Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2016 14:33 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
Witajcie,
Piszę, ponieważ 31 marca będę w Sewilli, wylot do Polski mam 6 kwietnia i stad rodzi się moje pytanie. Oprócz tejże Sewilli (2 dni+ jeden wieczor przed wylotem) chciałabym zobaczyć Granadę i Kordobę, ale szczerze powiedzawszy zwazywszy na odleglosci nie wiem czy jest sens pchanie się w dwa miejsca naraz. Proszę o cenne rady i opinie, osob które były i mogą fachowo doradzić jak to najlepiej zaplanować, albo wręcz odwrotnie... może lepiej skupic się na Sewilli i np. Granadzie lub Kordobie? Co lepsze? Jak to ugryźć, żeby był wilk syty i owca cala? Chcialabym zobaczyć je wszystkie, ale boje się, ze będzie to maraton a tego chciałabym uniknąć, bo chciałabym poczuc klimat na spokojnie. Planuje przemieszczać się autobusami.
A może Jerez odwiedzić?
Dzieki za wszelkie porady!
pozdrawiam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Lut 2016 14:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zdecydowanie jest sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2016 14:50 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Czasu jest wystarczająco żeby zobaczyć i Granadę i Kordobę. Komunikacja w Andaluzji jest naprawdę ok więc nie widzę problemu z połączeniami.
Można też pojechać w drugą stronę i zobaczyć Kadyks i Jerez. Twój wybór
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2016 14:57 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 62
Wintermute napisał(a):
Czasu jest wystarczająco żeby zobaczyć i Granadę i Kordobę. Komunikacja w Andaluzji jest naprawdę ok więc nie widzę problemu z połączeniami.
Można też pojechać w drugą stronę i zobaczyć Kadyks i Jerez. Twój wybór


Hmm a co polecasz? bo czytałam i o Kadyksie i o Jerez de la F. ale nie wiem na co mam się zdecydować. Na Granade caly dzień starczy czy więcej trzeba? Chodzi o to, ze musze być 5 kwietnia w Sewilli bo 6 kwietnia o 7 rano mam samolot, dlatego szczerze mowiac, wydaje mi się, ze aby zobaczyć Granade i Korobe musiałabym nic tylko siedzieć w autobusie.
Planowalam- 31 przylot do Sewilli, pobyc tam do 2kwietnia. Dajmy na to 2 kwietnia pojechać do Granady- tam tez z 1,5 dnia wypadaloby spedzic.. no i wlasnie tu już robi się kiepsko z czasem :(

-- 15 Lut 2016 13:58 --

Niki napisał(a):
Wintermute napisał(a):
Czasu jest wystarczająco żeby zobaczyć i Granadę i Kordobę. Komunikacja w Andaluzji jest naprawdę ok więc nie widzę problemu z połączeniami.
Można też pojechać w drugą stronę i zobaczyć Kadyks i Jerez. Twój wybór


Hmm a co polecasz? bo czytałam i o Kadyksie i o Jerez de la F. ale nie wiem na co mam się zdecydować. Na Granade caly dzień starczy czy więcej trzeba? Chodzi o to, ze musze być 5 kwietnia w Sewilli bo 6 kwietnia o 7 rano mam samolot, dlatego szczerze mowiac, wydaje mi się, ze aby zobaczyć Granade i Korobe musiałabym nic tylko siedzieć w autobusie.
Plan jest taki: - 31 przylot do Sewilli, pobyc tam do 2kwietnia. Dajmy na to 2 kwietnia pojechać do Granady- tam tez z 1,5 dnia wypadaloby spedzic.. no i wlasnie tu już robi się kiepsko z czasem :(
nie wyrobie się z Kordoba......;/ i teraz nie wiem co mam wybrać... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:25 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Nie wiem, o której przylatujesz do Sewilli, ale może warto byłoby rozważyć opcję od razu przejazdu stamtąd do Granady, ewentualnie Kordoby (w zależności jak dogodne masz połączenie). Skoro i tak musisz wrócić dzień przed odlotem do Sewilli, to może na Sewilli zakończyć zwiedzanie, wtedy możesz na spokojnie zwiedzać do późnego wieczora.
Ze strony Alsy wynika, że czas przejazdu pomiędzy Sewilla/Kordoba/Granada to max 3 godz, może dobrze byłoby wybierać godziny wieczorne na przejazd. Swego czasu jak robiłem mały tour po Andaluzji, z tym że autem, to zazwyczaj popołudniem przemieszczałem się do kolejnego miasta.
W Kordobie moim zdaniem 1 dzień wystarczy, choć warto być tam wieczorem (super wrażenia z oświetlonej Starówki, Mezquity, mostu na Gwadalkiwir).
Góra
 Profil Relacje PM off
Niki lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ja bym pojechał do Kordoby na dzień cały i do Kadyksu, też na dzień cały. Granada wg mnie ciut za daleko. Gibraltar niby blisko ale autobusem 4 godziny w jedna stronę...
Do Kordoby masz w brud pociągów, do Kadyksu tak samo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Sewilla, Granada i Cordoba.
Przy tak krótkim pobycie resztę odpuść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:48 

Kordoba jeden dzien, tam jest ten meczet (rano za darmo), ogrody i most. Na moscie fajna muzyka. I tyle, jeden dzien. Nie dluzej.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lut 2016 18:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
W tym koniecznie, jak dla mnie, wieczór bo widok robi wrażenie, więc spokojnie można przyjechać gdzieś na 14, popołudnie i wieczór spędzić na mieście, z samego rana za free do Mezquity... I można jechać do kolejnego miasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group