Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2020 15:44 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 3
Dzień Dobry Wszystkim !

Zastanawiamy się z rodziną nad wycieczką z biura podróży Rainbow - Rejs Antyle i Karaiby Południowe.

Jeśli ktoś był na tym rejsie i może podzielić się swoją opinią nt:

- organizacji ze strony biura
- wycieczek fakultatywnych
- lotów
- innymi cennymi informacjami.

Z góry serdecznie dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Lut 2020 15:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Drogo strasznie.
Na karaibach rejsy sa po 299$/osobe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2020 16:05 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Te 299 USD masz na myśli, że przychodzę z ulicy i bez uprzedniej rezerwacji coś łykam na prę dni po wybranym przez mnie obszarze Karaibów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2020 16:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Z ulicy to dzis juz chyba nic nie kupisz. To ceny internetowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2020 16:54 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
No w necie to widziałem, tak myślałem przez chwilę, że mogę pojechać w ciemno i łyknąć coś z molo na nazajutrz, jak to z mini rejsikami na Cyprze, Grecji, czy w Turcji;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Niestety tak to nie działa.
Możesz zarezerwować rano i popłynąć po południu na Carnival, ale musisz zadzwonić, aby to zrobić. Nie możesz zarezerwować tego samego dnia online i nie możesz dokonać odprawy online. Agenci meldujący się na molo nie mają możliwości sprzedania ci kabiny, nie wiedzą, jakie kabiny są dostępne, nawet dla tych, którzy chcą ulepszyć.

Pełny manifest należy złożyć w CBP na 60 minut przed wypłynięciem. Linie inne niż Carnival, myślę, że możesz zarezerwować do wieczora wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:25 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 3
Szanowni,

można prosić o odpowiedzi w podanym temacie?
(nie jak powyższe...)

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jesli nie znasz angielskiego, nigdy nie byłeś za granicą, lubisz być prowadzony za rękę i jesteś swiadom tego ze za powyższe się płaci to jest to fajna oferta i warta zastanowienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:59 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@damiani a kiedy chcesz płynąć? Bo tak się przyglądam "dyskusji" i w międzyczasie wpadło mi w oko takie coś:
Rejs Costa Favolosa 22.02-29.02
W cenie 889 EUR są dwie osoby dorosłe plus dwoje dzieci, jedzenie,napiwki,opłaty portowe i.... lot RT z FRA:-)
Nie wiem czy to jest "bukowalne",ale może ktoś będzie zainteresowany i spróbuje.
Mnie Seascanner już parę razy zawiódł, dlatego nie za bardzo lubię tą stronę....

Załączniki:
2.PNG
2.PNG [ 239.76 KiB | Obejrzany 6959 razy ]
1.PNG
1.PNG [ 31.08 KiB | Obejrzany 6959 razy ]
3.PNG
3.PNG [ 62.8 KiB | Obejrzany 6959 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Niestety nie da sie tego kupic z lotem. próbowałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:18 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@brzemia Taka strona...Seascanner już dwa razy wyciął mi numer. Zarezerwowałem coś (teoretycznie) w cenie "x", a na maila przyszła informacja,że bardzo się cieszą,że u nich rezerwuję ,i będzie im przyjemnie jak dokonam płatności.. Mnie było mniej miło, bo cena jaką chcieli mnie obciążyć była ponad dwukrotnie wyższa niż w trakcie rezerwacji.. I na koniec tradycyjne "sorry- bład systemu". Pożegnałem ich staropolskim "sp...adać."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mi rejsu+lot jeszcze nigdy nie udało się kupić. Być moze jest jakaś geolokalizacja dla DE?

Ja przez tego pośrednika kupowałem 2 rejsy. Zawsze zgodnie z ofertą. Super szybki kontakt. A po rejsie dostałem zwrot bonus od posrednika na swoje konto bankowe. Zmieniałem takze kakutę i tez odbylo sie to bez problemu. Takze ja ze swojego doswiadczenia polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:55 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
Nie wiem jak to jest,ale w trakcie rezerwacji podaje się przecież kraj z którego rezerwujesz... I mimo to opcja lotu nie znika i można rezerwować dalej. Tak z ciekawości- na jakim etapie rezerwacji się kończyło u Ciebie? Już na stronie,czy później w odpowiedziach/potwierdzeniach mailowych?

