Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lip 2020 08:03 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Faktycznie ciężko tam z angielskim, ale Hiszpanie z którymi musieliśmy się kontaktować używali
translatora. I było to dość powszechne. W knajpach uśmiech i pokazywanie paluchem co chcemy.
Jako że staraliśmy się jadać tam gdzie miejscowi menu i obsługa były tylko w języku hiszpańskim.
W miejscach turystycznych menu dwujęzyczne, obsługa niekoniecznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 15 Lip 2020 14:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ląduje w Maladze a wracam z Sevilli. Łącznie mam 4 dni w Andaluzji. Jeden dzień poświęcę na Gibraltar a jeden na Sevillę a do tego dojdzie Malaga do której przylatuje. W sumie jeden dzień mam nierozdysponowany. Do wyboru rozważam Granadę, Kordobę, Rondę albo Kadyks. Nie będę dysponował autem. Którego z tych miejsc powinienem odwiedzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lip 2020 14:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Bez auta to nie brałbym się za Gibraltar. Rozważ po prostu Malaga + Kordoba + Sewilla. Pod kątem transportu publicznego najmniej się umęczysz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 15 Lip 2020 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@klapio
To jest na teraz czy na później?
W Kadyksie na pewno łagodniejszy klimat, no i wielka woda, która wielu przyciąga.
Granada jest daleko od wszystkiego.
W Rondzie nie byłem ale to chyba jakaś wiocha na wypstrykanie kliszy.
Pozostaje Kordoba. Dobre jedzenie (jak wszędzie w Andaluzji) i wszystko w jednym miejscu. Płasko i spokojnie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 16 Lip 2020 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@klapio
Bez auta ze względu na koszty? Jeśli tak to mimo wszystko rozważ wypożyczenie np. w Marbesol bo będzie Ci dużo wygodniej mimo wszystko (może się też okazać, że cenowo podobnie a do tego na pewno bezpieczniej w dobie Covid-19 ;) ).
Mnie tam Ronda się podobała ;)
Kadyks piękny, też polecam, no i mimo wszystko ten Gibraltar również warto, choćby w ramach ciekawostki.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 16 Lip 2020 00:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Problemem jest zwrot auta w innej lokalizacji, gdzie wszyscy sobie dużo za to liczą. Zobacz jeszcze Centauro,które ma siedziby przy obu lotniskach. Jeśli transportem publicznym to zdecydowanie Malaga, Kordoba Sevilla. Gibraltar za daleko i nie po drodze. Kadyks też jest piękny natomiast też zapewne problem z dojazdem. Gdybyś miał auto to Malaga, Gibraltar, Kadyks, Sevilla. Ciekawa i malowniczka trasa do pokonania a Costa da Luz jest piękne. Ronda też jest ładna, ale zupełnie w polach i dużo marnuje się czasu. Transportem publicznym to już zupełnie nie ma sensu. Alhambra też nie po drodze. Lepiej z tego zrobić 2 oddzielne wyjazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 16 Lip 2020 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
klapio napisał(a):
Do wyboru rozważam Granadę, Kordobę, Rondę albo Kadyks. Nie będę dysponował autem.

