Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:38 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
czy napeow karty prepaid sa anonimowe ?
w banku trzeba pokazac dowod zeby ja kupic a kupujac na allegro trzeba podac swoj adres(brak wysyłki na paczkomaty) czy bank przypisuje dane z adresu do karty prepaid ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
W banku nie trzeba pokazac dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
trzeba pokazac dowod bo chciałem kupic i poprosili o dowod rok temu jak jeszcze były na stanie w bankach teraz karte prepaid bzwbk mozna kupic tylko na allegro badz ze strony banku i pytanie czy jest przypisana do adresu danych kupujacego


Ostatnio edytowany przez gsmnow, 22 Wrz 2015 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:47 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
nie nie są anonimowe, zarejestrować sobie możesz na stronie na kogo chcesz, możesz też nie rejestrować, ale jak kupujesz to zawsze gdzieś tam ślad po tym kto to kupił jest i idzie do tego dojść - w banku spisują, przez neta mają dane na jakie szła wysyłka - musi tak być ,żeby nie dochodziło do różnego rodzaju przestępstw ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
gsmnow napisał(a):
trzeba pokazac dowod bo chciałem kupic i poprosili o dowod

Prosic moga. Ale nie musisz dawac.
W jakim banku byles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
boots napisał(a):
gsmnow napisał(a):
trzeba pokazac dowod bo chciałem kupic i poprosili o dowod

Prosic moga. Ale nie musisz dawac.
W jakim banku byles?

posting.php?mode=quote&f=1499&p=644097#
byłem w bzwbk w takim razie do jakiego banku sie udac zeby kupic taka karte bez dowodu w oddziale banku i czy ktos juz tak kupował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ja kupowalem wlasnie w tym banku jakis czas temu - zupelnie anonimowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Jakiś czas temu właśnie - regulacje dot. takich kart się zmieniły i nie sprzedają bez spisania danych z DO, bo dochodziło do oszustw.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
boots napisał(a):
Ja kupowalem wlasnie w tym banku jakis czas temu - zupelnie anonimowo.


teraz nie ma opcji zakupu w oddziale banku mozna tylko przez internet ale czy dane wysyłki sa przypisane do konkretnej karty ktora wysyłaja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:11 

Rejestracja: 21 Mar 2015
Posty: 92
Zakupy na zapas? ;)
http://www.cashless.pl/karty/530-knf-ni ... dplaconych
Bo rzeczywistość wygląda tak:
https://bankpomyslow.bzwbk.pl/i/7835-ka ... tonie-mocy
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:15 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 5
obdzwoniłem wszytkie banki i karty z odziałów sa wycofane ponawiam pytanie czy karta prepaid jest przypisana do adresu kupujacego na allegro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:19 

Rejestracja: 21 Mar 2015
Posty: 92
Pewnie nie, bo kartę możesz w podarunku dać komu chcesz.
Ale jeśli karta będzie wykorzystana do działań niezgodnych z prawem to Allegro będzie musiało dane kupującego ujawnić policji, prokuraturze czy tam sądowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
mnie jak się pytają o dane to mówię, że kupuję na prezent dla Pani Premier i jej dane mogę podać, bo nie wiem co ona z tą kartą będzie robić. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2015 01:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 1221
jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o kase :) Prepaid zamienią się w debetowe praktycznie.. masakra:)
_________________
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2015 04:57 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
jest również szereg kart wirtualnych z opcją uzyskania plastiku
nie potrzeba się ani rejestrować ani podawać swoich danych.
Przy wykorzystywaniu karty na mniejszą skalę (dla różnych provaiderów różnie to jest okreslone) nie potrzebują od klienta żadnych danych.
Po przekroczeniu limitów obrotu koniecznym jest legitymowanie się dokumentem tożsamości.
Pamiętać trzeba, że podpinając pod wirtuala swoja kartę kredytową aby go zasilać (entro) czy wysyłając zasilenie konta przelewem tak samo sie identyfikujemy...
Są oczywiście również inne karty jak np. neteller itd.

Teraz wracając do anonimowości. Jesli karta wirtualna zostanie zasilona "z poczty" a wysłana na adres np. hotelu, w którym zatrzymalismy się płacąc gotówką... Tylko pytanie PO CO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Wrz 2015 06:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Anonimowe...dobre sobie.
WBK zablokowało mi prepaida. W celu odblokowania trzeba złożyć reklamację podając wszystkie dane osobowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Wrz 2015 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
czapla napisał(a):
Anonimowe...dobre sobie.
WBK zablokowało mi prepaida. W celu odblokowania trzeba złożyć reklamację podając wszystkie dane osobowe.

Zadzwoń do nich i poproś o odblokowanie. Pytają tylko o nr karty i nazwisko. Nazwisko sprawdź w profilu ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Wrz 2015 02:56 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Dzwoniłem. Prosiłem. Byłem też w oddziale. Jedyna droga do odblokowania prepaida to pisemna reklamacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Wrz 2015 08:16 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Szanse na anonimowosc sa coraz mniejsze. I nie chodzi o rzekome "pranie pieniedzy", to byl margines, zasadniczo wiekszosc tych kart i powiazanych z nimi rachunkow technicznych byla wykorzystywana przez osoby majace do czynienia z komornikami, windykatorami etc. Jezeli ktos powie ze ucieczka przed komornikiem to tez przestepstwo bo "wiedziales co robisz biorac kredyt" to powiem by przesledzic wyroki e-sadu w Lublinie i podac odsetek spraw gdzie komornika wyslano do ludzi nie majacych w zyciu zadnych zaleglosci. Sam znam taki przypadek. Dzieki prepaidom ludzie mogli jakos wygodniej funkcjonowac. Teraz zostaje tylko obrot gotowkowy. Rezim lubi miec nad wszystkim kontrole. Np mozliwe tez jest oblozenie rachunkow nieanonimowych skladkami lub ewentualnymi podatkami. Z anonimowym jest to znacznie utrudnione. I wlasnie o to chodzilo, nie o "pranie pieniedzy".

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Wrz 2015 10:57 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Racja, gdyby nie prawo bankowe, a zwłaszcza kwota wolna od zajęcia komorniczego tj. obecnie ponad 6 tysięcy z.ł.
Przy odrobinie znajomości obowiązującego prawa nawet z "reżimem " i bez prepaida da się żyć.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group