Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2012 13:05 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Witam

wybieram się na narty do Andory, lot z Katowic do Barcelony Wizzairem. Problem jest taki, że jeżeli lot jest terminowy to ląduje 19.40, a ostatni autobus do Andory jaki znalazłem z Terminala 2 jest o 20.15. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Moża autobus czeka? Albo jest inny sposób na dostanie się?

Drugie pytanie dotyczy noclegów - ktoś może polecić jakiś hotel w pobliżu stoków?

I jeszcze kwestia transportu sportowego. Nie wiem czy tam wypożyczymy, czy też zabierzemy. Czy mogę to torby na narty włożyć 2 pary nart (od 2 osób) i nadać jako 1 bagaż sportowy za 130? Czy też Panie z Wizza policzą mi to jako 2 sztuki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 22 Paź 2012 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
@pasta
W jakim terminie lecisz do Barcelony? Ja wybieram się 29.01-05.02 i w Pireneje nie jadę busem tylko samochód wypożyczam(uwaga-konieczny wykup dodatkowego ubezpieczenia przy wypożyczaniu auta, ok. 7-8EUR/dzień za wyjazd do Andory/Francji, konieczne moim zdaniem też łańcuchy na koła po ok 40EUR/cały wyjazd/auto). Poszukaj noclegów na:
www.travelrepublic.co.uk
www.doyouspain.com (tutaj też auto do wypożyczenia)
www.airbnb.pl
www.homelidays.co.uk
www.homeaway.co.uk
Ja niekoniecznie pójdę w Andorę, rozważam też Pireneje hiszpańskie lub francuskie(jest sporo ośrodków do wyboru i koloru do ok 250km od Barcelony). A że mam małe dzieci, nie zależy mi na 200km tras, tylko na kasie-wyjazd ma być low-cost(poczynając już od lotu za który zapłaciłem po 93zł RT, cena była 84zł, ale nie mam karty ani członkostwa w wizz) i super będę się bawił nawet na 40km tras. Zrobiłem nawet małe opracowanie miejscowo-kosztowe ułatwiające wybór. Jedziemy ze znajomymi, więc musi być transparentność przy podejmowaniu decyzji... :-)
Narty o ile wiem możesz wpakować 2 pary w 1 pokrowiec jako 1 sztukę, ja tak robię...
Pozdrawiam
Marcin
P.S. Kurcze, cieszę się już cholernie na ten wyjazd, zawsze to odmiana od Alp i Beskidów :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2012 00:55 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
w zeszłym roku, chyba coś w sylwestra lub dzień przed, byłem ok 80km od andorry ale też w pirenejach. pojechałem, żeby śnieg zobaczyć bo jak byłem w Polsce to nie było no a co to za zima bez śniegu.
i w górach też nie widziałem i nawet mrozu jako tako nie było :geek:
no ale stoki to pewnie naśnieżają także pewnie coś tam na pewno będzie można poszusować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2012 08:57 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
My jedziemy 10-15.01. Bilety kupiliśmy po 88 zł RT.

Wszyscy jeżdzą bardzo dobrze, więc interesują nas "ostre" góry ;-)

Nie wiem który ośrodek jest lepszy: Vallnord czy Grandvalira. Chyba ten drugi...

Ktoś był i może wskazać najlepszą miejscowość na nocleg, by w najłatwiejszy sposób znaleźć się na najlepszych trasach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2012 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Myślę, że wyjeździsz się na obu...
Ja tam bym jeszcze rozważył Baqueira-Beret, Boi-Taüll lub Masella-La Molina w Hiszpanii...
Pozdrawiam
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2012 11:05 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 13
Czy kupując bilet na samolot musieliście płacić dodatkowa opłatę za przewoź sprzętu sportowego? Tez marzy mi sie Andora, jednak wszędzie biorą dodatkowa opłatę za transport nart...o czyms nie wiem? :) Z gory dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2012 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Latając Ryanem i Wizzem niestety bez dodatkowej opłaty za sprzęt sportowy się nie obędzie. A pakując 2 pary nart do jednej torby i tak opłaca się zabrać swój sprzęt...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sty 2013 09:52 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Informacje po powrocie - może komuś się przyda.

Samolot Wizz z Katowic do Barcelony El Prat - zero problemu. Przylot nawet przed czasem. Za bilety w dwie strony zapłaciliśmy 22+66=88 zł
Ponieważ to zima, planowy przylot miał być 19.45, a autobus do Anodory odjezdza 20.15 i się baliśmy, że nie zdążymy to zamówiliśmy prywatny transfer - Busa dla 8 osób.
Najniższe ceny:
http://advanced.shuttledirect.com/?lang=en
Cena za bus w dwie strony 580 EUR (8 osób).

Jak ktoś chce jednak jechać autobusem to:
http://www.andorrabybus.com/es/1/viajar-andorra-bus


Dojazd do Andory równo 3 godz.

Mieszkaliśmy w Soldeu - wg mnie najlepszy punkt startowy w Grandvalira. Wszystkie miejscowośći połączone ze sobą. By się dostać na sam koniec (czyli do Pas de la Casa) to "podróż" zajmuje 5 wyciągów.
W sumie podobno 210 km tras. Zasadniczo nie są one strone. Fajna trasa czarna jest właśnie w Soldeu pod gondolą - był tam kilka razy puchar świata kobiet w slalomie.