Do Granady dość długo się jedzie autobusami, zwłaszcza zwykłymi. Poza tym wpadanie tam na kilka godzin pozostawi spory niedosyt ;) Lepiej przy innej okazji wybrać się tam na 1-2 dni.
Mezquita w Kordobie jest unikalna i mi się bardzo podobała, a poza tym Kordoba jest po drodze, więc zdecydowanie polecam ją zobaczyć.
Ronda jest bardzo malownicza, ale przy tej ilości czasu za długo się tam jedzie, więc z niej bym zrezygnowała.
Kadyks ma fajne położenie i łatwo się tam dostać autobusami z Sewilli. Przynajmniej łatwo było się tam dostać w czasach pre-Covidowych :?
Przy Twoim rozkładzie lotów wyjazd zaplanowałabym tak:
- Malaga - przylot, zwiedzanie, nocleg;
- przejazd do Kordoby i zwiedzanie, a potem przejazd do Sewilli na dwa kolejne noclegi;
- dzień lub część tego dnia między noclegami w Sewilli - wyjazd do Kadyksu i powrót;
- zwiedzanie Sewilli i odlot;
W samej Sewilli polecam koniecznie przejść się wieczorem na plac hiszpański - z wielokolorowymi fontannami wygląda lepiej niż w dzień. Katedra z Giraldą też jest warta zobaczenia i dobrze by było, nawet na 2 godziny zajrzeć do Alcazaru, bo da on fajne wyobrażenie Granady.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:12 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak tylko ...BTW. Przy planowaniu weżcie pod uwagę , że obecnie w Andaluzji trochę grzeje słoneczko. W Sewilli dla przykładu po 40C a w okolicach Malagi dobrze powyżej 30C. :mrgreen: Przemieszczanie się w takich upałach i do tego środkami transportu publicznego może być dodatkowo uciążliwe :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@HandSome Prawdopodobnie byłbyś pierwszym, który odwiedziłby Alcazar z samochodu... :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:42 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
magenta napisał(a):
-- 10 Lip 2020 12:31 --

Słuchajcie, będę w Andaluzji prawie cały sierpień, wczoraj rozmawiałam z osobą, która tam mieszka na codzień (100km na północ od Malagi mniej więcej) i dowiedziałam się, że tam jest kiepsko z połączeniami autobusowymi teraz. Jest ich mniej i nie jeżdżą regularnie i co chwila się coś zmienia. Chociaż lepiej jest między głównymi miastami, ale musicie się przygotować na przygody.


Rzeczywiście, z tego co się zorientowałam tak jest, dlatego postawiliśmy głównie na pociągi - tam, gdzie będzie to możliwe. Oboje je uwielbiamy i w sumie cena nam już nie straszna, przywykliśmy do tej myśli ;) Wyklarowała mi się trasa: Madryt - Kordoba - Ronda - Sewilla - Kadyks. I sądzę, że to przyzwoita, fajna trasa, która pozwoli nam wiele zobaczyć, bo w sumie na zwiedzanie nastawiamy się głównie. Plus plaża w Kadyksie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lip 2020 11:06 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
namteH...dlatego jak do tej pory jeszcze Sevilli nie odwiedziłem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Lip 2020 13:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Zastanawiam się skąd w Was taki sceptycyzm co do Gibraltaru. Dojazd z Malagi nie wydaje się problematyczny a i dalej w kierunku Sevilli Kadyks jest po drodze. Rzeczywiście taki rozczarowujący czy raczej chodzi o odległość? Nie mam na niego jakiegoś ciśnienia ale myślałem że to takie "must see" w tych rejonach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Lip 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@klapio
Wydaje mi się, że jego wyjątkowość jedynie polega na byciu enklawą (czy czymś w tym rodzaju), z lotniskiem na drodze, i małpami żyjącymi na wolności.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Lip 2020 13:59 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Dla makaków warto tam dopłynąć nawet pontonem. Osobiście odpuściłbym Kordobę lub Rondę (chyba, że trekking to konieczność) na rzecz większej ilości czasu spędzonego w Sewilli.
A jeżeli chodzi o Kadyks to plaża i ocean jest niczym, wobec klimatu uliczek starego miasta. Obawiam się tylko, że w dobie wirusa nie da się poczuć atmosfery tego miejsca. :(


Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Lip 2020 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:50 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
To nie jest sceptycyzm wywołany miejscem. Gibraltar jest ładnym miejscem z pięknym widokiem na Afrykę i ładnym parkiem u podnóża góry. Transportem publicznym to jest jednak kawał drogi i więcej czasu spędzisz w autobusie niż na miejscu, a to mija się z celem przy 4 dniach wyjazdu bez auta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Lip 2020 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
greg1291 napisał(a):
... jest ładnym miejscem z pięknym widokiem na Afrykę ....

