Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Wrz 2022 06:19 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Przyjechałem dzisiaj na lotnisko o 5:30. Kolejka jest już konkretna, na pewno na kilka godzin. Prawdopodobnie wczorajsze zakorkowanie spowodowało przyjazd podróżujących na lotnisko dużo wcześniej przed lotem.
Fast track skrócił mi przejście do 30 minut, choć również w tym przypadku ogonek wydłuża się szybko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 16 Wrz 2022 19:43 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Witam, jak sytuacja z przesiadką? Jest również źle, jak z dostaniem się na lotnisko? W niedzielę mam z małymi dziećmi przesiadkę 2h i zaczynam się obawiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Wrz 2022 22:00 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Transfer w ramach Schengen to zwykła przesiadka bez security. Transfer S-NS to pewnie jakaś kolejka do kontroli paszportowej. Na FT nie raportują związanych z tym problemów,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 lubi ten post.
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 17 Wrz 2022 06:50 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@Grzenio1970 niestety S-NS. Może jak w kolejce uszczypne maluchy, to wezmą nas bokiem /// :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Wrz 2022 12:18 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
W zależności od dnia i godziny przesiadka na Schiphol ostatnio to może być koszmar lub trochę mniejszy koszmar ;)
Kolejki straszne. Niesamowity chaos. Mam wrażenie, że nikt nad tym nie panuje. Jeżeli lecisz z AMS poza Schengen to kolejki potrafią być spore. Jest kolejka dla rodzin z dziećmi, ale tam też trzeba swoje odstać.
Kiedy przylatujesz do AMS z poza Schengen to kontrola bezpieczeństwa to jakiś absurd. Na kilkanaście stanowisk tylko kilka czynnych. Najgorsze w tej sytuacji jest to, że obsługa w ogóle się nie spieszy, a ponad połowa bagaży podręcznych przejeżdżających przez taśmę zostaje zatrzymana i ponownie sprawdzania włącznie z otwarciem bagażu.
Bez skrupułów i maksymalnie wykorzystuj to, że będziesz z małymi dziećmi. Wszędzie stawaj tak żeby być zauważalnym dla obsługi, a jeżeli nie będą widzieć to podchodź i pytaj czy puszczą Was poza kolejką.
2 godziny powinny wystarczyć, ale trzeba naprawdę zagęszczać ruchy i zrobić to dość konkretnie i szybko.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Wrz 2022 13:46 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Mikolaj23 napisał(a):
Kiedy przylatujesz do AMS z poza Schengen to kontrola bezpieczeństwa to jakiś absurd.

Zależy skąd się przylatuje. Nie zawsze po przylocie z non-Schengen jest security.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj23 lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 02 Paź 2022 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
https://www.fly4free.pl/schiphol-przedl ... ktQ-4jGHds

W dniu 23 listopada mamy mieć wylot do Panamy (z przesiadką na EWR) i potem dalej Kolumbia/USA. Póki co na stronie Lufthansy mam przy wszystkich lotach status, że są potwierdzone.
W kontekście powyższego artykułu czy ktoś (kto może bardziej śledzi temat) wie ile dni przed pojawiają się anulacje danego lotu? U mnie zostały mniej niż dwa miesiące więc na ostatniej promocji LOT-u dokupiłem już doloty do AMS a także zacząłem kupować przeloty wewnętrzne po Kolumbii.
Nie wiem czy mamy się obawiać anulacji naszego lotu (w sumie chodzi głównie o wylotowy lot z Amsterdamu do Nowego Jorku, bo przecież kolejnych lotów już to nie dotyczy a jak już na powrocie do Polski pojawi się problem to nie będzie to taki duży problem na końcu podróży jak na początku)? :?
I druga rzecz - ile godzin przed polecacie żeby pojawić się na lotnisku żeby ze spokojem się wyrobić ze wszystkim (pewnie będziemy brali bagaż rejestrowany bo i tak były w cenie biletów)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 02 Paź 2022 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@poszwin leciałem w piątek z Ams do Poz. Kolejka dosłownie przez cały terminal. Stałem godzinę i 50minut zanim doszedłem do security. W okolicach 10 rano kolejka wychodziła już przed terminal. Na security wszyscy pracują w zwolnionym tempie. Nikt się nie spieszy, skanują wszystkich po 3 razy. Na loty do Schengen 3 godziny wystarczą, na non-schengen byłbym pewnie ze 4h wcześniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 09 Paź 2022 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Dzisiaj w okolicach 10-11 kolejka do kontroli przerażająco długa ale jak zrzuciłem duży bagaż jedyne 1:15 przed odlotem tak w sumie bez większego stresu na samolot zdążyłem, można powiedzieć że było praktycznie w punkt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 09 Paź 2022 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Fotka i artykuł z CNN
https://edition.cnn.com/travel/article/ ... index.html
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
savoj uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 10 Paź 2022 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Czy przy porannym locie wpuszczą mnie na airside późnym wieczorem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Paź 2022 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Jeszcze jedno pytanie - nie mogę już edytować poprzedniego posta.