Hotel - trafiliśmy na promocję: nocleg z HB + karnet. Pokój 2 osobowy na 5 dni <900 EUR. Biorąc pod uwagę cenę skipasów to wyszło 50 EUR za dobę za osobę za nocleg z wyżywieniem HB. Jedzenie bardzo dobre i bardzo urozmaicone. Link do hotelu:
https://www.ahotels.com/en/promotions.html

Narty - nie braliśmy z Polski bo to bez sensu. Koszt za przewóż 380 zł, a wypożyczyłem na miejcu na 5 dni za 80 EUR. Codziennie zmieniałem narty na inne. Jak się wypożycza w wypożyczalni to koszt ok 24 EUR za 1 dzien ale jak się zamówi przez słowacki portal pośredniczący (ciekawe...) to jest 30% zniżki. Link:

http://www.alpinresorts.com/en/ski-rental

Mam nadzieję, że powyższe informacje komuś się przydadzą. Dużo czasu poświęciłem na ich znalezienie i wybranie. Polecam rejon. W pierwsze dni dni było mało śniegu (tylko dośnieżali) ale potem w nocy spadło 70 cm i był ostry freeride w puchu. Temperatura -5, a jak zjechaliśmy do Barcelony to +18. Echhhh - dlaczego tam nie mieszkam.... ;-)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2013 23:08 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 7
Bardzo fajnie. Na pewno sie przyda. Ale co z przewozem 2 par nart w 1pokrowcu? Czy ktos moze potwierdzic, ze tak sie da?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2013 11:29 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 7
A ile kosztuje przejazd autobusem z lotniska T2 do Andory w dwie strony? Czy trzeba doplacic za przewoz nart, bagazu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lut 2013 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Barcimierz napisał(a):
A ile kosztuje przejazd autobusem z lotniska T2 do Andory w dwie strony? Czy trzeba doplacic za przewoz nart, bagazu?

57 euro w dwie strony

mozesz zabrac 2 walizki + podreczny.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2013 23:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Witam! Bardzo proszę podróżników o pomoc. W maju na krótko lecę na BCN. I zamarzyła mi się Andorra. Noclegi znalazłam nawet w przyzwoitej cenie. Ale Wizz ląduje na T2 o 19.30, a autobus (ostatni) wg www.andorrabybus.com/es odjeżdża z T1 o 20.00.
Czy jest inna opcja dojazdu do Andorry z Barcelony? Bo raczej nie zdążę na ten o 20.00. Więc nocleg w Barc. i rano (no właśnie, czy musze jechać na BCN, żeby wsiąść do tego autobusu?). Z góry dziękuję za porady, linki. E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2013 11:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Ponawiam prośbę o sposoby dojazdu kom. publiczną do Andorry...mogłabym wówczas rezerwowac noclegi, albo zmienić plany.E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2013 23:58 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy był ktoś w Andorze latem ? Ja zamierzam wybrać się za miesiąc, czy wyjazd wynajętym samochodem sprawia jakąś trudność ? Jakieś ekstra opłaty za tunele, most, podatki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Kwi 2013 00:26 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Ponawiam prośbę o sposoby dojazdu kom. publiczną do Andorry...mogłabym wówczas rezerwowac noclegi, albo zmienić plany.E.


Też mieliśmy takie obawy i dlatego zamówiliśmy prywatny transfer do Andory (bus dla 6 osób). Akurat samolot przyleciał 20 minut przed czasem, więc nie byłoby problemu ale... to zima.

A jak chcesz koniecznie autobusem to ostatni jedzie o 22 (z T2 22.15)
http://www.andorrabybus.com/es/1/viajar-andorra-bus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Kwi 2013 23:24 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 125
Kilometry: 222 311
niebieski
Jest inna możliwość dojazdu do Andorry.Chciałbym rano ruszyć z Barcelony i wieczorem wrócić?ten autobus najwcześniej jest w Andorze 13.45,a powrót najpózniej do Barcelony o 17.00,to tylko 3 godziny.A bilety drogie,jak na 3 godzinki pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Kwi 2013 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z bcn do stacji La Tor de Querol-Enveig masz pierwszy pociąg o 07.00 i przyjeżdżasz o 10.05
tutaj rozkład: http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... index.html

pytanie: jak dojechać z La Tor de Querol-Enveig do andory?
nie wiem. może stopem? są chyba jakieś autobusy ale z tego co pamiętam to za te ok 80 km (czy nawet mniej) to ładnie sobie liczyli.

pociąg w jedną stronę kosztuje ok 15 euro.

poszukaj ewentualnie opcji z Puigcerda bo to niby powinno być to samo(1 stacja wcześniej) a jakiś inny rozkład mi wyskakuje.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:56 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 23
Wybieramy się na narty z żoną na 5 dni do Grandvaliry, zastanawiam się czy kupować karnet na 5 dni za 200E, czy też na każdy dzień od 13:00 za 35E x 5 dni, na nim też można korzystać z każdego wyciągu? Nocleg mamy w hotelu Vall Ski - Carretera General de Francia Km 17,8
Incles, AD100 Andora, rozumiem ,że najbliższy wyciąg jest w Soldeu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2014 21:27 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 23
sory, że podbijam, ale serio nikt nic nie wie ?;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Wprawdzie nie jeździłem na Grandvallirze, ale zasadniczo wszędzie zasady są takie same. Możesz jeździć na wszystkich wyciągach, także na karnecie od 13:00. Co do karnetu - zależy jakim typem narciarza jesteś - jeśli od rana katujesz stoki to chyba lepiej karnet 5-dniowy, jeśli śpisz do 10:00 i na nartach jesteś od 12:00 to karnet po 13:00. Pamiętaj, że na miejscu może być ciepło, więc stoki o 13:00 mogą być już zjeżdżone i sztruksu nie uświadczysz. Choć z drugiej strony ja rok temu byłem w Vallnord i mimo pięknej słonecznej pogody i temperatur rzędu +10stopni do końca dnia stoki były praktycznie bez zarzutu. Zazdroszczę wyjazdu... :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group