Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Zapraszam na relację z wyjazdu do Andaluzji

Była to już moja kolejna wizyta w tym regionie Hiszpanii, dlatego też plan zwiedzania był dość ukierunkowany, przede wszystkim na: Rondę, Zaharę i małpy na zamieszkujące Gibraltar. Ostatnie dni wycieczki były przeznaczone na odpoczynek na plaży w miejscowości Fuengirola.

Wyjazd właściwie planowany był od lipca 2014 r., kiedy to nadarzyła się okazja zakupu biletów na samolot (WAW-AGP-WAW) w niezmiernie atrakcyjnej cenie. Następnie od grudnia do lutego korzystając z różnych promocji/okazji rezerwowałem hotele.

Plan wyjazdu był następujący:
1) przelot Warszawa - Malaga, linie Norwegian, lądowanie o 23.30, potem pociąg do Malagi, spacer do hotelu w pobliżu dworca Maria Zambrano
2) Malaga
3) Ronda, Zahara
4) Gibraltar
5) przejazd Costa del Sol, do Algeciras – Fuengirolia
6) i 7) Fuengirola
8) przelot Malaga - Warszawa

Przez 3 dni dysponowaliśmy wynajętym samochodem.
Image

Dzień 1 - Malaga
Tu delikatny spacer po mieście, wejście pod zamek, plaża. Katedra niestety była w tym okresie jeszcze zamknięta.

Image

Image

Image

Image

Wizyta na miejskim targu:
Image

Image

Image

Image

Dzień 2 - Ronda i Zahara
W tym dniu o godz. 9.00 umówiony byłem na odbiór auta z wypożyczalni na lotnisku. Dzięki kodom Blacklane nie musiałem jechać pociągiem na lotnisko. Przez 3 dni mieliśmy do dyspozycji auto, tyle czasu w zupełności nam wystarczyło. Koszt około 150zł (paliwo full-full), dodatkowe ubezpieczenie 50zł. Otrzymaliśmy całkowicie nową Skodę Fabię z przebiegiem 10km. Więcej nt. auta tu: http://www.fly4free.pl/forum/wypozyczalnia-samochodow-malaga,1435,41216?start=160#p578994

Tego dnia nocleg mieliśmy w Algeciras. Droga wiodła nas przez Rondę i Zaharę, dlatego do przejechania 300km z czego połowa w terenie górskim.

Punkt pierwszy to Ronda. Miasto umiejscowione po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín, które składa się z dwóch dzielnic: Ciudad, czyli części arabskiej i Mercadillo, czyli nowszej części powstałej po rekonkwiście. Obie dzielnice łączy most Puente Nuevo o wysokości 100 m, zbudowany w 1793 r. Bezpieczne miejsce dla naszego auta znaleźliśmy na płatnym parkingu, 10 minut spacerkiem od głównych atrakcji: http://goo.gl/maps/E5iUU

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Drugim celem była Zahara, jedno z Białych Miast w Andaluzji, położone na górze o tej samej nazwie. Nad całym miastem góruje zamek i wieża Torre del Homenaje, natomiast u podnóża znajduje się sztuczny zbiornik retencyjny.

Z Rondy do Zahary wybraliśmy się malowniczą drogą CA-531. Jest to dość kręta, w miarę szeroka droga. Przebiega miejscami na wysokości ponad 1000 mnpm, po drodze jest wyznaczonych kilka miejsc widokowych gdzie spokojnie można zatrzymać się autem. Najwyższy szczyt, który mijamy to Puerto de Las Palomas 1357 m.

Sama Zagara jest dość spokojnym miasteczkiem, a liczba turystów tego dnia niewielka. Polecam miejsce parkingowe przy samym centrum i wejściu na zamek: http://goo.gl/maps/DXGkC

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dzień 3 - Gibraltar
Tym razem głównym celem naszej wizyty na Gibraltarze były małpy (Magoty gibraltarskie). Ponadto byliśmy w ogrodzie botanicznym, który wydawał się lekko zaniedbany oraz na Europa Piont.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jeśli ktoś będzie autem na Gibraltarze, warto pamiętać aby zatankować do pełna. W maju różnica w cenie benzyny między Hiszpanią wynosiła 0,20€ na litrze.
Image

Ostatnie dwa dni to już tylko plaża i wypoczynek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 24 Cze 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
prosimy o jakies zdjecia z Algeciras !!! : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2015 20:40 

A ja swojej relacji z Andaluzji nie mogę skończyć od miesiąca. Zmotywowałeś mnie :)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2015 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Do Algeciras nie jechaliśmy, hotel mieliśmy przed wjazdem do miasta. Tylko jedno mam zdjęcie z tamtych okolic

Załączniki:
DSC_2981-4.jpg
DSC_2981-4.jpg [ 199.49 KiB | Obejrzany 3541 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Cze 2015 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
A ja swojej relacji z Andaluzji nie mogę skończyć od miesiąca. Zmotywowałeś mnie :)

mam nadzieje, że u Ciebie stosunek objętości tekstu do zdjęć będzie na przyzwoitym poziomie a nie 1:100 i trzeba tekstu szukać...
można by przynajmniej te zdjęcia po podpisywać...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2015 23:10 

@namteH
dobiłem do brzegu ze swoją relacją :)
http://don-bartoss.fly4free.pl/blog/119 ... i-i-renfe/
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group