Ale tak w sumie to zaśmiecamy wątek @damiani, więc aby nie było:
Rejs Monarch -ten konkretnie oferowany przez Rainbow kosztuje na przestrzeni najbliższego roku od 800 USD/os w górę.
Do tego lot do Panamy przeciętnie pewnie 2500 PLN/os . Biuro oferuje również nocleg w Panamie (załóżmy 400 PLN) i transfery do/z portu (myślę,że 200 USD) Razem to jakieś 6200 PLN/os. Wszystko co ponad tą cenę to cena "spokoju" i braku zawracania sobie głowy organizacją.
Sam statek przeciętny,ale nie zły. Trasa przyjemna. Rainbow ma raczej dobre opinie. Lot jak widzę LH,więc też raczej dobrze.Opcja all-in na statku też zdecydowanie na plus.
Więc wybór należy do Ciebie.
Ale... Jeśli jesteś elastyczny, masz możliwość wyboru terminu, trasy , regionu karaibów i miejsca startu rejsu, to we własnym zakresie można taki rodzinny wyjazd zorganizować taniej, na być może lepszym statku i trasie.Pzdr

ps.tzw wycieczki fakultatywne to NA PEWNO można zorganizować samemu taniej i zazwyczaj wygodniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2020 19:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Juz na etapie rezerwacji wyskakuje komunikat ze dla wybranego rejsu nie ma lotu. Komunikat na gorze strony podczas wybierania klasy kajuty.
Góra
 Profil Relacje PM off
zzeke lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2020 19:17 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A nie wyskakuje Wam taki komunikat na tej stronie , na której wpisuje się nazwiska osób "Note: Fuer die ausgewaehlte Kreuzfahrt ist kein Transfer vorhanden"
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:14 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@Damiani nie to forum :) My tutaj sami sobie organizujemy rejsy :P
Na stronie Rainbow masz opinie. Możesz też poszukać grupy na FB.
A jakbyś chciał poczytać, to mamy tutaj relacje z rejsów:
zbior-relacji-z-podrozy-statkami-po-morzach-i-oceanach,1614,122018
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:22 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
brzemia napisał(a):
Niestety tak to nie działa.
Możesz zarezerwować rano i popłynąć po południu na Carnival, ale musisz zadzwonić, aby to zrobić. Nie możesz zarezerwować tego samego dnia online i nie możesz dokonać odprawy online. Agenci meldujący się na molo nie mają możliwości sprzedania ci kabiny, nie wiedzą, jakie kabiny są dostępne, nawet dla tych, którzy chcą ulepszyć.

Pełny manifest należy złożyć w CBP na 60 minut przed wypłynięciem. Linie inne niż Carnival, myślę, że możesz zarezerwować do wieczora wcześniej.


A tak pytałem, bo łyknąłem ten Boston za 100 kilkanaście EUR na maj, no i mamy 15 dni, więc kwestia czy wziąć bryczkę i zrobić jakieś pobliskie parki lub Kanadę w większej części, czy szukać jakiegoś sensownego rejsu, nawet z dodatkowym dolotem na Florydę, jeśli z północnych rubieży nic nie hula;) Dzięki za rozjaśnienie, w necie rejsy kminiłem, głównie Miami lub Fort Lauderdale jak widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:57 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@ciachu25 - nie wiem w jakim miesiącu się tam wybierasz ale z Bostonu lub/i NY jest sporo rejsów - szczególnie wzdłuż wschodniego wybrzeża na północ, np. do Quebecu czy Halifaxu. Na tej trasie jest mocny NCL, który ma tam zresztą bardzo często świetne last minuty. Obserwuję od jakiegoś czasu i wcześniej czy później popłynę. Są też zresztą stąd rejsy na Karaiby i z powrotem więc nawet nie musisz lecieć na Florydę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2020 23:55 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Heja! Dzięki za wieści;) Nie ma to jak detale wprost od forumowego Guru Rejsowego;) Zerknę, ale jakoś mi lokacja nie podpowiadała, że mogą być stamtąd Karaiby, ale więcej nuż miło to słyszeć!
Do sklikania!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2020 00:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@ciachu25 - Karaiby są ale musisz uwzględnić, że statek z Bostonu czy NY chwilę tam płynie, zwykle 2-3 dni w jedną stronę. Nie są to raczej najpopularniejsze w USA tygodniówki. Na początek i koniec sezonu są też repozycje - np. z/do Nowego Orleanu lub któregoś z portów po drugiej stronie Kanału Panamskiego. Oraz oczywiście do Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group