Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Mar 2020 23:42 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
DZIEŃ 5

Pierwsza strona statkowej gazetki dziennej. Zwróćcie uwagę na godziny wschodu i zachodu słońca, jaki mega długi dzien

Image

Dopływamy do King George Island czyli do wyspy Króla Jerzego. To największa wyspa archipelagu Szetlandów Południowych,a dla nas Polaków szczególnie bliska sercu , ze względu na słynną stację naukowo badawczą imienia Arctowskiego
Na niebie sporo chmur,ale przebija się też słońce, jest 1 C więc tragedii nie ma .W Wwie w tym czasie poniżej 0

Image

Image

I nagle... jaka miła niespodzianka :D wokoło słyszę okrzyki wale, wale .Tak , jest nasz pierwszy wieloryb ! i to całkiem blisko

Image

Image

Image

Image

Trochę widoczków na wyspę Króla Jerzego, która jest zupełnie inna od tej z poprzedniego dnia Greenwich Island

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 02 Mar 2020 00:28 

Rejestracja: 13 Paź 2014
Posty: 27
Pisz, dziewczyno, pisz, wklejaj zdjęcia i nie rób zbyt długich przerw między postami :D cudowne klimaty, czas zbierać kasę...
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 02 Mar 2020 22:04 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Ananas, ,żeby nie było,ja też zbieram kaskę... na kolejny rejs na A. :P Bardzo bym chciała tam wrócić, na nowo poczuć niesamowitą magię natury. Tym razem marzę,aby w trasie była Georgia Południowa. Trzeba przecież mieć piękne sny i marzenia :)

Na wyspie znajduje sie dużo różnych stacji badawczych, jest ich w sumie 10 z różnych krajów. Nasza polska położona jest nad zatoką Admiralicji, gdzie właśnie cumujemy.Większość stacji jest letnia,ale większość w tym nasza jest zimowa.Założona zostala w 77 r zeszłego wieku i nadano jej imię słynnego podróżnika, geografa i badacza polarnego Henryka Arctowskiego. Stacja jest naszą jedyną antarktyczną stacją całoroczną . Dzięki niej Polska jest członkiem Układu Antarktycznego

W gazetce statkowej jest informacja o wizycie na stacji. Bardzo się z tego cieszę,bo z pewnością obecność w tak legendarnym miejscu na koncu świata jest przeżyciem dla każdego Polaka :D Mam tez planach , jeśli tylko będzie czas zajrzeć na grób Włodzimierza Puchalskiego, który właśnie tu zakończył żywot.

Niestety do zejścia na ląd nie dochodzi. Czekamy dość długo , wysyłając sygnały do stacji, ale niestety cisza.. i cisza... :? W końcu kapitan podejmuje decyzję, nie czekamy dłużej ..

Jestem rozczarowana,zła .. a potem przychodzi mi do głowy myśl, że dziś jest 6 stycznia czyli święto. Może więc to jest właśnie przyczyna ,że stacja nie życzy sobie gości ?tylko dlaczego po prostu nie poinforumują o tym kapitana?

Tak czy inaczej bardzo, bardzo szkoda..

Patrzymy więc na stację naszą i inne od strony wody. Nasze zabudowania to te żółte domki

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na ostatnim zdjęciu widać jeszcze przed stacją latarnie morską też imienia Arctowskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 02 Mar 2020 22:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Dowiedziałaś sie dlaczego nie odpowiedzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Mar 2020 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
Next pls :D
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Mar 2020 09:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Cytuj:
Większość stacji jest zimowa, ale większość w tym nasza jest zimowa.


