Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Info od @Hose

Jesli ktoś zamierza korzystać z Antalya Card zamiast karty płatniczej to:
- automat na przystanku tramwajowym nie wydaje reszty, nadwyżką jest doładowywana karta (monety od 0.50 TRY, banknoty do 50 TRY)
- karta 11.50 TRY, przejazd tramwajem / autobusem 5.20 TRY
- trzeba sparować kupioną kartę z HES kodem, inaczej bramka nie przepuści.
- 30 min darmowego wi-fi, do połączenia potrzebny kod PIN przysyłany na numer telefonu. Żeby otrzymać PIN na darmowy internet trzeba się połączyć z hotspotem WEWNĄTRZ terminala. Łącząc się z zewnątrz np. z przystanku tramwajowego nie będzie opcji wysłania PIN'u.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sty 2018 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Turecka strona Havalimani twierdzi ze tramwaj już jedzie

https://tinyurl.com/ycm4rjc7

Rozkład jazdy

Havalimani - Lotnisko

Image

I mapa

Image

Koszt 2 tureckie liry
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 08 Sty 2018 14:43 

To super. Dzięki za info.
Kiedyś byłem na tym lotnisku , jeszcze w czasach podròżowania z biurami podròży i pamiętam tylko, że jest ogromne. :P
Tak z ciekawości. Ty @ zeus znasz j.turecki ?
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Sty 2018 14:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Evet :)
Od prawie 3 lat
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrebor lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Mar 2019 12:52 

Rejestracja: 13 Mar 2019
Posty: 1
Witam serdecznie,
planuję pobyt w miejscowości Kemer i chciałbym odwiedzić outlet Deepo w Antalyi przy lotnisku. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak najlepiej z outletu dostać się do dworca autobusowego gdzie przesiądę się w dolmusa do Kemer? Myślę że w pierwszą stronę Kemer-Antalya-Deepo jakoś dojadę :D pozdrawiam słonecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Sie 2019 18:59 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 4
Witam,
Jako, że sam ostatnio poszukiwałem informacji na temat tego transferu postaram się pomóc.
Nie ma bezpośredniego transferu pomiędzy lotniskiem w Antalyi, a Alanya, (tzn transportem publicznym). Odległość to ok 120km. Jeżdżą taksówki, albo firmy typu 724transfer, na które bez problemu się trafia po wyjściu z terminala. Ceny na jakie trafialiśmy to od 25 eur za osobę do 90 eur za całą taksówkę.
My jednak wybraliśmy transport publiczny.
Do Alanyi (i nie tylko) z Antalyi jeżdżą autobusy z dworca autobusowego (Otogar), który znajduje się jednak w innej części miasta. Żeby się tam dostać można wybrać autobus linii 600 albo tramwaj, który jest widoczny od razu również po wyjściu, bo jest na takiej jakby estakadzie. Żeby się poruszać tymi środkami transportu trzeba mieć kartę, którą się doładowuje (zastępuje bilet). Można ją kupić w automacie (przed lotniskiem jest ich kilka) lub u kierowy w autobusie. Wybierając tramwaj kartę trzeba kupić w automacie, bo trzeba przejść przez bramki. W żadnym z nich nie zadziałała nam płatność kartą i musieliśmy wrócić na lotnisko bo tam przy wyjściu są bankomaty. Nie jest to jakaś większa niedogodność, ale żeby dojść do bankomatów przy wyjściu, trzeba przejść na lotnisku kontrolę na wejściu od strony odlotów. Koszt karty to 5 TL (~3,5 zł), ale urządzenie nie wydaje reszty, tylko pozostawią ją na tej karcie, więc trzeba uważać ile się tam włoży. Pieniądze 5 TL, to koszt od razu pierwszego przejazdu. Czas na zakup karty jest dosyć krótki i musieliśmy zrobić kilka podejść, żeby załapać o co w tym chodzi ;) Po zakupie karty przechodzimy przez bramki i udajemy się do wygodnego, klimatyzowanego tramwaju, którym jedziemy ok 1 h do wspomnianego dworca autobusowego.
Wybierając autobus 600 jak się ma już tą kartę doładowaną to przykłada się ją tylko przy wejściu i kierowca wpuszcza. Nie mając jednak karty można ją kupić bezpośrednio u kierowcy, ale jest odrobinę droższa, chyba 6,5 TL czyli jakieś groszowe sprawy. Przystanek linii 600 znajduje się całkiem po prawej stronie po wyjściu z lotniska, jeszcze za wejściem na terminal z lotami krajowymi. Niestety nie ma tam rozkładu. Ogólnie tramwaje jeżdżą dość często, a autobusy co pół godz, a w nocy co godzinę (ostatni w stronę lotniska o 2.30, a później dopiero o 5.30 chyba). W nocy jechaliśmy autobusem na lotnisko ok 45 min, więc przypuszczam, że ta trasa w dzień może trwać znacznie dłużej.
Na dworcu autobusowym (Otogar) są kasy różnych przewoźników, z których kilku jeździ do Alanyi. My wybraliśmy "Güney Akdeniz Seyahat" (czerwone logo). Koszt to 30 TL/os (~ 22zł). Czas trwania podróży to 3 h do Alanyi w dzień i 2,5h powrót do Antalyi w nocy. Ogólnie miła niespodzianka te busy. Każde miejsce wyposażone w telewizorek na którym są jakieś tureckie filmy, radio, kilka programów tv, a nawet gry. Można podpiąć pendrive'a z muzyką albo swoimi filmami. Dla każdego są słuchawki. Menu w urządzeniu można zmienić na język polski. Wi-fi nie działało. Mimo, że autobus jest klimatyzowany, to jest też lodówka, gdzie jest dostępna dla wszystkich woda, która jest w plastikach pojemnikach z wieczkiem niczym serki Danio ;) W połowie podróży mieliśmy jeszcze serwis gdzie serwują do wyboru kawę, herbatę, wodę, napoje. I to za darmo. Miłe zaskoczenie.
Może komuś przydadzą się te informacje, chociaż na pewno nie są pełne, ale nam w ten sposób udało się bez żadnych problemów podróżować
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Wrz 2019 16:39 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 2
Witam,
Planuję podróż do Alanya i chciałam zapytać skąd leciałeś,jakimi liniami.Czy dużo wcześniej kupowałeś bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Wrz 2019 17:24 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 4
Bilety kupowaliśmy na lot czarterowy z Tui na 2 albo 3 dni przed wylotem. Lot był na początku sierpnia, a koszt 499 zł od osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Wrz 2019 18:53 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 2
A jak z kwaterą?Czy mieliście już coś wcześniej?Czy rezerwowaliście z dnia na dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Wrz 2019 20:10 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 4
Hotel rezerwowaliśmy dzień przed wylotem, ale 2-3 wcześniej był trochę lepszy wybór na booking (łącznie z all inclusive przy samej plaży). Zapomniałem napisać, że lecieliśmy z Wrocławia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Wrz 2019 20:31 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Orientuje się ktoś ile kosztuje cena taksówki a lotniska do Konyaaltı
Ląduje o północy więc a transportem publicznym mogą być problemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Paź 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@robertrebor , tramwajem dojedziesz z lotniska do Mall of Antalya (tam się znajduje ten outlet), a później znowu tramwajem do miasta.

