Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Gru 2017 13:07 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
[quote="Gricho]Tak wygladaja kolejki po bilety o 5 rano ok 20 min czekania. My na wschod slonca jechalismy na Phnom Bakheng moze z 15 osob na gorze ... pozniej na Ta Prohm w swiatni bylismy praktycznie sami [/quote]

A jak kolejki i ilość tłumów w różnych miejscach o innych porach? Plan mój przewiduje przylot do Siem Reap przed południem, czyli pewnie około południa mógłbym rozpocząć zwiedzanie. Zamierzam na zwiedzanie poświęcić półtora dnia tj. dzień przylotu i cały następny. Mając kupiony bilet trzydniowy, wówczas byłoby łatwiej zdążyć na wschód słońca (być może) a niezaleźnie od wschodu, pierwszego dnia po południu zwiedzać to, co większość zwiedza od rana a następnego dnia inne atrakcje.
Czy taka taktyka ma sens, czy zawsze przy największych atrakcjach jest tłum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 15 Gru 2017 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
Po bilety 3 dniowe kolejki są znacznie mniejsze. My w sierpniu 2017 kupiliśmy z marszu, bez kolejki, zaraz po otwarciu kas. Nie wiem jak to wygląd kupując bilety na wschód słońca. Wynajęliśmy tuk tuka i pierwszego dnia mała pętla, drugiego duża. Świątynie zwiedzaliśmy w "odwrotnej" kolejności, pierwsze świątynie były puste, sami po nich chodziliśmy. W miarę upływu czasu się zagęszczało ale i tak byłam zdziwiona, że jest tak mało ludzi. Nastawiałam się na większe szaleństwo. Drugiego dnia było podobnie. Byłam bardzo mile zaskoczona, może akurat tak trafiłam?
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Gru 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Też bym polecał zwiedzanie odwrotnie niż tłumy. W takim Angkor Wat (jako głównej swiątyni) to tłum się jeszcze rozlewa po dużej powierzchni ale zwiedzanie Ta Prohm czy Bayon z tłumami to koszmar.


Ostatnio edytowany przez billy, 15 Gru 2017 13:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Gru 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Przemm napisał(a):
[quote="Gricho]Tak wygladaja kolejki po bilety o 5 rano ok 20 min czekania. My na wschod slonca jechalismy na Phnom Bakheng moze z 15 osob na gorze ... pozniej na Ta Prohm w swiatni bylismy praktycznie sami [/quote]

A jak kolejki i ilość tłumów w różnych miejscach o innych porach? Plan mój przewiduje przylot do Siem Reap przed południem, czyli pewnie około południa mógłbym rozpocząć zwiedzanie. Zamierzam na zwiedzanie poświęcić półtora dnia tj. dzień przylotu i cały następny. Mając kupiony bilet trzydniowy, wówczas byłoby łatwiej zdążyć na wschód słońca (być może) a niezaleźnie od wschodu, pierwszego dnia po południu zwiedzać to, co większość zwiedza od rana a następnego dnia inne atrakcje.
Czy taka taktyka ma sens, czy zawsze przy największych atrakcjach jest tłum?[/quote][/quote]




Wszytko zalezy od Ciebie.. ile masz sily po przylocie i co chcesz zobaczyc .. my mielismy tylko bilet 1 dniowy na swiatynie a w Siam Reap bylismy 2 noce. Ja zaraz po przylocie robilem na jet lagu swiatynie poza Angor Wat np. Beng Mealea, pozniej jezioro itp.

Angor Wat atakuj od drugiej strony (Ta Kou) nie mostem zwodzonym gdzie sa tlumy.

Popatrze na zdjecia i postaram sie napisac o ktorej bylismy w jakiej swiatyni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Gru 2017 07:08 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Gricho napisał(a):



Wszytko zalezy od Ciebie.. ile masz sily po przylocie i co chcesz zobaczyc .. my mielismy tylko bilet 1 dniowy na swiatynie a w Siam Reap bylismy 2 noce. Ja zaraz po przylocie robilem na jet lagu swiatynie poza Angor Wat np. Beng Mealea, pozniej jezioro itp.

Angor Wat atakuj od drugiej strony (Ta Kou) nie mostem zwodzonym gdzie sa tlumy.

Popatrze na zdjecia i postaram sie napisac o ktorej bylismy w jakiej swiatyni.


Dzięki wielkie, ale aż tak szczegółowego rozpisania świątyń nie trzeba :)
Wystarczy sugestia, na czym skupić się pierwszego dnia, aby była szansa ana unikniecie największych tłumów. A reszta - dnia następnego.

