Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:25 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Witam,

mam kupione dla 3 osób bilety na wrzesień na trasie Warszawa - Bergamo - Gdańsk, ale już na 100% wiemy, że jednak nie możemy polecieć. Na podstawie wypowiedzi forumowiczów widzę, że możemy po prostu nie stawić się na lotnisku, bilety przepadają i tyle, żadnych kar ani opłat. A jak to się ma do odprawy, w tym odprawy online, tym również sobie głowy nie powinniśmy zawracać i po prostu nic nie robić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#102 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:26 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Nic nie robić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 22 Sie 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Odprawę możecie zrobić. A nuż lot będzie odwołany.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 22 Wrz 2016 13:33 

Rejestracja: 28 Gru 2015
Posty: 1
Witam wszystkich,

Ponieważ nie znalazłem informacji wyżej, proszę o odpowiedź :
Czy można uzyskać jakikolwiek zwrot za anulowanie rezerwacji wizzair po dokonaniu odprawy online? Przy okazji zwolnić miejsce w samolocie? Bilet kosztowal ok 700 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 22 Wrz 2016 17:23 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
maciej_85 napisał(a):
Witam wszystkich,

Ponieważ nie znalazłem informacji wyżej, proszę o odpowiedź :
Czy można uzyskać jakikolwiek zwrot za anulowanie rezerwacji wizzair po dokonaniu odprawy online? Przy okazji zwolnić miejsce w samolocie? Bilet kosztowal ok 700 zl.


w jedna stronę 700 czy dwie ? Bo jak w dwie to nie ma sensu :

"Opłata za ochronę miejsca Za lot, za pasażera 365,00 zł"

czyli ponad 7 stówek

Jak w jedną to pisać do nich, ze chciales anulowac lot i powinni Ci zwrócić nadwyżkę ponad 365
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 08 Paź 2016 21:56 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 11
Przeczytałem cały temat, ale niektóre informację się tutaj wykluczają.

Na stronie Wizzaira "wisi" info, że:
Cytuj:
Opłata za niewykorzystany lot Za lot (1 pasażer) ‎310,00 PLN

źródło: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... i-oplaty#/

Czy to jest całość kosztów czy tak jak niektórzy pisali wcześniej dochodzą do tego jeszcze jakieś bliżej nieokreślone podatki, opłaty niezwracalne?

Gdzie można w ogóle on-line anulować bilet, bo w modyfikacji mogę tylko dodać różne opcje do lotu, zmienić lot lub nazwisko?

Czy da się anulować jedną osobę z większej grupowej rezerwacji? Dodam, nie było jeszcze odprawy, do lotu ponad 3 miesiące.

i mały offtopic jeśli operacja okażę sie nieopłacalna tudzież niemożliwa to gdzie jest temat z odstąpieniem biletu, bo coś nie mogę znaleźć ? :twisted:

Dzięki,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 09 Paź 2016 08:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Jeśli nie lecisz, to po prostu nic nie rób (chociaż możesz się odprawić, w przypadku opóźnienia może kasa wpadnie), nic Ci nie zrobią (testowane). Zwrot biletu jest nieopłacalny, po prostu przepadnie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 09 Paź 2016 10:27 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie musi przejść przez kontrolę bezpieczeństwa co najmniej żeby wypłacili ewentualne odszkodowanie za opóźnienie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 27 Paź 2016 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Jeśli nie masz pewności, że polecisz to może warto dodać usługę wizz flex.
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... izz-flex#/
Nigdy nie korzystałem z niej ale z ogólnych zapisów wynika, iż można otrzymać zwrot kosztu biletów na konto wizz i wykorzystać je przez kolejne 90dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 27 Paź 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
1200 zl za lot Wizzem, jestes tego pewien, patrzyles na inne oferty? :) No chyba ze daty zupelnie sztywne, ale tez wydaje mi sie ze bilety raczej stanieja, chociazby nieznacznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 27 Paź 2016 13:47 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Do tego ciasnota w srodku i jedynie maly podreczny.
Moze sprawdz Prage bo stamtad duzo lepsze oferty ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 27 Paź 2016 21:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@‌hoolio_mind‌ Jeżeli po odliczeni tych kosztów anulacji coś jeszcze zostaje to oczywiście,że zwrócą.Pamiętaj,że troszkę więcej da się odzyskać anulując na więcej niż 14 dni od daty lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:24 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 2
Mam zarezerwowany lot do Londynu na 26 listopada i powrót 28 listopada, ale jednak nie jestem pewna, czy na pewno polecę.
I rzeczywiście jest tak, ze jak nic nie zrobię i po prostu nie polecę, to nic mi nie zrobią?
Boję się :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@‌Sagi‌ Bez ciebie te loty będą trochę smutne ale nie zapukają do ciebie o 6 rano ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 04 Lis 2016 17:12 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 1
Chcialabym bardzo zrezygnowac z lotu WizzAir Katowice - Dortmund - Katowice. Czy wciaz dziala ponizsza opcja ogloszenia o oddaniu biletu i otrzymam pelny zwrot za bilet WizzAir?