Nie wiem czy to powszechnie wiadome, ale przez bramki Antalya Tram można przejść wykorzystując kartę zbliżeniową, nie trzeba kupować biletu. Trzeba tylko dosyć długo przytrzymać lub poprzesuwać kartę, bo z reguły słabo współpracuje. Spróbowałem z ciekawości, bo nigdzie nie było żadnej informacji na ten temat, a automaty biletowe nie przyjmują płatności kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 13 Gru 2020 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Aktualny rozkład jazdy jak w linku niżej:
https://havalimanlari.net/antalya-haval ... -aksu.html

Pierwszy tramwaj z Fatih w kierunku lotniska startuje o 5:27. Na stację Istempasa (najbliżej starego miasta) przyjeżdża o 5:50. Czas przejazdu z tego punktu to ok. 35min. Tramwaj musi jechać na HAVALİMANI, nie na Expo. z expo jest kawałek.
cena 3,2 TRY. Płatność na bramkach paypasem.

W razie, gdyby ktoś od razu po przylocie chciał jechać dalej, tramwaj jedzie bezpośrednio a stację autobusów dalekobieżnych - Otogar.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 06 Kwi 2021 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Witam

Właśnie udało mi się zakupić tanio bilety lotnicze liniami Corendon do AYT na 7 dni i stwierdziłem że będę chciał odwiedzić Side i Alanya ale...Google Maps nie wyznacza trasy komunikacjami miejskimi...Widziałem na Google Maps zdjęcia dworca autobusowego w Alanya (Alanya Otogarı) i zdziwiła mnie ilość biur przewoźników :shock: jak się w tym odnaleźć? Jaka cena jest uczciwa za przejazd Antalya - Side - Alanya - Antalya?
Gdzie dokładnie w Antalya jest główny dworzec autobusowy? To samo pytanie dotyczy Side (o ile warto je odwiedzić i zatrzymać się tam na 2 dni)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Kwi 2021 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Bilety kupisz w każdym stanowisku na dworcu lub w Internecie.
Tam też są aktualne rozkłady i ceny. Możesz sobie wyszukać przejazd w necie, żeby wiedzieć w jakim biurze kupować i o jakiej godzinie jest odjazd:
https://www.obilet.com/

cena 30 TL/os
czas do Alanya ok. 2-2,5 h
do Side ok. 1,5 - 2 h
Jeżdżą w szczycie co 30min


