Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:10 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 2
Cześć!
Kupiłam spontanicznie bilety do Andaluzji, czasu na planowanie mało, nie wiedziałam też wcześniej za wiele o regionie, więc byłabym wdzięczna za wskazówki dot. tego co warto zwiedzić. Mamy 8,5 dnia na miejscu, jedziemy w dwie dorosłe osoby. Ja lubię zwiedzać zabytki, mój towarzysz niekoniecznie, więc chciałabym zobaczyć główne atrakcje (meczet w Kordobie, Alhambra) a poza tym skupić się na chilloucie, piciu wina i sherry itp.

Lecimy do Malagi, tam w środku nocy wynajmujemy auto, pierwszy nocleg w Maladze a potem wstępnie mam taki plan objazdu:

Malaga
Ronda
Pueblos Blancos (przejazdem bez noclegu)
Jerez / Kadyks (zwiedzanie bodegi)
Sewilla
Kordoba (meczet)
Grenada / Sierra Nevada (Alhambra / góry)
Malaga (może uda się zwiedzić Muzeum Picassa w ostatni dzień)

Wychodzi 7 miejsc gdzie koniecznie chcę się zatrzymać, noclegów mamy 9, więc można by w dwóch miejscach zatrzymać się na trochę dłużej, tylko gdzie? Myślałam nad Kadyksem lub Jerez, żeby móc na spokojnie zwiedzić winiarnię, ale czy druga część wycieczki nie jest zbyt napięta (przejazd z Sewilli do Kordoby i Grenady)? Czy są tam może jakieś ciekawe miejscowości po drodze, gdzie warto się zatrzymać żeby tak nie gnać?
Będę wdzięczna za wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:42 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Cieżko będzie - robiłem tak w zeszłym roku więc ostrzegam że jako kierowca zmęczysz się na Max.
Było już kilka wątków na forum o takim planie - poczytaj i odpuść cześć.
Kadyks jeden dzień.
Kordoba minimum dzień, warto tam spędzić wieczór i noc, możesz wpaść na nocleg do klasztoru sióstr zakonnych - polecam. Tortija przy katedrze bajka Chilli na starówce w Cordobie zdecydowanie polecam.
Granada i okolice 2 dni aby poczuć góry - koniecznie zwiedzić jaskinie.
Sevilla - minimum 2 dni a najlepiej dłużej.

Malagę odpuściliśmy i po wylądowaniu wieczorem pojechaliśmy od razu do Granady na nocleg.


Ostatnio edytowany przez kanapa, 30 Sty 2016 13:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:44 

Trzeba jak myślę rozpocząć od tego co już masz na tej stronie np:

andaluzja,1255,23890&p=638451&hilit=andaluzja+atrakcje#p638451

el-caminito-del-rey,1255,70714

(obecnie są dostępne darmowe bilety-wejścia na I połowę marca)

Jak dla mnie plan zbyt napięty, Sevilla raczej na 2 dni, może Gibraltar i koniecznie El Caminito del Rey
Góra
 PM off
George23 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2016 19:02 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
@pannazwanny
Ja swój trip po Andaluzji opisałem w poniższej relacji
andaluzyjski-trip,1506,76644&p=614330&hilit=andaluzyjski+trip#p614330
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2016 21:24 

@pannazwanny, może pomoże Ci moja relacja: http://don-bartoss.fly4free.pl/blog/119 ... i-i-renfe/
Kordoba - dla mnie na 1 dzień, Granada na dwa dni bo to urocze miasto. Ronda to miasto na pół dnia. W Kordobie koniecznie ogrody w Alcazar de los Reyes Cristianos. Meczet masz rano za darmo (chyba o 8.00 wpuszczają). Zawsze to kilka EUR w kieszeni.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2016 21:35 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Mezquita za free pomiędzy 8:30 a 9:30.
Więcej informacji:

Visiting Information

Entrance fee:
Adult €8.00
Children €4.00
Children under 10 Free
Mon to Sat, 8:30 a.m. to 9:30 a.m. Free but individually and in strict silence.

March to October
From 10.00 a.m. to 7.00 p.m. from Monday to Saturday
From 8:30 a.m. to 11.30 p.m. and 3.00 p.m. to 7.00 p.m. Sundays and holidays.