:lol:

Bez urazy, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy relacji :)


Ostatnio edytowany przez vincenz, 03 Mar 2020 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
nelciowata napisał(a):
Nasza polska położona jest nad zatoką Admiralicji, gdzie właśnie cumujemy [...] W gazetce statkowej jest informacja o wizycie na stacji. Bardzo się z tego cieszę,bo z pewnością obecność w tak legendarnym miejscu na koncu świata jest przeżyciem dla każdego Polaka :D Mam tez planach , jeśli tylko będzie czas zajrzeć na grób Włodzimierza Puchalskiego, który właśnie tu zakończył żywot. Niestety do zejścia na ląd nie dochodzi. Czekamy dość długo , wysyłając sygnały do stacji, ale niestety cisza.. i cisza... :? W końcu kapitan podejmuje decyzję, nie czekamy dłużej [...] Jestem rozczarowana,zła .. a potem przychodzi mi do głowy myśl, że dziś jest 6 stycznia czyli święto. Może więc to jest właśnie przyczyna ,że stacja nie życzy sobie gości ?tylko dlaczego po prostu nie poinforumują o tym kapitana? [...] Tak czy inaczej bardzo, bardzo szkoda..

@nelciowata, gratuluję wyjazdu. Ponieważ z racji różnych „takich tam” ( ;) ), mam w temacie więcej informacji - chciałem Ci je przekazać.

Generalnie, to o czym piszesz, to raczej wyjątek niż reguła - w tym sezonie na przykład nie miała miejsca (ten sam statek, czyli „Hamburg” był z turystami na stacji 3 stycznia i 21 stycznia - w obu przypadkach wcześniej zapowiadał się mailowo).

Tutaj mała ciekawostka: kapitan Twojego statku jest Polakiem - i przy tegorocznych zejściach na Stację opowiadał o tym przypadku z ubiegłego roku, mówiąc, że wtedy wizyta się nie udała. Ale Asia Pelnzler (obecna kierownik wyprawy do stacji Arctowskiego) pisze, że rok temu odmowa mogła przyjść mailowo.

To generalnie jest temat, który warto mieć na uwadze, planując wizytę na Stacji i generalnie na obszarach Antarktydy / Antarktyki i wydając na to miliony monet: z forumowiczów na rejsie w tamtych rejonach (potwierdzonym realnymi zdjęciami i relacjami, a nie opowieściami dziwnej treści) był m.in. @cart i @BusinessClass. Pomyślałem, że warto przekazać forumowiczom informację z pierwszej ręki, na świeżo ze stacji (przy okazji, relacja została przeczytana przez pracowników Stacji 8-) )-> "Swoją drogą powinni umieszczać informację o wizycie w stacji jako opcjonalną bo uzgadniają ją z nami ok. 2 tygodnie wcześniej, a nie w momencie kiedy sprzedają te rejsy.”

Przy okazji, jeszcze jedna informacja, aby temat był w pełni poruszony: stacja nie ma obowiązku przyjmować turystów - to jest "grzeczność" ze strony pracowników placówki, realizowana w zależności od czasu i dostępności naszych rodaków-pracowników ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2020 16:16 

Rejestracja: 13 Paź 2014
Posty: 27
@nelciowata- i spełnienia tych marzeń serdecznie Ci życzę! a później nie ociągaj się zbytnio z napisaniem relacji na f4f ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Mar 2020 16:45 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
-- 03 Mar 2020 20:50 --

brzemia napisał(a):
Dowiedziałaś sie dlaczego nie odpowiedzieli?


niestety, nie dowiedziałam się :cry: :cry:

-- 03 Mar 2020 21:56 --

OradeaOrbea napisał(a):
nelciowata napisał(a):
Nasza polska położona jest nad zatoką Admiralicji, gdzie właśnie cumujemy [...] W gazetce statkowej jest informacja o wizycie na stacji. Bardzo się z tego cieszę,bo z pewnością obecność w tak legendarnym miejscu na koncu świata jest przeżyciem dla każdego Polaka :D Mam tez planach , jeśli tylko będzie czas zajrzeć na grób Włodzimierza Puchalskiego, który właśnie tu zakończył żywot. Niestety do zejścia na ląd nie dochodzi. Czekamy dość długo , wysyłając sygnały do stacji, ale niestety cisza.. i cisza... :? W końcu kapitan podejmuje decyzję, nie czekamy dłużej [...] Jestem rozczarowana,zła .. a potem przychodzi mi do głowy myśl, że dziś jest 6 stycznia czyli święto. Może więc to jest właśnie przyczyna ,że stacja nie życzy sobie gości ?tylko dlaczego po prostu nie poinforumują o tym kapitana? [...] Tak czy inaczej bardzo, bardzo szkoda..