Maciek78 napisał(a):
Wystarczy, że w tym dziale: http://fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=17 zamieścisz ogłoszenie o oddaniu biletu i na mocy współpracy F4F z Wizz będziesz zwolniony z opłaty.

(...)


Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kawus uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 04 Lis 2016 17:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Nie obowiązuje, to był sarkazm

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 01 Gru 2016 14:42 

Rejestracja: 01 Gru 2016
Posty: 3
Cześć,

mam taką oto sprawę. Kilka miesięcy temu zarezerwowałem lot dla siebie i mojej dziewczyny, wczoraj otrzymałem wezwanie do sądu jako oskarżony w procesie o pomówienie. Obecność jest obowiązkowa, więc muszę tam być. Czy mogę z tego powodu anulować rezerwację bez ponoszenia dodatkowych kosztów? W regulaminie nie mogę się za bardzo doszukać jakie przyczyny są uznawane przez przewoźnika za wystarczające do anulowania.

Pozdrawiam,
Arek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 01 Gru 2016 15:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@‌Arek Molares‌ Regulamin nie przewiduje takiego przypadku i dla pewności musiałbyś to skonsultować na infolinii ale szanse nikłe.A zastanawiałeś się czy nie lepiej zapytać w sądzie czy nie uwzględnili by takiego przypadku jako powód przełożenia terminu ,jak jesteś w stanie wykazać,że rezerwacja była robiona dawno i niestety jest bezzwrotna.Masz pecha,ale próbuj obu ścieżek może,któraś zadziała ;) A na przyszłość stosuj 8 przykazanie.Amen :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 01 Gru 2016 16:26 

Rejestracja: 01 Gru 2016
Posty: 3
A mógłby ktoś bardziej obeznany zacytować punkt, gdzie jest napisane o tych wyjątkowych okolicznościach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 01 Gru 2016 17:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Regulamin jako wyjątkowe okoliczności przewiduje jedynie rezygnację za zwrotem kosztów w przypadku śmierci kogoś bliskiego 6.5. Rezygnacja z rezerwacji przez pasażera
Rozporządzenie 22.§ (3), 25.§ i 26.§
6.5.1. Pasażer może zrezygnować z rezerwacji na czternaście (14) dni przed planową datą lotu. Pasażer
będzie uprawniony do zwrotu ceny całkowitej po potrąceniu opłaty za rezygnację.(SPORY KOSZT)
6.5.2. W przypadku rezygnacji pasażera z rezerwacji w ciągu czternastu (14) dni od planowanej daty
lotu, pasażer będzie uprawniony do zwrotu ceny całkowitej po potrąceniu opłaty za inne usługi
i opłaty za niewykorzystane miejsce.

6.5.3. W przypadku śmierci bliskiego członka rodziny (matki, ojca, siostry, brata, dziadków, dziecka,
wnuka, żony, męża, konkubiny lub konkubenta), która nastąpiła w ciągu miesiąca przed
planowanym terminem wylotu zgodnie z rezerwacją, na wniosek Klienta złożony w terminie
1 miesiąca od daty śmierci takiego członka rodziny Klient otrzyma zwrot ceny całkowitej za
niewykorzystaną część przewozu, pod warunkiem przedstawienia kopii świadectwa zgonu
w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku.
6.5.4. Jeśli Wizz Air zmieni trasę lub godzinę przelotu wskazane w planie podróży zgodnie z punktem
15.1, pominie uzgodnione miejsce postoju lub doda nowe miejsce postoju, pasażer może
niezwłocznie odstąpić od umowy i przysługuje zwrot ceny całkowitej. Czasami na zasadzie dobrej woli uwzględniane są inne przyczyny ale to wymaga kontaktu i przedstawienia swojego problemu.Często uwzględniane jest leczenie szpitalne,ciężka choroba ale odpowiednio poświadczona przez lekarza.Twój przypadek jest specyficzny i to zależy jak do tego podejdą.Bez kontaktu z nimi tego nie ustalisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arek Molares uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group