Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gran Canaria
#1 PostWysłany: 23 Lip 2010 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2010
Posty: 33
Był ktoś może z szanownych forumowiczow na Gran Canaria i moze mi polecic gdzie warto się kierować z lotniska aby miło spędzić 4 dni na wyspie :D Chodzi mi o miejsce, w którym można nacieszyć oczy ładnymi widokami, a zarazem za nocleg zapłacić max 30 E za double room za dzień. Macie jakieś namiary na tanie noclegi w tym rejonie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#2 PostWysłany: 29 Sie 2010 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Czy pogoda na Kanarach jest cały rok? :) zastanawiam się czy w listopadzie spanie w śpiworze na powietrzu też może zdać egzamin czy już nie bardzo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#3 PostWysłany: 29 Sie 2010 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
luxyfer napisał(a):
Czy pogoda na Kanarach jest cały rok? :) zastanawiam się czy w listopadzie spanie w śpiworze na powietrzu też może zdać egzamin czy już nie bardzo?
jest, w listopadzie moze byc w nocy troche zimniej, ale jesli w maju potrafiliśmy wstać o 6 (jeszcze było ciemno) i było 26.5! stopnia C na teneryfie, to myśle, że w listopadzie mniej niż 12-15 (w nocy oczywiście) na GC nie będzie. No chyba, że pod pico de los nieves, bo tam dochodzi już różnica temperatur wynikająca z wysokości.

Dodam tylko, że jak spaliśmy w okolicach parkingu pod teide (ok 2200m n.p.m.) to osiągaliśmy prawie extrema śpiwora ;-) Jakies 5 stopni tam było. Ale tak jak mówie - na wysokościach mniejszych niż 1000m, a takie jednak dominują na GC, nie powinno być problemów ;)

edit:
nawet w miare trafiłem:
Cytuj:
By night the temperature stays around 15C / 59F or a little more all year round other than July and August where it can vary quite a bit from around 15C / 59F up to 25C / 77F some nights.
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2010 17:50 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
GC, nocleg w Maspalomas 2 grudnia, około 4 rano się obudziłem, temp. na termometrze wskazywała 14 stopni, poniżej tego nie zeszło ani razu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#5 PostWysłany: 28 Sty 2012 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
troche odswieze, gran canaria w obiektywie profesjonalistów :P

Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#6 PostWysłany: 12 Sie 2012 11:05 

Rejestracja: 12 Mar 2011
Posty: 31
Loty: 19
Kilometry: 24 687
Ponieważ za niedługo lecę na GC potrzebuję konkretnej informacji na temat internetu na kartę Prepaid oraz ewentualnie miejsc z darmowym wifi w rejonie Maspalomas i Playa del Ingles. Proszę o konkrety. Jaki operator, za ile i gdzie kupić. Na pewno ktoś był i korzystał.
Pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#7 PostWysłany: 12 Sie 2012 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
zibi napisał(a):
ewentualnie miejsc z darmowym wifi w rejonie Maspalomas i Playa del Ingles.

http://goo.gl/maps/gh5Bc
z plaży nie łapało, parę metrów za daleko, ale są ławeczki, można siąść... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#8 PostWysłany: 03 Lut 2013 00:21 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Koala Garden Suites *** w Maspalomas przykładowy opis tu: http://www.booking.com/hotel/es/koala-g ... 74;srpos=1
spędziłem tam tydzień , mozna bookować przez różne serwisy ( mnie za styczeń na tydzień przez lowcostholidays.de wyszło 1050 zł za 2 os. studio ), idealna lokalizacja jesli ktoś lubi spokój , sklepy w miare blisko , przed tarasem mieliśmy basen na którym w szczycie było max. 5 osób :D do plaży jakieś 3 kilometry aczkolwiek przyjemnie sie idzie :)
później wrzuce troche fotek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Gran Canaria
#9 PostWysłany: 03 Lut 2013 00:54 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 70
Aktualnie jestesmy w Koala.Jest tak jak pisze Lysolek. Cena adekwatna do jakości. My jestesmy baaaardzo zadowoleni. Internet drogi 20 eur za 7 dni ale dziala przyzwoicie. Skype na anroidzie w telefonie i rodzina kazdego dnia ma relacje na zywo nie tylko z calego obiektu Koala ale praktycznie z wszystkich ciekawych miejsc. Dzisiaj na przyklad relacja live z Puerto Rico i Puerto de Mogan. Są otwarte dostepy WiFi. Przyszly tydzien kolejne wyprawy po wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#10 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:39 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
dzięki!! a czy możesz podpowiedzieć gdzie lepiej zaklepać nocleg? maspalomas czy las palmas? a może w jeszcze innym? jedziemy z chłopakiem odpocząć trochę pozwiedzać (wynajmujemy auto żeby objechać wszystko więc mile widziane miasto wypadowo wygodne np. jakaś wypożyczalnia..) i trochę poimprezować. zgiełk i turyście nie są dla nas przeszkodą w tym wszystkim:P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#11 PostWysłany: 05 Sie 2013 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Suri napisał(a):
dzięki!! a czy możesz podpowiedzieć gdzie lepiej zaklepać nocleg? maspalomas czy las palmas? a może w jeszcze innym? jedziemy z chłopakiem odpocząć trochę pozwiedzać (wynajmujemy auto żeby objechać wszystko więc mile widziane miasto wypadowo wygodne np. jakaś wypożyczalnia..) i trochę poimprezować. zgiełk i turyście nie są dla nas przeszkodą w tym wszystkim:P

ja bym wybrał południe.Lepsza pogoda niż na północy. Maspalomas lub Puerto Rico. Samochodem wszędzie tak samo dojedziesz. jeżeli jesteście zainteresowani zwiedzaniem zajrzyjcie do mojej relacji z Gran Canarii do znalezienia na Forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
askala uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#12 PostWysłany: 30 Paź 2015 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
4 - 8 stycznia będę w Playa del Ingles. Zaczynam powoli rozkminiać temat i często widzę informacje o paradzie z okazji 3 króli w Las Palmas. Niestety, źródła internetowe raz piszą, że parada jest 6 stycznia a innym razem, że dzień wcześniej. Może ktoś był, widział i napisze jak to z tym dokładnie jest i czy w ogóle warto.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#13 PostWysłany: 30 Paź 2015 10:04 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
W zeszłym roku trafiłyśmy z córką na paradę i zabawy miejskie na koniec karnawału.
Dowiedziałyśmy się o tym z biura IT na miejscu.
Warto było zostać ,bo zabawa była rewelacyjna.
Widać było ,że mieszkańcy - bo to w 90% oni sie bawili uwielbiają takie fiesty i przygotowują się do nich z dużym zaangażowaniem.
Myślę ,że wiążącą odpowiedź o terminie parady na Trzech Króli otrzymasz właśnie po napisaniu do miejscowego biura IT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#14 PostWysłany: 08 Lut 2016 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Właśnie wróciłam z tej pięknej wyspy. Parę obserwacji-
- na północy faktycznie jest zimniej - ten sam dzień w Las Palmas - ok. 18-21 stopni, w Maspalomas, San Augustin 22-26.
- w lutym na północy do oceanu wchodzą głównie surferzy i dzieci, na południu dorośli również, woda ma ok. 20 stopni
- Maspalomas to wielkie kurortowisko, trzeba to lubić, spokojniej jest w San Augustin
- jazda po krętych, wąskich drogach w górach to ogromne przeżycie, czasem strasznie ale warto
- z Las Palmas jeździ w środy darmowy autobus do parku Palmitos http://www.palmitospark.es/?lang=en (przywozi do LP także za darmo), aby z niego skorzystać trzeba kupić bilety do parku w Biurze Informacji Turystycznej, np. w Parku Santa Catalina
- gdyby ktoś chciał zajrzeć do jaskiń rdzennych mieszkańców wyspy - Guanczów, może to zrobić np. tu http://www.arqueologiacanaria.com/Arque ... tacto.html
z tym że nie sugerować się do konca mapą googlową - po wrzuceniu do niej Cenobio Valeron wskazuje ciut błędnie. Jadąc od Las Palmas GC-2 należy po prostu zwracać uwagę na znaki kierujące do Cenobio Valeron.
- po Wydmach Dunas de Maspalomas można przejechać się wielbłądem, na jednego wchodzą dwie osoby, koszt to 12 euro dorosły, 8 euro dziecko. Ale wg mnie to trochę smętnie człapią i żal mi ich było. Mieszczą się tu http://www.camellosafari.com/?page_id=97. Google chce tam prowadzić auto zamknietą drogą, lepiej poszukać parkingu (z trudem ale się da bezpłatnie) i dojść na piechotę.

I jeszcze porada praktyczna... jeśli zamierzacie spędzać czas na plażach z ciemnym piaskiem - koniecznie w ciemnym, a najlepiej czarnym kostiumie kąpielowym. Jasny jest po paru dniach do wyrzucenia. No chyba że ktoś się przyzwyczai do nowego deseniu w drobne czarne kropeczki.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604


Ostatnio edytowany przez Roku, 16 Paź 2017 00:43, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2016 15:43 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Ja dorzucę jedną uwagę do GC: lot trwa ok 5-6h (zależności od pogody) i to jest naprawdę męczące w R. Moim zdaniem, warto to rozważać przy długości pobytu - my cieszyliśmy się, że zdecydowaliśmy się na 10 dni niż 7. Zwłaszcza, że loty są w średnich godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#16 PostWysłany: 29 Lis 2016 23:08 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Witam,

Z początkiem przyszłego roku wybieram się na Gran Canaria stąd moje pytanie do tych z Państwa, którzy już mięli okazję odwiedzić to miejsce.

Czy są mi Państwo w stanie polecić takie miejsca widokowe jak to ze zdjęcia?

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 131.53 KiB | Obejrzany 13149 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#17 PostWysłany: 30 Lis 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To jest punkt widokowy Mirador de Balcon. Resztę dopowie dr Google ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#18 PostWysłany: 02 Gru 2016 10:27 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Dziękuje za pomoc.

Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca podobnym miejscem widokowym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#19 PostWysłany: 02 Gru 2016 12:16 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Na GC jest wiele miejsc widokowych, jeśli chcesz podobnego typu na ocean, to przejedź się GC-200 na północnym zachodzie wyspy.
Oprócz tego mi się również podobał np. widok na krater wulkanu - Caldera de Bandama, czy widok spod Roque Nublo oraz punkt widokowy nad miasteczkiem Arucas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#20 PostWysłany: 25 Sty 2017 02:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Pytanie do osób które były ostatnio na Gran Canarii - czy droga GC-200 jest stale zamknięta? Próbowałem się dostać do punku Mirador Del Balcon ale droga notorycznie zamknięta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group