Mam jeszcze jeden lot z przesiadką w AMS - cały dzień czekania. Nie mam aktualnie ani statusu, ani PP. Czy w którymś płatnym saloniku da radę przesiedzieć cały dzień?

Odp proszę w viewtopic.php?p=1562788#p1562788
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Paź 2022 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Lipa trochę, może obciążenie zejdzie jak się skończą (30-Oct) ferie jesienne w NL? Mam lot do SCL 13.11, dolot do AMS 12.11 ale przecież nie będę koczował 20h na terminalu (albo i będę..).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 02 Lis 2022 10:23 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jak obecnie wygląda sytuacja? Czy nadal spodziewać się długich kolejek czy uspokoiło się? Mam lot o 7.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Lis 2022 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Sytuacja jest mocno dynamiczna, ostatnio zwykła kolejka na oko była na godzinę stania więc sytuacja się poprawiła ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Lis 2022 12:20 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Sytuacja jest bardzo dynamiczna -- 15 października, czyli teoretycznie pierwszego dnia ferii jesiennych dla połnocy Niderlandów miałem lot 9:10. Zjawiłem się na lotnisku około siódmej oczekując tłumów. Pod bramką zameldowałem się 7:20.

Strona lotniska sprawdza się całkiem nieźle w szacowaniu najgorszego przypadku, szczególnie że podawane są szacunkowe czasy oczekiwania na security z dokładnościa do godziny. Tak więc jeżeli na stronie mówią że "o jezusie very busy przyjeżdżaj 4h wcześniej" to można się przejmować, ale jeżeli szacują "będziesz czekał 2h" to faktycznie mozna oczekiwać tych 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 04 Lis 2022 06:57 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Dzisiaj o 4:30 do security byłem pierwszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 06 Lis 2022 13:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
https://www.dumpert.nl/item/100045417_523cb937

Na tym lotnisku dzieją się dziwne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 06 Lis 2022 13:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Mają wpływ na prywatne samoloty. Nie na pasażerskie liniowe
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Lis 2022 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ktoś ostatnio leciał z AMS i może powiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja?
Wylatuję 24 listopada o godz.9 i zastanawiam się o której muszę się pojawić na lotnisku żeby na spokoju zdążyć ze wszystkim.

Aclan napisał(a):
Sytuacja jest bardzo dynamiczna -- 15 października, czyli teoretycznie pierwszego dnia ferii jesiennych dla połnocy Niderlandów miałem lot 9:10. Zjawiłem się na lotnisku około siódmej oczekując tłumów. Pod bramką zameldowałem się 7:20.

Strona lotniska sprawdza się całkiem nieźle w szacowaniu najgorszego przypadku, szczególnie że podawane są szacunkowe czasy oczekiwania na security z dokładnościa do godziny. Tak więc jeżeli na stronie mówią że "o jezusie very busy przyjeżdżaj 4h wcześniej" to można się przejmować, ale jeżeli szacują "będziesz czekał 2h" to faktycznie mozna oczekiwać tych 2h.


@Aclan
Mógłbyś podać linka do strony na której można sprawdzić te informacje? Jestem na głównej stronie lotniska ale nic takiego nie widzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group