@nelciowata, gratuluję wyjazdu. Ponieważ z racji różnych „takich tam” ( ;) ), mam w temacie więcej informacji - chciałem Ci je przekazać.

Generalnie, to o czym piszesz, to raczej wyjątek niż reguła - w tym sezonie na przykład nie miała miejsca (ten sam statek, czyli „Hamburg” był z turystami na stacji 3 stycznia i 21 stycznia - w obu przypadkach wcześniej zapowiadał się mailowo).

Dziękuję za dodatkowe info  :)
Rejs kupiłam ładnych pare miesięcy przed wyjazdem, miałam więc wystarczająco dużo czasu ,aby wejść w  temat i być na bieżąco.Oglądałam zdjęcia ze statkowych  wizyt na stacji i po cichutku cieszyłam się, miałam nadzieję ,że i mnie to spotka. Nie udało się i tak na prawdę dla mnie nie ma to już żadnego znaczenia czy jest to reguła czy nie.

Tutaj mała ciekawostka: kapitan Twojego statku jest Polakiem - i przy tegorocznych zejściach na Stację opowiadał o tym przypadku z ubiegłego roku, mówiąc, że wtedy wizyta się nie udała. Ale Asia Pelnzler (obecna kierownik wyprawy do stacji Arctowskiego) pisze, że rok temu odmowa mogła przyjść mailowo.

Kapitan statku nie jest Polakiem. Poprzedni i obecny kapitan pochodzą z Ukrainy. Być może chodzi o jednego z oficerów, który jest Polakiem ? Kapitan i cała międzynarodowa załoga przesympatyczna ! Oczywiście nasz rodak p.Piotr nr 1 :D  Ugościł nas , zapraszając na mostek kapitański  ;)

To generalnie jest temat, który warto mieć na uwadze, planując wizytę na Stacji i generalnie na obszarach Antarktydy / Antarktyki i wydając na to miliony monet: z forumowiczów na rejsie w tamtych rejonach (potwierdzonym realnymi zdjęciami i relacjami, a nie opowieściami dziwnej treści) był m.in. @cart i @BusinessClass. Pomyślałem, że warto przekazać forumowiczom informację z pierwszej ręki, na świeżo ze stacji (przy okazji, relacja została przeczytana przez pracowników Stacji 8-) )-> "[i]Swoją drogą powinni umieszczać informację o wizycie w stacji jako opcjonalną bo uzgadniają ją z nami ok. 2 tygodnie wcześniej, a nie w momencie kiedy sprzedają te rejsy.”[/i]

Nie wiem skąd informacja , że info o wizycie na stacji pojawiła się przy sprzedaż rejsu ?ja tego nie napisalam, bo tak nie było
O planowanej wizycie pasażerowie konkretnie na moim rejsie dowiedzieli się z gazetki pokładowej wieczorem , tuż przed dniem wizyty. Gdyby była negatywna info ze stacji, pewnie nie wkładali by tej wizyty w program dnia, bo po co ? A potem nie czekalibyśmy na statku na jakiś sygnał ,tuż przed stacją zresztą..Stąd wspomniałam o moim smutku i rozczarowaniu , bo tak to odebralam :cry:


Przy okazji, jeszcze jedna informacja, aby temat był w pełni poruszony: stacja nie ma obowiązku przyjmować turystów - to jest "grzeczność" ze strony pracowników placówki, realizowana w zależności od czasu i dostępności naszych rodaków-pracowników ;)


-- 04 Mar 2020 14:08 --

Kapitan podejmuje inną decyzję,skoro wizyty na stacji nie ma . Nowy plan zakłada podpłynięcie zodiakami do lodowca i rejs wzdłuż wybrzeża :)
Cały czas jesteśmy razem z Finami grupą zieloną, tym razem zmienia się jednak kolejność zejścia do zodiaków, Dla nas to oznacza,że jesteśmy jedną z grup początkowych.Nawet nie zdaję sobie sprawy , jakie to dobre zrządzenie losu Smile
Skoro nie wychodzimy na ląd nie dezynfekujemy butów,ale kamizelki na zodiaki sa obowiazkowe. Ściśle tego przestrzegają.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Podpływamy do samego lodowca,który tylko z daleka wydaje sie bialy.Miejscami jest aż wręcz niebieski, czasami blekitny z szarymi czy czarnymi elementami.Niesamowity widok ! Ile tu kolorow i odcieni..
Widać na nim różne pękniecia i wzory, szlaczki.Ma fantazyjne ksztalty, jednym slowem piekne dzialo matki natury ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 04 Mar 2020 15:45 --

Woda już nie jest taka płaska. Będąc przy brzegu nawet tego tak nie czuć , ale słyszymy jak sternik przez mikrofalówkę rozmawia po rosyjsku ze statkiem. Mowia,że jest problem z dopłynięciem zodiaków do drabinek .Patrzę na statek i rzeczywiście widać jak w pobliżu wejscia stoii juz kilka zodiaków , które w oddaleniu czekają na swoją kolejkę.
My też po chwili do nich dołączamy.Fale rzeczywiście robią się większe,bujanie się wzmaga. Czuje to szczególnie jak stoimy w miejscu, bo buja nami na wszystkie strony. Stoimy tak chyba ze 20 min. w końcu słyszę , jak wywołują naszą łajbę. Dopływamy szybciutko,ale dopiero za drugim razem udaje się nam stanąć przy drabinkach.
Jak wchodzimy na statek słyszymy ogłoszenie, że kolejne zodiaki już nie wyplywają. Wyobrażam sobie, jak muszą się czuć ci co nie wypłynęli w ogóle.:cry:

Image

W następnych godzinach morze jest wciaz rozkołysane, Z mostku kapitańskiego dochodzi informacja,że jest sztorm 8-9 w skali Beauforta. Oczywiście po takiej informacji czuje się od razu gorzej he he . Nie idę do kajuty, tylko ubieram się i idę na pokład pooddychać świeżym powietrzem . Otulam się kocami i siedzę patrząc w horyzont, podobno pomaga . Z kolacji rezygnuje w ogóle, popijam sobie herbatki imbirowe.

Czeka nas kolejne wydarzenie tego dnia.. spotkanie z samotnie dryfującą olbrzymią górą lodową. Dluga, ma az 20 km .
Fajnie wygląda taki niby prostokątny klocek ,ale to tylko złudzenie jak się patrzy z daleka. Z bliska widać,że gora nie jest już taka jednolita.

Image

tak to wygląda z daleka

Image

Image

Image

Image

Image

Image

hurra, kawałek lodu odrywa się

Image

Image

Image

Z tej okazji na pokładzie serwowany jest szampan , chętnych nie brakuje.Ja tez bylabym chętna,bo why not, ale niestety nie tym razem. Ledwo cykam parę zdjęć
Wieczór upływa mi na walce z chorobą lokomocyjną :oops: Na szczęście poza bólem głowy i lekką apatią , innych objawów nie ma .
W nocy czuję ,że też buja, ale wymęczona śpię całkiem nieżle
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Mar 2020 19:48 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
-- 06 Mar 2020 16:38 --

DZIEŃ 6 - DECEPTION ISLAND

Dziś pobudka wcześnie rano. Już o 6.30 rano kapitan wita wszystkich, a niektórych budzi informacją, że właśnie dopływamy na kolejną wyspę - to Deception Island. Niedługo rozpocznie się "schodzenie" na ląd ekipy ekspedycyjnej a potem pasażerów.

Tym razem jesteśmy ostatni w kolejce do zodiaków, ale ubieramy się szybko i pędzimy na pokład ,aby zobaczyć jak wpływamy do zatoki
A jest co oglądać..wow co za piękne widoki :D

Image

Wpływa się dość wąskim przejsciem, tzn wąskim dla takiego statku jak nasz

Image

nie jesteśmy sami , jest towarzystwo .Dla nich wąski przesmyk nie jest żadnym problemem :lol:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

jest nawet pole "campingowe " he he

-- 06 Mar 2020 18:48 --

Wyspa Zwodnicza jest wyspą wulkaniczną, erupcje niestety bywały i niszczyły wszelkie zabudowania na niej.
Ma ciekawy kształt rogala czy księżyca.
Dlatego też jeszcze w XIX wieku wybrali ją sobie na swoje naturalne schronienie najpierw łowcy fok a potem wielorybnicy .Ciekawostką jest, że z początkiem zeszłego roku, wyspa była najbardziej na południe wysunietą bazą wielorybniczą , należała zresztą do norweskiej firmy.
Do tej pory jest tu mnóstwo pozostałosci ich działalności..oczywiście wszystko w ruinie :shock: .Z daleka widać walące sie domy, jakieś resztki łodzi, zbiorników ..trochę smutne to cmentarzysko
Tak sobie myslę, jakie strasznie ciężkie musiało być w tamtych czasach życie tutaj na wyspie.. walka o przetrwanie

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jest tez z nami Hurtigruten, ale staje znacznie daleko od nas

Image

Oberwujemy jak kolejne zodiaki płyną na ląd, w końcu przychodzi nasza kolej :D

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 06 Mar 2020 19:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Pięknie!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Mar 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@nelciowata swietne fotki i gratulacje.
A masz moze dokladniejsza mapke calej trasy i czy udalo Ci sie zawitac do polskiej stacji antarktycznej?
Dla mnie spotkanie z chlopakami ze Stacji Arctowski bylo kultowe. :)
Pozdr. cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Mar 2020 20:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
@cccc czytaj a nie tylko oglądaj ;)
O polskiej stacji było. Nie wpuscili ich.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 06 Mar 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry rzeczywiscie, przejrzalem tylko zdjecia, szkoda ze sie nie udalo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Mar 2020 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Widoki, zdjęcia - rewelacja!! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2020 11:09 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Dzięki za ciepłe słowa, to motywuje do dalszego pisania ;)
CCC wiem .. mogło być super , a wyszło jak wyszło :cry: niesmak pozostał..

Dopływamy do brzegu i z zodiakow wskakujemy po kostki do wody. Nieprzemakalne buty bardzo sie w takich warunkach przydają, bo przecież każde lądowanie na brzegu odbywa się tymi pontonami, innej opcji nie ma.
Nie ruszamy jeszcze na spacer bo od razu na czarnej, wulkanicznej plaży witają nas śliczne pingwinki :D
Stoją sobie przy wodzie , zupełnie nie przejmując sie nami ,myją sie . Są inne niż na Greenwich Island. To gatunek nazywany pingwinem maskowym. Mają czarne dzioby, czarną głowę ( wygląda to trochę jakby maska na samym czubku głowy więc stąd nazwa) i wąski czarny pasek biegnący pod dziobem. Mi trochę przypominaja angielskiego policjanta w chełmie z paskiem pod broda ,więc otrzymuja przezwisko Bobby he he
Jak wam sie podobaja ?

Image

pozuje nam jak rasowa modelka

Image

to ten czyścioszek, myje się i myje

Image

Image

Obecnie na wyspie są 2 tymczasowe bazy naukowe, takie tylko na okres letni. Powstały w latach 90 zeszłego wieku . Jedna jest argentyńska a druga hiszpańska
Wcześniej były tu całoroczne bazy naukowe. Po II wojnie powstało kilka placówek ,pierwsza była brytyjska , ale niestety wszystkie zniszczyły kolejne erupcje wulkanu.
Zaczynamy od oglądania resztek zbiorników,silosów, rozpadających się kotłów grzewczych ..

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A tymczasem spotykam pingiwnka białobrewego - to ten co ma białą plamkę nad okiem i czerwony dziób :D

Image

Image

Image

Na wyspie jest też różne ptactwo :)

Image

wydrzyki z małymi i mewy

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nelciowata napisał(a):
Jak wam sie podobaja ?

De facto fotki powalaja z nog i od razu sie teskni za takimi klimatami.
Trudno nie rozpoznac Deception po tych metalowych, zardzewialych zbiornikach.
Kulisy podobne do filmu "The Thing". :)

nelciowata napisał(a):
Dzięki za ciepłe słowa, to motywuje do dalszego pisania ;)
CCC wiem .. mogło być super , a wyszło jak wyszło :cry: niesmak pozostał..

Nie przejmuj sie, aby odwiedzic Hornsund potrzebowalem 2 podejsc.
Za pierwszym razem sie nie zgodzili, bo mieli akurat wymiane zalogi.
Nie trudno sie domyslec, ze moga nie miec ochoty na rzesze turystow.
Kilka lat pozniej atakowalem po raz drugi i sie udalo, bylem b. szczesliwy, podarowalem butelke dobrego trunku. Na polskie stacje najlepiej udac sie z zalacznikiem.
Moge podeslac linka do mojej relacji z Antarktydy, sa tam tez zdjecia ze stacji Arctowski. De facto zaloga, ktora mi sie trafila byla perfect, pewnie lepiej trafic nie moglem.
Zrobilem sporo zdjec i zdazylem sie pochwalic koledze @michzak, ktory widzial wszystkie fotki. :)
Zapomnialem, ze nie mozna i powbijalem pieczatki okolicznosciowe w paszporcie.
Najlepiej z polskich stacji polarnych wspominam spotkania na Arctowskim i Kaffioyra.
To co sie dzialo na Kaffioyra to chetnie opowiem koledze @HandSome i oczywiscie bedzie okazja polukac zdjecia. :)
Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 12 Mar 2020 02:12, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Mar 2020 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
To jedno z niewielu miejsc na świecie, które naprawdę powala z nóg nawet na zdjęciach. Pewnie to się dzieje w głowie, ale tę niedostępność gdzieś tam widać, niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Mar 2020 17:48 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
CCC, tak sobie właśnie myślę,że może jeszcze kiedyś ponownie tam zawitam i odrobię zaległości he he . Twoją relację już czytałam przed wyjazdem ;)
Maginiak, jest tak jak mówisz..słów brak , chłonie się wszystko oczami i umysłem

Na wyspie w zeszłym wieku znajdował sie cmentarz, zresztą największy na Antarktydzie.
Zostało pochowanych 35 wielorybników z Norwegii, stał tez "pomnik" poświecony 10 innym , którzy zagineli na morzu. W czasie erupcji wulkanu w 1969 cmentarz uległ zniszczeniu, zostały tylko 2 groby z krzyżami, 1 z napisem.

Image

Image

Image

Bardzo ciekawym miejscem są też ruiny hangaru lotniczego.
W 1928 r właśnie stąd wystartował lotnik, który dokonał pierwszego lotu nad Antarktydą :o
Samolot jeszcze dosłownie parę lat temu, stał przy hangarze i można go było oglądać tzn jego resztki..Niestety w 2004 zabrano z wyspy ze wzgledu na wydzielaną truciznę..
Udaje mi sie wejść do środka hangaru..

Image

Image

Image

Image

Image

Na drodze stają mi kolejne pingwinki ..wygladają jak by sie spotkały dwie przyjaciółki poplotkować a potem rozchodza się, każda w swoja stronę

Image

Image

Image

Image

resztki łódki

Image

Są tu też gorące żródła geotermalne, wypływające z piasku na plaży. Wygląda to niesamowicie :shock:

Image

W tym miejscu testuję... temperaturę wody. Największy problem to chyba rozebranie się z wielu warstw, potem juz jakoś idzie

Image

Niestety pora pakować się na zodiaki i wracać na statek. Ja wracam ostatnim z możliwych zodiaków, testowanie chwile trwa ;) Mąż popłynął wczesniej, mocno niezadowolony ,że mi się zachciało testowac wodę he he , no ale jak tu nie spróbować chociaż raz w zyciu.. nie wiem czy tu kiedykolwiek wrócę..
I jest to rzeczywiście idealny moment na powrót , bo jak odpływamy zaczyna padac śnieg , drobny , potem coraz bardziej obfity
Widoczność robi sie mega słaba

Image

Image

Image

Image

Image

Na nowo wchodzimy w wąski 230 m. przesmyk Neptune's Bellow, który jest wejściem i wyjściem z zatoki

Image

Image

Image

Image

Skały przy wodzie, mają mega barwne kolory, niestety przez snieg słabo to widać
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 14 Mar 2020 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@nelciowata osobiscie staram sie nie fotografowac grobow, uwazam za zly omen, a mozna zapytac jakim sprzetem robilas te fajne fotki?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group