Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:22 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Właśnie wróciłem z Andorry, więc chciałem odświeżyć i przy okazji zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu. Jechałem z Andorra Direct Bus ze stacji Barcelona Sants. Kurs w dwie strony to koszt 49, 50 euro. Z lotniska El Prat 57,50 . Autobus kursuje 8 razy dziennie, a kurs z Barcelony trwa 3h. Stacja autobusowa Sants jest wyjątkowo mała i znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego. Znajdujemy niepozorny budynek dworca (budkę) oznakowany naklejkami różnych przewoźników autokarowych, gdzie wymienimy wydrukowany bilet na bilet właściwy. Autokar odjeżdża sprzed budki. Osoby, które nie wymieniły biletów (większość z prawie pełnego autobusu) były proszone o uczynienie tego, a kierowca cierpliwie na wszystkich poczekał, więc nie ma paniki. Wskazane jest przyjście 30 minut wcześniej, aby uniknąć opóźnień. Droga, którą podąża autokar jest wyjątkowo malownicza, pojazd posiada częściowo przeszklony dach dzięki czemu możemy podziwiać Pireneje.
W samej Andorze są 2 przystanki- w Santa Julia i Andorra La Vella. Ja wysiadłem w stolicy.
Procedura powrotna taka sama jak w Barcelonie, autobus znów był pełen. W podróży powrotnej miałem przyjemność siedzieć obok rodowitej Andorranki, która zdecydowanie preferuje usługi Andorra Direct Bus. Jako że często lata , potwierdziła, że El Prat jest głównym lotniskiem Andorczyków, a rzadziej korzystają z Girony, Tuluzy czy Carcassonne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Joozek25 napisał(a):
...Kurs w dwie strony to koszt 59.50 euro. Z lotniska El Prat 57.50. ...

chyba 49,50
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:35 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Również jechałem tą trasą i polecam. Widoki piękne. Do tego punktualnie i bezproblemowo. Równo rok temu płaciłem 49.5 Euro.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:53 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Oczywiście 49.50, dzięki za czujność!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:38 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy wsiadając na lotnisku El Prat również trzeba "wymieniać" bilety w kasach/budkach?

Ląduję bez bagażu rejestrowanego o 9:55 na T2. Odjazd autobusu o 10:15. Czy w przypadku braku opóźnień samolotu mam szansę zdążyć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌Arekkk‌
W jaki dzień masz odjazd o 10:15?
Ja tylko o 11:15 i o 9:45 widzę z "T2 -ENTRE TERM. B - C" do "ANDORRA LA VELLA".
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2017 23:27 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Inny przewoźnik: https://www.andorrabybus.com/en.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2017 23:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Co roku jeżdżę na narty do Andorry więc dorzucę coś od siebie. Ceny autobusów są takie, że przy paru osobach bardziej opłaca się wynajęcie samochodu. Na początku lataliśmy właśnie przez Barcelonę ale od paru lat przerzuciłem się na Tuluzę - samochodem stamtąd da się dojechać trochę szybciej niż z Hiszpanii a droga jest równie malownicza.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@pbak
Nie mogę znaleźć na szybko odpowiedzi, więc zadam trywialne pytanie: czy przy wypożyczeniu auta - planuję to zrobić z Girony - nie problemów z faktem, że przekraczamy granicę?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:37 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Z Girony nigdy nie pozyczalem samochodu ale stawiam na to, ze problemow z przekraczaniem granicy nie powinno byc, szczegolnie jesli wezmiesz samochod od wiekszej firmy typu Avis albo Hertz.

Ku rozwadze, biorac pod uwage moje doswiadczenia z grudnia 2017: problemem moze byc snieg. Napadalo go tyle, ze moja pozyczona Panda nie byla w stanie podjechac pod przelecz a lancuchow nie bylo wieczorem gdzie kupic. Zreszta nie tylko moja, na drodze dojazdowej slizgali sie wszyscy, jedna ciezarowka zablokowala ja nawet na godzine. Skonczylo sie na szukaniu hotelu po francuskiej stronie granicy. Generalnie mialem wesola noc i poszedlem spac o 5 nad ranem.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Apocalipse
To zależy o którą granicę Ci chodzi.
Niektóre firmy nie każą płacić za wjazd do Andory, podczas gdy inne już to mają odpłatne. Francja wszędzie będzie płatna osobno.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2018 22:31 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Wybieram się do Andory. Piszecie w wątku o tych dwóch firmach autobusowych, natomiast jest jeszcze Alsa, która ma tańsze bilety. Pokazuje mi się bilet powrotny za 35,80 euro. Wydaje się to być dobrą alternatywą dla tamtych firm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Chris Peen
Tak, masz rację.
Może nawet by i jeszcze taniej znalazł (jakąś promocje mają po 5€ za odcinek).
Jakkolwiek, Alsa jeździ rzadziej a różnica w cenie jest niewielka.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2018 23:06 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Mi akurat terminy pasują. Różnica 14 euro - dla mnie jest znaczna :D
Te odcinki po 5 euro faktycznie są, ale tylko jak się kupuje w dwie strony (przynajmniej w moim przypadku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Cześć

Planuje kolejną podróż i wszelkie sugestie, podpowiedzi przez bardziej doświadczonych kolegów są mile widziane :-) Wyląduje w Barcelonie a wrócę przez Tuluzę (lub na odwrót). Jakie katulanie wyglądają z obu miast połączania autobusowe z Andorą?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Z BCN (z lotniska już miasta) jest to takie same połączenie jak przedtem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Paź 2019 19:03 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Dojazd Andorra Bus Direct bezproblemowy. Czas jazdy to ok. 3 h z Barcelona Stans do Andorra La Vella. Pamiętajcie jedynie, żeby wcześniej wymienić potwierdzenie/bilet na "świstek" w kasie, bo bez tego ani rusz. Autobusy komfortowe, wifi na pokładzie. Na trasie bez przystanków. W drogę powrotną nie było nawet kontroli granicznej. W kierunku Andory kontrola sprawna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lis 2021 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
gdzie dokładnie znajduje się przystanek Andbus Nº5416 TERRA VELLA w kierunku lotniska do Barcelony?
Gmaps sobie nie radzi, a street view jest z 2014 i po zdjęciach widać, ze trochę się pozmieniało (:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group