Ale to afrykańskie wybrzeże wygląda tak samo jak to europejskie w tej okolicy...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Lip 2020 15:24 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
W tamtym roku byłem na 12 dni w Andaluzji. Na pierwsze dwa dni mieliśmy tylko auto żeby dojechać na Gibraltar a potem do Rondy. Auto oddane w Maladze, i od oddania poruszalismy się autobusami kolejno Grenada, Kordoba, Sewilla, Nerja, i Malaga, nie było źle w autobusach klimatyzacja jak się dobrze wszystko zgra to można śmiało objechac autobusem, i nie martwić się parkingami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lip 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 16 Lip 2020 20:34 --

klapio napisał(a):
Zastanawiam się skąd w Was taki sceptycyzm co do Gibraltaru. Dojazd z Malagi nie wydaje się problematyczny a i dalej w kierunku Sevilli Kadyks jest po drodze. Rzeczywiście taki rozczarowujący czy raczej chodzi o odległość? Nie mam na niego jakiegoś ciśnienia ale myślałem że to takie "must see" w tych rejonach.


tak, dla mnie osobiście to jest must-see, ale wychodzi (choć może się mylę), że zakładasz, że on jest prosty do ogarnięcia komunikacją, a zupełnie tego nie sprawdziłeś.
Problem polega na tym, że nie ma ani bezpośredniego busa Malaga - Gibraltar (jest tylko do LaLinea, a z niej pewnie będzie jeszcze ok. godziny z buta żeby podejść pod skałę), a z kolei żeby z LaLinea (czyli dolicz kolejną godzinę po zjeździe / zejściu ze skały) dojechać do Cadiz czy Sevilli (jeśli dobrze pamiętam to bus do Sevilli i tak jedzie przez Cadiz, więc na jedno wychodzi), musisz jechać z przesiadką w Algeciras. Czyli jest do ogarnięcia, ale będzie Cię to kosztowało mase czasu.
Anyways, ja uważam że Gibraltar jest naprawde zayebisty, widok ze skały jest świetny, małpki są świetne, przejazd (bądź dla Ciebie prawdopodobnie spacer) płytą lotniska jest cool, UK w Hiszpanii jest ok-fajne, można zjeść fish-n-chips.... ale zwyczajnie, na tak krótkim wyjeździe, stracisz na to masę czasu, więc przemyśl to.

-- 16 Lip 2020 20:47 --

klapio napisał(a):
Ląduje w Maladze a wracam z Sevilli. Łącznie mam 4 dni w Andaluzji. Jeden dzień poświęcę na Gibraltar a jeden na Sevillę a do tego dojdzie Malaga do której przylatuje. W sumie jeden dzień mam nierozdysponowany. Do wyboru rozważam Granadę, Kordobę, Rondę albo Kadyks. Nie będę dysponował autem. Którego z tych miejsc powinienem odwiedzić?


bardzo jest ten Twój post oględny, a my tu mamy Andaluzję dokładnie rozpykaną, więc jakbyś nam napisał o której przylot, o której wylot etc, to dokładniej byśmy Ci to rozpisali, a tak to na oko. Szkoda też że nie podajesz kiedy tam lecisz - gdzieś do połowy września są tam potworne upały i trzeba brać na to poprawkę (że zwiedza się nieco wolniej bo często trzeba zrobić jakąś przerwę ) Poza tym upewnij się, że rozkłady które znajdziesz w internecie faktycznie obowiązują (CoVid).