Antalya dworzec:

https://www.google.com/maps/place/Antal ... 30.6649809
dojazd:
antalya-autobusem-miejskim-za-1-5-try,1158,707#p1397671
antalya-transport,1200,157898


Side/Manavgat

https://www.google.com/maps/search/mana ... a=!3m1!4b1


Alanya dworzec:
https://www.google.com/maps/place/Alany ... c3RhdGlvbg




Poza tym był już chyba podobny temat? więc warto połączyć?
antalya-alanya-jak-latwo-dojechac,1158,70415
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 06 Kwi 2021 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Dzięki Wielkie za pomoc! :)

Co do polubienia wrzutki, już nadrobiłem bo nie byłem zalogowany :)

W biurach tych przewoźników na dworcach można płacić kartą czy tylko gotówka?

Co sądzisz o Side? Warto czy nie?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Kwi 2021 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Powiem tak, zależy co lubisz, w jakim celu jedziesz itp.

Żeby do Side jechać specjalnie, to samo do Alanyi, to nie raczej. No chyba, że ktoś szuka takich hoteli na wypasie i jedzie tam w celu plażingu i odpoczynku (albo jak ja, jak wyrwałem za 600zł w grudniu przelot z hotelem z biura z żarciem, to żal było opuszczać więcej niż 3 noce z 7 skoro zapłacone haha...)
Tak to w samym Side są ruiny antycznego miasta, na które warto zerknąć będąc przy okazji i tyle. To samo w Alanyi - wzgórze zamkowe z fajnym widokiem, ale oprócz tego kurorty, plaże i turystyczne klamoty.
Z Side można udać się jeszcze ewentualnie do Zielonego Kanionu.

Sama Antalya też jest warta na jakąś nockę lub dwie. Można przejechać się na wodospady Duden, dobrze i taniej zjeść, pochodzić po historycznym centrum.

Jeżeli jednak jedziesz pozwiedzać, to nie warto tracić czasu na ww. jeśli masz tylko tydzień. Zależy co już widziałeś, co Ci się podoba. Loty krajowe po Turcji są dosyć tanie i można uderzać praktycznie wszędzie. Mało turystyczny wschód i Kurdystan, Kapadocja, magiczny Stambuł i można wymieniać i wymieniać.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 07 Kwi 2021 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@wasil10

Dziękuję Ci bardzo za szczegółowe rozpisanie się co i jak :)

Stwierdziłem że pierwsze 2 dni spędzę w Antalya, następnie 3 dni polecę do Istambułu, kolejne 2 dni w Alanya i powrót do PL.
Zapytam jeszcze, na jakie lotnisko w Istambule lepiej lecieć? IST (300zł Turkish Airlines) czy SAW (200zł Pegasus) [RT]?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 07 Kwi 2021 11:55 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
-- 07 Kwi 2021 10:53 --

Uwazaj bo TK lata tez na SAW tylko tym swoim tanszym odpowiednikiem.
Kupuj OW na stronie lini bedzie najtaniej. Ja lece akurat na SAW Turkishem bo
mam blizej do hotelu😉
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez gruby_inversia, 07 Kwi 2021 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Kwi 2021 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Jeżeli nie chcesz zwiedzać nowego IST, to ja bym leciał na SAW i nie przepłacał.
I tak jak mówi kolega wyżej, też bym brał OW i rozważył trasę:

AYT - SAW - GZP
też wyjdzie ok. 200zł (patrzę na szybko losowe daty w czerwcu), a wylądujesz od razu bliżej Alanyi i nie będziesz musiał krążyć w 2 strony autokarem między Atanlya i Alanya.

tutaj jest lotnisko Gazipasa:
https://www.google.com/maps/place/Port+ ... dhaXJwb3J0
taxi do centrum Alanya ok. 35$, nie opłaca się, jeździ sporo busów na tej trasie, które są skomunikowane z godzinami przylotów.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 07 Kwi 2021 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@gruby_inversia
@wasil10

Oo ciekawie to wygląda AYT - SAW - GZP :shock: :D
Chyba tak zrobię właśnie bo bez sensu jeździć autokarem w dwie strony po 2,5h
Lepiej kupować teraz te krajówki na Turcję czy lepiej się wstrzymać i liczyć po cichu że cena na loty krajowe nie wzrośnie?
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 07 Kwi 2021 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group