November - February
From 10.00 a.m. to 6.00 p.m. from Monday to Saturday
From 8:30 a.m. to 11:30 p.m. and 3.00 p.m. to 6.00 p.m. Sundays and feast days
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2016 23:20 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi :) 332010 widzę że mieliśmy podobny plan. Ja uznałam że odpuszczamy Gibraltar bo za daleko od pozostałych rzeczy, które koniecznie chcę zobaczyć.

Trudno mi coś wykreślić z tej listy, chyba już najchętniej bym wykreśliła Sevillę ale wszyscy polecają a poza tym jest niejako po drodze między Kadyksem a Kordobą. Chyba zostaniemy na 2 dni w Granadzie, bo wygląda na to że na Alhambrę trzeba trochę czasu, a jeszcze fajnie na chwilę w góry wyskoczyć. Na Caminito del Rey niestety nie ma biletów w tym terminie kiedy jedziemy.

Którą drogą najlepiej pojechać z Kordoby do Granady, żeby jeszcze po drodze coś ewentualnie zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2016 00:26 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Nie wiem, czy pisząc "332010" miałaś mnie na myśli, ale takie są moje domysły ;)

Gibraltar zdecydowanie o 1 dzień wydłuża trasę. Ciężko bowiem z Malagi pojechać do Rondy, następnie do Gibraltaru i dotrzeć do Jerez/Kadysku i coś w/w miejscach zobaczyć, bo sam przejazd jak najbardziej do ogarnięcia.
Ja zazwyczaj praktykowałem schemat: rano zwiedzanie, po południu przejazd do kolejnego miasta + wieczorne zapoznanie się z miejscem.
Np. dobrze się sprawdziło w przypadku Kordoby, bo jak już ktoś wcześniej napisał, fajnie jest tam być wieczorem (ładnie podświetlona stara część miasta, most).

Ja z Kordoby do Granady jechałem A45 w kierunku Antequera, a potem A92 przez Loja. Nigdzie się nie zatrzymywałem, więc nic nie doradzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2016 13:47 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
pannazwanny napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi :) 332010 widzę że mieliśmy podobny plan. Ja uznałam że odpuszczamy Gibraltar bo za daleko od pozostałych rzeczy, które koniecznie chcę zobaczyć.

Trudno mi coś wykreślić z tej listy, chyba już najchętniej bym wykreśliła Sevillę ale wszyscy polecają a poza tym jest niejako po drodze między Kadyksem a Kordobą. Chyba zostaniemy na 2 dni w Granadzie, bo wygląda na to że na Alhambrę trzeba trochę czasu, a jeszcze fajnie na chwilę w góry wyskoczyć. Na Caminito del Rey niestety nie ma biletów w tym terminie kiedy jedziemy.

Którą drogą najlepiej pojechać z Kordoby do Granady, żeby jeszcze po drodze coś ewentualnie zobaczyć?


Odpuść Malagę, Kadyks i Gibraltar - wówczas zrobi się bardzo luźno na inne atrakcje.
Te 3 pozycje można zaliczyć innym razem tak na dłuższy weekend w lecie - wówczas można zaliczyć plażing i zwiedzanie.
Sevilla - płac królewski z ogrodami bajka, katedra i Parasol koniecznie do tego sporo innych atrakcji, no i ten zapach tlących sie ziół na starym mieście. ;)

Wpisz w Google Pueblos Blancos i zróbcie sobie trasę.
Ja mniej więcej robiłem tak:
Malaga bez noclegu i przejazd wieczorem do Granady.
Granada mocne i głębokie ;) chilli wieczorem a rano zwiedzanie Pałacu i ogrodów od samego rana do popołudnia. Obiadek i zwiedzanie centrum z przyległościami.
Na wieczór dojazd do Cordoby i chilli na starówce. Polecam przejść sie nocą promenadą wzdłuż rzeki.
Z samego rana były meczet a potem zwidzanie starówki i shoping. Wieczorem chilli a rano okolice starówki - jest tam mnóstwo kościołów w rożnych stylach jeżeli kogoś to interesuje.
Następnego dnia Sevilla i tam bym już został na stałe. ;).

Uwzględnijcie to że chilli wymaga pózniej uwolnienia procentów a kierowcy należy się też co nieco od życia.


Ostatnio edytowany przez kanapa 31 Sty 2016 14:06, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2016 14:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Jeśli chcecie pooglądać pueblos blancos to polecam Setenil de las Bodegas. Z Rondy jeżdżą busy kilka razy dziennie. Bilet bodaj 1,8 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group