Anyways, zakładając że do Malagi przylatujesz w miarę rano, ja bym zrobił tak:
*olałbym zupełnie Malagę (która zwyczajnie ma kiepskie atrakcje i poza czystym i schludnym centrum nic w niej ciekawego nie ma) i wsiadł w pierwszy pociąg do Cordoby po przylocie, gdzie spędziłbym ten dzień do końca / został na nocleg. Następnego dnia rano pojechałbym pociągiem do Sevilli
*dni 2-4 spędziłbym w Sevilli i Cadiz, jest między nimi sporo pociągów więc przejazd między nimi będzie w miarę bezproblemowy. 1 dzień w Cadiz, 2 niecałe w Sevilli. Jak ktoś tu wspominał, Cadiz ma rewelacyjny klimat, do tego świetne plaże.

myślę że tym sposobem jest to jakiś kompromis między zobaczeniem i tak sporo a nie-zajechaniem-się-na-amen. Twój oryginalny plan - max 1 dzień w każdym z miejsc, więc pewnie ostatni w Sevilli, więc na Sevillę bedzie zwyczajnie mało czasu - to IMHO za dużo jeżdżenia a za mało zwiedzania. No ale, Ty jedziesz, nie ja.

Grenada odpadła, choć jako miasto jest świetna, a do tego Alhambra, ale po pierwsze jest daleko, z Malagi masz tylko autobusy które są wolniejsze niż pociągi więc znowu straciłbyś za dużo czasu, a po drugie w 1 dzień to albo Alhambra albo miasto, wszystkiego sie nie da zaliczyć i tak.

Ronda odpadła, bo dojazd jest kłopotliwy (tzn samochodem, ale autobusem pewnie znowu co najmniej 2 godz z Malagi), a sam widok który znasz z pocztówek jest ok, ale nie porywa, a poza nim to jest miasto na 20 minutowy spacer i koniec. Szkoda zachodu.

miłego zwiedzania.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 16 Lip 2020 20:52, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 16 Lip 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
greg1291 napisał(a):
Problemem jest zwrot auta w innej lokalizacji, gdzie wszyscy sobie dużo za to liczą.

Sprawdz Europcar. Jeszcze mi nigdy nie policzyli oplaty za one way (ES, FR, NZ, IE, IT, PL, PT). Bukuje ze zwrotem w tym samym miejscu, po czym zmieniam miejsce oddania auta telefonicznie przed lub nawet podczas odbioru.
Samochod na Andaluzje oczywiscie polecam, ale jesli nie, to odpuscilbym Gibraltar.

HandSome napisał(a):
Tak tylko ...BTW. Przy planowaniu weżcie pod uwagę , że obecnie w Andaluzji trochę grzeje słoneczko. W Sewilli dla przykładu po 40C


Sewilla i Cordoba to najgoretsze miasta Europy. Ponizej obrazek z Sewilli z pazdziernika 2017 (temperatura mierzona w cieniu).

Załączniki:
20171005_135504.jpg
20171005_135504.jpg [ 181.49 KiB | Obejrzany 4049 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Lip 2020 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 16 Lip 2020 20:49 --

chcni napisał(a):
W tamtym roku byłem na 12 dni w Andaluzji. Na pierwsze dwa dni mieliśmy tylko auto żeby dojechać na Gibraltar a potem do Rondy. Auto oddane w Maladze, i od oddania poruszalismy się autobusami kolejno Grenada, Kordoba, Sewilla, Nerja, i Malaga, nie było źle w autobusach klimatyzacja jak się dobrze wszystko zgra to można śmiało objechac autobusem, i nie martwić się parkingami.


tak, tylko wy mieliście 10 dni na to, co on chce zrobić w 4.

-- 16 Lip 2020 20:53 --

p.wl napisał(a):
Sprawdz Europcar. Jeszcze mi nigdy nie policzyli oplaty za one way (ES, FR, NZ, IE, IT, PL, PT). Bukuje ze zwrotem w tym samym miejscu, po czym zmieniam miejsce oddania auta telefonicznie przed lub nawet podczas odbioru.


Ty masz statusy. To, że Tobie nie policzyli, to nie znaczy, że w przypadku innych będzie podobnie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group