o coś na czym może sie podszkolic i isc w stronę fotografii...Innej opcji jak lustrzanka nie widzę, a żeby się nauczyć to najlepszy analog.

Jesli chodzi tylko o fajne zdjęcia z podrózy to jakis porządny kompakt wystarczy.

#11 PostWysłany: 01 Maj 2013 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 19 794
http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-hx20v
Zaawansowane możliwości jak na kompakt i dużo pozytywnych opinii.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 01 Maj 2013 13:14 

ja szukam z kolei czegos tanszego jaki kompakcik do 3 stowek mozecie polecic?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 01 Maj 2013 14:11 

sherif14 napisał(a):
http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-hx20v
Zaawansowane możliwości jak na kompakt i dużo pozytywnych opinii.

Polecam! W ciągu roku był z nami na kilku wyjazdach i na każdym sprawdził się znakomicie. Robi świetne zdjęcia, posiada matryce CMOS, ma wiele przydatnych trybów (jak ktoś nie lubi, gdy aparat robi wszystko za niego to można także korzystać z ustawień manualnych). Robi fajne panoramy 180st. i 360st., a filmy w rozdzielczości full HD wyglądają tak, że każdy oglądając je siedzi z "karpikiem" (testowane m.in. na fajerwerkach w Pampelunie i Font Magica w BCN :P ). Ma wbudowany moduł GPS (przydatne jak nie do końca pamięta się, gdzie dokładnie robione było zdjęcie lub do opisywania ich). Bateria jest wytrzymała, jednak jak ktoś planuje robić na raz bardzooo dużo zdjęć i do tego kręcić filmiki to polecam kupno zapasowej (Koszt oryginalnej baterii SONY, która pokazuje na wyświetlaczu dokładny czas w min. jaki został do końca jej pracy, to ok. 130zł. Bez wskaźnika jest tańsza, ale pokazuje tylko 3stopniową podziałkę zużycia.). Do tego wszystkiego jest mały (mieści się w każdej, nawet bardzo małej damskiej torebce) i lekki :D
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 02 Maj 2013 17:15 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 3 965
A jaką kompaktówkę polecacie do 600 zł czy lepiej dołożyć i kupić wspomnianego wyżej DSC-HX20V ?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 07 Maj 2013 19:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

ordys1990 napisał(a):
A jaką kompaktówkę polecacie do 600 zł czy lepiej dołożyć i kupić wspomnianego wyżej DSC-HX20V ?

http://www.saturn.pl/aparat-canon-power ... mpaign=xml
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 07 Maj 2013 21:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

sam stałem przed podobnym problemem niedawno, zainwestowałem w nikona d5100 - ale lustrzanka nie jest od robienia zdjęć z automatu;)
(W pierwszej podróży po zakupie, w Kanadzie, przy -28 jak nie miałem najmniejszej ochoty ściągać 2 par rękawic robiłem na gotowych trybach i nie widać było dużej różnicy między kompaktem.. ale już przy następnej cieplejszej podróży po chwili zabawy efekty spełniły oczekiwania:)

#17 PostWysłany: 08 Maj 2013 12:35 

Ja bym osobiscie polecal Sony RX-100, kupilem go pare miesiecy temu za niewiele ponad 2tys, jest to aparat naprawde poreczny, i latwy w obsludze. Sa dwa minusy tego aparatu, mianowicie, ma slaby zoom i wide angel jest dosc kiepski. Poza tymi drobnostkami, aparat robi zabojcze zdjecia i filmiki i jest naprawde godny polecenia. Oprocz zdjec na powierzchni, z podwodnym housingiem jest naprawde dobry do zdjec podwoda.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 08 Maj 2013 13:55 

Ja ze swojej strony mogę polecić rodzinę aparatów NEX, w zależności od możliwości finansowych, od 3n po model 6. Tańszym wyborem będzie Samsung NX 1000, który można już kupić za 1133 zł. Ma matrycę APS-C, czyli taką jak lustrzanki a jakość zdjęć dużo lepsza niż zaawansowanych kompaktów, które można spotkać w podobnej cenie.
Latanie z lustrzanką, choćby najmniejszą, to pomysł mało wygodny :mrgreen:
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 09 Maj 2013 11:11 
Awatar użytkownika

niebieski
schron napisał(a):
Ja ze swojej strony mogę polecić rodzinę aparatów NEX, w zależności od możliwości finansowych, od 3n po model 6. Tańszym wyborem będzie Samsung NX 1000, który można już kupić za 1133 zł. Ma matrycę APS-C, czyli taką jak lustrzanki a jakość zdjęć dużo lepsza niż zaawansowanych kompaktów, które można spotkać w podobnej cenie.

Dokładnie, jeden obrazek zastępuje wiele słów:
Image

Matryca tej samej wielkości ;)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 09 Maj 2013 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 160 637
Blackall napisał(a):
schron napisał(a):

Dokładnie, jeden obrazek zastępuje wiele słów:
Matryca tej samej wielkości ;)

1. 5d ma rozmiar pełnej klatki a nie aps-c i to jest spora różnica.
2. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w tym canonie patrzysz na lusterko.
3. A to lustro jest ustawione pod kątem 45 stopni - więc tak czy inaczej ta perspektywa zmienia punkt widzenia.
4. Różnica pomiędzy wielkością przeciętnej lustrzanki a sonym z serii nex to ok 3,5 x 3,5 x 1,5cm, dla jednego to dużo dla innego mało.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości