Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2021 11:28 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Mam zamiar pojeździć trochę tureckimi autokarami dalekobieżnymi. Linii jest wiele, wszystkie na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i raczej dobrze, a ceny są porównywalne.
Zastanawiam się, czy faktycznie wszystkie są na podobnym poziomie i nie ma większego znaczenia, którą wybiorę, czy też jednak są lepsze i gorsze.

Ktoś ma jakieś doświadczenia i chciałby coś polecić/odradzić?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Lip 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Nie mam doświadczenia z autobusami, ale przyjrzyj się czy na tych trasach nie mają sensu loty - dystanse w Turcji są duże, a krajówki śmiesznie tanie, rzędu 50-100 zł za 2h lotu z bagażem, kupowane dzień przed lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2021 12:41 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Sprawdzam ceny lotów, niestety nie jest tak różowo. Najtańsze OW AYT-ASR to od 2 dni ok. 300 PLN + koszt noclegu. Autobus w nocy ok. 60 PLN i nocleg gratis. :)
A najlepsze jest to, że decyzję o odwiedzeniu Turcji podjąłem właśnie m.in. po sprawdzeniu cen lotów AYT-ASR. Wtedy wydawały mi się wystarczająco dobre. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2021 13:37 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Dawno dawno temu jezdzilem autobusami dalekobieznymi po Turcji. Roznica sprowadzala sie w zasadzie do tego, ze w jednej firmie dawali podczas podrozy wode a w drugiej wode i batonika.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Przejazdy autobusami w Turcji są na bardzo wysokim poziomie. Dominują autobusy z układem siedzeń 2 + 1. Czyli po lewej stronie jest jedno miejsce, a po prawej dwa.. W każdym jest obsługa, która dopilnuje, aby pasażer wsiadł i wysiadł na właściwym przystanku, rozdaje napoje chodzące i słodkie przekąski. Autokary są bardzo wygodne i klimatyzowane oczywiście. Kamil Koç to jeden z najstarszych przewoźników. Bilety kupujesz na stronie przewoźnika, która automatycznie Cebie przekieruje na stronę Flixbusa, gdzie możesz płacić w złotówkach czy voucherem. Nie kupisz tych biletów przez aplikację w telefonie. Generalnie standard autobusów w Turcji jest bardzo wysoki. Praktycznie wszyscy przewoźnicy, a jest ich wielu jeżdżą nowoczesnymi autokarami.
PS. Zdjęcia robione tydzień temu., poglądowo, aby pokazać znajomym jakie są standardy w Turcji, no i trzeba je z reguły przyciąć, aby załadować na forum ;).

Załączniki:
IMG_20210704_110212.jpg
IMG_20210704_110212.jpg [ 479.79 KiB | Obejrzany 1092 razy ]
IMG_20210704_110152.jpg
IMG_20210704_110152.jpg [ 482.52 KiB | Obejrzany 1095 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2021 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Rok temu zrobiłem kilka tras. Bodajże Antalya-Izmir, Adana-Nevshehir, Goreme-Kayseri. Wszystko na wysokim poziomie, tak jak @nelson 1974 opisuje. Bilet może się wydawać stosunkowo drogi jak na tureckie standardy i porównanie do linii lotniczych, ale to naprawdę komfortowe podróże. Byłem pod wrażeniem.

Wydaje się, że układ 2+1, tablet w siedzeniu z multimediami oraz przekąski i napoje na pokładzie to standard w Turcji. Autobusy też Tureckiej produkcji wszystkie, ale to żaden zarzut. Dworce też są z reguły bardzo porządne. Z obsługą czy zakupem biletu też nie było problemów, za każdym razem bez problemu się dogadywałem, a pracownicy są sympatyczni. Życzyłbym sobie, żeby transport autobusowy funkcjonował tak samo dobrze w Polsce.

Rok temu dużym utrudnieniem był kod HES, przez co nie dało się kupić biletu online, bo turyści nie go nie wyrabiali (czy nawet nie mogli wyrobić). Teraz powinno być z tym łatwiej.

Miałem też umiarkowanie negatywną przygodę, bo w trakcie podróży z Adany autobus się popsuł. Czekaliśmy godzinę, a może nawet więcej i przyjechał po nas autobus zastępczy. Więc w gruncie rzeczy skończyło się dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2023 10:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Również potwierdzam: system autobusów dalekobieżnych działa bardzo sprawnie. Dworce autobusowe są zwykle poza centrum miasta, i zwykle można tam dojechać jakimś dolmuş'em.

Rozkład można sobie bardzo łatwo po angielsku podejrzeć na stronie obilet. Zobaczymy tam cenę oraz układ siedzeń oraz aktualny seatmap autokaru (większość krajowych tras ma ukłąd 2+1, ale jest też sporo w układzie 2+2, i nie są one tańsze).
W Turcji mężczyźnie nie wolno zarezerwować miejsca obok (nie swojej) kobiety, nawet jeśli jest to ostatnie miejsce w całym autokarze.

Biletów niektórych przewoźników w praktyce niestety nie da się kupić na obilet. Mi udało się kupić tam tylko raz. Ale w kasie na dworcu mieli dokładnie te same ceny, i te same dostępne miejsca, i również płatność kartą.

Na pokładzie autokaru catering prawie jak w samolocie ;) Serwis z wózkiem, po za tym w dowolnym momencie u steward'a nieograniczona woda pitna, kawa z ekspresu(!!) lub herbata.

Na plus również że kierowcy zbyt nie szaleją na drogach (albo miałem szczęście 2x :) ).

Załączniki:
Komentarz do pliku: Autokar przewoźnika VIB
autobustr.jpeg
autobustr.jpeg [ 119.75 KiB | Obejrzany 364 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2023 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
To tylko dopowiem na przykładzie trasy Antalya Alanya, że najtańszy bilet, wiadomo ceny nie stoją w miejscu, można było w czerwcu kupić za 50 lira, ale najwolniejsze busy, wszędzie się zatrzymują, normalne 100 lira stają rzadziej, czyli zabierają przy wyjeździe z wszystkich przystanków, a potem tylko wieksze miejscowości, i na koniec opisywany wyżej Camil Koc, standard najwyższy ale i cena dwa razy wyższa.
Edyta: w tej chwili ceny 120, 150 do 250 lira
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group