Zmęczony nie powinienem być, gdyż lecieć będę z Hongkongu (wylot ok godz. 9) po kilkudniowym pobycie w tym mieście, więc to będzie krótki odcinek podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:00 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 5
Wydaje mi się że kwota ta jest nadal warta zapłąty za odwiedzenie tego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 22 Maj 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Powiedzcie mi czy ma sens wogole zwiedzanie ''kilkugodzinne'', mam jedyne polaczenie lotnicze gdzie samolot siada planowo o 13:15, a powrot nastepnego dnia rano o 10:15 (z KOS) ? Pzy zalozeniu, ze dotarlbym o 14:00 na miejsce do zachodu slonca zostaje jakies 4-4,5h. Mozna cos w tym czasie zobaczyc, czy Waszym zdaniem wogole nie ma sensu ? Jesli nie, to bede kombinowal zeby zostac 2 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:04 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Wg. mnie coś zobaczysz ale sensu dużego to nie ma. Bo czy kiedykolwiek jeszcze planujesz tu wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:04 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Coś tam zawsze zobaczysz. Weźmiesz tuk tuka i zdążysz rzucić okiem na centralnie położone świątynie z Bajon na czele, może niezbyt odległą Ta Prohm i na koniec Angkor Wat. Czyli skromny kawałek całego kompleksu, ale zawsze to coś. Jeśli jednak masz możliwość przedłużenia pobytu na dwa dni to nie wahaj się i zrób to. Ja miałem 3 dni i udało mi się zobaczyć większość interesujący (mnie) miejsc choć nie wszystkie. Oczywiście każdy ma własne oczekiwania. Jedni wolą zobaczyć zrobić to na szybko, szczegóły ich mniej interesują, wolą taki ogólny ogląd, inni potrzebują więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Kombinuj dwa dni zostac 4 godzinna bieganina jak dla mnie sensu nie ma

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
kumkwat_kwiat napisał(a):
Wg. mnie coś zobaczysz ale sensu dużego to nie ma. Bo czy kiedykolwiek jeszcze planujesz tu wrócić?


Niewykluczone, bo ostatnimi czasy jestem min 2 razy w roku w azji poludniowo wschodniej, ale skoro mowicie ze nie warto to odpuszcze jeden lot i polece bezposrednio dalej, tak zeby zostac te poltora dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:18 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@Flyguy
Skoro latasz 2 razy do roku to następnym razem polecisz gdzieś indziej zobaczyć coś innego. Region jest duży.
Po co po raz kolejny płacić za wejście i za przeloty jak można zobaczyć to za jednym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Na 4 godziny to kompletnie nie ma sensu. 8 - 10 godzin to w miarę ok czas na pobieżne zwiedzanie, dla osoby nieszczególnie zainteresowanej historią tego miejsca i tego typu zabytkami, ot tak żeby zobaczyć i poczuć klimat.
Na krócej w ogóle nie ma sensu zawracać sobie głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Zawsze możesz skorzystać z opcji darmowego wejścia o 17.30. Będziesz miał kilkadziesiąt minut póki ochrona wszystkich nie wyprosi! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 01 Cze 2019 07:56 

Rejestracja: 25 Lut 2019
Posty: 6
Kilka godzin z tuk tukiem na zobaczenie głównych świątyń powinna wystarczyć ale tak jak pisano już powyżej nie wiem czy to ma sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Cze 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja po 6h się znudziłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 01 Cze 2019 13:31 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Zależy co kto lubi... :D Mnie trzech dni było mało....Nie wartościuje preferencji, każdy musi sam to ocenić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Mi 9 godzin w zupełności wystarczyło. Bilet jednodniowy 37$, dwudniowy 67$. Reszty nie pamiętam.
Pół dnia lało jak z wiadra, ale warto było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Gru 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Czy w Siem Reap można już legalnie bez problemów (czytaj bez szukania i pytania) wypożyczyć skuter i na skuterze zwiedzać Angkor ? Czytałem że było to nielegalne i miejscowi nie bardzo tolerowali turystów na skuterach.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 17 Gru 2019 21:21 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Sugerując się tym co niby miało być zakazane wypozyczylem skuter elektryczny. Jeździsz nim gdzie chcesz, problemem jest tylko bateria która starcza na ok. 40km, a ładowanie trwa długo. Niby są darmowe punkty, ale to ściema bo darmowe będzie jak coś zjesz u nich, bo to knajpy.

Widziałem turystów na normalnych skuterach i taki bym wziął. Byłem miesiąc temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group